• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
AHoj Holky:slight_smile:

Jana.sun:takhle malé miminko ještě pořádně nevidí.A ještě tě ani nevnímá.Ale i tak je dobrý na něj mluvit a tak,jen nesmíš očekávat nějakou reakci.A drž se,určitě bude všechno dobrý:wink:

U nás nic moc novýho není.Připravujeme se na stěhování a manžel mi objedná to epi-no,abych mohla cvičit.Kdy jste začaly vy?Jo,tchýně mi zjistila,že prý jsou pro holčičky lepší Pampersky a pro chlapečky huggies.Řekla jí to známá lékárnice,že to tak maminky mají vyzkoušené.Jo a koupila mi váhu,abych mohla mrňouska vážit:slight_smile:
19. zář 2008 v 09:06  • Odpověz  • To se mi líbí
Jana.sun: chudáček Matyášek, doufám, že to bude mít brzy za sebou, takhle maličké děti by neměly bývat nemocné!!!! A nemůžeš s ním být hospitalizovaná?
19. zář 2008 v 09:16  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
jani sun, je mi to moc líto, ale ten tvůj klučina je stejně šikula, takže takový malý operativní zákrok zvládne levou zadní, ale hlavně bude mu líp-papání mu zůstane v bříšku, to blinkání musel špatně snášet! Moc na vás budu myslet a držet pěstičky. Když je to podle doktora malý zákrok, tak to bude v pořádku, doktoři spíš mají opačnou tendenci, dělat z komára velblouda a pak straší.

Jani, tak u držím pěstičky!!! opatrujte se a pozdarvuj malýho od tetek koníkovek :slight_smile:
19. zář 2008 v 09:26  • Odpověz  • To se mi líbí
Jejda Jani přeji brzké uzdravení tvému broučkovi. Občas se takové věci stávají a je super, že se to dá řěšit.
Beti jak je, dlouho jsem tu nebyla tak ani nevím jak jsi dopadla v nemocnici. Je už lepší? Otočila se Verunka?
V pondělí jdu poprvé do kursu tak jsem docela zvědavá co pěkného se tam dovím. Z porodu strach nemám a občas o tom mluvín spíš s nadsázkou, ale straší mě kolegové co rodily se svými manželkami. Když jsem to probírala s holkama tak mi to nepřipadlo z vyprávění takové jako když začali mluvit chlapi. Na toho chlapa to musí působit dost děsivě. Už nějakou dobu přemýšlím, že nebudu vyžadovat po manželovi aby se zúčastnil. Aby z toho fakt potom neměl trauma na celý život jak už teď předesílá.
19. zář 2008 v 10:57  • Odpověz  • To se mi líbí
Jani držím Matyáškovi pěstičky, ať je brzy v pořádku a zase doma s vámi!!
Já bych asi taky trvala na tom, že chci být s mimčem v nemocnici. Pamatuju si, když jsem tam byla před lety s neteří, jak mi bylo těch broučků co tam byli sami líto....ony se jim ty sestry moc nevěnovaly /ale to nebyli novorozenci, až tak od půl roku nahoru/. Ale předloni mi to s Míšou na infekčním nedovolili, že už je velká a kdesi cosi :frowning2:

aurelia...tak v mém okolí to chlapi většinou buď zlehčují, a dělají z toho nepříjemnou legraci nebo je to vzalo, ale ne jako trauma, spíš v dobrém....že viděli čím ta ženská prochází a víc si jí váží, a mají k tomu mimču od začátku blíž....
19. zář 2008 v 11:11  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,

Jani, držím pěsti a ať jste zase brzo pohromadě doma :dizzy_face:

marci, dnes kontrola v Bohunicích, čekali jsme tam slabou hoďku - byl tam moc příjemnej doktor, vše mi hezky vysvětlil - takže císař padá, když nebudou žádný komplikace při porodu (což víme).
Malá má 2 950g, vše o.k. takže příští pátek další kontrola a asi poslední. Říkal, že mě tam "zaparkují" a budou vyvolávat protože je teda KP a určitě mě nenechají do termínu. Takže to budeme příště řešit.

Takže na jednu stranu jsem ráda,že budu vědět,kdy bude malá venku i kvůli MM, protože hodně cestuje, takže by si to mohl zařídit a být s námi.
A na druhou to asi nebude nic moc to vyvolávání před termínem,ale co, ať už to bude jakkoli - teším se moc na ten uzlíček :slight_smile: :slight_smile:
19. zář 2008 v 15:55  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ahoj holky,

jadviga, tak jsme na tom zrhuba stejně :frowning2:
taky jsem dnes byla v nemocnici na kontrole. Jsem na 1 prst otevřená, vše se prý připravuje, čípek zkracuje. Mám ted hodně sexovat, večer dvojku červenýho, dlouhý procházky a fyzickou aktivitu :slight_smile: jestli se porod nerozběhne do 14 dnů, pak vyvolávání, takže jdu dělat předvánoční úklid :slight_smile:
tvrdnutí mám ted hodně často a hlavně dneska, jak mě doktorka prohlížela, tak to bylo hooodně nepříjemný a od té doby špiním hnědo-krvavě, tak snad nebudeme rodit už dneska :frowning2:
malá se obrátila, ale jen zrcadlově :slight_smile: , takže hlavička stále nahoru a má už tam málo místa a plodové vody, takže se prý spíše neotočí :frowning2: o císaři slyšet nechtějí.
19. zář 2008 v 18:20  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky to je fajn, že vám kontroly dobře dopadly - jsem moc ráda i za vás :slight_smile: Já jdu na kontrolu do Bohunic v pondělí - taky vám pak nahlásím výsledek. Zítra jedem známým na svatbu, tak snad jim tam nezačnu rodit :slight_smile:
19. zář 2008 v 19:11  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
marci,

já ti říkala, že kdyby něco, nic neříkej, at nejsi důležitější než nevěsta :grinning: :grinning: :grinning:
jinak je to ale zvláštní pocit, člověk už má strach se někam vydat :slight_smile: , aby mu mimčo nevypadlo :slight_smile:
19. zář 2008 v 19:59  • Odpověz  • To se mi líbí
Jani, přeju at máte malého co nejdřív zpět a vše je ok.
19. zář 2008 ve 20:23  • Odpověz  • To se mi líbí
beti..já byla na KO včera a dr. mi říkala, že po tom vyšetření je špinění normální. Já teda nešpinila, ale bolelo mě břicho dost a celou noc jsem ho měla jak kámen :frowning2: A teď mě zas bolí....asi půjdu do teplé vany :wink:
19. zář 2008 ve 21:32  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky!

Jani, držím pěsti, ať s malým všechno dobře dopadne.

Mě se malá pořád drží jako klíště, nejdřív mě straší s brzkým porodem a nakonec budu snad přenášet :sweat_smile:
Ve čtvrtek jsem byla poprvé na kontrole v Boskovicích, bohužel byl horší monitor, ukazoval mírnou tachykardii (zvýšený tep), tak mi dělala ještě doktorka ultrazvuk, kontrolovala průtok pupečníkem a to bylo OK. Jinak se prý všechno hezky připravuje na porod, to už víme že :stuck_out_tongue_closed_eyes: , CS nepsala, ale asi se to nějak zásadně nezměnilo od minule.
No ale kvůli té tachykardii mě dneska pozvali zas na kontrolní monitor, bohužel byl stejný jak včera, normální tep mimča má být myslím mezi 120 -160, nám nešel pod 160 a lítalo to až k 180.. :frowning2: Prý to není žádná hrůza, tak snad..Každopádně mám zas přijít v pondělí, aby to bylo pod dohledem, jinak bych šla až ve čtvrtek na další kontrolu.. Tak jsem z toho trochu přešlá, doufám, že se malé daří dobře a doktoři ví co dělají a zasáhli by..

Tak jsem se vykecala :sweat_smile:, dobrou noc všem těhulkám i mamkám :wink:
19. zář 2008 ve 21:42  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
pezi,

přesně tak, kdyby to bylo na hranici, určitě zasáhli. Oni nás rahodně hlídají a veškeriu "odchylku" náležitě komentují a straší nás.takže neboj, vše bude. JJ, je to pravda, prvně předčasný porod a nakonec dělejte vše, abyste nepřenášely :slight_smile: si jeden má vybrat :slight_smile: tak at ti další vyšetření dopadne úplně v pořádku!
19. zář 2008 ve 21:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Dík Beti, jj, ono je lepší brát s rezervou ty odhady doktorů ohledně porodu, u někoho to zdaleka nevypadá a další den porodí a někdo s pokročilým nálezem vesele přenáší, však ono si mimčo řekne :wink:

TAky držím palce, ať to u tebe všechno dobře dopadne!
Je to fakt zvláštní pocit čekat kdy už to přijde, hlavně si říkám, ať mi někde venku nepraskne voda :sweat_smile:
19. zář 2008 ve 22:00  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
pezi,

už radši nosím vložky (už ně slipovky, ale normální), kdyby náhodou.Ale nedokážu si představit, jak ta voda pdtíká, tak nevím, jestli nechodím vypolstrovaná zbytečně :slight_smile:
19. zář 2008 ve 22:02  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky

beti, no stejně na tom moc nejsme , já se neotevírám a na porod to nevypadá,ty se máš ,tobě se to alespoň připravuje :slight_smile: taky říkal hodně sexovat a dlouhý procházky, ale za týden může být vše jinak. MM odjel na víkend do zahraničí, takže valím alespoň k našim.
Taky si nedovedu představit,že mě praskne voda a já třeba stojím na zastávce :grinning: :grinning:

peza, držím pěsti, je to tu každou chvíli :wink:

Pěkný i když studený víkend :sunglasses:
20. zář 2008 v 09:55  • Odpověz  • To se mi líbí
Beti -někomu uniká pomalu čůrkem... mě utekla až na sále...ležela jsem na monitoru, malá si kopla nožkou a rozkopla to, takže voda utekla než jsem se stačila nadechnout všechna... mokro všude kolem i na zemi.. myslím že by to žádná vložka nezachránila.....
Stejně říkají že obvykle voda praskne když jsi v klidu spíš než když jsi v pohybu... a teď babo raď, ale když jsi klidnější s vložkou, proč ne :wink:

jana sun držíme palce ať do dobře dopadne..
20. zář 2008 v 10:45  • Odpověz  • To se mi líbí
beti...mě u M. taky praskla v klidu a vytekla najednou. Měla jsem pocit, že jí je straaašně moc.
Jadviga...to vůbec neva že se" nepřipravuješ"......v minulém těhu jsem taky vůbec nebyla připravená /a to jsem procházkovala, schválně chodila do schodů..../, několikrát mi dělali toho Hamiltona a nic. Pak mě objednali na vyvolávačku a v noci před ní se malá rozhodla, že jde ven :grinning:
20. zář 2008 v 11:50  • Odpověz  • To se mi líbí
beti - jak píší holky, tra voda teče, vloýka nevložka :slight_smile: u mne to teda nebylo úplně naráz, mezi domem a porodnicí to dvě vloýky udržely, ale na příjmu jsem jim to zacákala úplně všude, teklo to ze mne, to neovlivníš a mezi tím mi dělali monitor, vyšetření a tak :sweat_smile:
20. zář 2008 ve 12:25  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky, děkujeme všem za podporu.
Tak Matyho včera dopoledne operovali, byli jsme tam za ním odpoledne a spinkal, neměli jsme ho budit, měl v sobě i nějaké prášky proti bolesti. Dneska už mu vytáhli sondičku ze žaludku a zkoušeli mu dát čajík, jestli to nevyblinká. Byli jsme tam za ním ráno a taky spinkal. Opět jsme ho neměli budit, musí hodně spát, aby posílil, tak jsme na něj mluvili a on se probouzel a "smál" se na nás (je to zatím asi jen takový nervový tik, ale jde mu do "úsměvu", dělá to někdy po jídle a někdy ze spaní) Myslím, že nás po hlase poznal. Jenže tím, že jsme ho neměli budit, tak jsme raději šli, protože stát nad ním a dívat se, jak spí - to je takové divné a mluvit na něj, tak se probouzel. A taky je divné, že se ho nemůžu dotknout, pohladit, opusinkovat,.....to všechno přijde a já si to pak vynahradím. Být s ním tam hospitalizovaná nejde - je na JIP a tam není kde s ním být, stejně by mě dali na nějakou ubytovnu naproti nemocnici a to nemá smysl, když jsem z Brna. Navíc malý to ještě tak moc nevnímá, že by plakal po mamince - naštěstí je mu to zatím "jedno". Tak snad si odbydem tyto starosti dokud je takovej malinkej a nevnímá to tak strašně a pak až bude větší, tak snad už bude klid a budem spolu.
Doma mám v postýlce jeho oblečení, ve kterém jsme ho vezli do té nemocnice a pořád k němu čuchám, pořád jím voní, nějak ho furt nemůžu vyprat.... :unamused:
20. zář 2008 ve 12:30  • Odpověz  • To se mi líbí
teda holky, Marci, Sharon, Beti, Jadvi, Peza, ty vaše porody se fakt rapidně blíží!!!! To jsem zvědavá, která z vás bude první :slight_smile: beztak se některé z vás v těch porodnicích potkáte. Hlavně se obrnte proti tomu hluku v Bohunicích, která tam jdete rodit, ta rekonstrukce je tam fakt nepříjemná.
Beti, Jadvi - přeju hooooodně štěstí při porodu KP. Budu na vás moc myslet, at vám to proběhne co nejvíc "v pohodě" - tedy pokud se vůbec o porodu dá říct "v pohodě". je to prostě porod, ale hlavně, at probíhá v pořádku.

jo, mi taky plodová voda odtíkala postupně, takže vložka stačila. Vlastně mi odtíkala postupně během celého porodu, takže žádné "záplavy" se u mě nekonaly :wink:
20. zář 2008 ve 12:44  • Odpověz  • To se mi líbí
holky-těhulky, co se ještě rodit nechystáte, užívejte "bezstarostného" období a taky výbavičkování pro miminko. Bylo to fajn, ráda na to vzpomínám. :slight_smile:

a holky-mamky - hlavně at jsou mimísci a dětičky zdraví !!!
20. zář 2008 ve 12:54  • Odpověz  • To se mi líbí
AHojky
Jani přeji hodně sily a trpělivosti a malýmu Matymu brzké uzdravení a at je zase honem doma u maminky. Upřimně já bych už bez Juli tak dlouho nevydžela, tak i moc obdivuju. Hlavně at je brzo v porádku.
20. zář 2008 v 15:09  • Odpověz  • To se mi líbí
jana.sun: přeji Matyáškovi brzké uzdravení
20. zář 2008 ve 21:22  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
jani sun,

totéž, oni miminka mají daleko více síly než my :slight_smile: takže Matyášk bude za chvilku jak rybička!

jak jinak holky válíte? měla jsem dneska blbou noc, bylo mi dost blbě od žaludku, pak mě chytly MS bolesti, tak jsem byla vzhůru, pak zase usnula a takhle celou noc. Jinak na příkaz dr.chodíme ty procházky, ale moc toho nedojdu, páč mám pocit, že se mi rozestupujou kosti
:slight_smile:
21. zář 2008 v 18:25  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, tak já už pár dní zápasím s bolestmi zad a podbřišku-snad jsou to jen poslíky. U malýho jsem to neměla :frowning2: Tak nevím. jinak, já jsem už tedˇ hrozně líná, ale pořád se snažím na nějakou pořádnou aktivitu ještě zmoct :grinning:

Beti: V noci se stále budím a převaluju, už je to k ničemu :frowning2: Jo a ráno jsem dostala takovej kopanec do žebra, že mi málem vytryskly slzy :grinning: Už má asi fakt málo místa a dovádí....
Zítra jdu na monitor a na kontrolu, tak uvidíme....

Holky, které jdete rodit na Obilnˇák?
22. zář 2008 v 10:56  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky,
tak o víkendu dávali Matýskovi po trochách čajík a postupně mu dávku zvyšovali, to zvládal v pořádku.
Dnes mu nasadí mlíčko, taky začnou malými dávkami a postupně je budou zvyšovat.
Pokud dnes to mlíko bude dobře snášet, tak by ho zítra dali už na normální pokoj a tam už bych byla
hospitalizovaná s ním. Takže budu mít asi zítra nástup do nemocnice - shodou okolností je to v termínu,
kdy se měl správně narodit - takže to beru tak, že do ted to bylo "zkušební kolo nanečisto" a ted to
rozjedem! No, kojit už asi fakt nebudu, to už nevrátím, ale ostatní už zvládnem a bude to všechno v pořádku.

Tak a mezitím, než se sem zas dostanu, tak jsem zvědavá na vás, těhule před porodem, tak šup s dětičkama ven!!!
Ať už máte ty své radosti taky na světě. Držím pěsti!!!! :slight_smile:
22. zář 2008 v 11:13  • Odpověz  • To se mi líbí
Jani, urcite uz bude s Matyskem vse v poradku, proste jste si ty neprijemnosti, ktere nas ostatni jeste urcite taky cekaji, odbyli hned od zacatku a ted uz to bude malej naprosto zdravej zdravej klucina :grinning: .A s tim kojenim se netrap, taky jsem nebyla kojena ani tyden a fakt mi to nevadi :sweat_smile: .
22. zář 2008 v 11:21  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
jani sun,

jak říká janule, s tím kojením, tím nic nekončí a spousta miminek koejných není a jsou spokojený víc než nakojenci :slight_smile:
takže to ted bylo nanečisto jo? :slight_smile: tak ted to bude načisto a úúúúplně v pořádku!

afi, budu rodit na Obilnáku, teda pokud mě nepošlou jinam
22. zář 2008 v 11:33  • Odpověz  • To se mi líbí
Beti: Tak se tam třeba potkáme :grinning:
22. zář 2008 ve 12:02  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek