• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
Marci, já byla na kontrole minulý týden CS 4, k porodu to prý nevypadá ještě dlouho :slight_smile: zítra jdu na monitor a prohlídku a 29.9. poprvé do porodky do ambulance, pokud vydržím 2v1 :grinning:
15. zář 2008 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
A jak víš odhad hmotnosti? Pokaždé ti dělá Mudr. UTZ?
15. zář 2008 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
afi: jo dr mi dělalal utz každou kontrolu. Tzn. poslední měsíc každý týden v pondělí:slight_smile:
15. zář 2008 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aha, tak to je dobrý :wink: já měla UTZ naposled v tom 30.tt a tedˇ už vůbec nevím, jak mimi roste :frowning2: Ale já narozdíl od tebe přibírám jaksi pořád, už by se to mohlo zastavit :grinning: Mám nahoře 14kg! A ten odhad by se mi hodil, ale nevím, jestli by mě spíš pak víc nevyděsil :grinning:
15. zář 2008 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
no právě že mě to děsí, minule mi dr. říkala, že mám počítat tak s přírůstkem 20 dkg za týden a dneska se dozvím že přibral skoro 50 dkg. Tak jsem z toho pěkně vytřeštěná :angry:
15. zář 2008 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
No právě, ale ono to tak stejně nemusí být :wink: Lehce se u toho odhadu spletou...

A Ty jdeš tedy do Bohunic? Já mám tu ambulanci obj. přes svého Mudr. nakonec na Obilnˇáku :wink:
15. zář 2008 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo jsem objednaná do bohunic. Takže ty budeš rodit na obilňáku?
15. zář 2008 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
No nakonec nejspíš jo, pokud nebude plno a nepošlou mě do Bohunic :wink: Pořád jsem váhala a váhala, ale ono je to všude o lidech , na které natrefíš....prvně jsem byla skoro rozhodnutá právě pro Bohunice :wink: Ale je to pro nás i dál a na Obilnˇáku už jsem jednou byla, tak trochu vím, do čeho půjdu....
15. zář 2008 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
marci, O,5 kg za týden? tak to je nářez-na druhou stranu, kdyby takhle přibýval můj prcek, byla bych šťastná, ale chápu, že ty z toho radost nemáě. Marci, ale opravdu...když bude na tebe miminko velké, nenechají tě trápit. Mně na Obilnáku říkali, že až dojdu, že chci rodit :slight_smile: zkontrolujou postavení, váhu miminka, moji pánev a že až na místě se rozhodnou co a jak. Pořád věřím, že dnešní doktoři nejsou šumaři a že si uvědomují, že i oni by měli s náma více práce :frowning2: já vím, že máš strach, ta kamarádka, co ted přenáí je na 4 kilech s malým, ale říká, že už jí je jedno, i kdyby vylezl z oka, že už má 5 dní poslíčky a to i pravidelný!!!!!!!! a že asi zdechne. Tak si myslím, že v jednu chvilku nám to už taky bude jedno a ta rozhodnutí bude hlavně na doktorech :frowning2:

afi..jojo rodiče na zabití. Ted si můj otec vzal 14 dní dovolené a vzhledem k tomu, že je doma sám, tak zatím dneska volal jen 3x :frowning2: takže já už asi porodím jen z těch keců :angry:
15. zář 2008 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti, tak jestli otec volal 3x a ještě není ani poledne, tak to máš do večera ještě takových 5 telefonátů jistých :grinning: :grinning: :grinning: To bych se ani nedivila kdybys z toho porodila. Asi zavolám našim ať mi taky furt volají, já bych už potřebovala rodit :grinning: :grinning: :grinning:
15. zář 2008 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj Lanko, Januli: díky za podporu, snažíme se, jak to jde, rána jsou nejhorší, to je mi tak zle od žaludku a jsem tak vyčerpaná, že jen představa, že se mám zvednout a je mi na zvracení, i když není co. Ale postupně se to lepší a odpoledne a večer už je to OK. A pak zas to blbý blbý ráno!!! :rolling_eyes:

Beti, Marci: držte se!!! Bude to v poho - Dr.jsou profíci a v Bohu fakt rozhodnou na místě (u mě to tak taky bylo). JO a počkejte na ty výzvědné telefonáty a sms, až porodíte! To bude teprve "maraton". Já už pak ani nereagovala, každý den to s námi bylo jinak a všechny informovat stále dokola nešlo. I tak jsme za ten minulý měsíc platili za mobily dvakrtá tolik než normálně :angry: Ale je to za námi a ted už informuju po e-mailu - rychlejší a pohodlnější :wink:

Sharon: ty vše zvládneš, jsi prostě "multifunkční" :wink: doděláš pokojíček a porodíš - pěkně popořádku, pohodka :sunglasses:
A že jsi na malou byla sama!!!! Véééélikáááánský obdiv ode mně!!! :dizzy_face:
15. zář 2008 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sharon, fakt obdiv, já od jisté doby smekám před samoživitelkama a matkama vícerčat, to musí být na bednu. :rolling_eyes:A jinak to máš pravdu, těch 7-8let je dost velkej rozdíl, ale zase se to časem srovná, v podstatě jsme se ségrou jedna ruka až teď, kdy jí je 18 a mně skoro 25.S těma telefonátama to bylo stejný, jak jsem se chvíli neozvala, už mě všichni uháněli, jestli nerodím, pěkně otravný. :angry:
15. zář 2008 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
zrušit mobil .... :stuck_out_tongue_closed_eyes:

no my nikdy neprozradili termín porodu, takže se nás neměl kdo na co vyptávat všichni věděli jen to že to do vánoc určitě stihneme :grinning:

Nakonec to stejně dopadlo tak že věděli.. páč otec mě ten den měl vézt na kontrolu a já mu ráno v šest musela napsat ať pro mě nejezdí...že akce je zrušena (malá se narodila ve čtvrt na deset a ve špitále jsem byla přijata od pěti od rána...) takže věděli že se děje i co se děje...Dokonce i manželova maminka (bydlíme zatím u nich) se vzbudila a viděla nás z okna odjíždět.. takže taky jí asi bylo jasné.
ale přiznávám dobrovolně všichni drželi svorně jeden provaz a telefon se neozval, dokud jsme nezavolali my... pak to ovšem bylo tolik telefonů zpět, že jsme je oba vypnuly. (ještě jsme ani nebyly na šestinedělí a mluvit s nima jsme fakt neměli náladu) takže hádám poučeni z toho mi volají jen když něco chtěj nebo tak, žádné denní kontroly ani povídání o mrněti. Ví že když potřebuju zeptám se a hotovo.
:wink:
15. zář 2008 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci - Beti... jak se říká víra hory přenáší... prostě musíte věřit že to dopadne na jedničku a ono to tak dopadne..
:wink:
váhový odhady jsou opravdu jen odhady.. moc bych na ně nedala. Ještě že mě takhle nikdo nenervoval.
15. zář 2008 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky,

jani.sun...hlavně ale že jste zdravý. Taky nevíme, co nás čeká a člověk se toho bojí. Jenže jek je mrnousek na světě, nějak se to zvládnout musí. MM mi slíbil, že se mnou bude týden a s malou doma ze začátku, tak jsem vděčná..i kdyby el jenom s pejskem, protože dneska jak je hnusně, tak jenom to, že s ním jdu a než se oblíknu, tak už jsem vyřízená.

Marci, táta volal už po 4. tentokrát měl tendenci rozebírat vybrané jméno pro malou, který je fakt divný, podle něj. Takže klidně mu dám na tebe telefon a garantuji ti, že do dvou dnů budeš rodit :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
15. zář 2008 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ježiš Beti, to radši ne, my jsme jméno vymýšleli skoro půl a kdyby mi ho ještě někdo vymlouval, tak bude náš chlapeček asi bezejmenný!! :grinning: :grinning: :grinning:
A které jméno se mu zdá divný Verunka nebo Ema? Tak mu řekni, že to klidně může být ještě kluk ať má o čem přemýšlet :grinning: :grinning: :grinning:
15. zář 2008 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
marcii,

já jsem nakonec na příjmu vyplnila Ema, ale nejsem s tím ještě úplně zžitá, zato MM byla nadšenej :slight_smile: no ono u toho táty nezabralo ani jmno pro kluka-Matěj, jsme prý exoti. Tak jsem mu řekla, že si může ještě povinout vlastní dítě a to at si klidně pojmenuje Klotylda :slight_smile: takže takhle já se ve volných chvílích bavím :slight_smile:
15. zář 2008 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jejda holky, jak já vám závidím, že jste ještě těhu a nemusíte neustále řešit padající uplakané děti... :grinning: Taky bych radši vymýšlela jméno, přečetla si v klidu knížku,momentálně naprostá fata morgána. Dnes mi Simča dává, předchvílí jsme řešily rozseklý ret, spadla ze sedu na pusinu :confounded: .A taky ty lezoucí zoubky jsou pěknej prevít.Je to boj, ale co si člověk udělal, to má :grinning: .Stejně je to náš miláček, i když doma hyperaktivní.. :rolling_eyes:
15. zář 2008 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jani

já se zase těším až mě nebude pálit ta debilní žáha. asi jak malá roste, tak je to opravdu pořád, ráno, odpoledne, večer, v noci. Už zkouším všechno možný a s prominutím jídlo pořád v krku :confounded:
snažím se ale hodně spát, abych potom měla na toho mrnouska sílu, takže kvůli té žáze spím v polosedě :slight_smile:

tě pobavím...mi volala kamarádka, co má ročního chlapečka, že byla v sobotu na pohotovosti, že si malej strčil do nosu bonbon :slight_smile: nemuseli ale nic dělat jelikož se mu tam ten bonbon zatim rozpustil, jsem se nařechtala :slight_smile: :slight_smile:
15. zář 2008 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti, to je dobrý!! :grinning: :grinning: By mě zajímalo, co bude vyvádět ještě za chvíli Simča, ale myslím, to bude podobný.Žáha mě naštěstí v těhu netrápila, ale prý je to dost častý :unamused: .Ten poslední měsíc jsem se už stejně těšila, až to budem mít za sebou, byla to pak úleva bez toho břicha, ani oholit se člověk pořádně nemohl :grinning: .
15. zář 2008 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no oholit se nemůžeš, ponožky, když si mám dát, tak tady u toho hekám a nevím už jakým způsobem si je mám na ty čapy navlíknout :slight_smile: :slight_smile:
15. zář 2008 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jj to si ještě vybavuju :wink:
15. zář 2008 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
dnešek je katastrofa, celou noc jsem nespala, hroozně mě bolí záda, kyčle, mám křeče a nemůžu dýchat.....a z toho počasí mě chytají depky :unamused:

S malou jsem byla sama, ale víceméně z vlastního rozhodnutí - ve 3. ročníku na vysoké jsem se po 4 letech rozešla s přítelem /1,5roku jsme spolu žili/, protože se strašně změnil, vadilo mu i když jsem byla na přednáškách, žárlil na naše společné kamarády /to nemluvím o spolužácích/....no prostě jsem zjistila, že život jaký žiju, dál nezvládnu. Po rozchodu jsem zjistila, že /ačkoliv jsme používali ochranu a spali spolu posledních pár měsíců opravdu jen sporadicky/ jsem těhotná. Rozhodla jsem se, že si mimčo nechám. Takže čtvrťák jsem dodělávala těhotná a pak s miminem na klíně /hihi, zrovna jsme měli kurz sexuální výchovy a plánovaného rodičovství/, státnice jsem udělala díky jedné superučitelce na fakultě v Ústí nad Labem, která mi sháněla holky z nižších ročníků na hlídání a v den státnic mi hlídala sekretářka katedry :grinning: :grinning: Prostě jsem byla v té době exot, ale všichni mi pomáhali /s malou jsem bydlela na koleji s kamarádkama, kterým taky hodně dlužím/.
Bylo to hektické,s malou jsme furt trajdaly /vlakem/ mezi sev.Čechama a Jižní Moravou,kde jsem měla rodinu - máma umírala na rakovinu - ale měla jsem tolik práce, že jsem něměla čas na žádnou laktační psychozu apod. :slight_smile:
Bohužel 4 měs. po narození malé mamka umřela, takže jsme zůstali fakt samotné. Navíc úřady nevěděly co s námi - samotná studentka s dítětem nemůže být rodina, takže jsme neměly nárok na žádné příspěvky ani dávky a po mamčině smrti mi vzali i sirotčí důchod po tátovi, protože se to přepočítávalo na sirotčí důchod po obou rodičích - ten přepočet trval půl roku a během té doby jsme nedostaly od nikoho ani korunu, rodičák byl myslím 2,5tis. No, nebýt mojí sestry /mimochodem,je mezi námi 10let rozdíl,ale za žádnou bych ji nevyměnila :wink: /, asi bychom umřely hlady. Dá se říct, že jí dlužím úplně nejvíc a asi se mi nikdy nepovede jí ty měsíce podpory vrátit.

Byla to náročná doba, ale aspoň jsem neměla problém uzavřenosti maminy na mateřské dovolené - to mě chytlo s plnou silou až když jsem najednou měla hotovou školu, přestala cestovat, začala žít se současným manželem a na starosti měla jen to dvouleté dítko, které bylo samostatné, vycepované, šikovné.....jen příšerně vzteklé :grinning: Hrooozně jsem se těšila do práce :dizzy_face:
15. zář 2008 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jejda....nějak jsem se při tom vzpomínání rozepsala :confused: pardon :fearful:
15. zář 2008 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
sharon,

nevím, co k tomu napsat. Jsi holka superšikovná a velká bojovnice, opravdu se nedokážu do tvé situace vcítit. Takže abych to sesumarizovala..jsi živou ukázkou toho, že vše má svůj šťastný konec a ty si jej více než zasloužíš!!!!
A hlavně si myslím, že je taky důležité, že víš sama o sobě, že prostě všechno zvládneš!!!!

smekám!
15. zář 2008 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
beti...nemyslím si, že bych byla nějak superšikovná nebo silná, mě v těch 21 letech ani nepřišlo, že by to bylo nějaké extra těžké. Dá se říct, že jsem si mimi i ten poslední rok na koleji hrozně užívala. /Samozřejmě to kolem mamky bylo náročné, ale víc to odnesla ségra, která byla pořád doma a pak ještě pomáhala mě/.

Hihi a nejvíc na tom všem vyhrála Míša - 2 roky měla dvě maminky, no a od 2 let má dva tatínky :grinning:
15. zář 2008 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
sharon,

opravdu jsi byla silná, byla jsem ve velmi podobné situaci, jen jsem se prostě rozhodla jinak a rozhodně na sebe pyšná nejsem a hlavně to opravdu člověk nikdy nezapomene :frowning2:
15. zář 2008 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sharon, tak jako muzu rict, ze tim, co jsi napsala, si me fakt dostala...Vubec nevim, co k tomu napsat, ale jsi hrozne silna zenska, ja bych to proste nedala, asi bych se sesypala jak domecek z karet :unamused: .Taky smekam, az k zemi.
15. zář 2008 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
beti...tou podobnou situací myslíš neplánované těhotenství a rozhodnutí zda přerušit?
Pokud ano, tak záleží na tom, v jaké jsi byla situaci.....já sice byla bez chlapa, ale měla jsem sestru o které jsem věděla, že mě vždycky podrží a pomůže mi a navíc - ona už měla 3 děti, o které jsem se já od jejich narození starala, takže jsem věděla do čeho jdu. A pak...Míša byla neplánovaná, ale hrozně chtěná :slight_smile: a nad potratem jsem uvažovala - ale jen do té doby, než mi došlo, že bych to neudělala kvůli sobě, ale kvůli mojí matce /kterou jsem tímto bohužel zklamala a v 6 měs. těhu mi řekla, že moje dcera bude na světě místo ní, protože ona stejně umře/ a bývalému příteli a kdybych to udělala, vyčítala bych to nejen sobě, ale hlavně jim.
15. zář 2008 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
sharon, ano, neplánované těhotenství...jen se mi to nechce moc rozepisovat, je pozdě říct, že bych to vzala zpátky a rozhodla se jinak, ale ted bych to udělala. Jsem přece jen starší a ne tak vyplašená, jak jsem byla. To, co se stalo ale už nevrátím :frowning2: jen, jak ted člověk čeká miminko, myslí na to asi častěji.

s těma nevolnostma...bolí mě kostrč, jako kdyby se mi rozjížděla. Aspon že ta vedra ustoupila, i když takovejhle druhej extrém taky teda není nic moc.
15. zář 2008 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek