• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
Marci:jo,to je fakt,že chození na kopání pomáhá:slight_smile:Ale já mám někdy pocit,že to sezení a vstávání je nejhorší.Vůbec si nedovedu představit,jak to děláte vy s větším břichem.
13. srp 2008 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
marci,

nastupovala bych prý na Obliňák. Mám CS 4-5, což je prý hodně, ale moc tomu nerozumím. Jinak, jak jsem šla od doktorky, tak jsem bulela a sednu do auta a zjistila jsem, že mi ukradli rádio. V tu chvilku mi to bylo jedno, jen fakt platí, že na pos..i hajzl spadne :frowning2:
13. srp 2008 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, ráda bych se k vám přidala. Jsem také z Brna, nyní 17 tt.
13. srp 2008 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti, jo tak to je fakt pech, ale horší by bylo kdyby ti ukradli auto...To CS je fakt hodně, já měla pořád jedna až v 38týd.to houplo na 3 a pak už jsem za 2týdny rodila.Takže:nohy nahoru a ležet a ležet!!!!!!!!Manža ať si udělá večeři sám! :grinning: Anickavoj:ahoj, myslím, že můžu říct i za ostatní vítej :sweat_smile:
13. srp 2008 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cs je cervix skore, jestli si to dobře pamatuju...ukazuje to, jak je čípek zkrácený myslím
13. srp 2008 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé Beti,to je vážně pech.Hlavně hodně odpočívej:wink:Nějaký ten týden to třeba ještě zvládneš unosit a i kdyby ne,tak to není tragédie.Ťo nejhorší období už máš za sebou:wink:

Ahoj Aničko:slight_smile:
13. srp 2008 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jak říká Lucka, i tak už by to Verunka zvládla, tak se hlavně nenervuj :wink: valíme koupat a uspávat, hezký večer holky.
13. srp 2008 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky, děkuju!!!!

no dr.říkala, že ideálně aspon 2 týdny, aby měla dovivinuté plíce a nemuseli mi pícht tu injekci na rychlé dozrání plic. Navíc je malá trochu zpomalená ve vývoji, tak je menší :frowning2:
ale fakt je síla to, že kromě té bolesti jsem byla v pohodě, jdu si jen tak na kontrolu a najednou buch.

Děkuju za poporu
13. srp 2008 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti uvidíš, že to dobře dopadne :wink:
Tvoje Verunka je menší a já zas řeším velikost toho svého obříka - celé odpoledne pročítám informace o plánovaném císaři z důvodu velikosti dítěte. Chtěla bych rodit přirozeně, ze všech těch možných komplikací popisovaných u císaře je mi nanic. Ale stejně s tím asi nic moc nenadělám. Malý si naroste jak bude chtít
13. srp 2008 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti....klídek, já byla takhle vyděšená před 4 týdny :angry: , kdy jsem měla cervix skore v 29tt taky 5 Týden na to jsem byla na velkém UTZ na Veveří, kde mi ho přeměřili, Ty jsi v 33tt, kdy ta 5 je hraniční, ale jak jsem později zjistila, nemusí to znamenat, že porodíš. Měli by tě hlídat a dlabej magnézko- klidně i 3x2tbl.
13. srp 2008 ve 23:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
jejda, odeslalo se to než jsem dopsala :stuck_out_tongue_closed_eyes: Na té Veveří mi to přeměřili a už se netvářili tak tragicky jako dr. Ale je fakt, že jsem ten týden poctivě ležela s nohama nahoře.
Já byla dnes taky na kontrole a za 14dní od poslední kontroly se mi opět zkrátil čípek skoro o 1cm,takže bůhví jaké CS má teď - dr. mi to nenapsal, jen k sobě do karty. Ale můj dr. /jiný než ten ve 29tt, který ho tehdy zastupoval/ říká, že pokud budu polehávat s max.krátkou procházkou a nic nezvedat, a pokud nebude intenzita stahů víc jak 10 za den, nic se neděje. Špatné to je, když by sis prohmátla bříško těsně nad stydkou kostí a nebylo to volné, měkké. To znamená, že hlavička tlačí dolů do porodních cest.

Takže poléhávám, když už je nepořádek doma k neunesení tak trochu uklidím a jednou za týden, když je mi den dva před tím dobře, tak se jdeme projít nebo vyrazím do Brna vyřídit co je potřeba - a pak se zas dávám den dva dokupy :wink:
13. srp 2008 ve 23:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky,

Beti uvidíš,že to s Verunkou obě zvládnete, hlavně odpočívej(te) :dizzy_face:

Taky jsem byla na kontrole - vše o.k., jen jsme se ještě pořád neotočili, tak jsem se ptala jestli budu muset císařem,ale Dr. řekla,že nevidí důvod proč, tak uvidíme :wink:

Pěkný den
14. srp 2008 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci...a jak máš mít velkého obříka? nějak to nemůžu zpětně najít :angry:
hihi, ségra rodila 3 děti, první mělo kol. 4,5 kila a snad 54 cm , druhé bylo menší a třetí ještě menší /kol.50cm a cca 3,3 a 3,1 kg/ a prý čím menší děcko, tím hůř a dýl rodila /první nějakých 8hod., třetí přes 24 hod./
Tak nevim, jestli si přát mít drobka /manžel měl 49cm a 2,8kg/ nebo raději větší než byla Michalka :grinning: /51cm,3,2kg/
14. srp 2008 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sharon, no zatím má v 32 tt 1,9 kg - Dr. říkala, že by to mělo být tak krát 2. Navíc k mé výšce 152 cm a rozměrům pánve nic moc...... ale asi je předčasné dělat závěry, třeba tak moc nenaroste:slight_smile:
14. srp 2008 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. Promiňte mi jen otázečku z jiného soudku. Nevíte některá jak se přibližně vypočítá mateřská? Já to tu na netu zkoumala na kalkulačkách z nejakých finančních stránek a není mi to srozumitelný. Stačí mi vědět z jakých peněz se to počítá. Jestli je to z přijmu před tím než jsem šla na neschopenku, nebo se do toho počítá i těch 8 měsíců co jsem a budu ještě doma před řádnou mateřskou. Příjem jsem měja slušnej a nemocenská je pár šupů však to znáte. Kdyby to byl ten druhej případ tak asi splaču nad vejdělkem.
14. srp 2008 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aureli počítá se to z příjmů před neschopenkou
14. srp 2008 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdárek:slight_smile:

Beti,jak je dneska?

Marci:já mám taky podle všeho obříka.My s manželem jsme oba měli 4 kg při porodu a vypadá to,že náš drobeček taky nebude drobeček:slight_smile:

Jinak jsme byla dneska u doktorky a nechala mě doma.Naštěstí čípek drží,ale mám neklidnou dělohu nebo co.Takže pořád dlabat utrogestan.zvýšila mi příjem hořčíku a kdyby se to nelepšilo,tak budu chodit na kapačky.
14. srp 2008 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale stejně jako u neschopenky je i u mateřské maximální limit :wink:
14. srp 2008 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lucko, buď ráda že jseš doma, nebudeš ve stresu a všechno se třeba uklidní samo :slight_smile:
14. srp 2008 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci:jo,sestřička říkala,že si myslí,že se to uklidní,jak budu doma.A mám být prý ráda,že se ten můj rošťák pořád hýbe.Jen musím zapojit cviky na záda,aby se mi nerozjela.Takže doma budu sedět jen na míči a budu si pořizovat těhotenský pás.
14. srp 2008 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci já mám těhotenský pás od kamarádky a měla jsou ho na sobě asi 2x - myslela jsem si jak mi nebude na záda dělat dobře a houby - vůbec se v něm necítím a je mi líp bez něj. Ale možná je to individuální. Kámoška od které ho mám půjčený měla ale stejnou zkušenost jako já.
14. srp 2008 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci moc dík. Spad mi docela slušnej šutr ze srdce. Ono sice prachy nejsou nejdůležitější, ale zanedbatelný taky ne.
Luci Na co jsou ty cviky na míči či těhotenský pás? Zatím držím pohromadě,jak se záda rozjedou? Promiň, otázky jak analfabet, ale fakt to nevím.
14. srp 2008 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aureli těhotenský pás má ulevit bederní páteři a podržet bříško :wink: Ale asi vyhovuje fakt jak komu...
14. srp 2008 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aureli:jak psala marci,je to na zpevnění zad.Jak se to může rozjet nevím,ale pokud si to nebudu hlídat,tak bych prý mohla mít problémy s plotýnkama.A i sezením na míči se ti zpevňuje svalstvo.Dobrý je i plavání.
14. srp 2008 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky já na sobě tak týden pozoruji další zřejmě těhotenský neduh :unamused: Každé ráno se vzbudím mám bolesti v prstech na rukou a problém je vůbec ohnout. Jakmile je rozcvičím je to přes den docela v pohodě. Ruce mi nějak neotíkají, ale tohle je fakt hnusný. Včera jsem šla na hodinu spát v poledne a vzbudila jsem se s tím samým. :frowning2:
14. srp 2008 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky

beti, bude dobře, hlavně pohodu, já měla CS na kontrole v 37tt 0 (myslím 36+3) a malá se narodila 37+2, a dr. před tím říkal, že jestli bude na termín, tak budeme rádi, spíš tovypadá na přenášení. A kámoška měla tak od 34tt CS 5 a 14 dní přenášela. měla termín 3 týdny po mně, tak jsmemyslely, že možná budeme rodit spolu - já později a ona dřív a nakonec je jejich kluk o měsíc a půl mladší než naše Kačka :grinning:

a s tou váhou, šest dní před porodem (4 tt před termínem), dr. říkal, že má 2500 a narodila se 3400, takže odhad jak sviňa, kdyby byla na termín, tak nevím, kdo ji tlačí :grinning:
14. srp 2008 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
marci, to mi ke konci taky dělalo, to je fakt nepříjemný. a k tomu pásu, já ho taky chtěla a fyzioterapeutka a rehab dr. mi to nedoporučili, že si na to ty záda rády zvyknou, mě se blokly záda asi v 20.týdnu, že jsem skoro nechodila, ale pravidelně jsem chodila na masáže a cvičila a v rezervě měla, že mi ten pás napíšou, když budu chtít, ale nakonec to bylo lepší bez něj
to teď jak nosím malou a sedím asi nějak blbě u kojení a hojdání, tak s těma zádama lezu po zdi :angry: a pravidelná masáž asi moc nehrozí a s tím cvičením to taky není nijak slavný, hold užívejte si pohody, dokuď jste těhotné, pak už je to jeden kolotoč, jak již bylo dříve zmíněno :sweat_smile:
14. srp 2008 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,

tak s tou mateřskou...nevím, jak se to přesně vypočítává, ale byla jsem celkem v šoku. Psala jsem naší účetní, kolik to bude vycházet (jen pro přehlednost, brala jsem 25tisíc čistýho, tedy podle mě celkem dost a mateřská mi vychází 472 Kč za den), opravdu výborný!!!! :angry: jo mimochodem některý penízky jsem dostávala bokem, tak jsem zvědavá, jak mi to budou vypočítávat, podle mě dostanu ještě míň
jinak mně nic nebolí,polehávám, jen stydký kosti se jakoby rozjíždí :slight_smile: dlabu magnézko

je to fakt na prd, protože skoro každá z nás má ted nějaký poblémy. Člověk si řekne, máme to za pár, tak nás už snad nic nepotká a ono ejhle, není to pravda.

MM mi dnesk koupil vložky a jednorázový gaťky do porodnice. Lékárnice mu prý říkala co s tím apod...no tak to musel být manžel červenej až na zadku :slight_smile:

hezký den holky!
14. srp 2008 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
titilda:tak to si to zatím kupovat nebudu.Jak budu doma,tak chci chodit častěji plavat a kamarádka mi dá kontakt na těhu jógu,tak to snad pomůže:wink:

Beti:u mateřské je blbý,že máš max. výšku a je vlastně pak jedno,jestli bereš 20 nebo 50 tis.:frowning2:A pokud ti to dávali bokem,mateřská se vypočítává jen z přiznaného příjmu.
14. srp 2008 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti s tou mateřskou je to tak jak píše lucka, fakt je jedno jestli bereš 20 nebo 50 - prostě je strop a je to. Taky mě to štve, ale s tím nic nenaděláme, leda začít na mateřské a pak rodičovské znovu částečně pracovat. Já s tím tak nějak počítám (i v práci s tím počítají) - teď záleží na mimču, jestli to s ním budu zvládat :slight_smile:
Llluci jestli si nemáš ten pás možnost předem od někoho půjčit a odzkoušet, tak bych ho taky asi nekupovala, zrovna nejlevnější není a když zjistíš, že ti nedělá dobře, jsou to vyhozený prachy.
Dneska jsem byla nakupovat v Aničce, byla tam moc milá obsluha - koupili jsme matraci do postýlky, lehátko do vaničky, španělskou deku a kolečka na postýlku. Ceny tam mají moc příjemný. Ještě si odtama asi pořídím přebalovací podložku, povlečení a zavinovačky, ale to si vyhlídku na netu - slečna říkala, že je to lepší, protože v prodejně nemají všechny vzory, ale objednají cokoliv a do týden max. 2 si to tam vyzvednu.
14. srp 2008 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek