• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
Lani a proč bys chtěla celkovou narkózu? Já měla teda spinál u císaře a i když druhý nějak neplánujem, tak jako v každým případě bych šla zas do toho znovu, celkovou jsem nechtěla, jen kdyby byly komplikace tak s tím nic neudělám. Bylo to naprosto parádní vidět co se kolem Tebe děje a na ten okamžik, kdy malou vytáhli z bříška a člověk si štěstím poplakal, když ji dali se hned se mnou pomazlit, tak na to se fakt nikdy nezapomene, nejhezčí vteřinky v životě...a ať to zní sebedivnějc tak si myslím, že o tohle se u celkové narkózy ochudíš a ,,příjdeš k hotovýmu" :grinning: . Ale samozřejmě každýho věc, nechci radit. Jen co jsem kecala s holkama v sekci porodu o císařích, tak některé říkaly, že jim tohle opravdu příjde zpětně líto, že to nezažily.A ty šílený lejstra o komplikacích doporučuju jen přeletět, zbytečně mě to znervoznilo a fakt to bylo hnusný si přečíst, co všechno se může semlít :rolling_eyes: .
8. srp 2008 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
A Lani jak píše Vera, určitě to půjde přirozeně a rychle, tak žádný stresík s císařem :wink:
8. srp 2008 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Binki a jak se ti hojí jizva, jestli se můžu optat? Já ji měla sešitou krásně, ale pořád je úplně červená a teď se dokonce začíná malinko rozjíždět...myslela jsem, že se spíš začne stahovat a bělat mrcha :angry: :grinning: .
8. srp 2008 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. Strašně dlouho jsem tu nebyla a jak tak koukám jukla jsem právě včas. To to jsou věci co mě docela dost zajímají. U mě to vypadá, že by neměly být žádné komplikace a rodit budu normálně. S tím podepisováním papírů si budu muset i přes porodní bolesti poradit sama. Drahý neustále odolává mému přemlouvání i prosbám a k porodu se nechystá. Nemám ani tak strach z porodu spíš z toho co všechno by mohlo nastat a nemuselo by kdyby tam se mnou MM byl a mohl mi pomoct v té chvíli s rozhodováním.
Jo prosím poraďte. Posledních asi 14 dní mě docela krutě bolí pod pravýma žebrama. Vypadá to jako křeč. Můžu stát, chodit a ležet, ale se sezením je to docela problém. Je to mormální v 5 měsíci, nebo by to mohlo být od jater, či co jiného? Díky.
9. srp 2008 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
aurelia,

ahoj po dlouhé době. Ty nevím, ale myslím si, že by to mohlo být od kopání miminka ne? Alespon takto psaly některé maminky, že jim mimino kope do žeber a třeba marci tady psala, že fakt to kopání probrečela. Ale nevím to přesně, co by to mohlo být. Já mám Verunku hlavičkou nahoře, takže mi kope do spodku a boků :frowning2:
9. srp 2008 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Beti. Díky za odpověď. Ale myslím, že to kopání nebude. To cítím normálně dole. Mimi je taky ještě hlavou nahoru. Pozeptám se lékaře ko mám až 19.8. tal doufám, že se to do té doby třeba trochu zlepší. Já jsem s tím měla i docela nepříjemný zážitek v restauraci. Zašla jsem na jídlo do Vaňkovky a sedím jak prkno protože mi nejde sednout si normálně. Dvě puberťačky co seděly naproti mě si začaly dělat srandu a napodobovaly jak rovně sedím chechtaly se a ještě si mě fotily na telefon. Docela nepříjemný. Člověk má problém a ještě si z něj dělají srandu. Ahoj
9. srp 2008 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani - kdybych měla strach z císaře - necvičila bych s epi-nem... byl to jen příklad když ub Beti začala rozebírat ten porodní plán/předem vyslovená přání.... Páč já bych si opravdu nechtěla pamatovat všechny ty doktory kolem a to řezání a o čem se spolu bavili a pod... že bych viděla mrně o pár hodin později na tom nesejde. Ale jak říkáš každá jsme jiná.
Mimochodem ty jsi porodní plán měla? byl ti k něčemu?
9. srp 2008 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
aureliaaa --- nejhorší je srážka s blbcem... co naděláš...
nejsem doktor - ale křeče mám cca od 20tt začalo to tvrdnutím břicha a postupně se přidali křeče do nohou a občas i rukou.... jesli si myslíš že je to křeč - zkus magnezium to by je mělo povolit... ale fakt je že doktor ti řekne víc. :unamused:
9. srp 2008 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
ktomu porodnímu plánu - myslím, že není dobré se k něčemu upínat, můžete zažít velké zklamání. Já sama jsem šla k porodu bez nějakých velkých obav s tím, že důvěřuji těm co u toho budou, že udělají to nejlepší, co mohou kdyby něco a taky to tak bylo, naštěstí teda nebyly žádné komplikace, takže tak jediné, k čemu se eventuelně šlo vyjadřovat byl nálev a nástřih. Ale jedna moje kamarádka šla k porodu s naprosto přesnou představou jak to bude, sepsaná porodní plán, dokonce dulu sebou a vše bylo jinak, v podstatě nic z toho plánu nešlo uskutečnit, takže si tím ten porod hrozně zkazila, byla ve stresu, že to neodpovídá představám a nechtěla tlačit, takže to zbytečně natáhla, no blbost. a fakt je, že co tak vím, tak fakt je ti všechno jedno v tu chvíli (teda mi bylo, já jsem chtěla ať už ji ze mne někdo vyndá :grinning: )
10. srp 2008 v 00:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Porodní plán jsem pochopila jako papír, kam člověk napíše co by si vybral kdyby měl na výběr....
už z toho je jasné že to v podstatě není plán a blbě to pojmenovali.
Zajímá mě jen jestli to má smyslu psát nebo ne.
10. srp 2008 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lani, já plán neměla a po pravdě si myslím, že by to nemělo ani smysl. Když pak vidíš ten hukot kolem, opravdu to běží jak na běžícím pásu, brali nás na císař u milosrdných po půl hoďkách, tak mávat tam ještě nějakým papírem by vůbec nemělo význam a stejně mám dojem, že si to doktoři udělají podle sebe a musím říct, že v tomto jim věřím a byli fakt skvělí.Když pak rodí tři zaráz - jak je teď u tohoto babyboomu dost často -a je tam na ně jedna asistentka, tak nechci ti brát iluze, ale je to spíš jak psala sharon. Ale zas nevím jak je to u těch menších porodnic, třeba na to berou ohledy, kámoška před 3měs. rodila v Ivančicích a byla moc spokojená.
10. srp 2008 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky :wink: na Ivančice jsem teď slyšela chválu už víckrát :wink: ale já zůstávám věrná Brnu :sweat_smile:
10. srp 2008 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lani, já našla k porodnímu plánu třeba tento odkaz a docela mě to pobavilo (nevím jak jiné, co už odrodily, ale mě fakt jo :grinning: ),nedokážu si představit, že tam zaškrtnu třeba, že dítě nemají po porodu odnášet na novorozenecké oddělení k přeměření atd. Osobně bych nic nesestavovala, protože - a je to jen můj názor, ale v Brně se na to stejně nehledí když mají zrovna fofry. Ale pokud něco sepíšete, tak určitě pak dejte vědět, jak jste pořídily a třeba za 8-10 let (jestli bude u nás někdy vůbec druhý :sweat_smile: ) tak to taky sepíšu. http://www.ds-soft.info/mimino/storage/porodni_plan1.pdf
10. srp 2008 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, zdravím vás po delší době. Dneska jsme se vrátili z dovolené, takže mám práci s vybalováním tak na další týden :stuck_out_tongue_closed_eyes: Snad se mi podaří vás dočíst. Vidím, že řešíte porodní plán. Mě teda nepřijde úplně zbytečné si ho napsat - jak v bohunicích, tak na obilňáku to naopak doporučují. Je jasné, že se k němu člověk nemůže nějak upínat a v případě potřeby budou doktoři jednat plán-neplán. Na druhou stranu, pokud vše probíhá hladce a bez komplikací nevidím důvod proč nevyjádřit své přání.
10. srp 2008 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jj já neříkám, že je to úplně zbytečný, to určitě ne, ale jen to beru tak z praxe sebe a známých, co teď zrovna nedávno rodily, že to byl cvrkot (zvlášť v tom únoru) a třeba jedna z nich nechtěla být za žádnou cenu nastřižená a pak mi psala, že to museli vzít až k zadku :unamused: .Tak to myslím tak, že není dobrý se na něco upínat,ona ta realita pak může být kapánek jiná. :wink:
10. srp 2008 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
A jak bylo Marci na dovči?
10. srp 2008 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
10. srp 2008 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,

moc zdravím. NO ten porodní plán....ona paní PA, co nás má v přepodordním kurzu nám to včele doporučuje, ale upřímně, zatím nebudu psát svůj názor, jelikož ještě ani nevím, co to je a co se tam zaškrtává atd...
my jsme dneska dávali dokupy pokojíček, ale ještě není hotovo a jdu ted sepisovat věci, který mi pro mimi i pro mě chybí ještě koupit - bude toho dost :frowning2: jinak jsme včera byli s manžou na procházce v Krasu-2 hodiny a už jsem myslela, že nedojdu :frowning2:

holky, prosím vás, řešily jste některá, co se zbylou dovolenou? Jsem na PN a za chvilku půjdu na matřskou, jenže mi zbývá ještě 20 dní dovolené :slight_smile:

hezký večer
10. srp 2008 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti mě zůstala skoro celá dovolená nevybraná - vyberu si ji po skončení mateřské dovolené - je možné ji čerpat zároveň s rodičovským příspěvkem - takže to bude fajn finanční přilepšení :wink: Zaměstnavatel má zákonnou povinnost umožnit ti vyčerpat si zbylou dovolenou po skončení mateřské dovolené (tj. těch 28 týdnů) pokud o to požádáš
10. srp 2008 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
janula2008: ahojky, jizva je pořád hodně viditelná, teď je opravdu i červěnější, ale myslím, že to je tím létem, na jednom místě mám tu jizvu taky takovou rozjetou, pamatuju si, že tam byl největší hrbol po operaci

betina: nevybranou dovču mi proplatili po skončení MD

aureliaaa: o těch žebrech jsem četla, že se mohou u něhoho jakoby roztahovat více do šířky a jinak taky můžeš mít jako já větší tlaky na plíce
10. srp 2008 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak jsem si to holky sepsala, co mi chybí a je to bez kočárku tak 10.000 :frowning2: pro sebe do porodky kromě županu a ručníku nemám nic, tak to bude ještě všechno veselý.
jinak aureio, radši bych se dr zeptala.
Bianca, ptát se tě, jestli mažeš je asi blbost. Ale táta ted byla na operaci,má tam 20 stehu a je pravda, že na začátku byla jizva jakoby dočervena, ted je růžová. Ale to chce čas na hojení, je to rána :frowning2:
10. srp 2008 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdárek maminy a mrňata:slight_smile:Tak jsme se vrátili z Rhodu a parádně jsem si odpočinula.Malej to zvládnul skvěle.Jen při prvním letu strašně kopal,tak jsem měla blbej pocit,jestli kope jen tak nebo mu něco vadí.Manžel mi musel držet ruku na břichu,tak ho pak pěkně bolela záda.Ale jinak v pohodě.Opálená moc nejsem,protože jsme samozřejmě leželi ve stínu,ale já se ani tak moc neopaluju.

Od soboty máme doma kočár a blbosti na mimčo,ale hnedka ho musím reklamovat.Doma při rozbalení jsme si všimli,že má natrženou látku na korbičce.Je to v místě,kde to vůbec nejde vidět,ale když už jsme za to dali ty peníze,tak to chci O.K.Pomalu začínáme kupovat výbavičku.Nevíte,kolik je třeba látkových plínek a těch větších plen?Budu používat jednorázovky,takže ne na přebalování.A ještě jedna věc,kolik máte lahviček a jakých velikostí?

S tím přibíráním,psala jsem tu po kontrole,jak se doktorce nelíbilo,že jsem moc přibrala,takže se děsím další kontroly,ale jsem už připravena na to,že se jí zase nebude něco zdát.I když jsem zatím přibrala opravdu jen na břichu,takže nechápu o co jde.Kolik se má vlastně přibrat třeba týdně?Někde jsem četla,že 0,5kg,ale v součtu se mi to zdá hrozně moc.
11. srp 2008 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj lucko, vítám tě z dovči - to je fajn, že jste si to užili.
K látkovým plenám: to ti asi moc neporadím, protože já hodlám látkovky používat i na přebalování, takže mám 40 ks 70 x 70 a 20 ks 80 x 80
Lahvičky jsem zatím nekupovala a ani se k tomu nechystám - ty koupím v případě potřeby až po porodu.
K přibírání: 0,5 kg týdně mi přijde taky strašně moc - vždyť to by bylo za celé těhu 20 kg - myslím si, že v průměru se přibírá míň. Já mám nyní +7 kg.
11. srp 2008 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Luci, vítej z dovči, já přebaluju jednorázovýma a látkových plen mám cca 10 menších (jsou fajn, utírám ji do toho pusinu po jídle, atd.), větších mám cca 5 a do těch sem ji sem tam balila po koupání, a nevím, myslím, že víc jich potřeba není, ale záleží na co je hodláš používat. Já přibrala někdy za měsíc kilo, někdy půl, někdy dvě, prostě různě, v součtu těch 14.
11. srp 2008 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Řekla bych, že do 30týd.přibereš tak půlku toho co celkem..aspoň tak mně to bylo řečeno, ale jestli to byla pravda, tak to jsem si po pravdě nevšimla, ale nejvíc jsem nakynula od 8 měs.do konce.
11. srp 2008 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj těhulky,
mám takový dotázek....budete si pořizovat odsávačku mateřského mléka? teda jestli máte zkušenost jestli to pomůže,nebo se to dá v pohodě zvládnout i ručně?...mamka mě pořídila takovou mechanickou od Chica, ale já nevím.některou z kamarádek jsem slyšela na to nadávat,co?
jo a byla jsem na tom větším UTZ a malý má o 300 g víc než je průměr, myslíte, že je to normální? připadá mi to strašně moc... :sweat_smile: ....
jinak taky pořád peru, žehlím a peru a zase žehlím.....perete v dětském prášku pro miminka, nebo v normál?

Betti jinak já zažívám úplně to samé co ty.neměla jsem vůbec žádné nevolnosti celé těhu,až teď. je mi pořád blbě od žaludku a zvracím skoro denně. :confounded:
krásný den maminky :slight_smile:
11. srp 2008 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Calisto já peru v Ecoveru. Ale pořídím si asi i Lovelu. Ten ecover budu používat hlavně na plenky.
11. srp 2008 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cali ahoj, já peru v děckém prášku malé věci ještě i teď. Ale jednou mi došel, tak jsem ho zaměnila za náš, taky se nic nestalo, ale je možný, že nějaký mimča jsou na to citlivější. Já odsávačku neměla a nepotřebovala, ale známá jí používá denně (malá má přes měsíc), takže je to individuální. Pro začátek by ti ta mechanická měla stačit a kdybys ji potřebovala víc, určitě se dá po porodu koupit nějaká lepší...
11. srp 2008 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,

takže vítej illcu z doovlené, to se teda máš...já pořád šekmrám o moře, ale už bych se bála někam jet :frowning2: budu používat jednorázovky a tak jsem si koupila 15 plín 70x70 cm.
Jinak s tím přibíráním...na kurzu nám říkali, že nemá smysl nějaký tabulky a srovnávat se. Každá máme jiný metabolismus, jinou výchozí váhu. Já strašně moc nabrala do 6 měsíce a pak hodně málo a ted dokonce začínám hubnout (sice o 3 kilo méně, ale stejně), takže můj přírůstek je + 15 kilo.

callisto, moc mě mrzí, jak ti je blbě, to je hrůza, já vím. Ale zkus na ten žaludek ledový...je to jediný, co mi pomáhá a co mi doporučovala i Dr. Jinak teda mě ted proklatě pálí žáha a na to mi naštěstí stačí Rennie. tak at je ti líp!!!!
11. srp 2008 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Luci, zdravím Tě po dovolené. Chtěla jsem se zeptat ty jsi si objednávala kočárek v Dětským ráji nebo v Brně??, Jak jsi byla spokojená až na to že ho teda budete reklamovat, mě se zalíbil X-lander XA ale nejdříve si ho chci omrknout v Brně na Cejlu, jen nevím jak je to tam s parkovaním, je to obchůdek Čáryfuk a mají ho tam se vším všudy...asi má malou korbičku, ale když se dítě narodí v lednu tak se tam vleze a pak už jen hluboká korbička.
11. srp 2008 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek