• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
Tak to my jsme s malou neměli chodit ven tak cca 5dní, pak už nám to Dr.dovolila, ale asi to bylo proto, že Simuš měla už u porodu 3830g..Kámoščina malá měla ani ne 3kg. a musela čekat do 3kg. než ji pustí ven.Aha Beti, tak to jo s těma kostma, moji máti se prý se ségrou a se mnou taky u porodu pěkně rozjely jak se začla otvírat ...to mě přitom plánovaným císaři nějak naštěstí minulo, žádný změny nepociťuju.
12. zář 2008 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
A jinak ten kočárek by mě taky naštval, no jo Španěli, ti mají věčně siesty :grinning: . Každopádně to sladění závidím, nás když někdo vidí jak jedem tak se musí smát, i když mně je z toho spíš občas do pláče...všichni nazdobený kočárky a my jedem s nohama ven z kočárku, hračky lítaj všude, do toho rozdrobený sunarky, Simča špinavá jak prase, prostě na ostudu :grinning: .
12. zář 2008 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
beti....vidím, že jsme na tom podobně...do 26tt vyhrožování předčasným porodem a teď relativně klídek a pohoda :sunglasses:

jídlo a váha...já už měsíc nepřibírám, jím normální dávky, sladkému se tedy nebráním, ale před těhu jsem měla větší potřebu i spotřebu :grinning:
Břicho mi pořád roste, takže malá asi roste taky :slight_smile: Žádné těhu kalhoty jsem si nekupovala - do konce června jsem chodila v bokových riflích co jsem měla už před těhu /vel.36/, k tomu jsem si během května koupila u vietnamců plátěné bokovky a riflové kraťasy vel 40. To vydrželo do konce července, tak jsem si koupila další rifle 42, s tím, že ty snad do září budou stačit. No, jak mi narostl na konci srpna pupík, tak jsem asi shodila přes boky.....prostě rifle mi padají a teď už týden zase nosím ty kraťasy :grinning: Jo a ještě mám jedny černé 3/4 elasťáky, ke kterým nosím delší tuniky, volná tílka na ramínka a tak.

a k váze po porodu....pří Michalce jsem přibrala skoro stejně jako teď (tzn. ze 49kg na 61kg), 3 roky jsem zůstala na 55kg, která ale nějak nebyla vidět /což při výšce 158cm je divné/, velikost jsem měla stejnou jako před porodem, jen se mi taky rozjela pánev, takže některé střihy kalhot jsem musela vyhodit. A po těch 3 letech to šlo samo zpátky na 50kg. Takže to, že by váha musela jít dolů během 9 měsíců po porodu asi není pravidlo. Jinak dodávám.....jsem necvičící typ :stuck_out_tongue_closed_eyes: a diety zásadně nedržím, jen při tom slově dostávám hlad :grinning:
12. zář 2008 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
a ten kočárek...to by mě taky pěkně vytočilo!!!!
12. zář 2008 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sharon: a jak se těší Míša na sestřičku? Stejně si myslím, že to druhý mimčo už je tak celkově víc v pohodě, člověk ví do čeho jde, ne? :wink: No, mě teda zatím strašně vytáčí ty otázky příbuzných a známých, kdy jako bude druhý...půl roku od porodu!! :angry: Zatím si to nedokážu představit, další neplánujeme, přijde mi, že po půl roce doma magořím, strašně se těším do práce a už si natajno hledám brigády :grinning: .Nějak si nejsem jistá, jestli bych do dalšího mimča ještě vůbec šla, i když malou samozřejmě moc miluju a jsem za ní ráda...Ale celkově přiznávám, že ten stereotyp přebalování, krmení a celodenního žvatlání mě ubijí a další tři roky doma by mě asi zabily. :grinning: Tak holky, přeji pěkný víkend, my tu máme hody a večer jdem s mojí drahou polovičkou pařit, tak konečně trochu povyražení :grinning: .
13. zář 2008 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci - nakonec jsme šli i kousek přes 10. Ale stejně to na ramínka nestačilo a to i přesto že PA přímo u porodu těsně před tím než malá prošla dělala něco jako masáž hráze. Sice nachystaly nůžky a tohle všechno hned vedle, ale PA prohlásila že se jí zdá že malá projde. Tak to zas posunuly pryč. Nakonec to skončilo 2 stehama právě kvůli ramenům. Dr. si ještě z asistentky co mu podávala nástroje dělal legraci ať se podívá kolik mu zbylo nitě a že jestli někde něco nemá že ji sešije....

Jo - no s autosedačkou mi to nedocvaklo. Taky to mám komplet i s kočárem. Kupovali jsme oboje v bazaru ve slavkově... narazila jsem tam na inglesina magnum na tom "terenějším" podvozku. Komusi se narodil kluk a měl červenej kočár, takže ho v podstatě nepoužitej zkoušeli se vším vybavením (autosedačka, pláštěnka, síť..) střelit za 7500 což je za pusu.

Tak rodila jsem normální cestou a ty kosti se nějak nerozjeli. Je pravda že do opravdu upnutých kalhot teď nejdu, necítím se v nich, ale je to dáno spíš tím že jsem celý těhu byla v něčem volným a odvykla jsem si... :wink:

Jinak váhu - porod mi sebral 5 Kg. takže mi zůstaly jen ty zbývající dvě. Kilo zmizlo ještě v porodnici a od té doby jsem se nevážila... (pro jistotu z hrůzou co tam uvidím :stuck_out_tongue_closed_eyes: - hned bych měla na talíři že musím víc jíst :grinning: )
13. zář 2008 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janula maj to lidi blbý nápady... druhý, když jeden ještě nerozchodil to první... doufám že nás se nikdo takhle ptát nebude, páč jinak by se mu taky mohla stát nemilá příhoda :pensive:
13. zář 2008 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
kila navíc moc neřešte, já mám od druhého týdne po porodu skoro 5 kg podváhu, co jsem měla před těhu a necítím se vůbec dobře. Raději bych měla 5 kg nadváhu. Pořád jsem nevyspalá a to kolikrát spím i několik hodin v kuse, protože bohužel nekojím a s flaštičkováním mi pomáhá MM. Kolikrát nemám sílu ani se najíst. Hormony se mnou mlátěj ze strany na stranu a že nic ze šatníku neobleču - vše na mě visí!!! Fakt není o co stát, buďte rády, že máte dobrý základ a z čeho čerpat energii. Já jsem kolikrát tak "vyšťavená", že mi přijde, že nevstanu z postele. :frowning2:
MOžná je to tím, že se malý narodil předčasně a já s tím pořád ještě nejsem "srovnaná". Navíc nemůžeme ven, dokud nebude mít 3 kg - což zatím nemá a ještě to asi chvíli potrvá.
Fakt nevím, kde se "dobíjet". Malý bud papá nebo spinká a když nespí, tak je to proto, že má nějaký problém, bud prdíky nebo škytavku - což je často v noci :unamused:
přeju si jenom, at už je šestinedělí za mnou - snad se mi zklidní ty hormony a malý už bude dost silný a bude mít nějaký "normální" režim. Ted se budí náhodně a papá chvíli málo, chvíli normálně - člověk neví, co je dobře a co špatně....tak mi to k těm nervům moc nepřidá.
Kdyžtak mi nějaká ta kila navíc pošlete, ráda si je "přidělám" :wink:
13. zář 2008 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jana sun - klid bojuješ dobře... :wink:
Malá se taky budí jak chce. Říkám si radši podle ní než podle nějakýho režimu....
I v porodce to schválili vypije si svoji 10ml a za dvě hoďky někdy i dřív je vzhůru znova. Nejdřív zvažovali že nás nepustí než bude schopná si vypít víc, ale nakonec zjistili že přibírá tak nás pustili i tak.
Pomalu se to teď už upravuje takže není nač si stěžovat.

Na prdíky nám funguje popíjení fenyklového čaje (samozřejmně piju já) a když už je nejhůř vyfasovali jsme sab simplex (nebo tak nějak se to jmenuje) od Dr. zatím jsme to použili 2x a funguje to taky. (jen do ní nechci cpát chemii když to není nezbytně nutný - takže radši cvičíme s nožičkama)
13. zář 2008 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janula - br.... hody v židlách - nezmrzli jste? Nezažila jsem ani jedny na který by vyšlo rozumný počasí... Prostě se tam o jejich hodech musí hodně a hodně chlastat a tancovat aby jeden neskosl... :grinning:
13. zář 2008 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lani, no my už si tu z toho děláme srandu, do hod je vždycky krásně a teplo,pak se to na ně hned zlomí...opravdu nevyšly snad jediný, kdy by nebyla zima a hnusně :grinning: .Takže to bude popíječka, vzhledem k tomu, že jsme nedávno práskly s kojením, tak už se na to těším :wink: .Jani, bojuješ výborně, kdybys viděla v tom šestinedělí mě, byla jsem jak vystřižená z grotesky, ještě odpoledne jsem chodila po bytě v noční košili, černý kruhy a pytle pod očima, divím se,že Luky neutekl, když došel z práce a viděl mě :sweat_smile: .O vyšťavení nemluvím. Ale neboj, časem se vše upraví. Tak holky, malá kviká, jdem ven papá.
13. zář 2008 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ty bláho lanko přes 10!!! k tomu bych se asi nedopracovala do smrti. Jsem na 8 a jsem ráda, že to přežiju :grinning:
Jani užij si hody, u nás bývají koncem října, to se s malým budu tak leda koukat z okna :slight_smile:
Jinak akce kočárek má pokračování. Sehnala jsem tu vybranou zelenou kombinaci v jiném eshopu skladem. Po dlouhé telefonické domluvě s majitelem jí manžel zamluvil a že nám jí pošlou. V tom původním jsme objednávku zrušili, tak jen doufám, že nám co nejdřív vrátí prachy (poučení pro příště - nic neplatím předem - teda aspon ne tak velké částky - tady to taky nebylo nutné, ale manžel prý že to zaplatí, ať pak nešaškujem s hotovostí :angry: ) Tak držte palce ať to dobře dopadne!!
13. zář 2008 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci, tak to je super. Byly jsme chvilku venku, ale teda fučí tady ledovej vichr, hnus :unamused: .
13. zář 2008 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
marci,

no pěsti držet budeme, ale to už by bylo trochu moc, aby ani tohle nevyšlo ne?apson, že se to vyřešilo takhle a pokud to mají skladem, neměl by to být problém
:angry:
13. zář 2008 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak abych nezahálela, nastolila jsem sobotní úklid-vytřela prach, vysála, vytřela zem a jsem tak zpocená, že ze mě lije jak z v... :slight_smile: takže zase nějaká ta televizka a pak pokračujeme. Vše na etapy :slight_smile:
13. zář 2008 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
beti - opatrně :wink:

já uklízela barák ve čtvrtek - převlíkala postele, prala, žehlila, a vytírala země - lezla po čtyřech-trvalo mě to 5 hodin :angry: včera jsem byla s mamkou ve Vaňkovce a koupila ještě dvoje nádherný bílorůžový bodýčka s kočičkou, chodili jsme po obchodech skoro 4 hoďky a já pak myslela, že ani nedojdu domů :frowning2:

ještě se chystám na okna :wink: :wink: a potom musí přijít - POROD :grinning: :grinning: :grinning:
13. zář 2008 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jadviga,

no jestli tahle budeš pokračovat vražedným tempem, tak porodíš mezi košem a s prádlem :slight_smile:
13. zář 2008 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
však už je čas :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :wink:
13. zář 2008 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
moje kámoška měla termín 4. září a pořád nic. :confounded: :confounded:
13. zář 2008 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
já si dala dneska pěknou kopcovitou procházku a jsem taky k.o. Na převlíkání postelí se taky chystám. A s myšlenkou umývání oken taky koketuji :grinning: Ale ještě bych chtěla příští sobotu stihnout svatbu kamarádů, tak uvidím jak rychle se na ten úklid vrhnu
13. zář 2008 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
marci,

ty okna nech raději až po svatbě. Přece bys nechtěla nevěstě vzít její velkej den a jen tak si tam porodit :slight_smile: :slight_smile:
13. zář 2008 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
beti to asi nechám, ale pak jsem ochotná skákat i na trampolíně :grinning:
Holky taky vás napadají takové blbé myšlenky jako jestli vůbec někam chodit (do společnosti, na nákupy nebo tak), aby vám tam třeba nečekaně nepraskla voda?
13. zář 2008 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
marci,
ano :slight_smile: :slight_smile: takže i na venčení psa si vžydky beru raději 2 slipovky :slight_smile: ono by to stejně asi nepomohlo, ale jen pro ten pocit jistoty, že :slight_smile: :sunglasses:
13. zář 2008 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janula......Míša se na malou těší hrozně, prožívá to už jinak než malí prcci. Hodně se ptá co a jak se s miminkem v břiše děje, takže už ví co je to děloha, placenta, plodová voda atd. :wink: samozřejmě pak zasvěceně poučuje kamarádky :grinning: :grinning: jen se zatím naštěstí nezeptala, kudy že to dítko vyleze ven....to mě zatím nenapadá jak jí vhodně jemně, ale pravdivě říct :sunglasses:
Zatím jí taky nedochází, že pro ní příchod sourozence bude znamenat určité povinnosti navíc a těší se, až bude mimís trošku větší a bude s ní v pokoji /musela jsem pracně přesvědčovat, že od začátku to určitě neplánuju, že by ji miminko v noci budilo a že pro mě je lepší, když bude první měsíce v ložnici/. No, je mi jasné, že za 2-3 roky bude chtít mít pokoj zase sama pro sebe :grinning: :grinning:
13. zář 2008 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, tak to já na jednu stranu chci, aby to bylo co nejdřív /břicho mi fakt překáží/ a na druhou se modlím, aby to ještě vydrželo, než dovezou Míše ten nábytek do pokoje, aby bylo kam dát postýlku a než koupíme druhou pračku :frowning2: protože představa, že přijedu z porodky a bude mě čekat stěhování dětského pokoje a 5-7mi týdenní halda prádla na vyprání a vyžehlení mě faaaakt děsí...... raději bych si to aspoň částečně odbyla ještě před porodem :unamused:

A vložky sebou nenosím /asi bych při celodenní poletování po Brně měla, co?/ ale jsem rozhodnutá při příští cestě ji do kabelky strčit.
A dnes jsem se byla podívat na Obilňáku. Tak jsem si připomněla, co mě všechno čeká......
13. zář 2008 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jej holky, no to s tou vodou mě fakt snad ani nenapadlo, když se zamyslím, kde všude jsem si to (a často i MHD) štrádovala, tak týden před porodem :astonished: .Ty jo, já měla štěstí :sweat_smile: :sweat_smile: .Sharon, no to mně právě každý říká, prý počkej za 4-5let až Simča začne prosit, že chce sourozence... že povolím :wink: .Jestli bude jak já, která jsem do 7let škemrala a psala Ježíškovi o sestřičku (pak naši zapracovali :grinning: ), tak se mám na co těšit. :stuck_out_tongue_closed_eyes: A pak jsme se dalších x let hádaly a rvaly hůř než kluci :grinning: :grinning: .Neboj, určitě to s tím nábytkem zvládnete a když ne, pěkně taťku zaúkoluješ a tchyně vypere :wink: .
14. zář 2008 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Januli.... vždycky jsem chtěla hodně dětí, svoji rodinu jsem přiváděla k zoufalství svoují představou šesti capartů :grinning: :grinning: Po porodu jsem o dalším dítěti nechtěla slyšet přes 2 roky !!! Vzhledem k tomu, že jsem byla s malou sama, tak jsem naštěstí otázky typu "kdy plánujete druhé" nedostávala :grinning:
Pak jsem sice už měla přítele /teď manžela/, ale tak strašně jsem se těšila do práce....hihi, na ty cizí děti.....že mě touha po dalším mimi naplno chytla až loni.

A jinak....myslím, že ty 2,5-5 let je nejlepší doba pro druhé dítko.....dřív si podle mě moc neodpočineš a pokud je mezi nimi míň jak dva tak je to na palici, a nevěnuješ se pořádně ani jednomu.....no a pokud je to později, tak už je mezi nimi dost velký věkový rozdíl. Míša se teď sice těší, ale za chvíli ji bude mládě obtěžovat a otravovat,ona bude v pubertě a malá bude ve školce. Nikdy nebudou mít stejné zájmy atd. V podstatě budou jak dva jedináčci.....hihi a proto doufám, že za ty 3 roky zvládneme ještě jeden pokus :grinning: :grinning:

No a k té tchyni.....já už nemám rodiče, takže je to opravdu jediná možnost rychlé pomoci /ségra bydlí na opačném konci republiky/......problém je, že pustit si ji na pár dní do baráku rovná se pustit si sem takový menší tajfun, všechno by chtěla předělávat k obrazu svému. A obávám se, že bych to krátce po porodu psychicky nezvládla.
14. zář 2008 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
sharon, ty jsi byla na malou sama? Klobouk dolů. to je přesně ta situace, kterou si nedokážu vůbec představit :frowning2:

dneska je teda počasí....jsem měla naplánováno, že vyklidím skříně a vytřídím starý věci a je to tak abysme akorát zalehly do pelechu a nevystrčily nos :frowning2:

holky, jak je to u vás s telefonama od vaší rodiny? musím teda říct, že už začínám pěkně zuřit a nepotrvá to dlouho a pošlu někoho asi někam. Termín mám až 7.října, ale musím se hlásit rodičům po půl dni, protože jsem se včera ozvala až večera a oni málem infarkt, že už si mysleli, že rodím :frowning2: no nechtěla bych to vidět, kdybych měla přenášet.
Kamarádka ted přenáší a už si kvůli rodině ztlumuje zvonění a jen píše nic :slight_smile:
15. zář 2008 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Beti,
tak já mám asi vychovanou rodinu, mě nikdo nevolá, akorát večer si s mamkou vyměníme pár vět na ICQ.
Jinak mám dneska po kontrole, CS 5, váha malého 3,10 kg :astonished: což znamená že za týden přibral 0,5 kg!!! no já nevím, jestli je to opravdu tak tak budu v termínu rodit 5 kg dítě a to já jsem celkem přibrala 9 kg. Jinak jsem objednaná příští týden v pondělí poprvé na kontrolu do porodnice - ale modlím se ať už tam třeba ani nemusím a do té doby porodím.
15. zář 2008 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, no dneska je teda fakt supr počasí :frowning2:

Beti: Když jsem čekala Adámka a všichni věděli termín porodu, taky mi pořád vyvolávali :confounded: No nejvíc moje mamka a pořád takový otázka, kdz už se rozhodnu rodit a jestli jsem ještě celá....No děs. Právě u těch ženskejch to nechápu-copak sama neví, jak to je a že tomu nikdo neporučí, spíš to děsně nervuje....Ke konci mobil bral už MM a dokonce ráno, když jsme jeli na kontrolu a volala, jí řekl atˇuž nevolá, že se pak ozveme. já jsem měkká, nic jí natvrdo neumím říct :frowning2: A tedˇví jen, že do poloviny října to snad bude, ale stejně už 9.září volala, kdybych se rozhodla rodit, že má pořád mobil puštěný :angry: No nepoučitelná....Jinak-mimo těhu- tolik starostí nemá....
15. zář 2008 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek