• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
Ema je moc pěkný. My se rozhodovali mezi Ellou a Emmou :sunglasses:

Já pořád nevím jestli si "vynutit" toho císaře. Pročítám všechny možný diskuze o porodu KP a někdy maminky píšou , že to není tak hrozný, ale mám hroznej strach o malou - aby nebyli komplikace. Říkala jsem to Dr. a ona na to,že komplikace můžou přijít i když budu rodit císařem,jsem z toho pořád nějaká nervozní :frowning2:
10. zář 2008 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci, jak to máš rozmyšleno ty??? I když u tebe jde zase o něco jinýho,ale přece :unamused:
10. zář 2008 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jadviga,

kamarádka mi říkala jednu věc a celkem si myslím, že nekecá. Já teda asi půjdu do toho přirozenýho a prostě se uvidí..císař sebou nese riziko krvácení, na druhou stranu krvácet můžeš i u přirozeného. Jediná věc, proč bych raději upřednostnila normální porod je ta, že se prostě rychleji můžeš starat o miminko, můžeš relativně chodit. Jinak teda, co říkala kamarádka na to, že mi nenechají udělat císaře jako jedinou variantu, že její kámoška rodila císařem 2x, ale nebylo to zadarmo, chápete :angry: nemám to ráda, ale asi možná i tak to prostě funguje. MOje vlasní zkušenost to není, mně prostě císaře neudělají.
10. zář 2008 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jadviga: já to asi nechám na doktorech. Pořád věřím tomu, že třeba budu rodit dřív (i když to zatím nevypadá) a půjde to. Jinak si říkám, že snad ví co dělají a poznají zda je či není šance porodit normálně. Taky mám strach, že se budu dlouho trápit a nakonec skončím pod kudlou. Ale co s tím nadělám. Taky jsem z toho nervozní. Ale snažím se připravovat na normál porod - rozcvičuji hráz, tak uvidím
10. zář 2008 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
no jasně, taky jsem si říkala,že se spíš postarám o malou, že po tom císaři bych měla starosti sama se sebou. Moje mamka říká, ať o tom vůbec nepřemýšlím,že to nějak dopadne a doktoři ví co dělají. :confounded:

Připadá mi dost šílený, jak ty miminka mají po porodu KP nožičky nahoře (u hlavičky)- že prý se ani neměří, protože to nejde, samozřejmě se to za nějaký čas spraví. Teď jsem četla na jedné diskuzi, že jakmile maminka malou vybalila ze zavinovačky vylítly jí nožičky hned nahoru :unamused: Nic jinýho nechcu - jen ať je zdravá :slight_smile:
10. zář 2008 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jadvi a kam půjdeš? do bohunic?
10. zář 2008 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj, do Bohunic ani jsem o jiné porodnici moc nepřemýšlela :sunglasses:

a ty???
10. zář 2008 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky, já ještě předtím než se malý ukázal jako cvalík uvažovala o Vyškově, ale to jsem už zavrhla - bojím se komplikací v okresní nemocnici!!
10. zář 2008 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
marci, kdy máš TP??? Mě to vychází na toho 4. řijna, myslím, že to dřív nebude i když bych moooc chtěla, dnes jsem uklízela, lezla po čtyřech a nic se neděje.
CS 0, jdu zase v pátek, myslím,že nebude žádná změna
10. zář 2008 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
termín má 5.10. CS mám 2. Taky jsem dnes lezla po čtyřech a vytírala celý dům :grinning:
10. zář 2008 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak se třeba potkáme :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
10. zář 2008 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
no třeba na sebe budem při porodu halekat přes stěnu :grinning: :grinning:
10. zář 2008 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky...Ema i Ella /a ještě Nela/ jsou moc hezká jména.....a je jich teď moooc

Beti.....začínám na tom být stejně jako ty. Já chtěla Julinku /taky začíná být dost dávaná :frowning2: /, maželovi se nelíbila, ale k našemu příjmení se těžko hledá něco vhodného co není na každém rohu :grinning: tak aby mě pozlobil vybral Sofii.....ze začátku mi vstávaly chlupy na těle :grinning: , neuměla jsem si představit - miminko a Sofie. No a za těch pár měsíců jsem si tak zvykla, že se mi to začíná líbit. Takže teď máme dilema, jak se vlastně malá bude jmenovat :fearful: Manžel si zas zvykl na Julii :grinning: Takže to asi necháme na Michalce, protože naše rodiny se taky dohadují....moje je pro Juli a Mirkova pro Sofii :wink:

Holky já mám CS 6,ale na porod to nevypadá :grinning: :grinning: Dnes jsem byla naposledy u mého dr a řekl, že jsme připraveni napůl.....otevřená jsem jak před tím, malá je dole, ale nenaléhá tak moc jak před týdnem......no, já říkala, že mě přešly všechny problémy jako bolesti, tvrdnutí a tak :frowning2:
Takže já si příští týden dopřeju pořádnou masáž, a pak začnu uklízet celý barák od shora dolů, abych to začla nějak připravovat a když to nepomůže, tak přivodím mému manželovi šok a začnu ho "nutit" ke každodennímu sexu :grinning: :grinning: :grinning:
10. zář 2008 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak koukám, že tu řešíte jména , no to je zábavný téma :grinning: . Se mnou byla v porodce taky nějaké Emička. A taky se vyrojilo spousta Natálek a Nikolek. My měli vybraný od začátku jméno pro kluka (Daniel), ale holku jsme ne a ne vymyslet. Mně se teda líbila ta Simča, ale z Lukynovi rodiny mi to všichni rozmlouvali, chtěli jména po babičkách, prababičkách nebo prvních láskách a tomu jsem se zas bránila já. :grinning: Neříkám, že třeba Anička nebo Hanička se mi nelíbí, ale uznejte, že v kombinaci s příjmením, to zní jak pro důchodkyni a ne miminko - Anna Prokopová :grinning: . Takže jsem si vybejčila Simonku, i když teď už bych dala asi zas jiné jméno, třeba tu Nellu. :wink: Tak přeju pěkné rozhodování, je to docela švanda to jméno vymyslet a stejně se nikdy všem v rodině člověk nezavděčí :sweat_smile: .A držte se těhulinky, máte to za pár. Už se těším na fotky mimísků, lanka má krásnou Elenku, vlasatá jak byla naše :wink: .
11. zář 2008 v 07:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,

sharon, my jsme se dívali na statistiku jmen a Ema je málo dávaný jménio, byli jsme z toho až překvapený :slight_smile: verunka je častější, ale já pořád říkám bříšku verunka a nějak se s tou emou neumím zžít, tak uvidíme :frowning2:
dnešní noc byla blbá, nemohla jsem usnout, fakt jsem jak muflon, pořád jen hekám a převracím se (no to trvá tak minutu) :slight_smile: bolí mě záda, pak nohy....prostě všude stejně, pak mi začalo tvrdnout břicho, jsem myslela že rodím, pak jsem viděla ve tmě bubáky :slight_smile: začíná mě hrabat. A pak jsem se na sebe naprdla, tak jsem chodila po bytě a vztekala se a samozřejmě sebelitovala :slight_smile:
njn, je to s náma těžký.
Mimochodem Julinka je moc hezké jméno :slight_smile:
11. zář 2008 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdárek:slight_smile:

Beti:jsem ráda,že je všechno O.K. Tak se držte:slight_smile:

My měli pro holku vymyšlené jméno Victorie.Mám ho vymyšlené už od mala od jednom druhu kytky.
11. zář 2008 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
illuci, nedívala jsem se a jméno Victorie je v kalendáři? Jinak je hezký-Viktorka, Viky...jojo je to hezký :slight_smile:
11. zář 2008 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte bříška,
jak vás tak čtu tak vidím že máme podobný nápady :slight_smile: , já chcela jako první variantu na jméno Viktorii, pak ještě byla přetřesena eliška, ale to by si naše prtě šlapalo po jazyku, máme š i v příjmení. Nakonec si mm vymohl Julinku-bublinku
A ted jsem se musela smát če jesi budu mít jako druhý holčinku tak bych ráda sofii.

Ale stejně je to jedno z nejhezčích dohadování, jen to vymysete dobře, mimčo to má na celý život.......
11. zář 2008 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte maminy a skoromaminy, omlouvám se, že jsem vám sem tak vtrhla, ale chtěla bych se zeptat, zda někdo nemáte zkušenost s mudr. šlapalovou gynekoložkou. Já k ní chodím a jsem z ní taková nervozní. Ještě mi nebrala krev, nedala mi průkazku, tlak mi taky neměří, na váhu jsem jí minule vlezla sama od sebe...tak nevím, přijde mi, že bych měla mít za sebou aspoň jedno vyšetřní krve...ale to vy mi poradíte, jste všechny mnohem zkušenější jak jsem koukala na tt :wink: . Děkuji a přeju hezký den
11. zář 2008 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Akita:
no nevím, ale aspoň jedno vyšetření jsem v té době už měla za sebou (krevní obraz, žloutenka, HIV a nevím co se ještě zjišťuje), pak jsem si sama zaplatila NT+biochemický screening na Veveří cca v tom 12. týdnu, v 16. týdnu (pokud si to dobře pamatuji) se dělají tripple testy.
11. zář 2008 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Na NT jsem objednaná příští týden taky na Veveří, to mám zařízený, ale právěže jinak nic. Mám přinést moč a bude mi brát krev až 2.10, což bude cca 15 tt. Tak já nevím jestli nejsem zbytečná panika, ale i ty jsi měla jedny odběry už za sebou...ach jo :confounded:
11. zář 2008 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
akita,

to je opravdu divný, mně brali krev skoro hned při potrvzení těhi, někdy 8-10 týden a pak samozřejmě tripple testy.
11. zář 2008 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ach jo holky...no nic, třeba tu mudr někdo zná a ozve se s vlastní zkušeností. Já mám před sebou NT screening a pak toho 2.10. mi buď bude brát krev na tripply nebo na nemoci ( HIV apod ) nebo na rh faktor nebo na všechno a to mi vezme asi 2litry krve nebo co :unamused:
11. zář 2008 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
neboj na ty nemoci se berou 3 malé zkumavky + na tripply 1 = takže to 2 litry nejsou, ze mě je teda měli problém vypumpovat, ale já normálně při braní krve problémy, že mi neteče.
11. zář 2008 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,

marci - já rodila taky v 36.tt a malý měl 2650g - takže podobné, akorát já rodila KP. Na příjmu v Bohunicích mě doktor dlouho prohlížel na UTZ - měříl, jestli je dost místa na hlavičku, takže se neboj, až to přijde, oni si tě důkladně "přeměří", jestli tam to místo je a určitě rozhodnou správně.

Jadvi: KP v Bohun.už jsem popisovala, doktoři jsou tam fakt profíci - náš porod jen "fičel" a celý tým byl výborně sehraný. Jak jsem už jinde psala, malý při průchodu hlavičky zvedl ručičky a ta dětská doktorka mi ho vypáčila, ale bylo to raz-tři. Prostě dr. na příjmu měl pravdu, CŘ se dá udělat, jakmile to bude nutné a když to už nepůjde, tak ovládají metody....potvrzeno.
Jo a malý natáhl nožičky tak 4.den po porodu, ale až u hlavičky je neměl, jen pořád pokrčené. Jedna moc hodná sestřička mi ukázala, že je dobré tyto děti díky těm nožičkám kojit "na koníčka". a to nám fakt moc hezky šlo. Škoda,že mi pak kojení nedovolili, že byl malý dost slabý, ale to už jsem taky popisovala jinde, to sem nepatří.

Holky, držím vám moc moc pěsti, máte to fakt za pár a taky už to vlastně může být každým dnem.
Já jsem z toho mého předčasného porodu byla docela vykulená, čekala jsem to sice dřív, ale ne o 5 týdnů, tak nejvíc o 3. ještě stále jsme nedošli k TP - měl být až 24.9.
Budte rády, že to očekáváte a jste na to připravené - tedy v rámci možností
:wink:
11. zář 2008 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
beti....já na statiky moc nekoukala /ale myslím, že se dělají až pár let zpětně,ne?/, ale jednak učím, takže mám přehled co je na prvním stupni /měla jsem třeba 5 Terezek ve třídě/, pak mám dítko které nedávno vypadlo ze školky :wink: /Nikolky, Natálky atd. :slight_smile: / no a pak protože patřím k těm "silným ročníkům", tak se mi během posledních 2-3 let rozrodily všechny spolužačky a kamarádky ze základky, střední i vysoké :grinning: :grinning: no a jména Nela, Ela a Ema se objevují docela často :wink: aĺe jak jsem napsala, tak vím i o Julinkách :wink:

Verapa....já si taky říkám, že když se nám ani do třetice nepovede ten kluk, tak dáme to druhé jméno :grinning: :grinning: Jsem zvědavá jestli to bude Julie nebo Sofie :grinning: :grinning: :grinning:

Joooo a Viktorie je taky moooc pěkný. Byl to jeden z mých návrhů...a ještě Viola....ale obojí manžel okamžitě zavrhl /hihi hlasitěji než Julinku/ - no, já jsem vůbec trochu ulítlá na jména co mají dvě samohlásky vedle sebe :grinning: :grinning:
11. zář 2008 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sharon, hehe, ale Michaela je taky moc pěkný, taky jsme nad ní přemýšleli. My jsme měli výběr ztížený o to, že Luky nechtěl nic s R a Ř, v příjmení už je R (Prokop) a jemu osobně se hůř říká,tak jsme se zamysleli nad tím, když by chudák mimi ráčkovalo a jmenovalo se Romana Prokopová nebo Radek Prokop, tak nás asi v dospělosti nakope do zadku :grinning: :grinning: .Takže nakonec se výběr zužil na Simonku, Danielku, Michaelku a Dominiku. :grinning: :sweat_smile:
11. zář 2008 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
No každopádně lituju Žilkovic Kordulu, ta si s tím jménem asi zkusí a myslím mamce později nepoděkuje. :sweat_smile:
11. zář 2008 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky:slight_smile:

Beti:ne myslela jsem Viktorie:slight_smile:Victorie královská se jmenuje ta kytka.Ale i u nás se může holka jmenovat Victorie,ale to už mi příjde zbytečně anglické.
12. zář 2008 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě jsem se chtěla zeptat,můžete mi doporučit nějakou knihu o mateřství?O těhu mám,ale ráda bych si koupila i něco o miminku.
12. zář 2008 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek