• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
Lllucko, takže jsem byla dneska u toho Pantera. Byli tam strašně vstřícné a milé prodavačky. Nejdříve tě nechají ať si kočárky sama osaháš, odzkoušíš a zároveň ti řeknou, že až bude potřebovat ať na ně mrkneš a hned přiběhnou a vysvětlí a ukážou vše co potřebuješ - v tomhle nesrovnatelné s Babystarem. Ale jinak já jsem z toho rozpačitá. Peg Pérego kupovat nebudem, protože ač se mi ten kočárek moc líbí jsem vedle něj úplně ztracená - je na mě prostě moc velký. Manžel říkal, že když mě za ním vidí má pocit, že ho ani neuvezu, navíc má na sporťáku takovou vyvýšenou boudičku přes kterou mám pocit, že ani nevidím. Takže ve hře zůstává Jané a nově Casualplay S4, do kterého se tam zamiloval manžel (mě se teda taky líbí, ale kvůli ceně jsem ho dřív ani nezmiňovala). Manžel je z něj nadšenej - nechal si ho tam rozložil a složit - přeměřoval si ho tam ze všech stran. Takže mám za úkol najít ho na netu v nějaké výhodné akci :grinning: Prodavačka sice říkala, že ona by radši volila Jané - je prostornější, ale taky má prý své mouchy. Prý záleží hlavně na tom jaký se nám líbí design.
22. črc 2008 v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci:casualplay mají za dobrou cenu v hračkářství v Olympiii.je to ten rohový obchod naproti Cofee Heaven a stál necelých 22 tis.,což je jako Jané.Jen nemá v ceně tašku,ale zase mají více velikostí a sama si můžeš zvolit,jakou chceš.
22. črc 2008 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, ráda bych se přidala k vám do diskuze :slight_smile:

všimla jsem si že často debatujete o porodnicích - já slyšela samé dobré reference na Bohunice, kde mají špičkové vybavení pro všechny komplikace a výborné pokoje, přátelský a profesionální přístup (většinou, každý má někdy blbý den)

bohužel mám pocit že bude tak narváno, že budu ráda když se tam vůbec dostanu :wink: , a to bych chtěla nadstandard pokoj i na poporodní, aby mohl být se mnou manžel

máte někdo zkušenost s těhoteskou jógou nebo břišním tancem v těhotenství?
22. črc 2008 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
tu jógu a břišní tanec myslím brno - nejlip někde v centru, ale nemusí být, když by byla dobrá :wink:
22. črc 2008 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Terrestriss ahoj, klidně se přidej...tak jógu ani břišní tance jsem nedělala, ale to hlavně proto, že jsem chodila do měsíce před porodem do práce, kde jsem byla od rána do večera. :rolling_eyes: Trhla jsem se vždy jen 1x týdně do kurzů ve Větrníku na Nerudove (cca od 16týd. do 37týd.) a tam byli spojené přednášky s cvičením (na balonech, jemné posilovací atd.). Můžu vřele doporučit, hlavně proto, že jste tam všechny plus mínus na měsíc termínu stejně a kápneš tam na kámošky s kterými si pak i dále můžeš dopisovat a scházet se. Nás se nedávno slezlo 12 holek v Lužánkách s prckama a bylo to prima :wink: .
22. črc 2008 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj tiss,

jestli chceš nějaký konkrétní zkušenosti, bohužel nemám, ale jestli si dáš do vyhledávače zminované výrazy, kurzy ti vyjedou. Taky jsem chtěla chodit, jen jsem jaksi zaspala :frowning2:
tak hodně štěstí, tobě i mimi se to bude určo líbit!
22. črc 2008 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
díky janulo... ten větrník vypadá dobře, myslíš asi ty uzavřené skupinky

slyšela jsem že na těhotenské cvičení musím mít potvrzení/doporučení od gynekoložky, jdu tam zrovna zítra tak si asi řeknu

a co nějaké to šátkování, byl jste na tom někdo? třeba v tom Větrníku?
22. črc 2008 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jojo ty skupinky, ale koukám, že už to máš jen 3 měs. do porodu, to bys měla dost na knop, opravdu jsem tam začínala tak 15-16týd.a tak tak to dochodila, tak to už asi né... :sweat_smile: Nene na šátkování jsem nebyla.
22. črc 2008 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
hmm... zavolám si tam a zeptám se - kdyžtak aspoň běžné cvičení :slight_smile: to by mohlo být nezávislé na stadiu těhotenství. Trochu si protáhnout tělo... setkat se s ostatníma těhotnýma... já byla vždycky kavárenskej povaleč, ale teď bych chtěla trochu kultury těla, aby se i mimčo už v bříšku trochu hýbalo... mám pocit, že celej den spí (žádný pohyby, akorát po některým jídle - teď miluje čerstvý meruňky), akorát v noci se probudí, začne kopat až se mi hejbe břicho i s dekou :grinning:
22. črc 2008 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Určitě si tam něco domluv, už jen to, že se dostaneš mezi těhulky je fajn. Triss u nás to bylo taky tak, celý den klid a 21h. uhodila a do rána měla malá v břiše diskotéku :grinning: .Všichni mě strašili, že jí takový režim zůstane i po narození, ale naštěstí ne, přes den si sice schrupne sotva hoďku, ale v noci spí i 10h. v kuse, ještě, že tak :wink: .Tak já už jdu taky, dobrou noc holky.
22. črc 2008 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holčiny,
to je tady cvrkot, čověk pak jen čte. Byla sem si dáhnoput u tchýně na chalupě a popravdě sem ráda že sem už doma. Prdelizna je poslední dobou nějak protivka, porák mrčí a knourá, už kolikrát nevím co sní, cpe se co dvě hodiny tak udělám kolikrát prd a spí jak kdy. Asi bude razance v procesu režimu.

jesi ještě možu tak s těma porodka je to fakt mazaec, já byla v Bohunkách a pohoda.byla tam švagrová před týdnema nechali ju na vyvolání trápit skoro 3 dny, nakonec šla císařem. A pak pomalu nic ti neřeknou, na všecko mosím pak čověk dojí sám co ajak s prckem. Brácha říkal že za víkend mají i 30 porodů. Mysím že tendle rok bude echt plodnej.

Luci ty golfky nakonec vyhrála Inglesina Zippy, mají nejpevnější záda a dají se dat až do lehu, jen nový stojí 8500,-. trochen masakr aspon na mou pněženku, kor když ted rekontruujem barák. tak du hledati na bazary.

to počasí neska je hnus fialovej..
23. črc 2008 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdárek:slight_smile:

Verapa:koukla jsem na něj.Vypadá opravdu luxusně.A golfky využiješ,takže bych investice nelitovala.I když je to nářez.
U těch porodnic,hodně to záleží,na koho narazíš,jako všude.Já doufám,že v zimě to už nebude tak hrozný s tím babyboomem.

terres:já taky chci chodit na nějaké těhu cvičení.Ale až od září,protože kvůli práci to opravdu nestíhám.Tak budu pak za reference ráda.Při pohybu ti bude spíš miminko spinkat,protože je to uspává.Já mám teda divocha a kope o 106.Bývám ráda,že přestane,protože už teď to bývá občas nepříjemné.
23. črc 2008 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, o kopání mimouše mi ani nemluvte, ten můj je jak z divokých vajec!!! :angry: Mám šílené zhmožděné pravé žebro, jak do něj furt mlátí - včera už jsem to normálně obrečela, protože to nešlo vydržet. A navíc má takový zvyk, že když jsem sama doma, je to jakž takž, ale když sednu do autobusu a někam jedu, tak to začne tóčo - včera se mi v buse vzepřel patou nebo čím do pupku, že jsem nemohla ani dýchat a myslela jsem že omdlím. Když to vykládám manželovi tak mi ani nevěří, protože před ním tohle teda nedělá!!!
23. črc 2008 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci:jo,oni jsou před těma chlapama nějak napozoru.Mě musel manžele předevčírem držet ruku na břiše,protože to okamžitě přestane a pak je pohodička.Vůbec si nedovedu představit,jaký to bude,až bude větší,protože už takhle dost cítím,jak se mele.
23. črc 2008 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,

no podle týdnu by se nám měli mimíska obracet hlavičkou dolů, ale ta moje boxérka ji má určitě nahoře, protože takový kopance do močáku, co mi dává, to je nádhera.
Holky, včera jsem vysávala a vytírala a večer mě chytly tak záda :frowning2: vystřeluje mně ta bolest do stehen, mám pocit, že se pos....fakt to bylo naposledy, co jsem měla tendence makat jako fredka. Jen se modlím, aby to přestalo, protože v kombinaci s tím kašlem je to opravdu luxus zážitek.
Marci, njn, ti chlapi nás tak maximálně můžou plitovat, ale představit si to nedokážou :frowning2:
23. črc 2008 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

tak jsem byla včera na UZ a Ellinka není otočená - je hlavičkou nahoru - ale prý má ještě čas se otočit-tak jí pořád domlouvám. Jinak vše o.k. má asi 1.35 kg a 40 cm.
Už sotva funím a hrozně mě bolí záda. :angry: :angry:

No bude hůř :grinning: :grinning:
23. črc 2008 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jadviga,

tak to moc gratuluju!!!! to jste holky šikulky. Na otočení je ještě čas, ale malá má krásný míry!! taky se už těším na příští týden!
23. črc 2008 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj, Beti díky, je to paráda, Dr. pustila srdíčko, tak jsem si to zase užili :dizzy_face: :dizzy_face:
23. črc 2008 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
kočky tiše závidím, s pupíkem to byla prcka, z vl.zkušenosti vím že se malá otočila někdy ve 33tt, takže klid.
Beti s těma zádama to znám, pomohl mi hodně balon na uvolnění pánve a protažení těch namáhaných svalů. a mimina sou hodně stydlivý, málokdo zachytí tolik štouchanců jako žebra, já se s mimušem o ně taky přetlačovala a ta pravá strana je magická :o). Vyděržaj pionier.. :wink:
23. črc 2008 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to já mám malého už hlavou dolů a proto mě kope furt do toho samýho místa pod pravým žebrem - jestli se trochu nepohne a nezmění kopací místo, tak mi žebro fakt zlomí :unamused:
23. črc 2008 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
marci,
asi je to blbej dotaz, ale domlouváš mu? :slight_smile:
23. črc 2008 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
beti, domlouvám, prosím, brečím a on z toho má asi srandu :grinning: už aby byl manžel doma a houkl na něj - to se lekne a bude klid :grinning: :grinning: Ještě že má MM od příštího týdne dovolenou!
23. črc 2008 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
je, tak vy taky! MM má taky dovču:slight_smile: se moc těším.

Mně dneska teda tak bolí dole kostrč, že mám pocit, že se blbě pohnu a už se nenarovnám :slight_smile: s těmapohybama, mně nejvíc tedy vadí to kopnutí do močáku, ale věřím, že ty žebra budou horší :frowning2:

marci a jak strávíte dovču?
23. črc 2008 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
beti, dneska manžel absolvoval anabázi hledání vhodného penzionu na dovolenou - měla jsem jich vytipováno asi 5 - všude obsazeno. Chtěli jsme Bílé Karpaty. Tak jsme to vzdali a budeme vyrážet na výlety z domu. V úterý máme zamluvený motorový člun na Baťově kanálu, dále v plánu Lešnou, Luhačovice, ....
23. črc 2008 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak koukám,že příští týden jsme na dovče skoro všechny:slight_smile:Poslední odpočinky před tím než ta mrňata vylezou:slight_smile:
23. črc 2008 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jj illuci,

psali, že do 30 týdne by se maminky měly ještě věnovat společenskému životu, že pak už to nepůjde :slight_smile:
23. črc 2008 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, mooc dlouho jsem tu nebyla :frowning2: Ale vždycky si vás asponˇdočtu, když malej dá....Jinak my taky byli včera na UTZ a mimi má 1330g a už je hlavičkou dolů, ale taky kope jak dˇas, mám nakopnuté a bolavé pravé žebro- Marci :wink: Mimča vědí, jak nás potrápit. A u nás je to úplně, jak jste psaly vy, jak přijde táta a položí ruce na pupík, je klid :grinning: Má respekt už v bříšku :wink:

A kté dovči, já jsem doma s Adámkem, ale manža má příští týden taky dovču :grinning: Bude taková napůl pracovní, budem dělat Adámkovi nábytek do pokojíčku...
23. črc 2008 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti:jasně,takže to roztočíme :grinning:
23. črc 2008 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky ... Babulíny ... no tady je toho zas nakecanýho ... dočítat nebudu. Sjela jsem to tak jedním okem.
Já šla s porodky 4 den
K tomu Prevenaru ... mě dr. řekla ať se taky na to vykašlu, že je to jen reklama na tahání peně z maminek. Zadalší boban by teď musel dosta 4 injekce ... od 2 let jen jednu. Když prej nebude čato nemocnej, tak to nemá cenu píchat.
No, ale moje sestřenka anejlepší kamarádka má dceru a teď jí toho pneumokoka zjistily. Pořád chodila na píchání uší až došly k tomuto závěru. Takže Peťa byla samozdřejmě vyděšená a dr. jí taky řekla, ať nevěří té reklamě, že jen zbytečně straší maminky. No a budou tu injekci malé ( je jí 5let) píchat teď. Že není pozdě, i když už ho má. Tak čemu má pak člověk věřit.
23. črc 2008 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, my dnes měly nabitej den, dopo jsme strávili v Brně, já u zubařky, Luky s malou mezitím nakupovali ve Spaaru. :sweat_smile: .S tím otáčením mimi, nám radili v kurzu i takovou úchylárnu, ale prý to zabírá - svítit baterkou, mimi se otáčí za světlem :grinning: .Tak nevím, já to nezkoušela, ale proč ne, kdyby to zabralo :wink: .Jináč jsme zjistili, že naše Simča už je se svými více než 70cm (tipuju už tak 73-75cm ?) na přebalovák velká, čučí jí nohy v luftě a samotná komoda se jí do pokojíku nehodí, tak když budete mít některá zájem, tak v září - říjnu prodáváme. (Možná i dřív :sweat_smile: ). http://www.modrykonik.cz/bazar/show_entry.php?vEntryID=128281 . Hezký večer kočky.
23. črc 2008 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek