• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
s tím oper. zákrokem jsem byla v porodnické ambulanci a přístup doktorů a sestřiček byl o.k. Během týdne jsem tam byla 3x. Myslím,že všude je to jen a jen o lidech. :wink:
25. srp 2008 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
marci,

já právě četla v jedné diskuzi porody koncem pánevním, že tě většinou v Bohunicích a na Obilňáku chtějí nechat normálně rodit, i když jde miminko zadečkem napřed a navíc..moje holčička bude malinká a asi holka, takže by mě chtěli asi nechat rodit normálně a toho se dost děsím, repsektivě..jestli se neobrátí, tak chci jít na císaře a holky v té diskuzi psali, že u Miloušů pece jen ty císaře dělají častěji a nebreptají tak do toho, takže to je jediný důvod. Samozřejmě bych ale raději volila Obilňák, jelikož jako ty, na Milouše jsem moc chvály neslyšela :angry:
25. srp 2008 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
illuci,

já tam byla už někdy před čtyřma měsícema, kdy byl den otevřených dveří, ale normálně bych zavolala vrvhní sestře, ale nejprve bych zkusila příjem, vrátnici, tam by taky mohli vědět. Vím jen, že se to platí, teda holky v kurzech to říkali, ale za to to idět určitě ty peníze dáš.
25. srp 2008 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aha Beti tak to jo, to máš pravdu, že k porodům císařem jsou u Miloušů asi nejpřístupnější.
Jadvigo já asi taky jak v případě jakéhokoliv porodu zvolím Bohunice. Taky bych chtěla nadstandart - máme skoro stejný termín - tak se tam třeba potkáme :wink:
25. srp 2008 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti, jo u Miloušů ti myslím udělaj císař bez breptání pokud chceš, ale jinak mám fakt stejnou zkušenost jak holky od Marci. Pro malou si chodil Luky :frowning2: . A až později mi ji začly nosit na kojení, kdy teda podpora jak jsem psala už žádná sláva...
25. srp 2008 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,muzu se pridat??brno je moje zakladna - studovala jsem tam, chodim tam do prace, ale bydlim kus od Brna-v Hustopecich...
koukam, ze tu probirate porodnice, ja slysela, ze je dobra ta bohunicka, i kdyz bohunicka nemocnice jako takova me odrazuje...anebo pak mimo Brno v Ivancicich. Ja to mam zatim daleko, tak muzu vybirat :grinning:.
25. srp 2008 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj iwu, my jsme ze Židel :grinning: .Gratuluji k těhotenství, máš ten finiš tady z nastávajících maminek nejdál, to je fakt :wink: .
25. srp 2008 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. Mám v albu břicho. Už je pořádný. Dokončený 5 měsíc. Snad nebude poslední co mi MM nafotí. Jinak se máme fajně. Porodnici mi gyndr doporučil u miloušů tak nvím asi to prubnu. Ale podívat se půjdu asi všude kde to pujde. Ahoj
25. srp 2008 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, zdravím nově těhulky :sweat_smile:

Tak jsme se vrátili z Čech, po třech týdnech si dovezli Míšu.....hlava mi už z ní jde kolem :grinning: :sweat_smile: a začíná nám příprava na školu :frowning2:
Dnes jsem zvládla vyřídit mateřskou a ještě i zubaře.....zas se mi ulomil kus zubu :angry:

Porodnice.....u Miloušů jsem ležela v červnu a s těma císařema je to pravda.....sestry si prostě nenajdou čas aby ti miminko donesly, takže je možné, že ho první dny skoro nevidíš.
A navíc, jak už jsem psala....když nastoupíš na naplánovaného císaře (nebo tě z jakéhokoliv jiného důvodu přijmou před začátkem porodu) a on se ti ten porod náhodou rozjede dřív, tak tě klidně nechají na gynekologickém odd. dokud nemají čas na toho císaře, nebo dokud nejsi dostatečně otevřená......takže třeba trávíš celou noc na pokoji s ženskýma po operaci, s těhulkama a tak. Zažila jsem tam dvě takové maminy a myslím, že jim to nebylo moc příjemné.......můj názor je, že na tyhle případy by měli mít nějaký přípravný pokoj /hekárnu/, kde ta ženská se může v kteroukoliv denní dobu projít, posedět na míči.......a ne se chudina 3,5 nebo i 10 hodin ovládat kvůli dalším ženským.
Ale na přirozené porody jsem slyšela vcelku dobrý ohlas :slight_smile:

Ale holky.....já teď byla na gynekologickém odd. v Mostě....a můžu říct....Obilňák je proti němu nadstandart a přístup i té nejhorší sestry v kterékoliv brněnské nemocnici proti těm mosteckým je ukázkou vzorného chování zdravotnického personálu!!!!! Tam to je katastrofa!!
25. srp 2008 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky Sharon, jak to, co se tam dělo?? :astonished:
26. srp 2008 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,

zeptám se takto...když se malá neotočí a já budu trvat na císaři, mám na to právo nebo ne? Nebo prostě mě budou nutit rodit normálně? je to možná hloupá otázka, ale pokdu malá půjde ven KP, tak opravdu odmítám rodit přirozeně. ne kvůli sobě, ale jsou tam daleko větší rizika, že se miminkům může něco stát :angry: . Mám právo na tohle rozhodnutí?
26. srp 2008 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti já si myslím, že to nejde říct tak jednoznačně. Jen poloha KP není jednoznačnou indikací pro porod CŘ, je vždycky třeba zvážit více faktorů - rozměry pánve, velikost miminka, jeho pohlaví atd. Obecně se všude píše, že je porod KP riskantnější pro chlapce, dále se pak nedoporučuje u miminek s hmotností nad 3,5 kg. Ale to jsou takové obecné limity. Že na něm můžeš v každé případě trvat asi nikde stanoveno není, CŘ je se u nás dělá nikoliv na přání rodičky, ale na základě lékařské indikace o které rozhoduje lékař. Na druhou stranu si ale myslím, že je tam určitě prostor pro domluvu.
26. srp 2008 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
čaute dámy,
když sem rodila v květnu v bohunkách tak holčina semnou na pokoji po císaři mela klučíka přivezeného co chvilku na přikládání, na poporodním sem byla spokojenec, dochrotrky byly v pohoda sestry pomohli, takže já na další kolo pudu zase tam. NAvíc je tam fajn že porod jedeš na jednom boxu od začátku od konce, pokud teda není nával, to lifrujou rychleji na poporodní.

Vám řeknu že to s dětma fakt letí, mládě bude mít v pátek už 3 měsíce :o)
26. srp 2008 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
marci, no právě ...malá nebude mít více než 2.5 kg a navíc holčička....no uvidíme, možná předbíhám, ale prostě jen bych nechtěla rodit normálně nožičkama napřed...navíc u normálních porodů,jakmile vytlačíš hlavičku, tak tělíčko už je menší a jde to snáz. Takhle rodíš to jakoby lepší napřed a hlavičku a to nejtežší na konec. Ale...i to bych riskla a nebrblala bych, jen mám strach kvůli těm rizikům.
Jak jsem to slyšela u těch Miloušů,aby mi nedonesli miminko :angry: prostě až to přijde, pojedu na Obilňák a uvidíme. Taky si myslím, že snad domluva bude možná :unamused:
26. srp 2008 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti neboj, v tomhle bych doktorům zase věřila - určitě tě nebudou nutit k normálnímu porodu, pokud by mělo být ohroženo mimčo. To si myslím, že jsou k těmhle věcem hodně opatrní. No a vzhledem k tomu, že je holčička ještě takhle malinká, tak má ještě čas i prostor se otočit :wink:
26. srp 2008 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
BEtuli já mysím že to Verunka ještě otočí, porád má měsíc a něco čas, holčinka si to rozmysí nebo jí zkus domluvit.Držím palečky a fandím.
26. srp 2008 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
je to malej a zvrdohlavej lumpík už ted. Holky, nevíte, v kolikátém tt vás předává gynekolog do péče porodnice?
26. srp 2008 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Asi záleží na doktorovi. U některých jsou těhule sledovány až do konce. Mě doktorka naplánovala kontrolu u sebe ještě v 35 a 36 týdnu a pak mě prý odešle do porodnice, vzhledem k riziku toho plánovaného císaře.
26. srp 2008 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti už máš sbalenou tašku do porodnice?
26. srp 2008 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
beti já přešla už v 34 kuli astmatu, záleží na domluvě s docht.
26. srp 2008 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
marci,

pomalu balím, ale ještě mi chybí papuče :slight_smile: jinak už mám skoro sbaleno. tašku jsem schovala do jiný místnosti, abych na ní neviděla a nestrašila mě :slight_smile:
26. srp 2008 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky :wink: Beti, já budu taky chodit ke svýmu gynekologovi až do konce, až na termín porodu mě prý pošle do porodky :frowning2: měla jsem to tak i u Adámka, tak jsem se tedˇzas informovala a ono tohle :frowning2: Akorát prý pokud začnu rodit dřív, mám jet do které porodnice chci :grinning: jinak si prý 14dní před porodem mám do porodnice zavolat, že tam za 14dní přijedu :grinning: fakt bezva! Ale on má u sebe všechno UTZ i KTG, tak si těhule hlídá až do konce :slight_smile:
26. srp 2008 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj - já chodím ke svýmu dr. taky až do konce... má tam vše není proč se otravovat se špitálem.

jinak pokud vím ta CS se dělá i na základě psychiky, takže bych se Beti snažila domlouvat už se s vím gyn. v tom smyslu že máš z porodu koncem pánevním a jeho rizik moc strach a jestli by ti do papíru dopsal doporučení na CS. v tomhle prý normální gyn taky něco zmůže... Jinak netuším na přání rodičky se to v ČR opravdu nedělá tak pak nezbývá než se zkusit dohodnout a nebo být hysterka a vydupat si to. :unamused:
26. srp 2008 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lani, naprosto souhlasím, myslím, že pokud beti řekneš Dr., že prostě nechceš rodit koncem pánevním a máš z toho strach, tak každý normální gynďař ti napíše doporučení na císař. Aspoň já to tak měla u oční, mám hodně dioptrií a řekla mi, že bych ty tlaky i tak asi ustála v pohodě, ale protože malou mi prorokovali i ke 4kg. tak jsem měla strach, že ji nevytlačím a vyloženě ji poprosila, ať mi tam napíše doporučení na císař. Jsem srágora :grinning: :grinning: .Gynďařka mi říkala, že se dá napsat doporučení na císař i pokud má člověk panický strach z normálního porodu, no nevím, ale u toho KP by ti fakt měli vyhovět.
26. srp 2008 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky,

no uvidíme zítra, jdu na kontrolu. Ale každopádně ji opravdu domlovám,aby se otočila a jestli ne....prostě nevím, věřím tomu, že když se nechce otočit, má k tomu nějakej ůvod..třeba nějakou překážku, takže bych na sebe nenechala šáhnout, kydy jí chtěli přetáčet.
26. srp 2008 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
janula, add mostecká nemocnice.....poslala jsem ti to inerně, ať nezaplácám diskusi :grinning:
26. srp 2008 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
beti....hlavně se nestresuj, pořád má malá času ještě dost. A protože je malá, tak i místa na otočení má dost.
Mě se Míša zase točila pořád tam a zpátky a nakonec byla správně - pár dní před porodem. Hlavně klid a zkoušej všechny babské triky, co jsme ti poslaly - baterka, mačkání malíčku a pod. Určitě to bude v pořádku!!!! A pro klid duše se zítra domluv s dr. na tom císaři.
26. srp 2008 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no asi ano, nechám to prostě být.malá ví, co dělá :slight_smile: jen teda tám věčbým kopáním, nevím, co mi chce naznačit :slight_smile:
26. srp 2008 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sharon, ted jsem to docetla, tak to je sila!!!!!!! :frowning2: :frowning2: Milousi mi prijdou po tvem popisu jak nejbajecnejsi a nejpratelstejsi porodnice v CR :grinning: :grinning: .Beti, mrzi me, ze mi sebrali pri odchodu z porodnice tehu prukazku, mela jsem tam od Dr. poznaceno, kdy se mala otocila z KP spravne, ale myslim, ze to byl tak 33-35tyd, taky dost pozde. Jenze ji to nakonec bylo prdulce stejne prd platny, protoze jsem zvolila pro ni jinou cestu :grinning: .A fakt me stve, ze jsem mela v prukajde zalozene dve fotecky male z UZ a nikdo ani nepipl kdyz mi to v porodnici brali, proste jsem o ne prisla, protoze jsem si na to vzpomnela az po tydnu :frowning2: .Ale z posledniho UZ jsem nechala nastesti doma a ty jsme zachranili :sweat_smile: .
26. srp 2008 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jani,

tak to jsou teda pěkní pitomci, jako data, že nemá OK...ale fotečky...mám je tam taky, takže je vydělám zavčas :wink: normálně by mě to teda ani nenapadlo
26. srp 2008 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek