• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
Jinak zavinovačky mám 3 - jednu takovou tenčí fleece+bavlna, druhou klasickou od Scarletu a třetí od Pecha s ovčím rounem.
Látkovky jsem zatím pojala tak, že mám 60 čtvercovek (napůl nové, napůl ještě po sobě :grinning:), a pak na vyzkoušení několik vícevrstvých plen a po jednom kusu různých kalhotkovek, svrchní kalhotky: 2xPUL, 1xfleece, 1xvlňáky (+ 2 mi ještě doplítá mamča)
28. srp 2008 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, jak je to s dětskou doktorkou??? Kdy se registrovat, nahlásit nebo co vlastně????? :frowning2:
28. srp 2008 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nám teď na kurzu říkala porodní asistenka z Boskovic, že jsou ty porody hodně nárazový, že třeba jeden den rodí 7 mamin a další den nikdo. A že nejlepší je když je v noci bouřka, to je pak prý mazec :grinning:
28. srp 2008 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já zatím ještě k doktorce nevolala, mám v úmyslu to udělat začátkem září - ale nevím co je potřeba. Vzhledem k tomu, že nehledám doktora v Brně to snad nebude problém.
Pezi: jj to na tom Obilňáku ty sestřičky taky říkaly - prý škoda že jste nepřišla za bouřky nebo po ní - to byste teprve koukala :grinning:
28. srp 2008 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jadviga, doktorku by sis měla nějakou už domluvit, v porodnici prý budou chtít jméno..Až se vrátíš s porodnice, tak se doktorce ozveš a měla by se přijít podívat na mimčo domů, pak se chodí normálně na kontroly.
Takže si nějakou vyhlídni, zeptej se v okolí na doporučení a normálně se za ní stav a zeptej se, zda by vás vzala.
28. srp 2008 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
dík,taky nejsem z Brna,tak to doufám nebude problém - máme tu jen jednu :grinning: :grinning:
28. srp 2008 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
afi: nebyla jsem ještě na prohlídce, teprve se chystám, takže ani nevím kde to v těch bohunicích je... neporadím :frowning2:

nemáte někdo tip na nějaký hezký kobereček aby mimi mohlo ležet na zemi? s pěknejma obrázkama?

jinak nevím jak vy, ale celý těhotenství jsem neměla žádný zvláštní chutě, ale teď ulítávám na ovocných kompotech - broskve, mandrinky...
28. srp 2008 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
doktorku by to chtelo mit domluvenou pred porodem

marci: ja jsem na tom s plenkama podobne - ted budu kupovat ctvercovy plenky + nejaky vicevrstvy a mám 2x PUL kalhotky a jedny natahovaci vlnacky :slight_smile:
28. srp 2008 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Terrestriss, já ulítávala hrozně na mandarinkách poslední měsíce (zvládla jsem jich denně i 10 :grinning: ) a pak na pikantních věcech z KFC a pizze diavolo s chilli :grinning: :grinning: . Toho jsem se teda snažila sníst míň, ale stejně jsem měla strach, že malá se narodí samej beďár. A naopak, má pleť fakt jak málokterý mimčo, nepostihla nás žádná vyrážka, ani pupínek do teď. :sweat_smile:
28. srp 2008 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj janulo, ja taky rada ostry jidla :sweat_smile: moc, tak se snazim krotit, ale stejne si davam... snad to bude fajn, ja myslim ze tech faktoru je vic, tak se nebudu bat a budu si rozumne uzivat
28. srp 2008 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
afi....já měla ve 28tt Cs 5, od té doby mi to dr do průkazky nenapsal, jen mi říká, že je čípek opět kratší a jestli jsem se víc otevřela nebo ne. Takže já to už nějak neprožívám, a říkám si, že to tak horký s tím nachystáním nebude........abych se pak nedivila, že? :sweat_smile:
No, tu tašku bych si asi už fakt měla nachystat :wink:

Můj dnešní KLIDOVÝ den vypadal takto: budíček v 6 nechutným vyzváněním manželova telefonu,marná snaha znovu usnout, vypravit dceru do školy na zkoušku vystoupení pro prvňáčky /asi 10krát si vyslechnout pískání na flétnu a 100krát básničku/. Když odejde, tak s maminkou její kamarádky za ředitelkou školy a do Tišnova na policajty oznámit, že se nám tady potuluje nějaký úchyl, který obtěžuje malé holky, dokoupit věci do školy a rychle zpět. Barák zamčený,holky nikde. Hledání ve škole, zjištění, že děvčata už jsou doma, tentokrát vyjímečně zamčená /asi je poučilo úterní odpoledne/, ale neslyšela naše zvoňění. Předám dceru s kartáčkem na zuby a náhr. kalhotkama kamarádce a vrhám se na její pokoj - během odpoledne ho musím totálně celý vyklidit a vystěhovat, aby se mohl večer nebo zítra brzy ráno položit koberec, protože dopoledne dovezou a budou sestavovat nový nábytek /čekáme na něj půl roku, přivezou ho opravdu v nejvhodnější dobu :angry: /
Po pěti hodinách je šílený bordel nejen v pokoji ale i v chodbě a ložnici, kam se snažím všechny ty krabice s knížkama, časopisama, bárbínama a já nevím čím vším přetahat /panebože, kde jsme nasbírali tolik krámů???/ Přebírat to a vyhazovat nemám energii.
Došlo mi, že jsem dnes ještě nic nejedla, na poslední chvíli vtrhnu do obchodu /ještěže je naproti přes silnici, jinak bych tam nezvládla dojít/, koupím si anglickou, piškoty pims, jakousi buchtu bebe a popcorn a od každého trochu sním....doufám, že mi nebude blbě :unamused:
Jsem totálně grogy, bolí mě celý člověk. Už hodinu ležím nebo polosedím na posteli a nejsem schopná se donutit k pokračování. Malá kope o106. Ten bordel mě fakt deptá.....
Tak teď jsem se vypsala a je mi líp. Snad donutím tělo se zvednout a pokračovat.

No, nevim nevim, co by na takovýto klid řekl doktor :wink:
28. srp 2008 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sharon, ty bys měla napsat knížku, je to vtipný, takový fejeton, i když vím, že tak to asi vyznít nemělo, ale tvoje dovětky jsou super :wink: . A propo když jsme u těch knížek, moje máti mě taky moc pobavila, po návštěvě u nich a když byla celý den s malou a viděla jak mi dává, tak mi koupila knížku, jmenuje se Matka v krizi, je od Simony Monyové a prý se u ní se ségrou hrozně nasmály. Tak už se těším, že si ji taky někdy přečtu, ale zatím jsem ještě nezačla ani první stránkou. :unamused: Tak hezký večer holky.
28. srp 2008 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak s dětskou Dr. jsem se dohodla jen po telefonu páč tam byl nával - měla po dovolené...
Nakonec jsme skončili u Dr. Flodrová.... (jak mi bylo doporučeno) s tím že žádné razítko nic netřeba, jen zavolat až přijedem domů a dohodnem se jestli se cítím na to se dostavit, nebo jestli se dostaví ona.. Toť vše.. :slight_smile:
28. srp 2008 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
jani - kupovala jsem nějaké knihy jako dárky a měli tam tu knihu, tak jsem neodolala a přečetla jsem ji dost rychle, skvěle se to čte, je to fakt sranda, četla jsem u kojení :grinning:
28. srp 2008 ve 23:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,

tak mám k dnešnímu dni krásnej dáreček. během noci se mi udělaly strie (doslova mapy) na stehnech a zadku :frowning2: to, čeho jsem se bála jaksi, je tady :frowning2:
29. srp 2008 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Beti. Tak jsem se za základě tvého příspěvku zkontrolovala a zjistila, že jesli mi přibylo strií na zadku nepoznám. Mám jich tolik, že nějaká navíc by se asi neprojevila. Ach jo to jsou takové ty blbější stránky těhotenství. O kolik velikostí jsi přibrala? My jsme na začátku 6 m a máme o 2-3 čísla víc jak u kterých věcí. Z 36 mám teď 40-42. To je myslím na strie úctyhodný základ. Co budu dělat v 9m nevím. Hlavu vzhůru se striemi nestojí a nepadá svět. Ahoj
29. srp 2008 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky,

Lanko teda koukám, že se ti to krátí :slight_smile:
29. srp 2008 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
aurellia,

takže jsem na tom stejně..měla jsem velkost 34-36 a ted mám 40-42. Mazala jsem se, no prostě je to tak, že když to má rupnout, tak to rupne. A já přibrala 19 kilo a nejvíc mi to právě vlítlo na zadek a stehna, takže se není čemu divit. Třeba vás pobavím...volala jsem naželovi a bulela do telefonu a on chudák myslel, že už začínám rodit...tak jsem mu vysvětlila, že jsem se přes noc stala jednou velkou strií a on se začal smát..tím mě domýchl ještě víc a řekla jsem mu, že on si nějakou bez prdele jak čárkovanej kód najít může, ale já se toho už nezbavím :slight_smile:
takže čekám, že až přijede z práce, tak mě bude utěšovat. Ted už to beru s rezervou, ale až se večer budu zase mazat, tak se zavřenýma očima :wink:
29. srp 2008 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
čauky,

já teda ZATÍM žádný strie nemám. Přibrala jsem už 14 kilo a to jsem říkala, že se musím vlézt do 10 kg - no nějak se to nepovedlo :grinning: :grinning: .Je fakt, že mi roste jen břicho, nosím kraťasy co jsem nosila před těhu, akorát je mám pod pupek a trošku jsem posunula knoflíky + nějaký tuniky. :grinning: :grinning:

Moje mamka strie neměla,tak doufám,že mě to taky nepotká,a když jo,tak budu pruhovaná , nějak to nehrotím :grinning: :grinning:
29. srp 2008 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem volala dětské doktorce - máme tu jen jednu :grinning: a říkala, že až porodím, tak mám zavolat a že se staví - zase o jednu starost míň.
29. srp 2008 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem zatím přibrala 7 kg. Slibujou mi, že do toho 9m udělám ještě jednou tolik. Tak to se mám na co těšit. Už teď mi MM říká štýrský valach. Naštěstí to myslí opravdu jen ze srandy. Sice se mu líbí štíhlost, ale takový šovinista aby mu vadily kila v těhotenství zase není. Spíš si ze mě dělá srandu, že to vadí mě a utahuje si ze mě. Posledně, když mě viděl ve vaně se rozesmál a řek, že vypadám jak kuželka. Moula, řechtala jsem se s ním, zajímavé přirovnání. Taky mi řek, že jsem poloviční bulimička. Žeru ale nezvracím. To se mi to dělá sranda, zatím jsem stále přesvědčená, že to půjde po porodu dolů samo. Jen abych časem nesplakala nad výdělkem.Ty strie jsou blbý, ale má je moje máma, mám je já a obávám se, že to jednou nemine ani Andrejku.
29. srp 2008 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: :grinning: :grinning: můj muž si ze mě dělá taky srandu, třeba když dojíme ať je to cokoli ,tak prohlásí - ježiši ty ses zase přežrala, musíš se pořád tak cpát, vždyť ti praskne břicho. Naštěstí je to jen sranda. Taky doufám,že to po porodu půjde tak nějak samo dolů :astonished: :astonished:
29. srp 2008 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
On mi to říkal gyndr. Prý se ty tuký musí někde uložit a přávě je to pro ně nejsnažší na zadku a stehnech, aby se pak mělo z čeho dělat mlíko na kojení. Moc hubený holky, co neuloží tuk, potom třeba nemají mlíko. Proto mi řek, že ty kila "vykojím", prý nemám mít obavu.
29. srp 2008 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
kéž by měl pravdu :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses:
29. srp 2008 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aureliaaa já osobně si myslím, že to, jestli se někde ukládá tuk nebo ne bohužel na vliv mlíka vůbec nemá vliv, ale když to říkal Dr...? :confused: Kámoška je kost a kůže a mlíka má na rozdávání a znám i opačný extrém, no nevím. :confused: A jinak bych si s kilama navíc vůbec nedělala hlavu, myslím, že tím vším kolem se pak člověk dostane i pod váhu, já se bála hrozně, poslední měsíc těhu vyházela spoustu věcí, že nemám nárok se po tom po porodu do toho vlízt a teď nosím rifle co jsem nosila rok před těhu :grinning: .Takže kein stress, budete zas hubeňourky :wink: .A u nás se před porodem uchytla říkanka: Ticho, ticho, do dveří se valí břicho... :angry: :sweat_smile: .Ty strie jsou prý opravdu dědičný, psaly si o tom i holky na jiných diskuzích, naštěstí toto mě minulo, máti má břicho jak dvacítka tak snad to mám po ní :grinning: . Ale zas tam mám pro změnu 15cm dlouhou jizvu po císaři v podbřišku :unamused: .
29. srp 2008 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Možná, že ten názor o mlíku nelze zobecňovat. Každá jsme nějaká a každá jiná a trochu jinak fungujeme. Jedno je jistý když se nebudem stesovat tak budeme fajn baby s kilama i bez nich :slight_smile:
29. srp 2008 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no holky,

je to s náma těžký :slight_smile: mně teda nevadí ta kila, i kdž se sotva unesu, protože jsem si říkala, že to se dá shodit, ale ty strie...ty už neshodím. Jo a volala jsem to ráno mojí mamce, ta strii nemá ani jednu po dvou dětech :angry: takže ta dědičnost...čert ví.
29. srp 2008 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky - nechci strašit, ale já teda mám tuku, že bych mohla prodávat, taky hlavně na stehnech a zadku, ale ještě mi zůstalo i břicho :frowning2: a bojuji s nedostatkem mlíka :angry: pořád mám 5 kg nahoře :angry: :angry: a strije mám jen na prsách, takže koupání nahoře bez mi už asi nehrozí (no teda ne že bych to do teď dělala :slight_smile: )
29. srp 2008 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Titi, ale vždyť jsi ani ne tři měsíce po porodu, to ti nezůstává moc těch 5kg...! Mně zůstaly z porodky taky 4kg navíc a ty šly docela pomalu, ale šly, neboj to půjde, počkej za 7 měsíců jak už jsem já, budou dole :wink: .Já pořád melu o tom, že začnu cvičit, ale ještě jsem se nedokopala, jím prd, narvu se vždycky až večer, s kojením už pomalu přestáváme a myslím to vyletí nahoru tady s tou životosprávou ... :frowning2: Jediný co dělám je to, že denně zvedám už skoro 10kg... :sunglasses:
29. srp 2008 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hezký víkend :wink:

jejda beti s těma striema je mi to líto - potvory jedny - já se zatím držím nerozpáraná, ale každé ráno si s hrůzou prohlížím břicho, boky atd. Moje máma taky neměla žádné strie ani po třech dětech, tak uvidím jak dopadnu já.

Holky nebudete někdo shánět dětskou lékařku ve Slavkově u Brna - potřebovala bych nějaký tip. Našla jsem tam 3 - Mudr. Baránková, Šilerová, Flodrová. A teď babo raď ke které - reference nemám téměř žádný, tak si asi budu muset hodit korunou nebo nevím jak vybrat?? Ale třeba mi tu některá poradíte.
30. srp 2008 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek