• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
autor
marci,

seš moc hodná, posílám ti teda svoje číslo, kdybys mi písla, tak budu mít tvoje :wink: 736484750
7. zář 2008 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti, moc na Vás budem myslet, ať jste obě v pořádku. A na ty odhady váhy fakt moc nedej, mě strašili, že malá bude mít dost přes 4kg. (i den před porodem) a nakonec měla 3830g. A to samé je myslím i naopak, takže to chce brát s rezervou, třeba to bude dvoukilová berunka a to už zas tak málo není. Držte se, papá.
7. zář 2008 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
beti....držím palečky....ozvi se brzy!!!
7. zář 2008 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti, taky držím palce, dobře to dopadne!
8. zář 2008 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti, myslim na tebe, ať vše dobře dopadne. :dizzy_face:
8. zář 2008 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, mám za sebou další kontrolu. Váha mimouše je 2,56 kg - prý už mám rodit říkala doktorka, pro mě prý je to váha tak akorát, abych to zvládla. Tak radila chodit na túry, umýt okna v celém baráku, začít si dávat večer červený víno atd. - prostě se snažit malýho vyhnat co nejdřív, aby moc nenabral:slight_smile:
8. zář 2008 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti: Taky držíme pěstičky, atˇto všechno dobře dopadne a máš brzy malou u sebe.Myslíme na tebe. Drž se.

Marci: Já byla na kontrole minulý týden a MuDr. mi řekl- tedˇuž můžete všechno dělat a nešetřit se! Jako bych do tedˇnic nedělala :grinning: Ještě s Adámkem. Pořád je pohybu a práce dost. A na okna se chystám, ale MM to moc nechce dovolit :unamused: A jakou má mimi váhu nevím, nedělal mi UTZ od 30.týdne, tak nevím, jestli si mám ještě nějaký zaplatit, nebo už to nemá cenu. Stejně tu váhu neovlivním a často se stejně seknou.
8. zář 2008 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj děvčata.
Betinko drž se všechno bude dobré, moc vám třem fandím.
Přihlásila jsem se do kurzu do CENAPu. Tak doufám, že mi to k něčemu bude. Pořád mám pocit, že co se týká péče o dítě a jeho potřeby jsem úplný analfabet. Tak snad to konečně zlomím. Jedna lekce je tam taková tatínkovská tak doufám, že se mi podaří MM ukecat aby se mnou aspoň jednou šel. I když stejně stále zatvrzele nechce k porodu tak by to bylo asi zbytečný, i když lehce doufám, že by ho tam názory ostatních mohly zlomit. Nemáte s tím některá zkušenost. Co s chlapem který odmítá jít k porodu a jeho žena ho tam chce?
8. zář 2008 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aureli já taky chodila do Cenapu. Z tatínkovské lekce měl manžel šok a málem to nerozdýchal - podle mě to byla jedna z nejslabších lekcí tam - furt se tam pitvalo v tom proč chce/nechce měl/neměl by být chlap u porodu - měli jsme se tam k tomu vyjadřovat v kruhu. Manžel to totálně bojkotoval - řekl, že my dva víme co chcem a že nemá potřebu to tam ventilovat před cizíma lidma :grinning: Ale teď se tam změnila PA co to povede - ta co měla nás tam v srpnu skončila, tak uvidíš jaká ta tatínkovská lekce bude :grinning:
8. zář 2008 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdárek:slight_smile:

Marci:to je dobrá rada.Pro mě je umývání oken za trest.

Aurelia:jaký kurz jsi si vybrala?
8. zář 2008 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti - budem držet všechny palce co máme :wink:

Marci - to tě teda ta tvá Dr. pěkně navádí .. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. zář 2008 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
No taky se mi do toho moc nechce :grinning: ...představa, že se odvařím na oknech a následně začnu rodit mě moc neláká :stuck_out_tongue_closed_eyes: ... ale z přenášení mám strach
8. zář 2008 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky já teda nevím.....ale už když rodila moje ségra první dítko /20let/, tak se říkalo, že od 5.,6. měsice těhu nemáš dělat nic se zvednutýma rukama - tzn.ani mýt okna. Že je zvýšené riziko omotání pupeční šňůry....já zdravotník nejsem, moje matka byla sestra. Ale slyšela jsem to z různých stran když jsem čekala Míšu i teď. Že by to byla všeobecně rozšířená fáma? Anebo pro vysoký stupeň těhu to neplatí? Fakt nevím, každopádně okna nemyju!! Bohužel jsem na žádném kurzu kde by se o tom mluvilo nebyla a dr jsem se na to neptala - když si vzpomenu, zeptám se ve středu :wink:
8. zář 2008 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dle PA na kurzu kde jsem chodila to je fáma - a doktoři (zejména chlapi) k tomu dodávají, že je výmluva ženských, aby nemusely nic dělat :grinning: :grinning:
8. zář 2008 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sharon, no já chtěla věšet záclony v těhu a tchýně mi hned taky říkala, že to nemůžu a to s tou šňůrou, tak nevím...ale tchýně vždycky říkaj pravdu ne? :wink: :grinning:
8. zář 2008 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
jen k těm oknům...já to slyšela už asi milionkrát, že se nemají umývat - hlavně ve 3.trimestru, hrozí omotání pupeční šňůry...asi na tom fakt něco bude. Nám zrovna měnili okna, když jsem byla v 35.tt a mamka dojela a nenechala mě na okna vůbec sáhnout :slight_smile: ale já pak uklízela poličky atd a asi jsem si to trochu rozhýbala, protože jsem ještě ten týden porodila - o měsíc dřív. Malý měl být ještě ted v bříšku a čekat na 24.9. Mohla jsem být 37.tt jako vy ted :sweat_smile: místo toho mám doma uzlíček, který nemá ještě ani 3 kg. :wink:

Aurelia: MM už od začátku těhu říkal, že k porodu nechce a to ani na 1.dobu porodní, já ho tam moc chtěla, ale zase jsem na něj nechtěla naléhat, tak jsem si říkala, že to nechám osudu. Zvažovala jsem i dulu. Nakonec jsem začala rodit předčasně a v noci, tak mě odvezl do porodnice a jelikož ani předchozí noc nespal kvůli práci, tak jsem ho poslala domů, at se vyspí. Stejně nespal. Ráno jsem mu mezi šílenýma kontakcema psala sms (na 2x), že tam jsem sama atd a tak se "uvoli" dojet. Mezitím jsem si nechala píchnout epidurál, měla jem 5 hod. silné kontrakce po 5 min. a furt se mi neotvírala ani branka kvůli jizvě na čipku....byla jsem už úplně vysílená, i doktor mi ten epidural doporučil, protože mě čekal porod KP. Po těch 5.hod. to byla fakt úleva. Ale že odbočuju. MM dorazil, já už pohoda epidurál, tak se zabavil tím, že sledoval monitor a říkal mi, kdy budu mít další kontrakci, poznal to na tom monitoru dřív než já l :grinning: fakt ho to docela bavilo. Dohodli jsme se, že na samotný porod může odejít, ale on nakonec zůstal !!! A já byla moc ráda, protože mi při tlačení držel hlavu, moc to pro mě znamenalo, že tam je. A taky, když nastaly komplikace a malý při průchodu hlavičky zvedl ručičky a museli mi ho vypáčit a pak rozdýchávat, tak jsem byla ráda, že tam se mnou byl, i když vypadal, že se skácí...tedy jak malému dávali ten kyslík.
Každopádně jsem tak nějak v podvědomí tušila, že mě v tom nenechá a myslím, že tvůj muž udělá to samý. že mu to nedá a bude ti chtít být oporou - aspon u té první doby - při kontrakcích.
Jo a já jsem vždycky MM tvrdila, že když bude stát při porodu u mé hlavy, tak stejně nic neuvidí...tak se mi pak vysmál - měl to pěkně na očích - z první linie :stuck_out_tongue_closed_eyes: Nakonec mi řekl, že mi asi nikdy nedovede říct, co všechno viděl ....no uvidíme. (já mu zapomněla říct, že u té hlavy se musí otočit k doktorům zády :grinning: :grinning: )
Držím ti pěsti, at se tvůj M "umoudří" - třeba na poslení chvíli, jak ten můj.
Jo a MM malého opečovává, přebaluje, i kakání...nevím, jestli to je tím, že byl u porodu, nebo jestli by to dělal i jinak..možná jo.
8. zář 2008 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte maminy,
s tou pupeční to je pravda, moje mamka to zažila u strašího bráchy, měl fialovou celou nožičku od omotané pupeční šňury, já popravdě když mě nidko neviděl tak sem taky dělala co sem mohla ale není radno pokoušet..

A s chlapem u porodu, ono záleží jak kerý chlap má asi povahu , ten můj je na takový citovky srajda, nevadí mu propíchlá ruka od hřebíku ale nakapat do očí nevydrží.. S porodem to byl boj, já ho tam chcela ale nakonec sem ho stejně za ty jeho kecy vykopla za dveře a odřela si to sama, naštěstí mládě vyběhlo rychle.. on stejně u samotnýho porodu nechcel být. Je mi to líto za něj, todle se neděje každý den a když má možnost zažit zrození tak je sám proti sobě..

Marci ještě prý zabírají teplý koupele a sexík.. :wink:

krásný den maminy
9. zář 2008 v 08:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdárek Maminky a Těhulky:slight_smile:

Co se tatínka u porodu týká,tak z nás dvou je to manžel,kdo už porod zažil a asistoval u něj.Měl to jako kolečko na vysoké.Rodil nějakou 40 letou paní a byl z toho tehdy nadšenej,takže předpokládám,že z našeho bude ještě víc.Ale moc to těm chlapům nezávidím.Musí to být dost nápor,když vidíš,jak tam někdo blízký trpí a ty mu nemůžeš pomoci.
9. zář 2008 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,

tak už jem zpět a s malpu ještě v bříšku. Takže v pondělí měl být v 10 nástup, udělali nám UTZ a panu doktorovi vyšlo, že je malá o 40 g větší než nám řekli v pátek, no nic :angry: stejně se rozhodli, že mi ten zátěžový test udělají. Čěkali jsme 3 hodiny na pokoj, byl fakt nval (obilňák) a vozili samý chuděrky, který začaly rodit moc brzo :frowning2: na test jsme šli až o půl 7 večer. Napíchly mi oxytocin a rozjeli se kontrakce....no....dalo se to, je to prý poloviční intenzita, ale kdyby člověk mohl chodit, cvičit, bylo by to úplně v pohodě..bohužel jsem musela ležet napojená na monitor a s kapačkou a veškeré bolesti se mi varzily do zad :frowning2: ale opravdu se to dalo, takový horší MS. Monitor nám vyšel dobře, takže malá je prostě prcek a nechají mě snad donosit co nejdéle to půjde, prostě dokud asi nepújdu přirozeně. Jinak mám teda pozitivního streptokokoa, tak akorát ještě antibiotika :frowning2:
ještě jsem vám holky, co chcete rodit na oblináku chtěla napsat jednu věc. Byl tam fakt neuvěřitelnej nával a docela komplikovaný porody, ale nikde jsem nenarazila na sestru či doktora, kdo by nebyl příjemnej. Tohle mě opravdu moc pomohlo, že všichni byly v pohodě a hodní.
Jinak jsem teda unavená jak pes, tak si jdu schrupnout. Tak moc děkuju za podporu a zatím holky papa
9. zář 2008 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti to je super :wink: , hlavně porádně odpočívej a hodně jez, práce neuteče a MM to taky určo ví že mimu je nejpřednější..
drž se
9. zář 2008 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti to je skvělý, že jsi doma a že jste v pořádku!! Tak hodně odpočívej, ať malá ještě povyroste. :slight_smile:
9. zář 2008 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti...to je dobře, že vám dali ještě čas :slight_smile: Tak odpočívat a odpočívat !!!

ad pupeční šňůra....možná to nemusí být lékařsky potvrzené, ale asi tu ta možnost je, když už to tvrdily naše babičky,ne? Jinak,ale /a to prý říkají PA/ když děláš něco s rukama nahoře, tak se namáhají děložní vazy nebo svaly a to v tom 3.trimestru není dobré.....možná to mohl být důvod předčasného porodu jak říká janča.sun
Proto ti to marci možná naopak dr. doporučuje.
Ale.... váha 2,5kila v 38tt mi nepřijde jako nějaká extra velká....proč bys to neměla zvládnout? Máš moc úzkou pánev nebo co?
9. zář 2008 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sharon, váha 2,60 je v 36 tt (ten kůň tady ukazuje ty týdny blbě), jednak mám úzkou pánev, výšku 152 cm, malej má větší hlavičku - prostě je to obr po manželovi:slight_smile:
10. zář 2008 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Beti, to je fajn, že jste doma, tak hodně odpočívej, ať malá vydrží v bříšku co nejdýl :wink:
A chtějí tě teda nechat rodit přirozeně?
10. zář 2008 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,

pezi...jj, prý i když je KP, ale má více než 1500 g (to je prý ta podmínka k císaři), tak to zkusíme přirozeně,bojím,bojím :frowning2:
jinak po tom oxitocinu nějak malou nabudili :slight_smile: v noci po tom zákroku jsem nemohla vůbec spát, malá si udělala diskotéku :slight_smile: a včera celý den, až dneska nad ránem si chvilku dáchla, tak jsem mohla s ní :slight_smile:
a poslední věc: holky, až budu rodit neodejdu z domu bez masážního oleje na záda, i kdybych nahatá měla jít, ten olej si vezmu :slight_smile:

hezký den a děkuju za podporu
10. zář 2008 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
beti budem stejně dál držet palce..
ostatně žádná kaše se nejí tak horká jak se uvaří :wink:

k tomu oleji - nezapomeň nějakého maséra... sama to asi nezvládneš :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. zář 2008 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
říkala jsem MM, že i kdyby mu měli hnáty upadnout, masírovat bude :slight_smile:
10. zář 2008 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,

beti, tak se držte a dávej na sebe i na Verunku pozor :wink:
Nějak už to zvládneme, chybí už jen kousíček :dizzy_face: :dizzy_face:
10. zář 2008 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
děkuju holky,

jj už to nějak doklepeme. Ještě musím sehnat plavací kruh na sezení,mamči si to moc chválily!
Jo a taky , jak jsem byla na příjmu, tak jsem rozhodla jméno.MM chtěl pořád Emu, já Verunku a když se mě ptali, tak jsem řekla prostě Ema. MM měl radost, ale řekla jsem mu, že to ještě můžu změnit, ať se neraduje předčasně :slight_smile:
10. zář 2008 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Takže to nebude Verunka, ale Ema? :slight_smile:
10. zář 2008 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek