• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
autor
marci,

tak to je super!!! já tam taky měla v plánu jít, ale takhle to budu muset udělat přes net a objednat si. Dneska jsem akorát dala věci do pračky. Do neděle je se mnou doma MM a v neděli přijíždí moje mamka, si připadám teda fakt super :frowning2: doufám, že to teda spon malá vydrží :slight_smile:
14. srp 2008 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti fakt záleží na tom co chceš - u takového povlečení a tak je to asi fakt lepší přes net - na prodejně vše nemají, ale objednají ti to.
14. srp 2008 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsem si pěkně početla :slight_smile: Od rána jsem byla s malou u rodičů v Brně, až na zážitek v autobusu (Luky jezdí do práce autem, tak jsem si s ní odvážně troufla busem a fakt síla :sweat_smile: ) úplná paráda, naši mají baráček v Masarykově čtvrti za Žluťákem, takže parádní prostředí, klídek, zahrádka. Mamka jí hlídala a já poprvé od porodu měla chvilku klidu na vyplesknutí na lehátko :grinning: . Od neděle jedou na dovču, tak jim to tam budem celý týden hlídat, už se nemůžu dočkat jak si zajdem aspoň na kafčo do města nebo tak. Tady konečně začne rekonstrukce bytovky, opravdu mě nebude mrzet, že tu nebudeme :grinning: . Jinak jak píšou holky, mateřská je z platu (i před neschopenkou) a rodičák na 3 roky je klasicky 7600 a ten už mi bohužel běží...Na dva je to za 11500.
14. srp 2008 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
marci....myslím, že to s tou váhou tvého mimíska ještě nemusí být tak hrozné, vždyť ve 30tt je průměr 1500 - 1600g :wink:

ad mateřská.....když dostanu papír od doktora, že mi končí neschopenka a začíná mateřská, tak to musím hned zanést do práce? Na materřskou nastupuju příští týden, ale ve škole nikdo nebude..... a ještě jeden dotaz...pak se něco vyřizuje i na sociálce? Myslím kromě porodného. Jinak abyste se nedivili, že mám dítko a takhle se ptám....ale já s Míšou ještě rok studovala, takže jsem žádnou mateřskou neměla :frowning2:
14. srp 2008 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sharon no ja ti neporadim, ja neschopenku nemela vubec a sla na materskou zrovna, ale jen vas na neco upozornim holky, na socialku se do 3mes. od porodu musi donest rodny list ditete, ja na to pri stehovani a vsem kolem male zapomnela a v kvetnu cumela, ze mi bez jakyhokoliv upozorneni nedosla ani kacka, proste stopli davky :angry: .
14. srp 2008 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pritom na Mojmirovo nam. jsem uz v unoru nesla rodny list kvuli porodnemu, takze nechapu, ale pani mi sdelila, ze to je uplne jiny urad a mezi s sebou si to nepredaji, takze to nechapu jak to funguje do ted... :confused:
14. srp 2008 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky mám dotázek - kupovaly jste už nějakou sadu povlečení do postýlky? Nebo máte jen zavinovačky? Já přemýšlím, zda povlečení pořizovat teď když by mimčo mělo stejně být nějakou dobu spíš v zavinovačce a pak ve spacím pytli. Tak jestli to není zbytečné mít hned i peřinu a polštář. Na druhou stranu chci do postýlky dát mantinel, tak nevím jestli ho kupovat samostatně?? S jakou značkou povlečení jste spokojené??
14. srp 2008 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
marci,

koupila jsem povlečení v Ikey, vychází okolo 400,- a vypadá moc hezky. Navedla mě na to kamarádka, kupuje jej pro dcerku od nazození a je moc spokojená.
Koupila jsem tam teda polštář(ještě jej ale používat nebudu), peřinku a povlečení.
14. srp 2008 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti a mantinel nebudeš v postýlce mít?
14. srp 2008 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jojp, to jsem zapomněla, taky jej mám z ikey :slight_smile:
14. srp 2008 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
¨marci - já koupila ferreti, je to dražší, ale moc hezké, mně se moc nelíbí věci se spoustou medvídků nebo tak, tady je vždycky jeden větší obrázek, se mi to zdá lepší. Ale malá má 10 týdnů a zatím spí v koši, takže jsem to ještě vůbec nepoužila,teda ani ten mantinel :slight_smile: ale tak ve třech měsících ji přendáme do postýlky, tak pak asi už to použiji. já ji zatím buď balím do rychlozavinky nebo ji tím jen přikrývám (okraje strčím pod matraci v koši) a nebo jen tenoučkou dekou, jak jsou ty vedra a pak chci jaknebudou ty vedra najet na spací pytle, tak vlastně nevím, kdy dojde na peřinu. já tonakupovala v té fázi "hnízdění", ale evidentně to není třeba. ale kdybych dávala hned do postýlky, což jsem původně myslela, tak kvůli tomu mantinelu jsem to chtěla mít hned :wink:
15. srp 2008 v 08:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
My taky byly nejdriv v kosiku, ve tretim mesici jsme presidlily na postylku,tam uz mame prikryvku, ale ted se stejne odkopava a nechce ji, povleceni mame site od tchyne, ktera je svadlena a mantinel nemame, protoze mala by ho uz stejne strhala, uplne zere zkoumani spruslicek na postylce :grinning: :grinning: .Ale priste bych jej urcite dala, obcas to nevybere jak se toci v postylce a rukou nebo nohou to nabere do nejake ze sprusli, je to jelitko :sweat_smile: .
15. srp 2008 v 08:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Titi Ferreti se mi taky moc líbí - taky nemusím miliony medvídků a žirafek. Akorát oni vyrábí peřinku o rozměru 100x135 a já mám postýlku 120x60 tak nevím jestli ta peřinka na ni nebude moc velká. A k tomu mantinetu - ten mi přijde strašně vysoký. Zpočátku budu asi používat postýlku tak, aby byl malý co nejvýš a já se pro něj nemusela moc sklánět a když jsem to měřila, tak by se mi tam vešel mantinel tak 25 cm vysoký (na takový jsem narazila myslím jenom v Ikei - 21 cm). Jakou máš postýlku, že ti tam ten Ferreťácký sedí?

A ještě jeden dotaz Titi - nechodilas v těhu někam na masáže? Říkám si jestli by mi od těch bolesti rukou třeba nepomohly, ale nevím kam jít...
15. srp 2008 v 08:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já mám jednu klasickou poděděnou zavinovačku a teď jsem koupila rychlozavinku, ale jen kvůli tomu, aby si mimi mohla pochovat Míša a i manžel :grinning: :grinning: je mi jasné, že první dny se bude bát ji vzít do ruky :grinning: Jinak ji asi budeme používat spíš na zakrytí v košíku, zavinovačku jsem totiž nepoužívala ani u Mišky.
A mimísek bude přes den spát v přízemí v košíku a večer v patře v postýlce. Takže využijeme od začátku oboje :wink: A povlečení - jedno si chci vzít od Scarlett i s mantinelem /nějaké neutrální, kdyby to třetí byl konečně kluk :dizzy_face: / a jedno mi už ségra koupila ve Sparu, teď je tam prý mají v akci za 200,-
15. srp 2008 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdárek:slight_smile:

Mě se taky líbí povlečení ferreti.Chci si koupit jedno povlečení už teď i s mantinelem a dělají ve stejném provedení i zavinovačku a pytel,tak proto.

Jinak mám super úlovky z KIKu.Je to kousek od nás a nikdy jsem tam nebyla,ale mají tam pěkné věci za super cenu.Velurové krásné dupačky za 149Kč,plno kalhotek,.....

Jen chci upozornit,že jsem si u Aničky koupila dupajdy a kabátek 62 velikost,ale odpovídá to 56,tak pozor,až budete oblečení objednávat.Já tam chci ještě nějaké kabátky,ale radši si tam zajdu osobně a podívám se na velikosti.

Byla jsem dneska u našich a mamka už nakoupila plno věcí,takže já jsem asi s výbavičkou hotová.Jen koupím ještě nějaký ten kabátek,ale jinak snad máme všechno.V tescu už mají taky nějaké zimní věci,takže tam koupila super svetýrek:slight_smile:
15. srp 2008 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo Holky a v tesku teď mají Lovelu o 100Kč levnější a další věci na mrňata v akci.Používáte tekutý prášek nebo sypký?
15. srp 2008 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lucko já peru v tekutém Ecoveru - právě před chvíli jsem na zahradě strhávala mimi oblečení ze šňůry, protože začalo pršet :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. srp 2008 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, kdo máte doma povlečení Feretti i s mantinelem, mohli byste mi napsat výšku toho mantinelu, prosím :wink:
15. srp 2008 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci:a na netu se tyhle rozměry neuvádí?Já to možná pojedu příští týden kupovat,tak bych ti pak řekla:wink:

Dneska jsem doslala první dva balíky s oblečením,co jsem tady koupila a dobrý.Jedna bundička je asi moc velká,ale kdyžtak jí alespoň půjčím kámošce:slight_smile:
15. srp 2008 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci všude píšou, že je to do postýlky 120x60, ale výšky se nemůžu dopátrat. Na fotkách mi totiž přijde hodně vysoký, takže si myslím, že bude spíš až když budu používat postýlku s matrací dole. Mám dvojpolohací, takže pro malé mimčo chci mít tu matraci výše - tak na to ten mantinel asi nebude - leda by hodně vyčníval, což by asi nevydalo dobře
15. srp 2008 v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci,co jsem to měla možnost vidět,tak měli polohu nahoře a nečouhalo to nebo opravdu minimálně,protože jsem si nevšimla,že by to rušilo:wink:Mě ty ferreti příjdou celkově jednodušší,tak možná i tohle dělají nižší.Nevím,jak na to spěcháš,ale omrknu ti to,až to uvidím.
15. srp 2008 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak už jsem to našla. Výška je 40 cm. Scarlett mívá 30 cm. Takže je to vyšší. Jenže moje atyp postýlka má od matrace k hornímu okraji jen 25 cm, tak to musím vykoumat - možná by manžel mohl dovrtat ještě 3 polohu. Včera mi k ní přidělával kolečka, které jsem u ní neměla, takže tohle by mohl taky zvládnout:slight_smile: Jen musím vymyslet jak mu to říct, aby to nevypadalo, že to chci kvůli konkrétní značce povlečení :grinning:
15. srp 2008 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci:teď jsem si uvědomila,že my si nakonec vybrali scarlett a ten je opravdu nižší.Ale někde jsem to ferreti určitě online viděla,jen si nemůžu vzpomenout,kde.

Jo a koukala jsem na web čáryfuka a mají tam oblečení g-mini levnější než u aničky.Třeba na kalhotkáchm,co jsme koupili to dělá 80Kč.Ale výběr je u anička větší.
15. srp 2008 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,

když se bavíte o tom povlečení, kolik kusů povlečení budete pořizovat?
15. srp 2008 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti:já určitě jen jedno.Víc nemá momentálně smysl.Stejně to moc používat nebudeme.Mrňouskové se nejdřív balí do zavinovačky a pak je prý kdyžtak dobrý ten spací pytel.Jen koupím víc prostěradel a pořád se nevyznám v těch chráničích matrací.
15. srp 2008 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já zatím povlečení asi pořizovat nebudu, koupím mantinel, tak 2 - 3 zavinovačky a asi spací pytel. Povlečení včetně náplně koupím až to bude aktuální.
15. srp 2008 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte babulky, tak sem si hezky početla, prdolka potřebuje už vícero pozornosti tak ani přes den nemám moc čas.
Jesi můžu tak jak sem četla ohledně mateřské, první pulrok se pobírá 60% z čistého příjmu vyprůměrovaný za poslední rok, tyjo dufám že je to srozumitelný. TAky sem v tom tápala co a jak, sestřenka naštěstí dělá na sociálce, tak mi vysvětlila co jak. Jinak při nástupu na mateřskou je povinen vás hlásit zaměstnavatel ikdyby Vám jako v mém případě končila pracovní smlouva. Jako těhotné máte 90dní ochranou lhůtu, což je jakoby ste byly zaměstané. A na sociálku jako takovou stačí až po porodnu pro nahlášení porodného. Porodné se dá žádat až do roku od porodu.
Tam taky řeknou co a jak dál.
Snad vám to pomůže a trochu osvětlí
15. srp 2008 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Chránič na matraci mám zatím jeden z aničky http://www.anicka.cz/shop/showGoodDetails.php?goodId=973
No a k tomu koupím několik prostěradel
15. srp 2008 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
a ješětě teda já jsem matka laxní a do zavinovačky sem malou nebalila, jen snad asi první týden, mám docela fobii ze šňurek a rychlozavinku sem pořidila jen teplou.Povlečení mam troje, jedno sem si šila i s mantinelem (výška 30cm) :slight_smile: a rozměry 100*135 na peřinku sou klasika, v tomto rozměru prodavají v jysku i peřinku pro prcky, ale sehnala sem ji jen na vinohradech v kšeftu, v olympii nebyla.
Jo a Luci já místo chrániče dala pod prostěradlo jen takovou tu jednoráz podložku pro sichr.
Jé to sem si i popsala, tak se mějte prímově a hezký los víkendos
15. srp 2008 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
marci - tu postýlku nevím, mám ji od kámošky a ještě jsem tam ten mantinel nedávala, tak vlastně ani nevím, jestli se tam vleze :confused: ale snad joo

chodila jsem (a chodím) na rehabilitaci na Hybešovou, chodila jsem tam už před těhu a setrvala i během něj a když se mi blokly ty záda, tak mne tamm zachránili, nevím co bych dělala :slight_smile: chodím k Mgr.Báře Horáčkové a zdá se mi fakt dobrá, pokud máš důvod, tak by to snad šlo i na pojiťovnu, ale tonejde dlouhodobě
16. srp 2008 v 01:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek