• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
A s tím těhu oblečením mi ani nemluvte, jak já se natrápila...Celý podzim a zima do února s pupkem, po měsíci jsem vždycky bundu nedopla tak musela měnit za jinou, kalhoty mi naštěstí ušila přítelova máti švadlena, ale i tak to byl horor...Uvidíte jak pak budete nadšený až bude bříško pryč a zas oblečete své starší kousky :grinning: :grinning: .
24. črc 2008 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci kočárek jsem objednala přes eshopbaby. Nechala jsem si ho poslat PPL, takže počítám někdy v půlce srpna. Jinak taky ti přeji krásnou dovolenou :wink:
24. črc 2008 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jani a jak je? psala jsi, že máš pocit, že na tebe něco leze.
24. črc 2008 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti, no v krku bolí pěkně, lezu konečně do postele, ještě jsem poletovala po bytě. Ale malá ráno taky chrmlala a večer už se zdála být dobrá, tak to je hlavní. Holky, já Vám nikomu nepřeju to, co se teď děje s mýma vlasama, snad Vás to všechny mine. Od třetího měsíce po porodu takový padání, že to mi za celej život nevypadalo jak to, co za poslední měsíce. :frowning2: :frowning2: :frowning2: . Prášky nepomáhaj, šampóny proti vypadávání taky ne, už jsem to vzdala a ve čtvrtek jsem objednaná ke kadeřnici, snad to odlehčí a prostříhá. A zkrátí :unamused: .Aspoň už chápu, proč je tolik mamin po porodu na krátko :rolling_eyes: . Tak dobrou noc holky.
24. črc 2008 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky...teeeeda vás dočítat, to je náročné :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

My jsme byli včera na utz ve 30týdnu, malá váží už 1,5kd, je hlavičkou dolů a kope mě o 106 celý den a hlavn v noci. Ale pro změnu má v oblibě levou stranu - celý bok od kyčle až po žebra. Ručkama pak boxuje vpravo :wink: asi aby mi to nebylo líto.

Jinak co se týká porodnic - v červnu jsem byla týden v nemocnici u Miloušů,ne na šestinedělí, ale naproti přes chodbu na gyndě a musím říct, že ty haldy lidí u novorozeneckého na chodbě mě dost děsily.
Během toho týdne jsem měla dost nepříjených zážitků. Jako třeba, že přijali v pátek mamču s tím, že má holčička hlavu nahoru a že v pondělí půjde na císaře. No, jenže jí začal porod odpol. po 4hod. Nechali ji na našem pokoji, kde jsem ležela já a dvě ženské po operaci v bolestech do 11 hod. Myslím, že jí to bylo dost nepříjemné, snažila se kvůli nám ovládat. Každopádně dva dny na to přijali paní kvůli vysokému tlaku /venku bylo přes 30stupňů/, té začala odtékat ve 3 hod. odpol plodová voda, od 5hod.měla kontrakce a nechali ji nám tam do 6 do rána!!! Která jste rodila, dovedete si předsavit, jak jí muselo být. Kontrakce měla nepravidelné,mezi 1 až 4 minutama, sestra jí řekla, ať si lehne. Žádné, že by ji vzali někam na přípravný pokoj, kde si může chodit nebo sedět na balóně....prostě cokoliv, než ležet ve tmě v pokoji, kde se snažíš ovládat kvůli ostatním spícím pacientkám..... Od 10 hod. večer se na ni nikdo nepřišel ani podívat. Ve 3hod. ráno jsem jí volala sestru. Nejdřív ji nechaly dojít na sesternu, po 20min. se u nás na pokoji otevřely dveře, rozsvítilo se a přes půl hodiny ji natáčeli monitor - samozřejmě puštěný nahlas, přece po operaci ženské spát nemusí, že.... Poté jí řekly, že kontrakce jsou ještě slabé, ať zkusí spát.....No já byla hotová. Už jsem ty kontrakce pomalu cítila taky, bolelo mě celé tělo a bylo mi jí teda hrozně líto.....takže já jedu do porodnice až když budu určitě rodit!!!!!
25. črc 2008 v 01:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
jejda, to jsem se rozepsala :sunglasses:

Jinak....já bych do Vyškova nejela ani za nic :unamused: ale třeba je to tam už lepší než co já vím.........
25. črc 2008 v 01:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sharon, tak jak to tak čtu, koukám, že sestry se od února ještě nezměnily :angry: :angry: .Já už bych k Miloušům taky nikdy nešla, fakt jsem si je vybrala proto, že to je nejmenší porodka v Brně a že jsem doufala, že tam bude rodinnější přístup a ten přístup sester,...no škoda mluvit, prostě jak popisuješ :unamused: .Holky z kurzů prý na Bohunice a Obilňák nemůžou říct špatné slovo, kámoška mi dokonce říkala, že co chvíla jim tam na pokoj chodila sestra a ptala se, jestli je vše ok. U Miloušů byla tak sotva 2x denně a to u vizity, jinak jsi s každým dotazem otravovala a dávaly ti to sežrat.Nikdy více :rolling_eyes: .
25. črc 2008 v 07:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holy, neznáte nějakej dobrej odkaz na zimní oblečení ... ž pomalu po něšem koukám ... teda jako pro malího.
25. črc 2008 v 08:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda sharon, ten tvůj popis je jak z hororu!! Chuděry maminy ty si musely zkusit. Proč bys nejela do Vyškova - máš nějakou špatnou zkušenost?
25. črc 2008 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte vespolek,
jak tak čtu ten přídavek od sharon o Milouších tak už vím proč sem tam nešla, Bohunice sou sice továrna na mimina ale todle sem tam nezapsala, brr..

Micanku já hodně čučím na www.brumla.cz, dají se tam sehnat docela hezký kousky, pokud teda nelpíš na nových věcech, ale mi to přinde docela zbytečný utrácet za nový hadrošky, malá to má tak na 14 dní a hotovo. Taky se dají občas najít i solidky na mimibazaru.
25. črc 2008 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,

tak jsem se vrátila z poradny příští týdne jdeme na poslední UTZ. Vše je v pořádku. Zase jsem začala paní Dr. říkat o mým strachi z předčasnýho porodu:slight_smile: tak mi řekla, že mám tak vzadu děložní čípek, že spíš budu přenášet :slight_smile: mám novou Dr, ta minulá je na mateřské a je strašně hodná, tak jsem moc spokojená.
Taky vám řeknu, že se paní dr ptala, že nemám výsledky z cukrovky.tak jsem jí řekla, že jsem na něm nebyla. a ona mi řekla, že se to pozná stejně z moči, takže by mě tam normálně hnali, kdyby to nebylo v pořádku. Tak už fakt nevím, co si o tom myslet, ale to je už ed jedno.

Hezký den holky!!!!!
25. črc 2008 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti s tou močí a cukrovkou je to pravda. V kurzu nám PA říkala, že se tam teď posílají všechny těhotné nad 25, protože se dělá nějaký celostátní test - nějaká studie na toto téma - že jsme vpodstatě pokusní králíci, že z moči by se to zachytilo taky a pak by tě tam poslali. Jde o plošný screening, který se stejně do budoucna odbourá.
Jinak gratuluji k výsledkům kontroly :wink:
25. črc 2008 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
marci,

mně to připadá s prominutím sprostý. Jestli je to takto, tak at o tom těhulky informují a ty se pak následně rozhodnou, jestli se chtějí té studie zúčastnit. Někomu to opravdu nemusí být dvakrát příjemné a může mu být blbě jak psovi. No nic, jsem se zase rozčílila.
marci, nevím, jestli se nemám s tou dovčou nahlásit na sociálku. Dr, se dneska moc netvářila, že chci na týden odjet i když ne daleko právě kvůli kontrole :frowning2:
25. črc 2008 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti, ale změnit místo pobytu při PN může právě Dr., tak když se jí to nezdálo, tak ti ho měla změnit.... Nebo se jí nezdálo vůbec to, že chceš jet na dovolenou?
25. črc 2008 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
marci, tak to je super, to jsem nevěděla, ona mi řekla, že se musím nahlásit-respektivě jít přímo na ten odbor sociálního zabezpečení
25. črc 2008 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
beti to se mi nezdá - to dle mého zařizuje doktor, ale nemám s tím vlastní zkušenost......
já nevím, já bych se na to asi vykašlala, já jedu za 2 týdny na týden k rodičům na severní moravu a nikde to hlásit nebudu....
25. črc 2008 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
marci, tak sna d na nás nikdo nepřijde :frowning2: to by bylo vyřizování a omlouvání atd.... :frowning2:
25. črc 2008 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
beti já třeba včera zřejmě po dost dlouhé době zjistila, že nám nefunguje zvonek (vybila se v něm baterka a jak k nám nikdo nechodí a nezvoní, tak jsem to neměla jak zjistit)..... tak jsem si říkala, co by mi tak na to řekla kontrola.... :grinning:
25. črc 2008 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no asi to, že je to hezká výmluva :slight_smile: :grinning:
25. črc 2008 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!
Jak se daří? Všechny těhulky v pořádku??
Nemám vůbec čas sem za Váma zaběhnout :frowning2: , křiklounek Alešek potřebuje máminu náruč...
25. črc 2008 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. To to letí Pavli vy už jste měsíční a kousek. My jsme stále v pohodě a užíváme si to. Tak snad to tak půjde i nadále. Už se začínáme těšit oba dva. Manža si to konečně začal uvědomovat když se pozastavil nad mým zvětšujícím se pozadím i popředím. Ahoj
25. črc 2008 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci - Beti - Dr. si dělá poznámku když chcete být jinde než máte napsáno na neschopence do karty. Pokud chcete být jinde max. 2dny.
Při delší změně prac. neschopnosti opravdu nutno na sociální odbor a oběhat :unamused:
25. črc 2008 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, jak se daří? Pěknou neděli! U mě je v posteli s tím nachlazením, rozjela se mi rýma, krk už celkem dobrý :confounded: .
27. črc 2008 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,

jani, hlavně at te to přejde co nejdří, já byla nemocná těch 14 dní a fakt jsem měla dost a ještě pořád poprskávám :frowning2: včera jsem se vážila a je to opravdu tragédie, už mám 18 kg nahoře, moc přibírám :frowning2:
jinak zase nás čekají hrozná vedra, takže všechny si nkěma zalezeme :slight_smile:
Pavli-zdravím po dlohé době, občas se mrknu na tvou rubriku v porodu-deprese atd..., abych tak nějak alespoň zhruba věděla, co mě může potkat :frowning2:

tak holky hezkou neděli!
27. črc 2008 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky..můžu se přidat?
27. črc 2008 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Díky Jani :slight_smile:
27. črc 2008 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jasně - bude nás víc nebudem se bát vlka nic :grinning:

Janula - v tom hicu a nachlazení - to sis fakt nemohla vybrat lepší dobu...
Já mám dnes odpočinek - a zítra už zase s manžem na "stavbě". Kdyby se to tak chtělo hnout trošku rychlejš... Nemáte některá ten prsten od Arabely? By se nám zrovna docela hodil.. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Beti - přibíráš skutečnou váhu - nebo ti jen všechno otíká a nabíráš vodu? 18 Kg je asi celkem dost...
(nejspíš mám docela štěstí - co se váhy týče... nabrala jsem přesně 5kg od začátku do teď... za poslední 4 týdny to poskočilo nahoru o 200g takže opravdu naprosté minimum... až se divím páč jím o dost víc než před tím...)
I když na druhou stranu vypadám jak oteklá nit.... :unamused: s výškou 174 a původní váhou 52 kg... teď mám slušné břicho a 57Kg...
No prostě každá jsme nějaká.. :pensive:
28. črc 2008 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
marci.....ad Vyškovská porodnice....
já pocházím z Bučovska, navíc z malé vesnice, kde je stále automatické, že maminy chodí do nejbližší porodnice. Navíc mám o 10 let starší sestru, která tam rodila 3 děti a mám dost velký věkový rozptyl známých, tutíž vím o dost velkém množsví úděsných porodů ve vyškovské porodnici za posledních 15 let. Ségra tam teda rodila naposled před 10 lety - šla tam i po úděsném druhém porodu, protože porodnice měla být modernizovaná a údajně lepší. Dopadlo to dost strašně.
No, každopádně já už rodila před 8 lety v Brně. Některé další kamošky a známé čas od času ještě do Vyškova jdou, ale stále se ke mně dostávají zprávy o nepovedených porodech / jako třeba pořezání mimina při císaři/. Což na to, že tam už 5 let nebydlím a druhým rokem žiju dalších 30 km opačným směrem dál od Brna, je dost blbý....... Naposled tam loni mermomocí tahal kamoš loni svoji přítelkyni, s tím, že primář je jeho známej a že on na ni dá pozor a já nevím co....no, měla rodit koncem měsíce, víc jak čtrnáct dní co přenášela se nic nedělo, pak ji snad přijali, ale pořád nic, pak začaly být problémy s miminem,ale furt nic nedělali .Nakonec ji kamoš sám odvezl do Brna, tam jí dělali okamžitě císaře a prý to bylo taktak, už měla i hodně zkalenou plodovku a já nevím co ještě......

Ale tím vás, co jste rozhoduté jít do Vyškova, nechci děsit....myslím, že takové nepovedené porody jsou všude.....jen já mám prostě moc informací o těch z Vyškova :unamused: Ale zas....dr.Vlašín taky začínal ve Vyškově a já mám gynekologa, se kterým jsem moc spokojená a ten snad doteď ve Vyškově dělá. Je to prostě o lidech!!!

U mě je stále pořadí Obilňák a pak Bohunice......
28. črc 2008 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda sharon ty jsi mě tím popisem vystrašila. Já teda pořád ještě nejsem rozhodnutá - mě pořád srdce táhne spíš do brna - ale je to hodně tím, že je to město kde jsem několik let žila, pracovala, pracuje tam manžel vyškov neznám skoro vůbec. Manžel by možná zase radši vyškov - protože se tam on sám narodil, prý tam budu mít víc klidu..... Takže furt nevím. Tenhle týden se chci jít ještě mrknout na Obilňák. A pak se uvidí no.....
28. črc 2008 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
lanko, jak jde cvičení s epinem?
28. črc 2008 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek