Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

Zdravím nové těhulky z Brna,

ráda bych si popovídala se začínajícími těhulkami z Brna. Jsem teď v 8+3 tt., vykulená a kolikrát bezradná a určitě by bylo fajn povídat si s někým např. o tom, jaká porodnice je fajn,jak jste spokojený s nevolnostmi🙂, kam chodíte za doktorem atd....
Připadám si teď jak z jiného světa, tak aposň se budu lokalizovat na Brno

všechny vás tady vítám!
marci
3. zář 2008
Já osobně si ale myslím, že ani v bohunicích nebudou nikoho nutit do normálního porodu, když by viděli, že je to fakt riziko. To si nelajznou.
betinaautor
3. zář 2008
no ono je to asi tak....ty k tomu vlastní nzor říct můžeš, ale konečný slovo má stejně doktor, aspon tak jsem to pochopila. Ale každopádně, jak píše jadviga, budu bojovat do poslední chvilky. O přirozeným porodu jsem ochotná diskutovat, ale kdyby mě někdo chtěl malou převracet, tak ho nakopu do prdele a to myslím vážně 🙂 snad bych tu nohu ještě tak vysoko kopla 🙂
janula2008
3. zář 2008
Beti: 😃 Myslím, že doktoři ví co dělaj, snad bude vše v poho, nebojte, nějak to odrodit - jak ostatně všechny před Váma a i ostatní po Vás - prostě musíte, 2v1 pořád nezůstanete 😉
betinaautor
3. zář 2008
přesně tak Jani a na druhou stranu (jistě, že chci, aby to bylo v termínu), ale ty bolesi ted, tvdrnutí břicha, že už skoro nemůžu chodit a do toho ty vedra ]-( já se na porod těším 🙂 a hlavně až bude ten uzlíček u mě 🙂
sharon2
3. zář 2008
ahojky 🙂 naše středeční kontrola proběhla v pohodě, od minulého týdne žádné zhoršení, ačkoliv malá je nacpaná hlavou v pánvi a tlačí a tlačí :-N Otevření se nezhoršilo a hrdlo drží......vypadá to, že se přetlačuje s miminem /aspoň podle těch křečí v tříslech a píchání čípku/.

Beti, Jadviga.....držím palečky, ať je komunikace s lékaři úspěšná!!!
Ale abych vás uklidnila - kamoška rodila první holčičku taky KP, nebyla žádný drobek, ale po přeměření pánve řekli, že to půjde.....a říkala, že to bylo v pohodě.
Ale naopak její ségra ta prý to odmítla, tak jí udělali císaře /ale nevím, jak to bylo s velikostí mimi, ani kde/
kalerat
3. zář 2008
Holky tak pro vás by bylo nejlepší kdyby se vám děti otočily, třeba to půjde. Každopádně domluva s některýma dr. je těžká, tak vám přeji ať máte štěstí

U mě byl malej sice otočenej, ale při porodu nesestupoval dolů, takže pro mě bylo jediný východisko císař a bylo to u Milosrdných - na personál si nemůžu vůbec stěžovat.
aureliaaa
4. zář 2008
Ahoj Děvčata. Dneska první po ránu. srdešně zdravím a jdu makat. Má toho dneska docela nad hlavu. Volali mi z práce, že by potřebovali píchnout tak musím na ten příští týden vyrobit trochu náskok v lítání okolodomu.
aureliaaa
4. zář 2008
Šmárja holky kde jste všechny. Ráno jsem se nahlídla a teď večer nás hledám na druhé straně. Nic se neděje?
titida
5. zář 2008
jestli ty holky třeba nerodí 🙂
a my co už máme drobky, tak někdy nestíháme, to za chvíli uvidíš taky :-N

holky hlavně se nenechte doktorama odbýt! se mi to dobře říká, jsem v těhu byla u dr vždycky úplně marná, ale stejně, je to váš porod a ten by měl být hlavně v co možná psychické pohodě
lanka
5. zář 2008
titida - jo odbýt... měla jsem pocit že udělám cokoli aby už to bylo.. vůbec jsem nediskutovala :-N
marci
5. zář 2008
tak já se hlasím, že teda zatím nerodím 🙂 Jedeme na víkend k rodičům na severní moravu, tak balím zavazadla. Jsem možná magor, ale tašku do porodnice táhnu s sebou, co kdyby.....
betinaautor
5. zář 2008
ahoj holky,

tak jsem byla na kontrole v nemocnici, monitor a ultrazvuk. Dopadlo to dost špatně malá mi v bříšku neroste, prý má pořád 1740 gramů, ale jinak je zdravá, jen asi už nefunguje placenta. V neděli jdu znova na monitor, v pondělí nastupuju do nemocnice a budou mi dělat zátěžový test, píchnou mi oxitocin. Když zjistí, že už mi placenta nefunguje, tak mi těhotenství ukončí.
Dneska je hodně špatnej den a upřímně jen sedím a bulím, protože mám hroznej strach 😞
marci
5. zář 2008
Beti moc na tebe myslím a držím palce, aby všechno dobře dopadlo!!!
betinaautor
5. zář 2008
děkuju marci,

asi taky dneska pojedu k rodičům, jinak mi doma prostě hrábne 😞
jadviga
5. zář 2008
Beti, drž se, musíme doufat, že vše dopadne dobře. x-)

Já dnes byla na kontrole a nic novýho, malá není otočená, a císař mi jen tak(když nemám žádný problémy) nikde neudělají.
V pátek další kontrola a potom už v nemocnici.
Dneska je nějakej špatnej den, jdu si lehnout.

Pěkný víkend - pokud to půjde 😉
titida
5. zář 2008
marci - vezmi tašku a nebudeš rodit, když ji nevezmeš, tak určo jo 🙂

beti - neboj, to bude dobrý, kdyžtak jí trošičku pomohou po porodu a ona to pak rychle dožene x-) halvně neplač, zkus být co nejvíc pouitivně naladěná, ať ví, jak se na ni těšíš

jadviga - nezoufej, pořád se může otočit, znám případy, že se otočilo až těsně před porodem, třeba kamoška už měla domluvený CŘ a asi týden před termínem se malá otočila
janula2008
5. zář 2008
Ahoj holky, Beti, neboj všecko dopadne dobře, vždyť i kdybys rodila v září, tak to není vůbec žádná trága, tak hlavně nebul a jak píše titi, zkus být pozitivně naladěná 😉 .Jadviga: tak zkus v nejhorším ty Milosrdný, tam se mi zdají celkem rozumní k těm císařům a holky si to tam teď pochvalovaly - kupodivu i personál - na jiných diskuzích. Lani, tak co malá, ještě ti nedává zabrat? 😃 Hezký večer, papá
betinaautor
5. zář 2008
jani,

mně nevadí, že bych rodila, ale to, že je malá tak strašně malinká 1700 g je ve 36.týdnu opravdu málo aproto se tak bojím. Nevím pořádně, co ten zátěžový test je a navíc je furt KP, takže je to víc věcí dohromady. Ale byla jsem se psem, tak jsem se trochu uklidnila. Jen mi vyvolává celá rodina a to mě teda s...
sharon2
5. zář 2008
beti....myslím na tebe. Jen nechápu, proč tě třeba před měsícem nepřijali na týden do porodkya a nedali ti kapačky s výživou pro malou......no, drž se a nebreč, stresuješ sebe i mimi. Pokud ti nefunguje placenta, tak venku bude prospívat mnohem líp!!!
betinaautor
5. zář 2008
sharon, no právě, v tom 33 týdnu již byla o týden zpožděná. Můžu ti říct, že jsem ted opravdu ráda, že je malá hlavičkou nahoru, protože jen díky tomu mi znovu udělaly ultrazvuk a zjistili, že je pořád tak malinká ]-( takže, jak nás v kurzu učí, vše, co miminko dělá,má svlj důvod. Je to tak
kalerat
5. zář 2008
Beti hlavně buď v klidu, určitě všechno dobře dopadne. A žádné nervy. 😉 Myslím na tebe..
verapa
5. zář 2008
Betuli držím palečky a moc na vás mysím, Verunka je určitě silák ikdyž je takový prcek....
lanka
6. zář 2008
jani - ani né. Je zlatučká..

beti. - tak jak říkáš to co dělá má svůj důvod, hlavně žádný strach... všechno dobře dopadne. 😉
sharon2
6. zář 2008
Ahoj holky, kdepak jste? Užíváte si posledních letních dnů? 🙂

Mě dnes odešla pračka......samozřejmě hned na začátku praní, takže mám domo kopy špinavého prádla....a na novou nejsou penízky 😞
kalerat
6. zář 2008
Ahojte, my jsme byli dnes skoro celý den venku.
Sharon tak to je blbý...
sharon2
7. zář 2008
ahojky.....holky, máte některá zkušenost s krvácením po sexu takhle na konci těhu? Krvácela jsem jen v noci a nijak moc, teď dopoledne už je to OK a ani mě nic nebolí, ale jsem z toho trošku nervózní.....snad je to jen prasklá cévka 😞
janula2008
7. zář 2008
Sharon, ty máš teda pech s tou pračkou. No přiznám se, že se sexem na konci těhu fakt zkušenost nemám, ty poslední dva měsíce už to u nás bylo o ničem, hlavně jsem funěla a připadala si jak koule, tak jsem tuhle aktivitu bojkotovala 😉 .Za to teď můžu říct, že 100x lepší než před těhu 😃 😃 . Myslím, že pokud to nebylo jak píšeš moc, tak snad dobrý, ale stejně bych si pro klid duše zítra zašla asi na gyndu.
llllucka
7. zář 2008
Nazdárek Holky,poslední týden jsem neměla čas sem zaskočit.U nás nic novýho není.

Lancer a Janče moc gratuluju k mrňouskům a přeju hlavně hodně zdravíčka a klidných nocí.

Beti:drž se.Držím palce-.A na přeměření zase tolik nedej.Můžou se prý seknout až o kilo.
betinaautor
7. zář 2008
ahoj holky,

tak se jdu zatím rozloučit, zítra nastupujeme na ten Obilňák. Manžel mi udělala kráný, zřejmě poslední pupíkatý víkend 🙂 , tak už nejsem tak vyplašená a snažímse to brát tak, že třeba apson už uvidím malou a budu moci snad být s ní.
Takže moc na vás budu myslet na těhulky, ať rodíte až v termínu 🙂 a na maminky, at miminka rostou, jak mají.
Jakmile zase budu (eme) zpátky, písnu.

Mějte se moc hezky a opatrujte se
marci
7. zář 2008
Beti hlavně se teď opatruj ty (i s malinkou). Poslala bych ti číslo na mobil, abys mohla dát když tak vědět 😉

Začni psát odpověď...

Odešli