• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
Llluci, já mám knížku, která je asi fajn, jmenuje se První rok vašeho dítěte od Anne Bacus, jen jsem do ní před porodem nakoukla a zdálo se mi, že tam je dost zajímavostí, ale od té doby co se Simča narodila, fakt nemám čas něco študovat, leda jednou za měsíc prolistuju Maminku, takže pokud chceš, hodím ti ji do balíčku a pošlu :sweat_smile: .Ale doporučuju prostudovat dokud jsi těhu :wink: .
12. zář 2008 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,

illuci, taky čtu časopis Maminka a musím říct, že se mi moc líbí, i manželovi, který ji studuje na záchodě :slight_smile: chlapi no :wink:
jinak dneska jsem měla teda super noc,bolesti MS a záda, už jsem byla nachystaná, že to snad začíná...nakonec jak mi radili v kurzu, ignoruj porod, dokud to jde :slight_smile: tak jsem řekla, že se musím ještě vyspat a nakonec jsem spala až do rána-díky bohu. Jen mám strach ze zítřka. manžel jede na pohřeb-100 km daleko a při naší smůle...tak říkal, že kdyby cokoliv rychle volat a on je do hodiny tady, tak snad nic nepřijde. ještě si o tom musím večer promluvit s Emou :slight_smile:
jinak počasí je super, že? už není takový chcípatelný vedro, jen se jaksi už nevejdu do těhu riflí, tak mám jedny bílý 3/4 kalhoty, tak se zase modlím, aby nebyla moc velká zima, bych neměla v čem chodit :slight_smile:
hezký den holky
12. zář 2008 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé beti to jsme na tom stejně - do riflí se už narvu jen silou vůle, vlezu ještě do 2 bílých 3/4 kalhot, ale už si taky nechci nic sloního pořizovat. Už se těším až si koupím nějaké normální oblečení :grinning:
12. zář 2008 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
marci, přesně tak..jen jsem tak s pozvdychem nakoukla do skříně. Vzhledem k tomu, že jsem byla před těhu maniak na hadry, tak tam mám spoustu hezkého oblečení 34-36, o kterém si upřímně myslím, že už se do něj nevejdu nikdy :frowning2: na kurzu nám asistentka říkala, že postava se do "normálu" vrací tak do 9 měsíců po porodu, ale už nikdy nebud stejná jako dřív. Takže jsem zvědavá, co vlastně budu nosit. je mi jasné, že nebudu utrácet za sebe, ale za malou, takže malá bude jak proncezna, manžel fešák a já šmudla :slight_smile:
12. zář 2008 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
no já mám pocit, že bych potřebovala renovovat i ten předtěhu šatník :grinning: Hlavně něco sportovního, což jsem do práce dřív moc nenosila. Koukám, že jsme měly stejnou konfekční velikost :grinning:
12. zář 2008 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak beti koukám, že nejsem sama kdo je podělanej strachy jenom co manžel vytáhne paty z domu. Já už ho chudáka snad i šikanuju tím jak ho furt kontroluji jestli je na příjmu. :grinning: Včera šel na tenis a tak jsem se ho asi 5x ptala jestli má mobil, pak mu říkám, že v tašce je mu k ničemu že ho neuslyší, že si ho má dát do kapsy - tak na to mi řekl, že by mi z tama při prvním prudším pohybu vypadl, že ho bude mít na tašce. Tak jsem ho asi za půl hodiny kontrolovala jestli mi ho vezme.... naštěstí vzal. Si připadám jak magor :angry:
12. zář 2008 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
:slight_smile: no jo takže taky už to z toho hrabe, ale já si myslím, že oni ti naši chlapi jsou stejně vyplašení jako my. MM se taky bojí, abych neporodila a on kdyby to nestihl...tak ho spíš utěšuju, že tu hodku,než by se vrátil, bych to tady zvládla :slight_smile: snad :frowning2:
marci a ujíždíš ted na nějakých chutích, jídle? Já si připadám, že za chvilku uzavřu velkoodběr s dodavatelem mléčné rýže - sním jich tak 5-6 za den a chudák MM furt nakupuje mléčný rýže, už to ani nekomentuje :slight_smile:
marci, jinak z velikosti 34-36 jsem se úspěšně prožrala k velikosti 40-42 :slight_smile:
12. zář 2008 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj te - holky nebojte... já fungovala na velikosti 36. A v podstatě jsem se do ní zpět vešla okamžitě po porodu. :wink:
Pravda břicho ještě není úplně to pravé jak to bylo, a co byly hodně upnuté halenky tak bych přes prsa nedopla. Ale hádám halenky se vyřeší až skončím kojení.
A co se břicha týče je to tak že když si lehnu mám tam propadlý lavor - až manžel s hrůzou prohlásil ať s tím něco udělám, že to vypadá, že nedostávám najíst, a když si stoupnu tak to pro změnu padne vpřed. Ale vidět to pod oblečením stejně není tak co... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. zář 2008 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
No a když si vzpomenu - tak od půlnoci jsem si byla jistá že pojedem a nechtěla jsem jet moc brzo, tak jsem do 4 do rána pochodovala po domě a teprve v 5:15 mě příjmaly v porodnici... určitě to ti vaši manželové stihnou.. přece by si nedovolili něco takového promeškat. :wink:
12. zář 2008 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
lani a neměla jsi před tím třeba střevní problémy nebo nezvracela jsi? jako že se říká, že se tělo před porodem samočistí?
a necítila jsi to už třeba 2-3 dny před, že se něco blíží?
12. zář 2008 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
no pravda průjem jsem dostala ale až tu noc toho pochodu... :grinning:
jinak už den předem to bylo takový všelijaký, celkem dost bolestí a tak, takže jsem prozřetelně odpoledne ještě i natankovala auto... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
ale pořád ty bolesti byly takové že jsem dokázala usnout, takže jsem si z nich hlavu nedělala. Řídila jsem se heslem že rodička která se dokáže usmát vtipu má k porodu ještě čas. :wink:
12. zář 2008 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
takže 2-3 dny předem jsem nic netušila :slight_smile:
12. zář 2008 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
beti já se v jídle úspěšně krotím. sladké nejím vůbec. mám strach aby malej nekontrolovaně nepřibíral, už tak máme dost. sice nevím jestli tím něco ovlivním, ale aspoň se tím utěšuji. jinak už teda tak měsíc funguju převážně na ovoci, jogurtech a jiných měkkých potravinách, všechno ostatní mě v žaludku tlačí :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. zář 2008 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Díky za nabídku,ale asi nebudu nic kupovat.Začala jsem kupovat maminku a jsem ráda,že ji stihnu za ten měsíc přečíst,takže další literaturu bych časově nezvládla.

Holky,nic si z přibírání nedělejte.Já jsem taky měla 34-36.Sice si velikost držím,ale když vidím věci ve skříni,tak mě to bere.Už jsem je naštěstí všechny uklidila a zabalila,aby mě to nedráždilo a v obchodech jdu rovnou do dětskýho,kde se vyřádím:slight_smile:

Přemýšlím,že si koupím epi-no,nezkoušela jste to některá?
12. zář 2008 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti, prosim te, co ti to tam za porodni asistentku vykladalo, ze uz postava nikdy nebude jak predtim??? :astonished: :angry: Ja teda nevim, nemuzu rict, ze bych byla nejaka twiggy, to v zadnym pripade, ale pred tehotenstvim jsem byla mnohem vyzranejsi, ted uz jsem kilo-dve pod puvodni vahou, veci, ktere jsem pred tehu tak tak dopla (a vetsinu jich pak vyhazela - bohuzel - myslela jsem si, ze uz nikdy neobliknu), ted nosim uplne s prehledem a co se rozhlidnu po kamoskach, tak jsou z nich ve vetsine pripadu uplne chrtky, proste jen proto, ze skoro nemas cas se vyzirat a porad litas kolem mimca :wink: .Jinak Maminka je fakt super, ctu ji vzdycky celej dalsi mesic a musim rict, ze tech tipu a rad je tam spousta.
12. zář 2008 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
A jinak presne jak pises, mala frajerka, hadry z CA, HM, Next atd., taťka taky jakž takž slešně oblíkanej a maminka šmudla, pořád ve stejným :grinning: :grinning: . Když vyrazím na nákupy, dojdu s igelitkou s věcma pro malou a sobě koupím houby.
12. zář 2008 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lllucko s epinem cvičím já a cvičila lanka :wink:
12. zář 2008 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci:a dobrý?Jakej jsi si koupila?
12. zář 2008 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsem byla dneska na kontrole, CS 7 :confused: (minulý týden CS 3), prý už to může být brzo, tak jsem trochu zaskočená, ještě jsem s tím nějak nepočítala :sweat_smile:
Navíc mám do zítřka manžela v Praze, tak doufám, že zákon schválnosti nezafunguje..Na další kontrolu mám jít už do porodnice, za týden, tak snad se jí ješte dočkám :slight_smile:

Jak jste řešili oblečení, chystala jsem věci pro mě, co mi má pak manžel dovézt do porodnice, tak jsem našla rifle, který jsem si koupila na začátku těhu, pamatuju si, že mi byly větší, no a teď jsem je natáhla jen do půlky stehen, fakt super :stuck_out_tongue_closed_eyes: Takže pojedu v těhu riflích a co budu nosit pak teda netuším
12. zář 2008 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
lucko mám ten obyčejnej delphine
pezi, tak se dneska ještě drž a pak už to může přijít, ne? ....aspoň to budeš mít za sebou.
Já asi pojedu domů v těhu riflích - už teď se do nich nevlezu takže snad budou dobrý
12. zář 2008 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky,
tak jsem zpět z kontroly. Dneska všechno OK, monitor ukázkový, na porod to zatím prý nevypadá a i kdyby tak at si přijedu porodit :slight_smile: tak na tohle jsem čekala opravdu od toho 28 týdne, kdy to začalo být špatný a hrozil předčasnej, tak mám dneska co slavit :slight_smile:
lani, ona to ta PA myslela tak, že ne, že bys třeba nebyla hubenější, ale že třeba kosti se ti nevrátí tam, co původně byly :slight_smile: ale jinak mám ve svém okolí hubené maminy anebo maminky, který zůstalo max.5 kilo nahoře.

Pezi, tak raději zítra odpočívej a na rození ještě nemysli až od neděle :slight_smile:
12. zář 2008 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky já jsem dneska tak vytočená!!! 2 měsíce čekáme na objednanej kočárek a dneska tam manža volá a dozví se, že námi objednaná barevná kombinace bude skladem až po 15. říjnu!!!! (prostě ji španělé přes léto nevyráběli). máme tři možnosti: vrátí nám prachy, vyberem si jiný typ kočáru nebo jinou barevnou kombinaci co mají skladem. Takže místo olivově-zeleného kočárku budem mít hnědo-oranžovej. Sice je fakt, že jsem mezi těmito dvěma barvama váhala, ale stejně mě to štve, protože mám koupenou zelenou španělskou deku, šedo-zelenkavou zavinovačku do autosedačky a teď tohle!!!! no když se daří, tak se daří :angry:
12. zář 2008 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci, to teda naštve, taky bych byla vytočená :confounded:

Beti, tak to je super, nakonec žádnej předčasnej porod nebude a já tě ještě předběhnu :grinning:
12. zář 2008 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,

tak jsem byla na kontrole a jak jsem předpokládala žádná změna CS 0, otočená není a příští týden směr porodnice :sunglasses:

jak tak čtu, tak jsem pěknej mamlas měla jsem velikost 38, no mám v plánu po porodu hodně zhubnout - ale to si můžu zatím jenom plánovat :grinning: :grinning:

marci, já bych taky pěkně vyváděla - nechápu,že vám třeba nezavolali.Člověk se snaží všechno sladit a pak tohle :angry: :angry:
12. zář 2008 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
marci,

tak to je teda hustý. Nejhorší je ne, že to teda nevyráběli, což by dodavatel tuhle informaci měl mít, ale to, že ti kurna nikdo nic neřekl!!!! dneska se na něco spolehni!!!!
to mě mrzí s tím kočárkem, přemýšlela jsi, jakou variantu zvolíš?
12. zář 2008 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
no prej se to od dovozce dověděli včera a dneska začali kontaktovat zákazníky, kterých se to týká a manžel tam zavolal dřív než oni nám. Nakonec jsme zvolili tu hnědooranžovou kombinaci, protože už nemám sílu shánět jinde a ten zelený stejně nikde skladem neseženem (no možná někde třeba mají ale to by znamenalo obvolávat x obchodů a na to už nemám sílu). tenhle by mi měli v úterý dovézt
12. zář 2008 v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
marci a nedala by se třeba vyměnit ta dečka nebo zavinovačka za jiné barvy?
12. zář 2008 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Llluci - cvičila - v připadě že z toho nevyleze císař tak se opravdu vyplatí, když jsem viděla všechny ty maminy, který už propouštěli domů, a ještě pořád nevěděli jak by si u jídla sedli... a kroutili se jak hadi když měli vstávat jsem ráda že jsem cvičila. I když to teda byla pěkná otrava a celkem jsem se k tomu musela nutit.
Mimochodem ho budu chtít prodat je to ta nejdražší verze i s "tlakoměrem" netuším jak se to přesně jmenuje.

Marci... jestli o tu zelenou opravdu tak hodně stojíš tak klidně počkej... páč v šestinedělí se stejně ven moc nemůže, nebo přinejmenším aspoň mamina ne.
Mě dr sdělila že týden po příjezdu z nemocnice nemám brát malou ven. A co se mě týče tak na mě manželův kolega mohl oči nechat když jsem týden a po porodu dorazila na chvilku za nima na zahrádku do hospody... prý jeho manželka taky takhle na chvilku někam vyrazila a uhnala si krásný zánět mléčných žláz...
No mě se nic nestalo, zato vyplašenej manžel mě teď nikam nechce pustit - takže na vycházku leda po ránu když je v práci... :wink:
12. zář 2008 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
no já už riskovat nehodlám, z informace po 15. říjnu se může klidně vyklubat taky konec listopadu (známe španělské "maňana", že :unamused: ) a na to fakt nemám nervy. Stejně potřebuji aspoň autosedačku na převoz domů - takže to bude hnědooranžový. Deku když by byla blbá pořídím novou a s autozavinovačkou uvidím, kdybych tu barevnou kombinaci nemohla rozdýchat tak jí prodám a koupím jinou.
12. zář 2008 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
lanko na kolik cm jsi se s epi-nem dostala? já jsem na 8 cm a nějak stagnuju a mám pocit, že víc to nevytáhnu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. zář 2008 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek