• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
Marci, vůbec nevím jak je to u normálního porodu, ale u císařu museli pryč čočky i brýle. Ale nějak si nedovedu představit, že u normálního porodu, kdy prý musíš zavírat oči kvůli tlakům, by ti nechali čočky, fakt to jde? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. zář 2008 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
jani já nevím, já jsem s nimi schopná i spát, nijak mi při ničem nevadí, narozdíl od brejlí na které nejsem vůbec zvyklá.
16. zář 2008 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,

tak se mi dnes podařila dobrá věc. Malý začal dost blinkat, bylo to docela psycho, pořád řval a tak jsem už zvažovala volat pohotovost. Pak jsem se podívala zpět do záznamů (pořád si píšu v kolik krmím a kolik mu dávám a kdy kakal, Dr.se na to ptá, tak at vím) a zjistila jsem, že jsem ho "přežrala" - ale fest! Jak lahvičkujeme, tak se dá pěkně spočítat, koli vypil a já zůstala úplně paf, co jsem mu během 3.hodin nalila do žaludku! Jenže on, jak pořád málo jedl, tak já byla tak nadšená, že papá, že jsem si hned ani nevšimla, že je to příliš. tož si z něho asi vychovám malého bulimika, nebo co :angry: No, ted spinká, asi z toho šoku, snad už to bude OK :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. zář 2008 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jadvi, nevím, jestli ti v Bohunicích nechají CŘ vybojovat, ale jestli máš ještě jiný zdravotní problém, tak to asi navrhnou sami. No, jsem docela zvědavá. Přeju hodně štěstí. Já řekla dr.na příjmu, že přiroz.porod KP bojím, bojím, ale on se jen "smál" - pravda, byl docela sympoš, tak jsem se na něj ani nezlobila :sunglasses: hmmm.

Beti, pálení žáhy u mě bylo na denním i nočním pořádku a v jistých chvílích nezabíralo vůbec nic. Naprosto tě chápu a jen tě můžu ujistit, že po porodu to samo zmizí. Tak už brzy :wink: :slight_smile:

Marci, přeju, at je malý na porod tak "akorát" a ty čočky nevím, ale já když jsem tlačila, tak mi přišlo, že mi vyleze mozek ze všech otvorů na hlavě - tak čočky by to asi schytaly :unamused:

Januli, Simonka je hezká holka a jako holka prostě potřebuje "kadeřnici" častěji. Kašlat na pověry!

Sahron, přečetla jsem tvůj příběh a úplně jsi mě dostala! TY jsi prostě superžena!!!! Fakt jo a já ještě jednou a víc hluboce smekám. Mi pomáhá MM jak může, když není v práci a ještě tu mám často svou mamku a i tak si někdy přijdu neschopná, že to nezvládám. Jsem fakt hrozná!!

Lanko, zkoušíš mimčo nějak "zabavit"? Já jo, ale moc nereaguje, asi je ještě fakt malej, ale přijde mi, že když je vzhůru, tak bych ho jako měla nějak bavit, nebo se mu věnovat, ale nevím jak :confused: tak na něj mluvím, on koulí očkama a evidentně "přemýšlí o nesmrtelnosti chrousta" - tož tak uvidíme, až bude větší...ty tři týdny jsou fakt ještě málo a navíc je ten předčasnej, tak to možná bude trvat i o něco déle, než začne "komunikovat"

JO a holky, mě tvrdlo břicho ve třetím trimestru běžně, každý den několikrát - dle dr.je to normální, jen kdyby to bylo nějak víc, tak volat. Mi to dělalo tak 5-6 denně, nejvíc, když jsem si večer lehla, nebo když jsem dýl stála
16. zář 2008 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
jééé, Lani, mrkla jsem na fotky, malej je fakt roztomilej "vlasáček" - povedl se!! :slight_smile: :slight_smile:
16. zář 2008 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci, no já taky nosím čočky pořád, jsem jinak úplně slepá a dokážeš si představit asi jak mi bylo u toho porodu, když jsem neměla ani brýle, kdyby mi malou vyměnily, tak to nepoznám :stuck_out_tongue_closed_eyes: .Ale byl tam Luky a ten to hlídal :sweat_smile: .Jani, známá má dvouměsíční holčičku a dostala od Dr.zprdnutý, že ji přežírá, má nakázaný jí dát jen 1x za 3hod. 100 ml, víc ani trochu, docela sada. :confounded: Jo a s tím zabavováním jsem se teď musela trošku pousmát, jsem si vzpomněla jak já měla tendence se malé pořád ty první tři měsíce věnovat a nevěděla jak :grinning: . Ani už nevím, co jsem tenkrát vymýšlela, ale myslím, že nic závratného na zabavení jsem taky nevymyslela, teď už je to přece jen lepší, hračkama se zabaví dobře a vymýšlíme kraviny.Tak asi ji jen vykládat, hezky se na ni usmívat, hladit, myslím, že něco jiného asi momentálně stejně ještě moc nevnímá :stuck_out_tongue_closed_eyes: .Tak ta žáha mě kupodivu fakt minula, vlastně vůbec nevím co to je, snad nikdy mě nepálila :confused: .Těhulky, stejně už se těším až porodíte, fakt je to taková ,,reality show ", jsem zvědavá na fotky miminek, Vaše postřehy z porodů atd. Když si to člověk čte, tak se hned vrátí o těch 7měs.zpět a vybaví si naše společné začátky, je to hezký :slight_smile: .
16. zář 2008 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, odepíšu za Lanku, je to holčička Elenka :wink:
16. zář 2008 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
sharon - fakt klobouk dolů, já teď přerušila školu, pač to by fakt asi nešlo a to mám MM a snad i tcháně by pomohla

jani - on je ještě malý na nějaký velký zabavení, já to řeším pořád, co s ní mám dělat, jako abych něco nezanedbala, když holky na jiné diskusi píšou, že si jejich drobek hraje na dece, tak dumám, co všechno tak asi dělá, kačka se zabaví hrazdičkou nebo svýma rukama, ale jinak moc nevím, že by ji nějak zajímaly hračky kolem, to mi nepřijde, moýná nemáme ty správný :confused:
16. zář 2008 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. Jsem projela alba. Máte krásné miminka. Začínám doufat, že i to naše se mi povede a bude krásné. MM si ze mě dělá srandu a říká, že doufá, aby to nebyl chobotnatec jako já. Já bych brala i sloníka. Hledáte v miminkách podobu příbuzných? Máme po kontroje a jsme OK. Hledáme pediatra a vyhlížíme porodnici. Zatím stavíme o 106 a doufáme, že se to stihne. Máme okna co nevidět střechu a začnem dělat vnitřky. Huráááá
17. zář 2008 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,

vždycky je to sranda číst zážitky s vašima miminkama, o to více se člověk těší, až bude mít toho protouse u sebe :grinning:
včera jsem byla na kurzu a PA nám ukazovala jednu variabtu místo šátku, musím vám poslat odkaz, protože jsem úplně nadšena. Je to levnější než šátek, dělá to paní od Velkého Meziříčí a je to strašně jednoduchý na manipulaci, skoro jako taška přes rameno :grinning: mně to vyžešilo porblém s venčením psa, nevěděla jsem , jetli na mimi pořídit šátek nebo klokanku. Nakonec pořídím tohle, mrkněte a uvidíte, mně to připadá jako skvělej nápad
http://www.koalababy.cz/
17. zář 2008 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky :slight_smile:

marci - při tlačení bys měla mít oči zavřené /a fest/ aby ti nepopraskaly žilky, nevím, jestli by ti ty čočky nepřekážely jak by se při tom rychlém a silném zavření mohly posunout. Já jsem teda bez brýlí taky jak slepejš, ale rodila jsem bez nich.

beti...já na to pálení ještě někdy zkouším teplé mlíko s medem /někdy zabere, někdy ne/, ale gaviscon mi pomáhá nejvíc.

hraní miminek ....hihi, já myslím, že když si tříměsíční dítko prohlíží hračky, začne si hrát s rukama a občas nějakou hračku vezme do ruky, tak to je úspěch /vývojová psychologie - to víte, úča a speciální pedagog k tomu :grinning: /
Buďte rády, že na té hrací dece nebo pod hrazdičkou vydrží aspoň půlhodinky v klidu, nejlépe samo. Hihi Janula vám za chvíli potvrdí, že až začne z té deky utíkat a prozkoumávat ....popřípadě tam nebude chtít být vůbec samo, bude to horší!!!
17. zář 2008 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti, já musela vak prodat, malá v něm nechtěla být :unamused: .Ale Simuš je celá krapet divná tak vám se určo osvědčí :grinning: titi malou začly zajímat hračky až tak koncem 4měs...Aureliaaa, jasně, že budete mít taky pěkný prtě, vlastně neznám škaredý, všechny malý drobci jsou pěkní a roztomilí...a pro mámu je ten její nejhezčí, i kdyby měl hlavu jak meloun :wink: :grinning:
17. zář 2008 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sharon, presne jak pises, ja vcera odbehla na zachod a mala uz probirala suple, tak tak jsem zachranila jeji rodny list :grinning: :grinning:
17. zář 2008 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
No po pravdě moc nezabavuju... zabaví se zatím sama. Osvědčilo se mi dát jí pře oči leporelo (po švícíných dětech je tu výběr) takže něco s většíma obrázkama. vydrží na to koukat i půl hodiny a brumlá si pro sebe. No a když jí to přestane bavit, tak už většinou ani nechce ležet, takže na chvilku popást koníčky (máme povolenou max. délku 5 minut) aby se moc netrápila. No a pak chvilku pochovat povykládat nebo zazpívat. Když k tomu připočtu že se jí každý den snažím mít aspoň hodinu jen tak pod dekou bez plínek, aby se "provětrala a prokopala" tak už je to programu na celý den až až a už mi k tomu stíhá tak max. jíst a spát. :wink:

Posledně jsem ji vzala dolů na stole je tam sušená kytka ve váze nespustila z ní oči skoro třičtvrtě hodiny... prostě zvědavá baba :grinning:
17. zář 2008 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo mimochodem marci - jsem zvědavá jak ti to půjde s látkováním...
Já nebýt přeochotné tak to nedám.. i když pravda my jsme jen na čtvrecovkách.. :sweat_smile:
17. zář 2008 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
beti....taky jsem slyšela, že ve vaku malinké děti být nechtějí....nejsou tam tak ovinuté a někdy se tam až ztrácejí.....
17. zář 2008 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sharon: no malá tam právě vždycky zapadla a řvala, když už v něm jakž takž zapadlá nebyla, tak už v něm zas ani minutku nechtěla být.Já to vyřešila nakonec mei tai nebo tak nějak se to jmenuje a celkem se nám to osvědčilo. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. zář 2008 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
lanko látkování vám nejde? ale ono se to časem poddá, ne? :sweat_smile:
17. zář 2008 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lanko, omlouvám se. Mozek holt utrpěl při porodu, při tlačení :rolling_eyes: Ale vlasatá je malá hezky, taky se na ni chodily dívat sestřičky? Se mnou na pokoji byla mamča, která měla taky takhle vlasatou holčičku a chodili ji tam "očumovat" :grinning:
17. zář 2008 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, my ho přejdeli jen jednou během cca 3.hodin, tak pak hodně blinkal. Včerejšek byl vůbec takovej divnej. Ublinkával celý den :unamused: to před tím nedělal. Dnes se taky po jídle nadavuje, tak tu byla pediatrička (naštěstí to má sem kousek a já s malým ještě nemám chodit ven, když nemá ty 3 kila) a říkala, že jestli to bude pokračovat, tak mu budem muset změnit mléko - to zas bude boj. No, kojení má své výhody, ach jo, kéž by mi to šlo, ale už jsem to překonala a prostě vyzkoušíme jiné mlíko a bude. To blinkání je fakt na nic. Sotva jsem ho včera oblíkla, tak se poblil a mohla jsem začít znovu. Každý mi říkal, že těch nejmenších pidioblečků nemám moc kupovat, že je neužiju a malý z nich rychle vyroste, ale my teda máme spotřebu....skoro mi nestačej. Peru je každý den a to ještě musím žehlit, aspon prý během toho šestinedělí - tedy nevím, jak se to šestinedělí týká Matýska... :unamused: Ale žehlím. Ještěže tu mám (často :fearful: ) svou mamku, ta mi fakt dost pomáhá.
17. zář 2008 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, já mám taky nachystaný látkovky - převážně Popolinky - jednovelikostní froté a flanel. chystám se na ně, jak malý trochu povyroste, ted jak nemá ještě ty 3 kg, tam by mi z nich asi ještě vypadl. Tak zatím používáme papírovky, ty nejmenší. Sama jsem zvědavá, jak nám látkování půjde. Moje kámoška je s tím mooooc spokojená. Tak snad budem taky :dizzy_face:
17. zář 2008 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
no, s tím zabavením mimča....3 týdny je fakt dost málo na to, aby nějak moc komunikoval, já vím. Asi mu pořídím takový ten barevný kolotoč s melodií nad postýlku, to by se mu mohlo líbit. Jinak hrazdičku a hrací deku už mám nachystanou, ale je mi jasné, že na to je ještě času dost.
Tak na něj budu dál mluvit jen tak, prostě at vnímá můj hlas :slight_smile:
17. zář 2008 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdárek Holky:slight_smile:tak jsem tady zase nebyla,protože jsem nachlazená a posledních pár dnů jsem prospala.Prý je toho teď hodně,tak opatrně.
17. zář 2008 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já si chtěla taky koupit látkovky, ale bohužel jsem přišla o tu pračku....tak holt místo látkovek budeme kupovat pračku a plínky snad postupně :frowning2:
17. zář 2008 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sharon, neboj, to přijde. Holt je to taky investice, ale myslím, že se vyplatí. Tak žačnete látkovat později :wink: Mně v "Bráně k dětem" jen oči přecházely, kolik toho tam mají. Nevěděla jsem, co vybrat. Nakonec jsem našla inzerát, že nabízela jedna PA po svém dítěti komplet výbavu, tak jsem to riskla a koupila si to od ní. Tak doufám, že budou plenky OK a že jsem "neprohloupila". A mimochodem, nám asi taky blbne pračka - doufám, že se mi to jen zdá, ted ji fakt nutně potřebuju, tak snad "neodejde" naráz, museli bychom koupit novou ze dne na den a to bych fakt nerada. No, snad nám aspon dorazí peníze za porodné co nejdřív, tak by se to dalo "zfouknout" z toho. :wink:
17. zář 2008 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
hihi..nám právě odešla ze dne na den před 14 dny a doteď jsem nedala dohromady peníze na novou :unamused:
takže se z toho množství pak asi zblázním. Jen se modlím, abysme to stihli před porodem.....
17. zář 2008 v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,

sharon, jj když se to máš všechno podělat, tak v jeden nejnevhodnější okamžik. Já má teda pocit, že nedělám nic jinýho než peru a žehlím a vůbec nechápu, kde se to prádlo bere. Jenže ono je to taky tím naím psem, prostě každej týden převlíkám potahy, peřiny všechno, takže ono se to nashromáždí :angry: a až přijde mrnous, tak budu asi endlovat jenom mezi ní a pračkou :slight_smile:
18. zář 2008 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
jana.sun - tak to nás to s tím blinkáním postihlo skoro zároveň malá taky začala vyhazovat... když to udělala poprvé, tak byla v zavinovačce a měla mokré i ponožky... :sweat_smile:
V zavinovačce ji mám páč tu není místo na postýlku, tak je na skříni v koši od prádla a je to na mě už celkem vysoko ji tam přehodit, tak aby byla zpevněná.. a navíc manžel si je jistější když ji bere (i když už ji zvládá v pohodě i bez zavinovačky :wink: )

očumovat ji nechodili (jako že by tam přišli pouze za tím účelem), ale každá vizita se u ní zastavila... těžko říct co je na vlasatejch mrňatech tak zvláštního, vždyť v porodnici je tam čas od času maj a tudíž by měli být zvyklý... No nic asi mám blbý názory, nejspíš tím že já vlasy měla a podstatně delší než malá, a manžel byl po narození taky vlasáč....

marci - látkování jako takový je pohoda... horší je to s praním (kdyby nebyla přeochotná babička, těžko bych to stíhala prát a žehlit) no a nejhorší je to teď se sušením i ty jednoduché čtvercovky potřebují cca 24 hodin aby uschnuly v tomhle počasí... nedovedu si představit že by jsme měli nějaké ty kalhotky co se nežehlí a neskládají.. jak dlouho by to muselo schnout.. :sweat_smile:

S pračkama to je sranda - nám ji dovezli na domek minulý týden, ještě jsme ji ani nevybalily... :slight_smile:
18. zář 2008 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, nebudete věřit. z našeho blinkání se nakonec vyklube asi operace! Dnes jsme s Matym jeli na pohotovost, nebot vyblinkal už všechno a nezabíraly ani jiné značky mlíka atd., tam mu udělali UTZ bříška a zjistili, že má vrozenou "vadu" - zduřelou záklopku ze žaludku do dvanáctníku, takže jídlo špatně ze žaludku odchází pryč :frowning2: Dr. na JIB v dětské nemocnici nám všechno vysvětlil, prý to postihuje převážně kluky a projeví se to do jednoho měsíce věku. Tak, jak to popisoval, tak to není žádná hrůza, ale malý asi zítra bude operovaný - připadám si jak v nějakým filmu!!! Vezem ho tam a zpátky jedem sami. :cry: Chybí mi moc, moc. Ale prý by tam měl být "jen" týden a můžem za ním chodit....ach jo. Ještě mu není ani měsíc, vlastně se ještě ani neměl narodit a už tohle!!! Držte nám pěsti, prosím, at to proběhne v pořádku.!!! Díky. :confounded:

Lani, taky mám malého v zavinovačce, má to raději, když je "napevno" a navíc pro MM je to taky pohodlnější - vytahuje ho z postýlky za tu zavinovačku jako uzlíček :slight_smile: doufám, že za týden zas bude, ted mám v postýlce jen tu zavinovačku, ještě pořád po něm voní...asi ji nebudu zatím prát :pensive:

což je další věc - pračku budem taky kupovat...nefunguje termostat od 70 stupnů nahoru, což na ty poblinkaný plíny a věci je aspon občas potřeba....máme ji už 8 let, jednou už spravovanou, tak je čas na novou, opraváře už nevolám. Naposledy si účtoval 500 za to, že přijel, rozmontoval a řekl, co s ní je. A to už je taky nějaký ten rok zpátky, kdo ví, jak by to bylo ted. Takže se třepem na porodný, at dorazí, at můžem koupit tu novou.

jo, na sušení prádla mám trik - když nejde sušit venku, tak to dám na sušák v pokoji a pustím na to větrák (používáme ho jinak v létě - klasicky na "ochlazení"), tak to snad bude fungovat dobře i na ty plenkový kalhotky.
18. zář 2008 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
chtěla jsem napsat kalhotkový pleny. NO, dnes mám už dost. Jdu spát. Dobrou noc!
18. zář 2008 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek