• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
Ahoj holky.
Verapa. děkuju to jsou přesně ty informace, které nejlépe zůročím Juknu kde navrhuješ. Autosedačka mi přijde jako jedna z nejdůležitějších věcí. Když vidím ty blázny co deně potkávám na ulicích tak mám hrůzu aby mě někdo nezramoval až budu vozit náš malý poklad. To by stačila plechařina na křižovatce a dotyčný by měl asi velký problém s rozzuřemou matkou :angry:
Jinak KO celkem v poho. Dr mi řekl, že začínám rizikové období a nesmím porodit před 30tt jinak by dítě sice bylo schopné samostatného života, ale určitě by bylo postižené. Taková optimistická informace. Snad když se udržela do teď tak ze mě hned tak nevypadne. Plánuju se s ní tahat až do toho 9m :slight_smile:
Domeček úspěšně roste,financování jdu dovyřídit dnes. Tfuj tfuj tfuj snad se daří, ale nezakřiknout.
20. srp 2008 v 07:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdárek Holky:slight_smile:

Tak jsme byli včera v Ikee,ale nic jsme nevybrali.Povlečení mě nenadchlo a hlavně je to v netypické velikosti,takže si koupíme feretti.Manžel je alergik,takže chceme lepší peřinku .Jen ten límec je opravdu vysokej,takže ho buď kupovat zatím nebudeme nebo si třeba koupím od emitexu fleecovej.
Ale nakoupíme tam věci k našim.Postýlku,peřinku,povlečení,jen matraci koupím jinde,protože tam se mi zdály strašně měkké.

Co se postýlky týká,záleží,co po ní chceš.Já chci polohovatelnou a se stahovacím bokem.Mám vybranou od dewexu.Vypadají opradu dobře,bytelně a jsou za dobrou cenu.

Aurelia:neboj,určitě se ti miminko podaří donosit:wink:
20. srp 2008 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

llluci přesně jak píšeš taky mě v Ikei odradily ty netypické rozměry. Já teda nakonec povlečení zatím nekoupila. Koupila jsem si 3 zavinovačky - 1 od g-mini, 1 od renky a 1 z ovčí vlny od Pecha - ta je hodně velká takže vydrží dlouho a zároveň se dá používat jako přikrývka (je antialergická). Protože jsem chtěla nižší mantinel koupila jsem si froté od Scarlettu - s froté prostěradlem vypadá moc dobře.
20. srp 2008 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak jsem byla dneska odevzdat papíry k mateřské v práci. Od neděle mi začíná mateřská. Zároveň jsem udělala obrovský nákup v lékárně. V práci mi proplatili 4 tisíce na nákup. Takže jsem pořídila monitor dechu a x dalších věcí, že jsem měla problém to dotáhnout domů:slight_smile:
20. srp 2008 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Marci:a kde ji si tohle všechno nakoupila?Froté mantinel je lepší než fleece:wink:A zavinovačku taky musím ještě nějakou koupit.
Ty jsi teda nákupčí:slight_smile::slight_smile:

Včera mi volala kamarádka,že už jí prcek vyrostl z 56,takže zítra od ní dostanu věcičky.Musím si napsat seznam,co už mám a kdyžtak ještě něco podle potřeby přikoupit.
20. srp 2008 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky nejste nektera ze Bohunic/Stareho Liskovce na spolecne kocarkovani?
20. srp 2008 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janula - taková rejpavá - dá se vůbec psychicky připravit ? :grinning:
Zatím si nic nepřipouštím a řeším bydlení... :wink: Takže hádám se připravovat nebudu a bude.. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
livy - bohužel to teda nejsem
20. srp 2008 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Llluci já jsem takovej nákupčí - koordinátor :grinning: - všechno jsem si objednala v Aničce a manžel to tam jenom vyzvedl. :grinning: Ale jemu to nevadí, když nemusí nic vybírat sám a jenom pro to jede, tak nebrblá.
Lékarnu mám jednu oblíbenou kousek od České. Byli ochotnimi tam monitor objednat, i když ho snad nikde v lékarnách neprodávají, ale já potřebovala fakturu z lékarny, aby mi to mohli v práci proplatit. :grinning: Dneska jsem tam na čtvrt hodiny blokla provoz, když jsem si vymýšlela :grinning: :grinning:
Lanko: ty bláho ty už jsi 39 tt. No to by mě taky zajímalo zda se dá psychicky připravit. Jestli jo tak poraďte jak :grinning:
Livy já mám pocit, že ač se to jmenuje těhulky z Brna, tak je nás tady plno spíše z okolí Brna. :grinning:
20. srp 2008 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Neodolala jsem a jdu vás pobavit, jeden netradiční:
Přijde v Praze blondýna do banky a nechá se uvést k úředníkovi
ohledně půjčky. Prý cestuje obchodně do Ameriky a potřebuje si na 2
týdny půjčit 1000 korun. Úředník na to, že banka potřebuje nějakou
záruku, takže blondýnka mu nechá klíčky od nového BMW.
Auto bylo zaparkováno u chodníku, měla od něj doklady,vše bylo
v pořádku. Banka tedy souhlasí, že si ho vezme jako záruku půjčky.
Prezident banky a všichni úředníci se potom od srdce zasmáli
blondýnce, která dá bavorák za 2,5 milionu korun jako záruku na půjčku
1000 korun. Jeden zaměstnanec auto odvezl a zaparkoval v garážích
banky. Po dvou týdnech se blondýna objeví, zaplatí 1000 korun
a k tomu 17,41 korun jako úrok. A úředník na to: "Slečno, jsme velmi rádi,
že jsme s Vámi uzavřeli obchod a že všechno tak hladce proběhlo, ale i tak
nám to vrtá hlavou. Když jste byla pryč, trochu jsme Vás prověřili a
zjistili, že
jste multimilionářka... To jo, ale kde bych v Praze zaparkovala na 14 dní
za 17,-Kč????
20. srp 2008 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,

tak píšu zpávu od doktorky :slight_smile: čípek se nám prodloužil-36 cm, nicméně CS nám zůstalo 4, takže klidový režim a nakoupovat jen s přestávkama :slight_smile: byli jsme taky na kontrolním UTZ ve 34.týdnu, takže malá je pořád hlavičkou nahoru, ale zdravá, ale...bude hodně malinká až se naroí, ted má teprve 1741g a pan doktor říkal, že o možná k porodu dotáhneme tak na 2,5kg, takže mrnousek. Ale je v pořádku a to je to nejdůležitější.
20. srp 2008 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti tak to moc gratuluji :slight_smile: Hele já ti naopak toho mrňouska závidím. Náš malej měl ve 32 tt 1860 g a já se teď modlím ať není moc veliký a můžu rodit normálně!!
20. srp 2008 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
marci,

na ten porod je to lepší, ale já se děsím jedné věci. Pokud se neobrátí, je pořád hlavičkou nahoru a je tak malinká, tak asi budou chtít normální cestou, abych rodila. a toho se bojím :frowning2:
20. srp 2008 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
beti.... možná že se neotočila, právě proto, že je tak maličká.Tak zkus mačkat si ten reflexní bod na malíčku nohy stimulující otočení miminka. Nevím jak moc akupresura funguje v tomhle případě......ale za zkoušku nic nedáš, pokud máš klidový režim, tak se dá bez problémů tomu několikrát denně pár minut věnovat , ne? :wink: Třeba vždycky, když tě přepadne strach z porodu koncem pánevním :sunglasses:
20. srp 2008 v 17:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a holky.....při hledání postýlky jsem narazila na www.mimishop.cz Která ještě vybíráte povlečení.....výběr celkem veliký :slight_smile:
20. srp 2008 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj livy, já byla Lískovčanka do února než se malá narodila, škoda :unamused: . Ale za Brnem je nám taky fajn :grinning: . Jinak lani, připravit se na mimi asi nedá, kdo nezažil, nepochopí, ale jestli máš o dost mladší sourozence nebo jsi teta tak je to určitě supr průprava :wink: . Tu já bohužel neměla a v porodnici nalepila malé plínku poprvé obrázkama dozadu, prostě blondýnka :slight_smile:). My pořád někde lítáme, dnes tu byla kámoška s ani ne 2měs. holčičkou, vůbec mi nedochází, že malá měla taky kdysi 4,5 kg a ne jednou tolik jak teď, když jsem ten uzlíček chovala, jak kdybych v rukách nic neměla, lehunká jak pírko :sweat_smile: . Dokonce taťka dopo i hlídal a já si zašla před tím než dojela ta známá do města po obchodech (samozřejmě jsem sobě koupila houby a malé trička s Kitty v HM, na těch ulítávám :slight_smile:), no co myslíte, nikdy Simča dopo nespí a Lukymu spala od 9 do půl 12 :angry: :grinning: .Takže si zas rejpl jak mám super mateřskou, ale jen z legrace, ony ty víkendy mu občas stačí, aby pochopil jak to je :grinning: .
20. srp 2008 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak hezký večer holky!!!
20. srp 2008 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte vespolek, Betuli fandím a přeju pohodu u porodu, mysím že to zvládnete holky, hlavně že je Verunka v pořádku, mohla bys ještě prubnout tolik diskutovanou baterku na obracení miminek, udajně se otáčí za světýlkem, tak zkus a třeba to vynde..

sharon jesi ještě můžu tak tady sem si www.batoleshop.cz objednávala matraci pro malou, kokos, molitan kokos, je to docela tvrdý ale ne moc, lepčí než samotný molitan, navíc mají i insparace na povlečení a obchod byl docela fofr vyřízen. Máme taky postýlku od drewexu a spokojenost.

hezký večer
20. srp 2008 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Beti. Přeji ti ať máš všechno v pořádku. Máma mi říkala, ségra šla pánví a taky byla poměrně malá jen 2600g a říkala, že to nebyl pro ni žádný zvláštní problém. Ona máma je vysoká a má větší zadek tak to asi taky přispělo k bezproblémovému porodu. Nevím jak širokou máš pánev, ale určitě bude vše v pořádku i kdyby se Verunka neotočila.
20. srp 2008 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,

včera jsem šla po klidovm režimu s kamoškama na kafíčko a musím říct, že mě to hodně psychicky nakoplo, že jsem taky přišla mezi lidi.
Jinak pořád doufám, že se malá umoudří a otočí se. Dneska mě přišl krabice s Aničky, pes ji rozcupoval, myslel si, že jsou v tom dárečky pro něj. Jinak jsem přišla na jednu věc...kupovala jsem přbealovací jednorázové podložky (jedna vyjde zhriba tak okolo 10-14Kč), takže příště koupím inkontinenční podložky (jsou naprosto stejné), jen ta cena je poloviční :slight_smile:
21. srp 2008 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti - tak to je teda typ... já podložky koupila jen tak na jistotu balíček cca o 10Ks.. takže pokud budu chtít jiné tak už vím co žádat :grinning:

jinak s těmi odhady váhy... nám žádný odhad nikdo nedělal a navíc na koňovi dost často píší že se Dr klidně o celkem dost sekne.. takže nevím jestli to má smyslu se s odhady váhy stresovat.

Janula - sourozence mám - o 6 a 12 let mladší. A nějakou dobu jsem si aupairkovala u předčasně narozenýho mrněte. Přišla jsem když mu byl od porodu 1.5 měsíce (předtím než se správně měl narodit) Myslím že nalepit plínu bude to nejmenší...
Spíš že tam jsme na to byly dvě. (i když matka šla po pár týdnech do práce - takže jsem je měla celodenně, někdy i od 6 od rána do 11-12 v noci - páč šli někam pařit) ale prostě tam nebylo to noční vstávání.. o to se dělila s manželem....takže teď to asi bude únavově horší. A navíc docela jiný - páč tam to pořád bylo cizí.. :wink:
21. srp 2008 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Koukám jak je to blbě napsaný.. prostě jsem se o to mrně začínala starat 1.5 měsíce po porodu, ale pořád to ještě bylo před tím než byl termín porodu, kdyby bylo normálně.. :wink:
Snad je to srozumitelné...
No na druhou stranu to zas tak podstatné není
:stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. srp 2008 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
čaute, tak máme další prtě v rodině, sestře od švagrové se narodli chlapeček, už třetí klučina letos, docela macík 50cm a 3800g, taky měli lani jako ty termim 30.8. a už je dva dny na světě.
naše mládě má akorát neska 12 týdnů, už je to kus babizny a hlavně řvouna. pořídila sem si na ni klokanku na nošení ale je to jen na chvilku, ještě ta hlavinka nemá správnou stabilitu., ale za měsíc se chystáme do beskyd tak to snad zůročíme.
21. srp 2008 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo tak na lezení po výlech a kopcích jsou klokanky a podobné vymyšlenosti k nezaplacení.. člověk nemusí přemýšlet jestli je tam rozumná cesta nebo ne :slight_smile:

Verapa - no - jo stejně je to termín plus mínus autobus... moc si z něho nedělám... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. srp 2008 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
až bude mrně chtít tak si řekne... :grinning:
21. srp 2008 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
lani,

přesně tak...myslím si, že mimi se má přirozeně přihlásit samo (teda pokud nedělá caviky daleko dřív :slight_smile: Holky, bavíte se tady o klokankách. Já totiž budu mít problém. Máme pejska, takže s ním budu muset chodit tak 4x za den ven a to i s miminkem - nenechám je doma. Napadlo mě, že jediné řešení, je vzít si vždycky klokanku a psa a jít ven (jako indiánská babička). odkdy se ta klokánka může používat?
21. srp 2008 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
beti - jakmile ti mrně udrží hlavičku tak to na chvilku jde... (jinak všude doporučují že až začne sedět, aby se mu zbytečně nenamáhaly nevycvičené zádové svaly.)
do té doby je lepší nějaký ten vak nebo šátek, který dá hlavičce oporu... :wink:
21. srp 2008 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
aha,

no tak vak to jistí. Bojím se, že při mé manuální zručnosti ten šátek nebude nejlepší nápad :slight_smile:
21. srp 2008 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lani, to máš fajn průpravu, tak neboj, vše zvládneš a budeš super mamča :wink: .Beti no, vak bych si asi nejdřív půjčila a zkusila jak ti v něm bude malá chtít být, já měla od Pecha, hned jsem ho prodala, malá v něm vůbec nechtěla být a co mi říkala nedávno kámoška, u nich taky neobstál. Přece jen, je to třeba pětikilo a za to už je pro malou dost jiných věcí. KLokanku jsem na vyběhnutí z domu celkem používala, teď máme nosítko mai tai, na zavazování jednoduchý a unese i Simčiných 9kg. :sweat_smile:
21. srp 2008 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hele Beti já kdybych mimčo teprv čekala tak bych asi nad šátkem neváhala, úvazy se naučíš, na netu je hodně inspirací, pro začátek to třeba můžeš trénovat s pejskem, ohledně zátěže. Nebála bych se toho a ono se dá aj půjčit jak psala Janula, tuším že to nandeš na stránkách http://www.nosenideti.cz/, určitě to bude píjemný jak tobě tak prckovi. Ta klokanka je fakt až pro větčí.

Lani já mysím že je to fakt ted už jedno, kdybych mohla tak taky vydržím až by mládě vylezlo samo ale to bych asi skončila jako zápasník sumo se 150 kilama, i tak sem šla rodit a vážila metrák.Už kuli tomu byla malá vyvolávaná...
21. srp 2008 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
no já zatím stihla přibrat 7 kilo od původní váhy... čiže jsem ještě nedosáhla ani 60-ti kilo. což při mé výšce bych mohla mít i běžně, takže si moc jak zápasník sumo nepřipadám. Lidi kolem objevili cca před 14 dny že jsem vlastně těhotná a začaly tradiční dotazy kdy to bude a co to bude. takže zrovna žádného obra neočekávám ač vím že kolik přiberu a jak velký je břicho na velikosti a váze mrněte vůbec nezávisí.. prostě to neřeším. Asi mám štěstí že mě tolik zaměstnává ta rekonstrukce čiže na podřadnosti nezbývá čas. :wink:
21. srp 2008 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek