• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
autor
lani a kterou budeš mít porodnici?

jinak teda musím říct, že už toho začínám mít trochu plný zuby :angry: je mi furt blbě od žaludku a mám pocit, že mi teprve těhu začíná a ne pomalu končí :angry:
lani a ty už se šetři!!!! jak se těšíš? :slight_smile:
6. srp 2008 v 09:46  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,

tak mě včera přišla postýlka, matrace, nakonec jsme koupili kokos pohanka, povlečení, a fusak od Emitexu - je to všechno tak pěkný :grinning: :grinning: , mám velkou radost :wink:

Nevím jestli už mám začít prát,zdá se mi to brzo, ale zase na druhou stranu potom s tím obřím břichem......... :angry: :angry:
6. srp 2008 v 09:58  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
jadviga,

tak to je super!!! to ti věřím, že máš radost. my o víkendu chceme dodělat pokojík a pak teda asi začnu prát, protože mi všechno stejně trvá dlouho.
6. srp 2008 v 10:02  • Odpověz  • To se mi líbí
Jak to Beti vypadá s kočárkem??? Já jak čtu ty diskuze , tak mám pocit, že jsou skoro všechny poruchový, zatáčí kam nemají, ........ :frowning2: Já jsem pořád rozhodnutá, pro V-cross,ale ještě jsme ho neobjednali :frowning2:
6. srp 2008 v 10:11  • Odpověz  • To se mi líbí
holky, raději se nachystejte do porodky (hlavně Lanka)a perte, já měla furt času dost, začala jsem prát, když měla Kačka 37+1, tašku jsem nechystala vůbec a ona se narodila 37+2 :grinning: takže doma nic, ale lautr nic nachystaného :grinning:
6. srp 2008 v 10:24  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
no tak to máme stejný pocit. a taky jsme se včera bavili s MM o tom, že teda nevíme, co s tím. Ještě jsem se dívala na jeden kočík a to Alu Mikrus, jenže je taky polskej, už prostě nevím
6. srp 2008 v 10:24  • Odpověz  • To se mi líbí
já se přiznám, že tašku mám skoro připravenou, i když si myslím, že budu přenášet-což samozřejmě nechci, ale pro klid je sbalená :sunglasses:
Chtěla bych si koupit ten čaj z maliníku, aby ten porod byl trošku dřív,ale malá zatím není otočená, takže je možný i císař :fearful:
6. srp 2008 v 10:29  • Odpověz  • To se mi líbí
jadviga klid, malá se může otočit i den před porodem, 32tt, to má ještě času hafo, ten maliník, to ani není na dřív, jen aby se lépe nachystaly porodní cesty

a ty kočárky to je fakt děs, měla jsem z toho stejný pocit jako vy, nakonec máme IMPLAST BOLDER, je moc hezký, ale taky to zpracování je takový prostřední, příště bych šla asi do Jané nebo X-lander
6. srp 2008 v 10:46  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
no o chystání tašky jsem taky přemýšlela. ale spíš z toho důvodu, že kdyby se něco nenadálo stalo, tak asi nebudu mít čas moc balit. Takže po víkendu se dám do nakupování apod...a balení tašky a parní. Protože fakt stačí hodku něco dělat a pak si musím lehnout :frowning2:
tit, no X-landera jsem taky původně chtěla, ale je taky z Polska...já už fakt nevím...
6. srp 2008 v 11:08  • Odpověz  • To se mi líbí
titida - vsadím se že někdo to nachystat pak stihl.
No já naštěstí mám potenciální babičky neklidný, takže výbavičku jsem nekupovala a už ji mám vypranou, vytáhly obě ze skříní co kde bylo no a zbytek až budu vědět co chci a jak veliký si pořídím poté. :grinning:
Na pakování do porodky se pracuje dneska - včera jsme po Dr. zvládly nákupy. A dneska to hážu na hromadu... :wink: No hádám mi to chvíli potrvá než to bude úplně komplet.
Mimochodem - nakupovali jsme v teko v Brně a prodavačka mi trochu vyrazila dech - když jsem řekla že potřebuju kojící poprsenku - tak se zeptala jestli jsme sbalení a pak v podstatě vyjmenovala všechno co by jsme měli tak potřebovat a nechala nás rozhodnou jestli si to od ní za tu cenu vezmem a kolik toho chcem.
Ale zpátky k věci vyrazila mi dech s tím že nám nabídla plenky pro novorozeně, které mají vepředu oblouk aby si tam nepřekážel ten zbytek půpeční šňůry než se to zahojí... vůbec jsem netušila že něco takového existuje. :wink:
6. srp 2008 ve 12:27  • Odpověz  • To se mi líbí
No a se šprdama klasickej problém - oni je prostě v 70-tce nevyrábí..... co nadělám.
6. srp 2008 ve 12:28  • Odpověz  • To se mi líbí
Jo vidíš Beti - hodláme to brát směr Kyjov. Manža už se s tím smířil :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. srp 2008 ve 12:29  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, jdu vas pozdravit, obcas vas stiham precist, ale vetsinou se vykecavame s holkama v porodech. :wink: Lani, no s tema plinkama bych cumela stejne, nikdy jsem takovyho nic nevidela...a podle me je to fakt zbytecny, nevsimla jsem si, ze by male to nejak prekazelo ty prvni dny, stejne 3-4 den uz ma mimi pupik normalni. Jak se mala vychrni, pujdeme ven, tak se mejte hezky a uzivejte slunicko a jeste klidu, fakt hodte nahoru nohy dokud to jde. :wink: kamoska, ktere jsem to radila a porad mela na pilno s pranim, zehlenim, uklidem, varenim, tak prave ted po mesici bez spanku a vstavani k male ve dne v noci mi psala, ze je blba, ze mela lezet s casakem a nehybat se :grinning: :grinning: .
6. srp 2008 ve 12:37  • Odpověz  • To se mi líbí
no kojící podprsenky taky ještě nemám, nějak čekám,že mi vyrostou prsa o ono zatím nic moc. A ty plenky s tím výřezem na pupík mám, Bella Happy nebo tak nějak byli v akci, tak jsem je koupila na doporučení sestřenky :sunglasses:
6. srp 2008 ve 13:33  • Odpověz  • To se mi líbí
jadviga - tak já nečekala že by mi ještě vyrostly, ale pro změnu mi spadly, takže teď mám tak C.. přitom od cca 5-tého měsíce jsem měla D..
6. srp 2008 ve 13:55  • Odpověz  • To se mi líbí
lanka ??????, aha, já měla dvojky a mám dvojky, mlezivo teče,tak čekám kdy narostou,ale asi to bude až se nalijou mlíkem :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
6. srp 2008 ve 14:08  • Odpověz  • To se mi líbí
lanka - no trochu pomohla švica, něco vyprala a vyžehlila, ale jinak jsme to udělali až jsem přišla z porodnice, onoto mrně stejně skoro nic nepotřebuje :slight_smile: a kojící podprsenku jsem taky neměla, tak jak jsem došla domů, tak jsem vlítla do prvního obchodu a koupila, ale bylo to ve chvíli maximálního nalití prsou, takže je mi teď volná :sweat_smile: ale ne moc, no

a janula má pravdu - nohy na horu a oddychat, nebo teda procházky, kdo zvládne, pak už se nezastavíte :grinning:
6. srp 2008 ve 14:31  • Odpověz  • To se mi líbí
no - jo vždyť já vím.. ale taky vím že co neudělám teď budu muset dělat pak i s tím mrnětem... takže je možná lepší to udělat teď než poté...
holt někdy se to zvládnout musí... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. srp 2008 ve 14:35  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
tak podprdu jsem ještě neřešila. Mně teda prsa nevyrostla skoro vůbec (a to mám jedničky:slight_smile:, ale to mlazivo mě teče z prsou taky.
Tak se po těch podprdách porozhlédnu
6. srp 2008 v 16:26  • Odpověz  • To se mi líbí
Beti - máš ještě čas - doporučijí shánět na přelohu 8-9 měsíce. Stejně se jen těžko trefuje velikost kterou budeš skutečně potřebovat. Takže já jednu vyřešila po netu - má háčky na ramínku, takže se košík dá dotáhnout jak je potřeba (zvednou snížit - tedy zvětšit zmenšít) taková trochu univerzálka, asi nebude podpírat tak moc kvalitně. Ale na těch prvních 14 dní než se zjistí jestli kojit bude možné a jak velká je potřeba by to mohlo být v pohodě.
No a druhou jsem vybírala právě v úterý - holt musela jsem vzít za vděk 75tkou páč 70 asi fakt nikdo nevyrábí. No a s prodavačkou jsme to otypovaly že by to mohly být Dčka časem. Takže mám druhou klasickou - slušnější v D.což znamená 2 na střídání a zbytek vyřeším až na to příjde čas. :wink:
7. srp 2008 v 07:25  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte

lanko teda tobě už se to blíží :slight_smile:
7. srp 2008 v 09:51  • Odpověz  • To se mi líbí
jo - jo - stejně tak jako všem ostatním :grinning:

Dámy co už to máte za sebou - psaly jste si porodní plán? Použili jste ho? Nebo je to naprosto k ničemu. :unamused:
7. srp 2008 v 17:39  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, z nostalgie jsem nakoukla. Porodní plán mi byl totálně k ničemu. Hodily se jiné dokumenty, které jsem si donesla.
7. srp 2008 v 18:41  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ahoj holky,

tak se nám ochlazuje:slight_smile: včera jsem se naprdla, že ještě nemáme vybranej ten kočár. Tak se dneska ještě jdeme podívat na všechny možný kočárky a už se prostě musíme rozhodnout.
Lani a ty bys chtěla rodit jakou cestou?
8. srp 2008 v 09:32  • Odpověz  • To se mi líbí
pokud možno tak vůbec - tu část bych vynechala... :grinning:
Ale předpokládám že to asi možno nebude - tudíž sonduju jestli mám nahrčet manžela veškerýma vědomostma o tom co jo a co ne. A nebo jestli se někdo zabývá "předem vyslovenými přáními" tj.porodním plánem.
Je mi jasný že porod se naplánovat nedá a co já vím jestli pro mě bude v tu chvíli lepší to nebo tamto - ale co třeba vím je že v případě nutnosti císaře chci komplet narkózu atp... :wink:
8. srp 2008 v 10:01  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
na tom kurzu, co chodím, nám paní PA doporučovala sestavit si porodní plán a mávat jím (teda spíš manžel) hned u příjmu. Zdůrazňovala nám, že oni jsou tam od toho, aby pomohly nám a minku na svět a ne, aby jsme tam ležely odevzdaně a dělejte si s náma, co chcete.
Na drhou stranu tohle asi budu muset vsugerovat manelovi, páč si myslím, že v té bolesti asi maminka není tak rázná a halvně nemá náladu něco řešit a něco si hlídat. Nevím :frowning2:
8. srp 2008 v 10:22  • Odpověz  • To se mi líbí
no právě - co jsem slyšela tak je ti prý už celkem všechno tou dobou fuk a pokud chcou něco podepsat málo která je schopná si to ještě číst....
8. srp 2008 v 10:31  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
no od toho dpoufám, že tam bude manžel. Ale bojím se, aby nebyl zmatenej ještě více než já :slight_smile:
8. srp 2008 v 11:25  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte holčiny, ten maliník je dobrej, já ho glgala od cca 35tt a pomohltýden před porodem cesty na 4cm, pak to šlo docela aj rychlo zbytek.
Lani a máš pravdu, když sem slyšela bráchy jak podepisovali papíry na císaře, tak to je dost hnus čím znechutí matce porod. tak přeju aby to šlo rychlo a přirozeno a ten dopočinek je potřeba. já taky poslední metr bělahal s pupkem po stavbě a ted když mimčo spí půlhodky v tahu tak je svátek, je strašně neklidná a porád sebou mele. to mám zato že sem neodpočívala víc...
8. srp 2008 ve 14:17  • Odpověz  • To se mi líbí
betina: je to lepší si to napsat, bohužel jsem se dostala do fáze, že jsem na svoje přání úplně zapomenula a pak jsem opravdu podepsala cokoliv (pamatuju si nějaké papíry o rizicích cs a epidurálu atp a vůbec nevím, co tam bylo), naštěstí tam byl se mnou manžel, takže si to pohlídal a i malého, když se narodil.
takže manžela s sebou, papíry s sebou a nechte manžela to číst taky, ať víte, co podepisujete
8. srp 2008 ve 14:43  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek