Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

Zdravím nové těhulky z Brna,

ráda bych si popovídala se začínajícími těhulkami z Brna. Jsem teď v 8+3 tt., vykulená a kolikrát bezradná a určitě by bylo fajn povídat si s někým např. o tom, jaká porodnice je fajn,jak jste spokojený s nevolnostmi🙂, kam chodíte za doktorem atd....
Připadám si teď jak z jiného světa, tak aposň se budu lokalizovat na Brno

všechny vás tady vítám!
calisto1
1. srp 2008
Ahojky,
jsem tady uuuplne dlouho nebyla,ale (a ted se nevymlouvam) nejdriv PC v oprave asi mesic,pak zacali rekonstrukce u me doma, uff makla jsem si jako blazen, a pak jsem hledala tuhle rubriku a nemohla ji najit:-$

betti ja mam nahore ke dnesku 12 kilo a pripadam si taky jak lokomotiva a kdyz mi nekdo rekne jak mi to slusi a venku je takove horko jak treba dnes tak bych ho radeji roznesla v zubech.....🙂) jo a muj gynekolog taky furt pyskuje,ze uz mam moc a mela bych se hlidat abla bla bla..... se na ty chytry doktory muzem vyprdnout🙂.....

jo jinak cekam chlapecka a obcas mam pocit, ze se za kazdou cenu chce dostat na zada🙂)) hruza...bude to mamincin raubir🙂))
Krasny den vsem x-)
micanek
1. srp 2008
lucinecinecka: mě teklo mlezivo od 5 měsíce. ... to je normální. 😃
titida
1. srp 2008
beti - já mám mimnko, který nebrečí, ale zas nepřibírala (a furt to není úplně ončo), dost spala a já byla na nervy, každý říkal, jak je hodná a já z toho ani neměla radost, potřebovala jsem aby víc pila, pokaždý někdo koukl do kočárku a jé, ta je malinká, ale ona ani není nějaká malinká, ale mne to vždycky úplně rozhodilo, takže ono si nevybereš, ale je fakt, že uplynulo šestinedělí (teď má Kačka 8 týdnů) a už to tak neřeším 🙂
lucinecinecka
1. srp 2008
Micanek:A sem tam i oranžově?
jadviga
1. srp 2008
lucinecinecka : jj mě to dělá taky někdy dooranžova, někdy mám pěkný fleky na noční košili, nechce se mi spát v podprsence,tak měním pyžamo každej druhej den ]-( , ale neteče mi to každej den 😎
lucinecinecka
1. srp 2008
To mě taky ne..já jsem právě přes noc taky bez podprsenky a já to pyžamo měním každý den ]-(
sharon2
2. srp 2008
Ahoj holky 🙂 hurá, přežily jsme vedra :-p povedlo se mi i opálit si pupík.
Já mám nahoře 10 kg, z toho kilo a půl za poslední týden /byla tu ségra furt jsme se cpali :-| / ale doktor z toho žádnou vědu nedělal, dokonce nás pochválil, jak nám to sluší x-) a když jsem si postěžovala před sestřičkou, tak řekla, co bych jako chtěla, že jsem těhotná, a že teď se to ještě může pěkně zrychlit.

Beti - klídek, nám to na kontrolách taky vždycky nesedí - záleží jak se mimi vrtí a jak to chytnou. Dr. říkal, že kdyby to měřil 3krát po sobě, může se stát, že budou tři trochu rozdílné výsledky. A mimísci přece žádné tabulky nestudují 😃
jadviga
2. srp 2008
Ahoj holky,
tak moje sestřenice včera porodila v Bohunicích chlapečka 4,20 kg a 53 cm. Manža jí přivezl v 19,30 hod a 23.20hod. byl malej na světě - paráda. Dnes jsem za nima byla - je krááááásnej. 🙂 🙂

Jo a mám taky + 10 kilo - šílený ]-(
afi
2. srp 2008
Ahoj kočky 😉 Tak já mám nahoře 9 a půl kila, tak jsme na tom skoro stejně 😉 No ale děsí mě další přibývání, prý to ještě povalí....Můj MuDr. je spokojenej, nic mi nevyčítá.....

A moje kamarádka porodila v pátek na Obilnˇáku chlapečka 3850kg a 52cm! 🙂 Tedˇje miminek! Doufám, že v říjnu nebude takovej nátřesk v porodkách 😃
sharon2
3. srp 2008
Teeeeda, to jsou pěkní macíčci :-N oběma gratuluji!
marci
3. srp 2008
Ahoj holky, přeji hezkou neděli 😉
Právě jsem se vrátila z prohlídky porodních sálů na Obilňáku. Dneska tam teda byl klídeček. Žádný porod - takže jsem si prolezla celé oddělení. PA říkala, že měli jenom nějaký porod dopoledne a teď je naprostý klid - možný prý klid před bouří 😃 😃 Jinak teda musím říct, že se nám tam moc líbilo. Kdyby tak šlo odrodit na Obilňáku a na šestinedělí si lehnout v Bohunicích - tak by to byla myslím značka ideál 😃 Takhle teda furt nevím.....
lanka
3. srp 2008
No špatně ten nápad nezní Marci :-p
lanka
3. srp 2008
Nějak vás ani nestačím dočítat... no nic - ještě dva dny, zítra na domku a v úterý doktor a pak už se sem snad zas budu mít čas nakouknout častějc.
Nakukovala jsem do zářijovek... už jsou tam 3 mrňata na světě, a dámy se v diskuzi dohadují a balí tašky do porodky. Asi bych měla taky spakovat... ale když já půlku věcí co mám mít sebou stejně nevlastním. No a na nákupy v tomhle horku...
Třeba se to vyřeší samospádem tak jak výbavička... budoucí babičky nevydržely že se starám o stavbu, tak vytahaly ze skříní spousty mrňavejch hadýrek a vypraly... jeden by ani neřek, že budu mít nachystanou výbavičku tak rozsáhlou... 😃

lucineecka - mě Dr. oznámil že barvu to může mít jakoukoli ale plašit se mám jen kdyby z toho šla krev.. takže neplaš a buď v klidu oranžová je v pohodě 😉
betinaautor
3. srp 2008
ahoj holky,

zdravím!!!!Lanka, rdši bych si teda tu tašku do porodky nabalila 🙂 už to může přijít kdykoliv. Jinak teda koukám, že už se rodí ted 😉
tu výbavičku...lani, dneska e to asi jedno, protože to máš koupený raz dva a stejně takhle nevíš, jakou velikost....už taky nebudu blbnout.
Vidíš, jak dlouho jsi musela být doma, aby bylo mimi v pořádku a ted ještě budeš přenášet 🙂

hezkou neděli!
betinaautor
4. srp 2008
ahoj holky!

jadvidga: k tomu kočárku v-cross jsme našla odkazy, no a psala tam jedna holčina...nic moc 😞 je to rubrika výbava/v-cross
jadviga
4. srp 2008
Ahojky,

Beti, díky, hledám odkazy nejen tady, ale zatím nikdo nic moc, je fakt, že je to novinka, takže moc zkušeností není, moooooc se mi líbil naživo - ještě nevím, ale asi do toho půjdu ]-(
betinaautor
4. srp 2008
jadviga,

no my to s MM prostě riskneme. Dneska nebo zítra objednáme a budeme se modlit, aby to bylo OK 😞
jadviga
4. srp 2008
taky budeme objednávat tento týden 😃 - prostě nemůžu odolat a třeba budeme mít štěstí na kus 😉
zabula
4. srp 2008
zdravim vas vsechny,omlovam se,ze sem se "nabourala" do vasi diskuze.
chtela sem se vas zeptat,kdyz ste z brna jestli byste me neporadili,kde sou jake obchody s kocarky,jelikoz od tamtud nejsem,nemam o nich potuchy.
chtela bych malymu koupit novy kvalitni kocarek,sem od boskovic,maji taky samy od tako,retrus,sou to hrozny kocarky z polska,uplne se rozpadaji,nechcou brat reklamacky,a vse svedou na maminy,ze s tim blbe zachazeji.
urcite je u vas vetsi vyber,tak doufam ze poradite. Predem moc dekuji
betinaautor
4. srp 2008
ahoj zabulo,

tady v Brně je asi největší výběr v Baby expert - to je obchod hodně blízko Makra a Chicco expert (nejsem si tím ale úplně jistá tím názvem) a ten je pod Husovickým tunelem v Brně.
Jinak teda my chceme objednávat kočík z Boskovic V-cross, tak teda doufám, že nebudeme mít tebiu popsané zkušenosti 😞
zabula
5. srp 2008
diky za imfo 😉 na internetu me zaujal chipolino dakota,ale lepsi je to videt na vlastni oci,a zkusit si ho

kocarky sem kupovala ve svetlusce v boskov.,teprv ho pujdem reklamovat,tak se urco pohadame,jede silene nakrivo,propadla se boudicka,ale nejhorsi je,ze pri jizde vypadli cely riditka,malej sel na bok na hlavicku,co kdyby se to stalo,kdyby sem jela k dokr.autob.a jak se zveda kocarek vypadne to!! dyt by malej vypad,hruza 😢 ]-(
mam uz strach kdyz jedu,kdy se rozlozi
betinaautor
5. srp 2008
zabula a porísm tě, co jsi tam koupila za kočárek?
zabula
5. srp 2008
prave ze retrus,oni je pry sami vozi z polska,kazdej od tam odtud zataci.fakt nevim co to je aby kocarek jel rovne,musi se vic tlacit na jednu stranu riditek aby jel rovne
betinaautor
5. srp 2008
ježišmarja, no tak to je teda výborný 😞
zabula
5. srp 2008
nejhorsi je,ze aby odbyly maminy,tak na mesic si ho vemou na reklamaci,a pak to svedou na to,ze s tim udali neco maminy,su zvedava jak dopadnem.ted maji dovolenou.to se pak ozvu
na netu sem nahodou nasla,jak si stezujou na kocarky,ktere koupili v brne v baby expert,a nechteli jim uznat reklemaci,nebo za to jeste museli platit
lanka
6. srp 2008
Beti - to je výborný že jsi přesvědčená o tom přenášení - si to taky myslím že to tak dopadne...
Včera byl první monitor - negativní.... ovšem jinak se Dr. moc nelíbilo že čípek už kratší být nemůže a mrně je tak dole co se vůbec dá a hlavičkou nalíhá na čípek a roztahuje to tam.. takže u mě se asi pokles břicha před porodem očekávat nemůže...No čípek zatím prý drží, tak to nemám pokoušet a nasadil mi zpátky magnezium, páč jen mi sáh na břicho, okamžitě ztvrdlo a šupajdili jsme dom.... prý vydržet ještě 14 dní a pak už budem termínový... tak jsem se v duchu smála páč jsem přesvědčená že přenášet budu 🙂
betinaautor
6. srp 2008
ahoj holky!

tak jsem včera vyla poprvé na předporodním kurzu a bylo to fajn vidět samý břuchatky kolem sebe 🙂 jen jsem si připadala trochu jako exot, protože většině maminek probíhá těhotenství celkem hladce a já než tam vyjmenovala problémy, byl večer 🙂 ale je to prostě fajn, když vás někdo uklidní, že je v poho a tak jsem si dala závazek, že žádný stresování od doktorů už nebude. Že budu víc relaxovat, budu víc v pohodě a basta!!!

A vy jste se všechny někam ztratily 😞
lanka
6. srp 2008
jo - jo taky koukám že je tu docela tichounko 😉
betinaautor
6. srp 2008
ahoj lani,

tak máš už sbaleno do porodnice? 🙂
lanka
6. srp 2008
Kdepak Beti - jsem první den doma a né na stavbě, tak peru oblečení abych měla v čem chodit. Na chystání tašky se pomalu chystám.. :-p

Začni psát odpověď...

Odešli