• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
Ahoj holky, teda sharon, po tvem popisu bych do Vyskova nesla ani za nic :grinning: :grinning: :grinning: .To ja teda musim rict, ze ac jsem u Milosrdnych nadavala na sestry, tak doktori spickovy, i na predoperacnich vysetrenich, i u cisare. Jizvu mam moc pekne zasitou a to mne se jizvy hoji hrozne spatne (nechtejte videt co mam po 2 oddelanych znaminkach :confounded: ). Lanko, to staveni ti fakt nezavidim, jeste ted si vybavuju, jak jsme v prosinci koupili bytecek (a to je to trojpokojac a ne barak.. a uz byl postavenej :sweat_smile: ), behem prosince a ledna vse rekonstruovali od zakladu (proste fakt vse, okna, podlahy, bytovy jadro, atd.)a 12.unora uz se mala narodila, Luky stehoval, ja s malou lezela v porodce :grinning: . Proste haluz, do ted nechapu, jak jsme to zvladli. Jinak uz me nachlazeni nastesti opustilo a mame prima tyden, Luky ma dovcu, tak si vzal dnes malou na cele odpo ven (vcera taky! :astonished: )a ja mela klidek.To jsem fakt jeste nezazila, v klidku si dala na balkone kaficko, precetla casak, parada...:slight_smile:.Hezky vecer holky.
28. črc 2008 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,

lanka: 18 kilo je hodně, to máš pravdu. je to o 4 kila víc než bych měla. Ale všichni okolo mě tvrdí, že to na mě není absolutně vidět a jsou zděšeni, když jim řeknu, kolik mám nahoře. na druhou starnu vůbec nemám otoky, takže fakt nevím, kde to jako je :frowning2: moje Dr.zatím nic neříkala a ve středu jdeme na poslední UTZ, tak se ještě zeptám tam.

No ten Vyškov, to mě teda dost vystrašilo. ještě se tam s MM chceme kouknout, ale teda no nevím,nevím....

hezký večer holky
28. črc 2008 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je dobry, jak vsichni rikaji jak tam ne a tam ne, uz nam chybi jen kritika na Bohunice a holky rodite doma :grinning: :grinning: :grinning: . Beti, z te vahy si nic nedelej, neni to sice malo (ja fakt dostavala na kazde prohlidce sprdnuto i za mych celkovych 14kg a poslouchala, ze se urco preziram), ale zas i kdybys pribrala 30kg, muzes si byt jista, ze tim kolotocem pujde vaha pak dolu. Netrap se s tim a bud rada, ze holcicka pekne roste :slight_smile:.My pomalu zavadime prikrmy a jak prestavame kojit, koukam, ze rucicka vahy se zacina zvedat :unamused: , asi za chvili prijde do tuhyho a budu se muset donutit k cviceni :grinning: .
28. črc 2008 ve 22:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
A jeste jednou dobrou noc.
28. črc 2008 ve 22:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte pupíčkové :o)
naše stavba se zase pohla kupředu, už nám dělají podlahy, tak snad podle MM do vánoc už budem bydlet, já se tak těšám až budu malovat malé pokoj :o), má správnej hangár 5x5m.
jen ten rachot je protivka.
Beti s váhou si starost nedělej, já měla fakt 32 navíc a ted mám ještě 12 co mi zbývá, 17 zůstalo hned v porodce. Hlavně když je prcek v porádku, jinak tě nic trápit nemusí, jen zdravíčko..

JAnuli kojila jsi až doted plně? mi přinde kolikrát že si malá nevytáhne kolik potřebuje a za hodinku knourá a z toho je přicuclá i 40 minut a pak většinou u zdroje usne třeba i na tři hodky, tak fakt nevím jak pak poznat že má dost, navíc večer si připadnu uplně vycuclá a mám tendence jí vytahovat zamražený mlíčko na docpání..jenže to je slečna ještě přicucne a pak rovnou hají, vám povím že to kojení začíná být pro mě záhada..
29. črc 2008 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, Veru plně ne, sem tam jsem jí dala (hlavně když jsem chtěla odběhnout za holkama do práce nebo tak) flašku s Nutrilonem, co jí mohl doma umíchat i Luky a cca od druhýho měsíce, kdy jsem chytla zánět do prsa, jsme ho 1-2x denně zavedli (hlavně na večer, spala pak celou noc),zbytek dne jsem kojila (tak po 2 hoďkách, dýl nevydržela).My jsme to moc nehrotili :slight_smile:.Teď už pomalu nabíháme na ty příkrmy, na oběd má zeleninový hami a odpo ovocný, strašně jí to jede, už ode mě ani moc pít nechce, kojíme tak 3-4x denně. Říkám si, že půl roku kojení snad stačí, cítím jak ze mě v poslední době tahá snad všechny živiny a je to i znát i na těch vlasech - od 3měs.po porodu do teď mi vypadalo víc než vlasů než za celej život, fakt si to myslím :grinning: .Jí by už jen to mlíčko ani nestačilo, má 8 kg a 73cm. - je to prostě kus ženské :grinning: .
29. črc 2008 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,

verapa, děkuju za podržení, pořád doufám, že to nějak dolů půjde. Zítra jdu na UTZ, tak jsem zvědavá.

Holky ty vedra jsou naprosto šílený, fakt se nedá ani vyjít ven, navíc když někam jedeme s MM, tak ani nechci klimošku, protože jsem pak vždycky nemocná, tak radši umírám horkem :slight_smile:
dneska jsme se byli podívat na kočárek, tak to vyhrál V-cross, snad budeme spokojení.

Hezký večer a dobrou noc a už o trochu stupnů méně :slight_smile:
29. črc 2008 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

tak my máme za sebou druhý celodenní dovolenkový výlet - dneska jsme jeli baťův kanál na motorovém člunu - bylo to moc fajn a pak navštívili skanzen ve Strážnici. Ale vedro je fakt pekelné - takže to zítra vidíme na koupák :grinning:

Beti, už máte kočárek doma?
29. črc 2008 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
marci,

ne,ne, ještě ne, objednací lhůta je měsíc a na netu jsem jej našla ještě o tisíc korun levnější, takže jej budu objednávat.
S těma výletama...jj to je fajn. Taky jsme byli na koupáku a byla sranda, jak všechny těhule byly zalezlý ve stínu :slight_smile: velkýma břichama se to tam jen hemžilo :slight_smile: tak ti moc přeji další hezké výlety

jinak ke mně už se dostavily křeče v nohách, hlavně lýtkách - další příjemná těhotenská bolest :slight_smile:

hezký den holky!!!
30. črc 2008 v 08:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
betuli to počkej až berunka začne slízat dolů a rozjíždět pánev, to je taky mazec .o/, ale co bysme pro broučky neudělali.
to vedro je fakt děs, stačilo by kdyby bylo tak do 27*C, sme celej den zalezlí doma če je tady o 5 stupnu min nez venku, tak aspon sem všecko vyžehlila a vyprala, aji kočárek, plinky nějak nezvládli večerní procházek a kočos dostal zásah, ještě že to de vyslíct a vyprat.
hezký a slunečný den.
30. črc 2008 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,

je hrozně -sotva funím -ať už se ochladí :angry: :angry:

Beti,tak to je dobrý, taky mám vybraný V-cross, byla jsem se na něj podívat v Řečkovicích, mají ho tam i s autosedačku za 11 154kč, za kolik ho máš vyhlídnetej Ty?? Taky se mi líbí, zdál se Ti dost stabilní??? Na netu jsem ho našla ještě o kousíček levněji,tak ještě uvidíme.

Taky mám křeče v lýtkách - jen v noci a už tak 3 týdny,takže pěkně papám Magnézko :wink:

přeji všem pěkný den a neuvařte se :sunglasses:
30. črc 2008 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,

jadviga....v-cross se mi právě stabilní celkem zdá. Najdu ten odkaz, kde jej měli levnější a pošlu ti jej - jinak budeme objednávat z kamenného obchodu - Bazárek u Světlušky Boskovice za stejnou cenu, kterou uvádíš ty.
Byla jsem dnes na UTZ. Moc jsem se těšila, ale....DR.říkala, že malá je jakoby o 4 dny pozadu (místo 30,týden vývojově 29.týden). Říkala jsem DR.že jsem uvedla poslední MS nějak, ale nebyla jsem si jistá (jsem si to nikdy neznamenala :angry: to je jeden možný důvod. Druhý je, že prý některým maminkám placenta dostatečně miminko nevyživuje. Takže ve 34 týdnu musím znova na UTZ. Pokud by na tom bylo mimi stejně, tak do porodnice a na hlídání :frowning2: celou cestu domů jsem prořvala jak malý děcko, jak se bojím. Nezdá se mi, že 4 dny jsou tak moc a myslím, že Dr.to nemusela až takhle popisovat,ale....jsem z toho dost vyjukaná a bojím se o malou, aby jí nic nebylo. na druhou stranu má už 46 cm a 1329 g. Holky nevím, jsem z toho vyplašená :frowning2:

tak hezký den dneska trochu konečně pod mrakem
30. črc 2008 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo jinak malá není sestoupená, je hlavičkou nahoře, takže musím na ten UTZ stejně, jestli se obrátí. Jsem z toho fakt neštastná, protože zatím bylo něco vždycky mě a to jsem rozchodila, protože malá byla v pořádku a ted je tu první problém a já se z toho hroutím :frowning2:
30. črc 2008 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti,
klídeček, mám uplně stejný problém jako Ty, Elinka je taky hlavičkou nahoře a jsme podle UTZ o 2 dny pozadu, minule to vycházelo přesně. :dizzy_face: Neboj to bude dobrý :dizzy_face:

Já si jen hlídám pohyby a jsem na sebe už konečně opatrná - stejně nic jinýho s tím teď neuděláme :wink: Do 7 měsíce jsem makala na baráku jako kdybych nebyla těhu a teď si to trochu vyčítám.
30. črc 2008 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a ten kočárek v Řečkovicích spadá pod tu prodejnu v Boskovicích :slight_smile: .Takže cena stejná. Jakou barevnou kombinaci jste vybrali???
30. črc 2008 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti, nespletla ses??? 46 cm je mooooc, měla by mít kolem 40 cm.
30. črc 2008 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no nespletla, ona je prostě nějak hrozně dlouhá :slight_smile: vybrali jsme si ten šedý, jediný šedý v řadě novinek. A vy?
30. črc 2008 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
černý s oranžovýma kytkama :slight_smile: . Tak to je obřík, moje měla před týdnem "jen" 40 cm :grinning:
Už bych chtěla aby byla venku, docela se těším na říjen, hlavně aby to nebylo o moc dřív a taky bych nechtěla přenášet. :angry: Hlavně ať jsou naše mimi zdravá
30. črc 2008 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jadviga,

přesně tak, je mi ted už jasný, že velikost věcí 50 asi neoblíkneme,ale je mi taky jedno jak velká bude a jaký věci bude nosit, jen to zdraví :frowning2:
http://www.ostrovpokladu.cz/kocarky/v-cross/
to je ten odkaz, kde mají kočárky levněji, jen zřejmě některé kombinace barev
30. črc 2008 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti, neboj mala bude urco v poradku, se mnou chodily do kurzu holky, co jim to nesedelo i o tyden...docela se divim, ze z toho Dr.delala takovou vedu. Vse bude ok.Dlouha je teda dost, kdyz vezmu, ze nase mela u porodu 51cm...a ted ma dobrych 73cm...no jsem zvedava jak se nam jeste vytahne, ja pres 180cm, pritel 186cm - nejaka basketbalistka :grinning: .Hezky vecer holky a drzte se tehulky.(Pro mimca je to vedro taky narez :unamused: )
30. črc 2008 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jani,

díky, ona mě fakz dost vyplašila a myslím, že to bylo zbytečný, zvlášt, když si termínem poslední MS nejsem jistá, ale i kdyby...tohle nemusela. ale taky jsem asi hysterická, nevěděla jsem, co si myslet a do nemocnicce se mi moc nechce :frowning2: snad nebudu muset.
No tvá malá je taky pěkně vytáhlá slečna, tak je dáme obě dvě na basket a bude to :slight_smile:
30. črc 2008 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti, já myslím, že tě doktorka jenom zbytečně plaší. Nejpříjde mi to jako nějaká významná odchylka a navíc když si nejsi přesně jistá termínem MS (a ani ten přesně termín ovulace neurčuje). Neboj, určitě to bude v pořádku :wink:
30. črc 2008 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti - snaž se být v klidu, teda já vím, že se mi to říká, taky mě to rozhodilo, když mi to doktorka řekla poprvé. Mě malá nesedí dokonce o 2 týdny, chodím proto co 14 dní na kontroly do Bohunic a pokaždé přibere, průtoky placentou mám dobrý, plodové vody mám dost. Takže mi doktorka říkala, že to je dobrý - není důležitý jak je velká, ale to že vždycky od minule je tam vidět ten vývoj, že přibírá. Takže prostě budeme mít jen drobnější miminko. Kdyby přestala přibírat, tak by to bylo horší a musela bych jít na pozorování, nebo už rodit. Naše váhy byly: v 29 tt cca 1000g a ve 30tt 1190g. Moje kamarádka si taky dost pobrečela - její malá jí neseděla už od cca 12tt, v průběhu těhotenství měla zpoždění podle tabulek až 1 měsíc! Ve finále porodní váha 3400g a 50cm, rodila na termín a vše naprosto v pořádku. Všechny miminka prostě nerostou tabulkově, důležitý je, aby rostly.
31. črc 2008 v 09:14  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
katzi,

moc děkuju za informace!!!!ona tam právě plátala pátý řes devátý a s tou placentou říkala to, co ty. Že se miminko musí vyvíjet a pak je až problém a že bych šla do porodnice. Když jsem se jí ptala, co by se stalo, kdyby malá nerostla, tak neodpověděla. Mně bylo tak nějak zřejmý, že by se šlo rodit...ale
jak píšeš, naše miminka přece nemusí jet přesně podle tabulek, aby to byly zdravý děti!!!!! akorát nás vystaší, třeba tu tvou kamarádku, měsíc zpoždění je hodně a narodilo se jí takovej hekej buclík.

Já byla jen zaksočená, nikdy jsem o tom ani neslyšela, tak jsem na ní zírala (MM taky) a nevěděla, co to má znamenat.

Ještě jednou díky a at nám ty miminka rostou!
31. črc 2008 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti, já to tak taky mívám - že to na mě ti doktoři vychrlí a já si to pak doma v hlavě řeším co to znamená. Takže teď když mi to doktroka v Bohunicích řekla, tak jsem byla asi jak z pomocné školy, ale všechno jsem si to po ní zopakovala a na vše se asi 100x zeptalla :slight_smile: U tebe si myslím, že zpoždění o 4 dny je úplně malinkatý a fakt v pohodě. O tom svědčí i to, že jdeš na kontrolu až za 3 týdny v 34tt. Kdyby se jí něco závažného nezdállo - např. průtoky pupečníkem, tak by tě pozvala dřív. Já jsem taky napřed šla na kontrolu pro jistotu po týdnu (29tt a hned v 30tt) a když viděla, že roste a vše OK, tak teď mě pozvala až za 14dní. No dávají nám někdy ti doktoři někdy zabrat, ale zas je to lepší, než kdyby nás nehlídali a něco se zanedbalo.
31. črc 2008 v 10:16  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
beti, klídek, to vůbec neřeš, 4 dny nic nejsou, my jsme furt jakoby odpovídaly, spíš ale na dolní hranici, ještě 6 dní před porodem měla Kačka podle dr. 2500 gramů a pak se narodila 37+2, měla 50 cm, 3400 gramů, takže prostě to měření je dooost orientační. je dobře, že tě hlídají, ale hlavně nestresuj, to je pro malou horší než 4 dny "zpoždění", fakt

pavli (nebo někdo kdo to víte) - kde je tvá diskuse poporodní deprese, potřebuji trochu kouknout, že na tom někdo je taky blbě :sweat_smile: (nebo byl, teda spíš)

jinak, dokud jsem byla těhu, tak se popsala tak stránka za týden a teď když namám čas sem chodit, tak píšete jak o život :grinning:

a u porodu závisí výhradně na lidech a to dopředu nezjistíš, takže radím jít tam, kde z toho máte nejlepší pocit, ať už ostatní říkají cokoliv :slight_smile: (já teda hlasuji pro Bohunice :grinning: :grinning: :grinning: )
31. črc 2008 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte kočky poránu,
betuli držím palečky a věřím že malá bude ok, hele sme ve svobodné zemi a dochtora můžeš změnit dycky, přpadně se nech odeslat na kontrolu do porodky, nevim přesně jak daleko to máš do brna ale taky hlasuju pro Bohunky, na ambulanci byla mila pohodová paní docht, kerá mě taky jak pakovi vysvětlovala všecko 5x, ja tam chodila od 33tt kuli zhorušeným otokům a astmatu... nevím jesi je to jen u mě ale přinde mi že čím vetší pupík tím horší myšení :o))
Včilka zasejc lítám po dochtorech če mi otoky krapet poškodili karpální tunely, ale nic děsnýho, že to má snad každá třetí nateklá vodou a dá se to léčit, jen prášky zatím nemůžu kuli kojení, tak aspon rehabky. No děs pes.. ale jednou určo bude líp, aspon o kousíček .
Nuž přeji krásný den
1. srp 2008 v 08:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky!

titida, no ted to tady nějak letí, to máš pravdu. Přes den se sem nedostanu a tak večer poctivě dočítám :slight_smile: jinak doufám,,že se máte maminy dobře, já občas kouknu na rubriku, kterou založila pavla o poporodních depresích, ale ted už vím, že je to lepší. No prostě nebrečící miminko bysme chtěly každá, ale člověk mímí a miminko mění :slight_smile:
dneska holky budou nejhorší vedra, tak někam zalézt.
já se na chvilku vždycky naložím do bazénku a pak šup do stínu a takhle to dělám několikrát, aebych se jako funící lokomotiva nepřehřála :slight_smile:

hezký den holky!!!!
1. srp 2008 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holčinky, titi je to v diskuzi porod ty deprese. My tam kecáme nejvíc s Pájou a Mončou a uklidňujem se navzájem :grinning: . No, dnes ty horka jsou něco, právě jsem dotáhla 2 tašky s nákupem a odkapává ze mě pot :angry: . Ani na procházky se moc nedá, to až navečer. Včera jsme byli u našich na baráčku v Brně, já ještě i u kadeřnice (nakonec jsem se neostříhala, jen dala světlej melír jak vždy - říkám si, že dám ještě vlasům šanci - a hle, dnes ráno žádné chuchvalce! :grinning: Ale to je asi tím, že už kojíme jen 3xdenně...). Tak snad to brzy přejde, kadeřnice mi říkala, že to je holt úděl kojících matek a přejde to až po ukončení kojení a to ne hned :unamused: . Tak holky, pěkný slunný den.
1. srp 2008 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky¨..mám dotaz..normálně mi jako teče z obou prs mlezivo,ale dnes mi z jednoho šlo dvě tři kapky čehosi oranžového :confounded: a potom normálně mlezivo..nevíte co by to mohlo být? :frowning2:
1. srp 2008 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek