• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
Jj vyndej, já být sestřičkou a všimnout si toho, tak jsem schopná i mamince zavolat, ať si pro to přijede, je mi to fakt líto, ale už nenadělám nic :confounded: .
26. srp 2008 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no přesně, ale o tom právě svědčí ten přístup personálu...jedna odrodí a je tu další a tak dokola, lidský přístup nikde...
26. srp 2008 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky
jo - jo janula - důvod proč hodlám odevzdat jen samotný vnitřek průkajdy.. fotky v ní nenosím a dneska jsme ji pro jistotu nafotily, aby jsme na to nezapoměli. :wink:

Jsem si myslela jak budu odpočívat - a místo toho jsem skoro denně "na stavbě" a stejně je to málo. Otec má dovolenou tak mi slíbil že pár dní pobude a něco udělá aby se to trochu hlo... Takže místo vykecávání s Vámi trávím dny tam.... No jsem sama zvědavá jak to všechno bude. A která z holek mě tu předběhne stejně jako Pavlu05.... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. srp 2008 v 07:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tý brďo Lanka tobě se to teda valem blíží. Můžeš písnout jak ti to šroubuje v hlavě. Máš strach, nebo jen obavy, nebo to bereš jak to je a nestresuješ se, pozoruješ se víc nebo tak nějak. Zajímalo by mě co dělá hlava, já jsem starý stresoň a mám daleko větší obavy z toho co mi bude dělat hlava před a po té než ze samotného pododu. Dík
27. srp 2008 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdárek Holky:slight_smile:
Koukám,že se to tady zase hezky rozjelo.

Beti:myslím,že právní nárok na to nemáš,ale určitě popros svýho doktora,at ti to nepíše a zeptej se ho na zkušenosti s tím.Jinak bych to udělala tak,že bych se nechala poslat do porodnice dřív a s nima se domluv.Když jdeš na předpokládaného císaře,tak se tak se taky nečeká na bolesti,ale domluvíš si termín předem.Vím,že u tebe je to horší v tom,že třeba budeš rodit předčasně.
27. srp 2008 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,

takže dnešní noc naprosto hrozná, o půl 5 mě chytly takové MS a navíc bolesti do zad, že jsem opravdu myslel, že je to začátek porodu. Tak jsem 2 hodiny přemýšlela, jestli vzbudit manžela, ale žádné pravidelnosti v bolestech jsem nepocitovala, pak to přešlo. Ráno jsem byla objednaná do poradny, měla jsem nachystanou tašku, počítala jsem s tím, že jdu do porodnice...nález stejný jako minule a prý se děloha asi cvičí...no poteš pánbůh :angry: jinak dr.říkala, že kdyby to začalo, miminku už by se stejně snad nic stít nemělo, ani by mi už nepíchali ty kortikoidy na dozrání plic, jen by si miminko asi pobylo nějaký den v inkubátoru. Další zpráva, stále jsme KP!!!!!!!!Dr.říkala, že to budeme řešit až ten příští týden.
Jo a holky, důležitá věc...dr.mi říkala, že by mě normálně poslala na monitor, aby se na prcka podívali, ale že je takovej nával Obilnák a Bohunice, že to prostě nemá cenu :angry: babyboom jak vyšitej
27. srp 2008 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky :slight_smile:

beti....tak teď jsi popsala to, co já zažívám už 2 měsíce cca každé 2 dny :frowning2: zezačátku jsem byla vystresovaná jestli jako už...no a teď jsem si tak zvykla, že si prostě lehnu a 2-4 hodiny čekám až to přejde. Proto říkám, že možná ani nezaregistuju začátek porodu :grinning: :grinning:

No a dnes jsem šla v klidu na kontrolu, řekla mu, že stále stejné problémy, jen se přidaly křeče v tříslech /potvrdil co jsem si myslela - mimi tlačí/ a častější / takřka celý den/ a intenzivnější píchání a bolesti zcela dole v podbřišku, že asi čípek /u první dcery jsem neměla, ale beru to v klidu/....tak se na mě koukl, jako až tak?
A povídá - mámo, když jste vydržela od června, tak už to do toho termínu doklepete. Já na to, že si to taky myslím. No, na jeho pokyn "vyskočte si nahoru" jsem tam teda vyšplhala /skok to opravdu nebyl :grinning: /, sotva mi sáhl na břicho a prohmatal podbřišek, tak protáhl obličej, ale nic neřekl. Vyšetřil mě vnitřně a s klidem angličana mi sdělil, že jsme NACHYSTANÍ K PORODU :astonished: :fearful: Zůstala jsem koukat jak péro..... Pak se usmál a řekl, že když budu v KLIDU, tak to čípek ještě tak 14 dní vydrží. Takže hlavička zcela dole, naléhá, děloha měkká, otevřená na celý prst /prý 2-3cm/. Já říkám....ale já nejsem nachystaná a bude to teprve 37 týden. A on, že to už je v pohodě že donošené mimi je 38tt plus minus 2 týdny.

Takže další kontrola opět ve středu a prý......ten KLID jsem myslel vážně!
27. srp 2008 ve 23:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
No vždyť jsem říkala že jsem zvědavá která z Vás mě ještě předběhne. :grinning:
Jinak - sharon - nález mám naprosto stejný (akorát já jsem o kus dál tak to u mě nevadí :stuck_out_tongue_closed_eyes: )

aureliaaa - hlava? mašíruje kolem stavby a v noci spím jak zabitá... porod? na ten mě myšlenky ještě nepřišli, neměli kdy :grinning:
28. srp 2008 v 05:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sharon, tedaaaa tak ty už to máš taky za pár :sweat_smile: . To píchání v podbřišku jsem taky měla hodně poslední dva týdny před porodem, bylo to docela nepříjemný, tak se drž a mysli na to, že za chvíli už budeš mít berušku u sebe :wink: .Llluci ten pressovač dělá fakt super kafčo, mamka už si ho chtějí taky kupovat :grinning: .Lani, ty jsi prostě jak já, já ještě v pondělí před nástupem do porodnice jela do bauhausu vybírat dopoledne světla do bytu :grinning: :grinning: . A je to nejlepší, člověk neměl čas přemýšlet nad tím, co ho čeká, myšlenky šly jen kolem zařizování, aby se to stihlo a jela jsem s malou pak zrovna sem.
28. srp 2008 v 07:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, to je sranda, vy jste nachystané a krásně držíte, já nebyla nachystaná vůbec, dr. mluvil o přenášení, poslíci vůbec a Kačka šla o tři tydny dřív :sweat_smile:
no já měla jít v den porodu na zkoušku, takže jsem se učila a na porod jsem rozhodně nemyslela, myslím, že je to lepší, aspoň nebyl žádný stres :sweat_smile: :sweat_smile:
28. srp 2008 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
sharon, tak to je teda opravdu vtipný :slight_smile:
jen si tak říkám, všechny jsme (kromě lany) zhruba ve stejném týdnu, takže to poznáme asi tak, že se nebudeme déle ozývat postupně :slight_smile:
jinak nevím, jestli je to vlezlé..napíšu svůj názor a napište mi, co si o tom myslíte. Kdžy rodila pavla, tak jsme jí daly číslo, aby nám napsala co a jak. Vzhledem k tomu (ale opravdu píšu jen svůj pocit), že jsem tady byla od 8.týdne těhotesntví,přece jen jsme toho spolu všechny dohromady internetově něco zažily :slight_smile: takže jsem si říkala,jestli bychom si nevyměnily čísla a aspon si nenapísly, že už to máme za sebou a že máme miminka už u sebe :slight_smile:
ale každopádně, jak budete chtít. Já hlasuju pro! :slight_smile:
28. srp 2008 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

teda sharon mě tím svým sdělením o porodu do 2 týdnů pěkně probudila z letargie. Já jsem si zatím nic takového nepřipouštěla. Ale je fakt, že teď už asi člověk nikdy neví.
Já už zhruba 2 týdny bojuju s nechutnými bolestmi rukou. Po ránu nejsem schopná vůbec sevřít pěst a musím ruce přes bolest rozcvičovat. Hnus. Nemám je oteklé, ale šíleně mě všechny i ty pidiklouby na prstech :angry:
28. srp 2008 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :wink:
Teda Sharon, to je dobrý :wink: Já už mám CS 3, ale prý to ještě chvíli vydrží, na monitor jdu příští týden :wink:
Marci: Já otoky nohou vůbec nemám, ale ráno, přesně, jak Ty, prsty nemůžu skoro sevřít v pěst :frowning2: A prstýnky nemůžu nasadit, až pozdějc...
A píchání v podbřiku už taky sem tam mám :wink:
28. srp 2008 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
čauky,

já jdu na poslední kontrolu až příští pátek, po měsíci.Jsem zvědavá jak jsme vyrostly. Začala jsem pít čaj z maliníku, možná zbytečně, malá asi ještě není otočená, takže císař to jistí :unamused: .
Dneska asi dobalím tašku do porodky, máte už koupený ty kojící podprdy????

Píchání a bolesti v podbřišku mám taky, doufám, že poznám, že rodím :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
28. srp 2008 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Afi: otoky nohou taky vůbec nemám, ale ty ruce to je děs. Prstýnky nesazuji už vůbec a doufám, že aspoň snubák po porodu nasadím jinak ho budu muset jít zvětšovat :angry: Píchání zatím nemám žádný. U dr. jsem byla před 3 týdnama to jsem měla CS 0, teď jdu znovu v pondělí, tak uvidím. Spíš mi teď častěji tvrdne břicho. A jinak mám pocit, že to tam má mimouš malý a někdy se tak převaluje, že mám pocit, že mi leze snad na záda nebo co :grinning:
28. srp 2008 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jadviga,
mně se ty kojcí podprdy zdály všude drahý, tak jsem ji objednala zde www.deticky.cz, tak se kdyztak mrkni a uvidíš.Ale přišla mi teda po týdnu :frowning2: neobjednávala jsem ale jenom ji, ale další věci pro mnouska :slight_smile:
28. srp 2008 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
beti, díky,
kámoška říkala, že na Tomkovým nám. v tom obchodě s mimi věcma je mají za 180 kč, tak si tam asi skočím.

Teď mi volala kámoška,že jí budou porod vyvolávat v ukončeným 38.tt, kvůli cukrovce - trošku jí závidím, protože ví kdy bude mít malou u sebe.
28. srp 2008 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
beti,
kolik jich máš???? Předpokládám, že dvě budou stačit, že???
28. srp 2008 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj všichni, dlouho jsem tady nebyla, chodila jsem ještě do práce atd, ale dnes jsem první den na mateřské, juchůůů :grinning: tak se těším že si popovídám o tom co mně teď nejvíc zajímá (mimi a vše související :slight_smile: )

byla jsem teď na prohlídce v 31 týdnu, chodím k dr dvořákové na orlí a zdá se že je vše v pořádku, ale mimi jsem skoro neviděla - ultrazvuk měla za mojí hlavou :frowning2: , nic mi vlastně neřekla, tak předpokládám že dobrý a zarazilo mně že mi nekoukla na děložní hrdlo ??? jakou s tím máte zkušenost?
28. srp 2008 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Terre já jsem na kozu za celé těhu nelezla ani jednou, mě dělá dr. pokaždé ultrazvuk a pak jenom pohmatem zkontroluje čípek na tom lehátku kde ležím při tom UTZ. Říká, že hnusných vyšetření si ještě užiju v porodnici až až, tak proč mě trápit víc než musí :slight_smile:
28. srp 2008 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj marci... no právě mně překvapilo že mi na spodek ani nešáhla, jestli se třeba neotvírám atd... no nic, asi je to jedno. to víš těšila jsem se a prostě jsem měla dojem že z toho vyšetření nic nemám - že je miminko živý vím, protože se hýbe, tak mám pocit že bych tam ani nemusela chodit a byla jsem z toho trochu otrávená.... ale dost :slight_smile:

a jak ty žiješ a připravuješ se na porod a miminko? :wink: krásný 36 týden
28. srp 2008 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já už s přípravama tak nějak finišuju. Vypráno a vyžehleno mám, tašku sbalenou taky, tak teď už se asi nudím a vymýšlím blbosti, co mi ještě chybí a tak..... Znovu promýšlím plenkovou výbavu a tak:slight_smile:
28. srp 2008 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci, mám taky někdy pocit, že už tam má mimi málo místa, ale na záda mi neleze, spíš se snaží prokopnout břicho nebo žebra :grinning:
Tašku do porodky mám taky skoro sbalenou-jo berete kopii oddacího listu a rodných listů? Nebo stačí jen ten oddací? Do brněnských porodnic samozřejmě :wink: Sice ještě pořád nevím, kam půjdu, ale při současném návalu se může stát cokoli. Třeba se někde holky sejdem :wink: Marci a Ty už máš vybráno?
28. srp 2008 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
a nechceš se marci pochlubit, co máš za plenkovou výbavu a další věcičky?... já s nákupama teprve začínám. chystám se taky na látkové pleny :slight_smile:
kočárek a postýlku dostanu od švagrové, oblečků jsem dost dostala tak jsem si koupila jen pár frajeřinek, potom mám šátek na nošení.
chystám se koupit ještě tak 2-3 zavinovačky (jednu zimní rychlozavinovačku, pak asi vezmu jednu do autosedačky a ještě bych chtěla jednu klasickou zavazovací, ale neviděla jsem ještě žádnou hezkou moderní)
já bych nejraději rodila v bohunicích, mám několik moc dobrých osobních referencí a to zázemí je tam asi nejlepší
28. srp 2008 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahooj holky, zdravím po dlouhé době, snad si mě ještě budete pamatovat :sweat_smile:
Koukám už to tu všechny máme za pár, taky už se snažím finišovat s přípravama, všechno už snad mám, teď zrovna peru ty srandovní pidihadříky, tašku už taky brzo zabalím..

Jinak jsem přehodnotila kde rodit, původně jsem měla v úmyslu Bohunice, ale teď se spíš přikláním k Boskovicím, pokud bude vše OK..vzhledem k tomu, jakej je teď nával v Brně, je to i blíž a doneslo se ke mně celkem dost pozitivních referencí (hlavně lepší péče sester a podpora kojení), takže tak, snad nebudu litovat :sweat_smile:
28. srp 2008 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky a jak to vlastně vypadá když je v porodnicích nával? já nic moc neslyšela tak nevím jak to vlastně nás jako maminku ovlivňuje? jakože nejsou volné nadstandardy? nebo tě pošlou třeba z bohunic na obilňák nebo k miloušům?
28. srp 2008 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Terretriss, já teda ještě při návalu v porodnicic nebyla :slight_smile:, ale můžou tě třeba poslat jinam, pokud mají plno, může být víc maminek na pokoji, personál nestíhá, nemají čas se všem věnovat, jak by bylo potřeba a tak..
28. srp 2008 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Terres: Bylas v Bohunicích na prohlídce sálů atd? A holky, kudy se tam jde ne porodní? Asi nějak zadem, ne? Přes hlavní vstup se zdlouhavým parkováním asi ne, že? A v kolikátým patře jsou porodní sály?

My máme kočárek, postýlku, hrazdičku, prostěradla a 2 rychlozavinky, fusak budu dokupovat, oblečky na mimi mám po malém, naštěstí v neutrálu, takže v poho a tedˇjsem si spíš dokupovala pár věciček pro radost :wink: Jinak látkovek mám asi 20ks a barevný 2. Možná ještě přikoupím, ale budem pak na jednorázovkách, takže asi moc ne. Ty mám do porodky Pampers newborn a od mamky Huggies newborn. Celkem zatím 4 balíky. Pak dokoupíme :wink:
28. srp 2008 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Afi: já zkopírovala jen oddací list. No s tím výběrem je to u mě tak - že jsem furt nevěděla kam, zvažovala jsem i Vyškov a pořád se v tom plácala - nakonec jsem se na to vykašlala a řekla si, že pojedem do Bohunic (nevím proč chci tam, nevím proč nechci jinam, někam ale musím, tak uvidím, kde nakonec skončím :grinning:
28. srp 2008 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Do porodnice v bohunicích vás pustí s autem až k tomu vchodu - musí se na vrátnici zaplatit nějaká kauce (teď nevím jestli říkali 100 nebo 200 Kč). Tam vás manžel předá a jede vyparkovat a kauci mu vrátí. Já se teda byla podívat jak v bohunicích, tak na obilňáku a asi jsem měla štěstí protože v bohunicích rodila zrovna jen jedna paní a na obilňáku NIKDO - byli jsme tam kolem 15.00 hod a prý od rána žádný porod!!! - ale asi to byla haluz, takže jak to vypadá když se tam jede plnou parou netuším
28. srp 2008 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek