• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
Beti...šátek je určitě lepší než vak. Kamošky říkaly, že vak tak nepřizpůsobíš tomu maličkému miminku ono je tam pa "utopené" - možná proto tam nechtějí být. Já si taky budu pořizovat šátek, jen jsem se ještě nerozhodla jaký....pro nás je to dost velká částka. A zatím se mi nepovedl zjistit jestli na mou výšku 158cm je nutnosá délka 4,5m Musím prozkoumat ty úvazy, jestli to bude potřeba. Určitě dítko neplánuju nosit po 2. roce - to by moje záda nezvládla, takže si říkám, že snad může být kratší. Uvidím.
21. srp 2008 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak u nás je teď smutno.....ségra včera byla na NTscreeningu a řekli ji, že je mimi mrtvé......sice ji přijali dnes v 7 do nemocnice, ale během dopoledne ji nestihli vyšetřit (!!!) a odpoledne páni doktoři neoperují, takže čeká další noc..... zítra tam jedeme, takže je mi jasné, že budeme bulet obě dvě :cry: :frowning2:
21. srp 2008 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to je teda smutné....

sharon - mrkni sem http://www.vatanai.cz/ v ceníku dole mají uvedeno jaká délka šátku je na jaký úvaz a konfekční velikost. :wink:
21. srp 2008 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
sharon,

to je ošklivý, moc zlý :frowning2: mrzí mě to. hlavně aby chtěla a měla sílu jít dál! :frowning2: a zkoušet to znovu
21. srp 2008 v 18:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sharon, to je mi taky líto :frowning2: . Ale určitě jí to brzy vyjde znovu.
21. srp 2008 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jani,

ještě se tě zeptám...vím, že si píšete s pavčou do jiné rubriky s depresema...měla jsi depky i ke konci těhotenství nebo to přišlo s šestinedělím?
21. srp 2008 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, ona to asi zkoušet nebude. Už má tři velké děti,tohle bylo neplánované, ze zdrav.důvodů nemohla brát antikoncepci. Nejdřív to vypadalo, že je to falešné těhu, pak se srovnávala s tím, že je těhotná i když nechtěla a sotva se s tím smířila a začala se těšit, tak to dopadlo takhle.....o to je to asi horší.
21. srp 2008 ve 23:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdárek:slight_smile:

Beti:moc gratuluju.Je super,že se takhle držíte:wink:Na kafíčko si zajdi častěji,psychika dělá hodně.Pokud je mrňousek malej,tak to opravdu zkouší dělat přirozeně,ale co jsem slyšela od mamink,tak většinou bez problémů.

Sharon,to mě moc mrzí.Držím ségře palce,ať s ez toho brzo vzpamatuje:wink:
22. srp 2008 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sharon aha, ja myslela, ze ceka prvni...no stejne je to strasny a preju, at se da brzy dohromady, ma tri urcite skvely deti a ty ji podrzi stejne jak ty. Beti, ja si tam pisu s holkama, i kdyz vlastne uz zadny depky nemam, dobry dny se stridaji s narocnejsima jako vsude, a ani predtim to nebyla takova krize, mala byla sice prvni mesice dost uplakanek, ale zjistuju, ze maloktere dite neplace. Akorat me mrzi nase cesty v kocarku, nevydrzi vetsinou dyl jak hodku a pak rev, to je mi lito, uz jsem se videla na tech zahradkach s kafickem a prd :grinning: . Ale jinak jsem celkem v pohode, proste si tam rada s holkama pisu, jsou fajn :wink: . A k tem depkam, no ja je mela hlavne prvni mesice, kdy mi byvalo rano dost zle, ke konci uz jsem /kdyz opomenu jak asexualne jsem si s tim balonem a funici jak slonice pripadala/ byla myslim docela v pohode a tesila jsem se. Ale je pravda, ze jak vidim fotky v nekterych albickach nadsenych holek, jak si foti rostouci pupik co tyden, tak musim rict, ze takhle jsem to neprozivala, mam jedinou fotku den pred porodem a uprimne me k ni museli ukecat, nejak jsem se proste necitila a jak kazdy rika, ze tehotenstvi je nejkrasnejsi obdobi zeny tak klidne priznam, ze ja to tak necitila. Mala byla kazdopadne chtena, ale ne cekana, proste jednou jsme si nedali poradne pozor a hups...za to hups jsem ted fakt rada :grinning: . K tomu sestinedeli, to byla pro me desna doba, tam obcas depka byla pekelna, ale nastesti mam skvelou podporu v Lukynovi, ktery nechtel mit navareno, naklizeno, nechtel me mit nacancanou, hodne pomahal.Ted uz se to neda srovnat, je mnohem lip, mame svuj zajety rad s malou, vim kdy bude spinkat, kdy jime, mezitim toho vic udelam, place vetsinou uz minimalne. Takze chce to vydrzet :wink: .Uff jsem se rozepsala.
22. srp 2008 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, moc vás zdravím Brňačky a okolí :slight_smile: teď jsem sem napsala sáhodlouhý román a když jsem dala odeslat odpověď, tak mi to teprve ukázalo, že nejsem zalogovaná :grinning: :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: výborně, takže vše znovu! Nechápu to, zalogovaná jsem byla, tož kde se to ztratilo,nebo proč to vypadlo .... :fearful:

Januli2008: ty jsi zlatíčko, že nás podporuješ na různých diskuzích a závidím ti, že už máte ten svůj režim a že tě Simonka nechá věnovat se občas počítači...snad k tomu jednou taky dospějem, až se malý narodí a "povyroste" :wink:

Sharon: k tomu šátku, já měřím 159 cm a šátek budu mít půjčený od sestřenky, která měří skoro 180 cm, tož to bude ještě zjímavé, až ho potahám po zemi, nebo jak to bude :grinning: Ale nosit v šátku chci, sestřence tam malý vždycky hezky "držel" a byl hodný a ona zvládala spousty věcí....třeba se i najist :wink: Navíc, když jí usnul, tak ho s klidem mohla "odložit" a on se nevzbudil, tak to měla úplně super....to bych taky chtěla. No, jsem sama zvědavá, jaká ze mě bude "indiánská babička" :sweat_smile:

Beti: já mám malého taky polohou KP a řeším teď, kterou porodnici si v Brně vybrat. Taky to probíráme na jiných diskuzích a různě tu hledám, jak to udělat, aby se ještě přirozeně otočil. Domluvy zatím neplatí :slight_smile: :unamused:

Tak ted to odešlu a jestli se to zase ztratí, tak už to znovu nepíšu a jestli se pak objeví i to, co jsem psala před tím, tak já fakt nejsu tak bl...., věřte mi, jen su prostě antitalent :confounded:
22. srp 2008 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Holky.
Jani moc díky za tvůj textík co se depresí týká. Asi bych se měla taky do takové diskuse podívat. Ale stíhám na konikovi jen 2 diskuse kterým říkám "domovské". Já bojuji s depresema od jakživa. V podstatě už od dětství jenže si toho vcelku nikdo nepovšiml. Teď mě doktor nabádá abych si zašla k psychiatrovi. Dlouho jsem to odkládala s tím, že když jsem to přežila dostkrát před tím tak to nějak zvládnu i v šestinedělí. Ale mám obavu, že tentokrát když nebudu odpovědná jen sama za sebe, ale i za toho malého bezbraného tvorečka tak to bude si ještě těžší než kdykoli před tím. Z té laktační psychózy mám fakt strach, abych neudělala něco čeho bych mohla litovat.
22. srp 2008 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak u nás už se dnes spinká a snad takových 11 hodin ještě spinkat bude :grinning: :grinning: . Simonka je hodná holka a ví, že mamča chce jít dneska poprvé po dlouhé době ,,zapařit " ve městě na sedánku s kámoškama, tak hezky předpisově usla :sweat_smile: . Doufám, že nevytáhnu po osmé paty z domu a taťka nebude do hodiny volat, že je doma sekec mazec :sweat_smile: . Aureliaaa já mám taky dvě domovské diskuze, ráda koukám tady k těhulkám a pak právě k holkám na depky, ale když se zadaří minutka, sem tam napíšu něco i jinde, jsem už vycvičená v psaní a zvládám to naťukat v rekordních časech oproti začátkům...a u toho většinou ještě jíst nebo upíjet kafe :sweat_smile: . A jestli můžu ještě něco k těm depkám: sama určitě po porodu poznáš, jestli budeš v pohodě a nebo tě to sebere, pokud to druhý a nebude to jen tak, že se cítíš unavená a občas mizerně /to asi podle mě skoro každá mamča/, tak určitě doporučuju nějakýho psychiatra vyhledat. Ona to totiž občas fakt není prdel a jak už jsem někde psala, kdo nezažil, nepochopí. Třeba pro mě bylo nejhorší, že jsem do porodu pracovala a byla pořád v jednom kole, komunikovala s lidma /občas pěkný vysírky, ale i tak :grinning: / a najednou se ze dne na den ocitla sama s věčně řvoucím mimčem mezi čtyřma stěnama, k tomu přestěhovaná, kde zatím moc kamarádek nemám. Jasně, pomáhal ze začátku Luky i mamka, ale ti museli po pár dnech do práce a pak to na mě padlo. Asi to vyzní fakt hrozně, ale ve středu u mě byla kámoška s dvouměsíční holčičkou a musely jsme zkonstatovat, že z části už jsou pro nás pochopitelné /tak jak před porodem nebyly vůbec/ ty případy, kdy ženská v amoku přidusí své dítě...Tím chci říct, že bych v životě něco takovýho neudělala, ale po osmi hodinách neustálého řevu jsem i já /myslím, že hooodně psychicky odolná/měla chuť ten malý hysterický uzlíček nějak umlčet :unamused: . A kámoška prý pro změnu měla před pár dny chuť skákat z okna - po měsíci probdělých prořvaných nocí. :sweat_smile: Ale už dost strašení a kecání o depkách, vy těhulky musíte být dobře naladěné, všechny budete mít hodný mimča a když ne, zmáknete to jak já a všechny ostatní, přežít se to prostě musí a můžu říct, že od půl roku už si tu malou fakt i moc užívám :sweat_smile: .Končím s románama, hezký večer.Papá.
22. srp 2008 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jejda, snad mě to nesmažou, teď koukám jak mně tam ujely dvě slovíčka :grinning: :grinning:
22. srp 2008 v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a ještě mám na depky jeden fígl, co u mě zabírá docela stoprocentně, třeba když jsem fakt už z malé unavená, pořád poplakává nebo zlobí...prostě kouknu na pár minut do některé z diskuzí snažilek, protože, co ty holky si prožívají, aby mohly mít miminko, to teda klobouk dolů :frowning2: . Takže si pak řeknu, že jsem nevděčná, protože mám zdravou, hezkou dceru bez velkého snažení a je to nejlepší, co se mi kdy povedlo :wink: .
22. srp 2008 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
nazdárek párek,
JAninku tak jak sem četla to tvoje písaní, tak se člověk docela poznává, jen si porád říkám že na paniku je čas dycky a byt ten prcek neřekne co ho trápí, dycky je nějaká možnost ho utišit a to naše juli se stala poslední týden ukázkovej záchvaťák řevu, hlavně večer po koupání, když vytáhnu krém, párkrát se mi už i dusila až zalíkala pláčem. připadám si pak jak krkavec že ju nechávám uřvat do extrému, ale jednou to snad skončí a zvykne si na mazadla.
Přeju všem hezký víkendos :o)
23. srp 2008 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Veru, no jak jsem psala, nase mala byla ze zacatku dost uplakanek a obcas to byl extrem, kdy ji bolelo nejspiz brisko nebo zubiky, ktere mela dost brzo...ale nastesti takova ta opravdu krize byla jen jednou a to kdyz mi v 8h. rano zacla hysterakem plakat a skoncila presne v 16h. kdyz dosel Luky.To jsem po dvou hodkach nevedela co mam delat, nic nepomahalo, po ctyrech uz jsem byla nervak, po sesti mi dochazely sily /ji stale ne/ a po osmi jsem rvala s ni...Jesteze je to za nama :sweat_smile: .
23. srp 2008 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, ja si ted dočetla taky tu diskuzi o depkách - no, teda občas jsem něco přeskočila, je toho tam fakt hodně.
Já teda ještě mimi nemám, ale zažila jsem u švagrové - malý jim pravidelně v deset večer začal řvát, prořval celou noc a takto to bylo cca 3 měsíce. švagrová už kolem šesté večer chytala depku, bylo to fakt těžké období. Kdybych to neviděla, asi neuvěřím. Jak ten malinký uzlíček krásně spinká a najednou z ničeho nic se probudí a řve a řve a člověk neví, co mu je, když je nakrmený a přebalený - měla jsem z toho docela hrůzu a to nebylo moje mimčo!!! :fearful:
Tak se už trochu obávám, jak to bude u nás, až se malý narodí, nechci nic přivolávat, ale člověk by měl asi raději počítat se vším. No, nejhůř aspoň vím, kam se mám obrátit, když se z toho budu potřebovat vypovídat. :wink:
Sranda je, že Pavlinu a Lacherku jsem (tedy zpětně) vysledovala již v diskuzi o porodnicích v Brně nebo tak někde a je docela zajímavé, jaké problémy řešily před pár měsíci (asi jako já ted - kde rodit, atd...) a ted sledovat, jak už mají mimča a jak to všechno pokračuje :slight_smile: je to taková reality show - přijde mi, že je všechny znám a přitom je vůbec neznám :sweat_smile:
No, cítím, že se mi Mates v bříšku probouzí, tak jdu na všechny čtyři a zkusím mu dát tu přirozenou polohu, aby se mohl otočit hlavičkou dolů. Snad mu to dojde :grinning:
Teda co já jsem schopná pro něj udělat a to se ještě nenarodil, i když, co já už udělala, aby vůbec "vznikl" :slight_smile:
23. srp 2008 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, ale ničeho se neobávej, hlavně se na mimčo těš, všechno se dá zvládnout a třeba budeš mít zrovna mimčo, jak má brácha od té mé známé, co tu v týdnu byla, jeho holčička odmalinka pořád jen spinkala, chodili se na ni víceméně jen dívat jestli dýchá a budili ji i na krmení, vůbec neplakala, úplné zlatíčko. Teď má kolem 2 roků a pořád je moc hodná.A když budeš mít zlobidýlko, jako mám já /od předevčíra se hyperaktivka plazí, mám co dělat ji uhlídat/ tak se nám vykecáš jak jsi psala a my tě v tom nenecháme :grinning: :grinning: .
24. srp 2008 v 08:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky!

jana.sun neboj se, ono to nějak dopadnout musí. Vím, že máš taky mimi otočené KP, já taky, takže o nějakou tu starost více,navíc mi pořád hrozí předčasný pdor, takže psychika taky nic moc. Ale....musím říct, že nejhorší mi opravdu připadá počítání dnů, aby šlověk vydržel miminko donosit a když se k tomu připdají depky.... :frowning2: můžu být vlbec ráda, doktoři mi nedávali ani šanci na to, že otěhotním, takže u nás je to zázrak, ale věřím, že když takovýhle depky přijdou, je to záhul.
Zrovna tady máme v baráku malé miminko (chlapečka) a teda maminka nevypadá chuděra úplně nejlíp a hlavně malej je hroznej vztekloun. Vždycky začne plakat (klidně hodinku), ale ne plakání, to je takový to vztekání. A jsem ji tady jednou viděla, jak chuděra celá nešťastná tady sedí....tak jsme se na sebe usmáli a já ji říkám, ten má plíce, je vidět že je to zdravý miminko a to je hlavní!!!
Já se taky děsím, co budeme mít za malou lumpici, protože to, co mi předvádí v břichu...není to o tom, že bych jí cítila někdy přes den, ona mi tam šmrdlá skoro pořád :slight_smile: , ale je to můj malej zázrak :slight_smile:
tak holky, hlavně at to všechno zvládáme ať budou ty naše miminka jkýkoliv!
24. srp 2008 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti, s tím donošením se nestrachuj, pokud vím, tak nám v kurzu říkali, že mimi od 34týd. už jen nabírá na váze, ale vyvinuté je jak by mělo být a taková Hanka Kynychová, co cvičí, měla ty dvojčátka cca 31 týd. a jak jí rostou holky...takže si troufám říct, že už jsi za vodou :wink: .Na malou se těš a žádný depky, určitě to bude prímová kočka jak naše, no a já si říkám, že aspoň o tom našem ďáblíkovi víme, mít úplně klidný miminko tak se bojím, jestli je zdravá. :dizzy_face:
24. srp 2008 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jani,

děkuju za podporu. No je to sranda, byla jsem u astroložky a ta mi říkala, že malá bude po mně-tvrdohlavá, zabejčená, hodně komunikativní a hodně živá. já si jen říkám, že jestli to bude pravda, nebudu se na ni moc zlobit, když to budou geny po mně, že? :slight_smile:
24. srp 2008 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, ja se asi zblázním!!! Už jsem tu zase napsala román a to 2x !!!! a vždycky se podívám, jestli jsem zalogovaná a JSEM a dám poslat odpověd a nějak mě to vyhodí a nejde mi to poslat - prostě mě to mezitím odloguje.
Takže to už jen zkrátím, třetí román nepíšu :rolling_eyes:
Jani: moc díky a jestli malý bude zlobidlo, tak dorazím za vama na diskuzi. Je fajn vědět, že má člověk aspon někde podporu. Nevím, jak to bude zvládat MM, tys měla štěstí, že je tvůj přítel tak hodný a tolerantní :wink:

Beti: snad se nám mimísci ještě otočí, řešit přirozený porod KP se mi fakt nechce, bojím, bojím, nemůžu si pomoct. Jinak jsem se tě chtěla zeptat, jestli už máš vybranou porodnici? Nepročetla jsem tuto diskuzi celou, tak jestli to někde je, tak se nezlob. Jen vím, že Vyškov NE!
24. srp 2008 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
jéééé, mně se to konečně odeslalo, aniž by mě to zas odlogovalo!!! Huráááá :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Tak ještě dodám, že je mi líto, že jsem o této diskuzi nevěděla dřív, přidala bych se hned na začátku, ale neměli jsme doma PC a v práci to moc nešlo. Jinak jak jsem aspon těch pár prvních stránek pročítala, tak jsem si úplně říkala, že přesně to jsem prožívala a v tu danou dobu.
No, tak jsem tu, pozdě, ale přece :sunglasses:
24. srp 2008 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, přeji hezkou neděli :slight_smile:

Jani vítám tě tu :slight_smile: To je mi líto holky, že řešíte mimčo KP, ale snad se ta vaše zlobidýlka ještě umoudří a budete mít problému. Taky bych se porodu KP bála :unamused:
24. srp 2008 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jani a proč Vyškov ne? já jsem o něm přemýšlela, ale musela bych být více než 36 týden tt a navíc...verunka je hodně malinká (váhově), takže budeme rádi, když se do porodu dostaneme na hranici 2,5 kg, takže u mě asi jasná volba-Obilňák. A kdybych měla jít na císaře, tak asi Milouši. Ale bojím, bojím... :frowning2:
24. srp 2008 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdárek Holky:slight_smile:

Beti,neboj.Malá bude O.K.Dotáhla jsi to takhle daleko,tak už se z toho jen těš.Zbytečně si obavama škodíš a miminku taky.Ale chápu tě:wink:

Já porodnici teprve řeším.Zatím se rozhoduju mezi Miloušema a Bohunicema.Asi se zajdu podívat na čumendu a pak uvidím.
25. srp 2008 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
illuci,

nám v porodním kurzu říkali, že si ty porodnice máme prolézt skoro všechny :slight_smile: že možná někam přijeme a řekneme si..jo tak tady porodím. Je to hodně o psychice. Já to takhle měla s obilňákem, prvně jsem o něm nechtěla ani slyšet a jak jsme se tam byli podívat, tak jsem najednou byla v pohodě.
25. srp 2008 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti:a to sis tam normálně zavolala a domluvila ses s vrchní sestrou nebo jak to chodí?

Právě,když čteš diskuse,tak všude je něco.Člověk si asi nevybrere.Budu doufat,že budu mít štěstí na lidi a snad na ně bude trochu platit,že je manžel doktor,takže si nenecháme vše líbit.
25. srp 2008 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti proč bys volila na císaře Milouše? Já jen že tam teď porodily 2 holky co se mnou chodily na předporodní kurz a všechny strašně nadávaly. Hlavní problém viděly v tom, že jak je člověk po císaři zpočátku nepohyblivej a musí ležet, tak prostě sestry ti to miminko nepřinesou - obě mi psaly, že tam musel fungovat manžel, který si miminko na novorozeneckém vyřval a k ležící mamině ho donesl. Slyšela jsem i dost chvály na Milouše, ale vždy u normálních porodů, ne u císaře - tam prý špatně funguje i podpora kojení.
No vzhledem k mé postavě a velikosti mimča mi císař hrozí taky, tak jsem jen chtěla vědět proč bys volila Milouše, jestli máš třeba jiné informace proč tu kterou porodnici volit - nevolit
25. srp 2008 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
já jsem rozhodnutá pro Bohunice, jednou jsem tam měsíc ležela na gyndě a před 3 týdnama jsem byla na "malým" operativním zákroku, takže zhruba vím co a jak. Rodily tam teď 2 moje kámošky a chválily si to, takže i když to bude císař (zatím malá není otočená a jestli se neotočí budu na něm trvat) nebo přirozeně volím Bohunice - doufám,že bude volný nadstandart. :sunglasses:
Kámošku poslal Dr. na Obilňák a ani se jí neptal kde chce rodit - budou jí porod vyvolávat - má vysoký tlak, těhu cukrovku a mimi má 2,5kg ve 33 tt. - holčička.Tak se tam šla dnes domluvit - akorát byla vyděšená,jak je to vše zastaralý (asi myslela tu bodovu a tak) - nevím já tam teda nikdy nebyla. :grinning:
25. srp 2008 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek