Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

Zdravím nové těhulky z Brna,

ráda bych si popovídala se začínajícími těhulkami z Brna. Jsem teď v 8+3 tt., vykulená a kolikrát bezradná a určitě by bylo fajn povídat si s někým např. o tom, jaká porodnice je fajn,jak jste spokojený s nevolnostmi🙂, kam chodíte za doktorem atd....
Připadám si teď jak z jiného světa, tak aposň se budu lokalizovat na Brno

všechny vás tady vítám!
betinaautor
22. zář 2008
chodíš tam již na monitory, že?
afi
22. zář 2008
Ne Beti, nechodím, zatím chodím na monitor a prohlídky ke svýmu MuDr. a poprvé tam jdu 29.9.! Snad do té doby vydržím 2v1, jinak hned jedu tam 😃
A ty jo?
marci
22. zář 2008
Ahoj holky, tak mám za první kontrolu v porodnici (bohunice), výsledek: ukázkový monitor, otevřené porodní cesty, váha 3,60 ........můžeme rodit...............a teď ať mi ale někdo poradí jak ]-(
afi
22. zář 2008
Marci: Fakt? A na kolik otevřené porodní cesty? A kdy jdeš zase na monitor?
betinaautor
22. zář 2008
marci, tak to moc gratuluju, takže schéma dnešního dne:

vytřít hezky na čtyřech všechny podlahy, udělat ten předvánoční úlid, nejméně 4x se vydat na vysokohorskou tůru, večer do sebe nalít litr červenýho a pak hupsnout na manžela...a to by bylo, aby nebylo 🙂

afi, chodím tam kvůli problémům od 36.týdne tt a jsem tam moc spokojenná, užasně příjemné PA a doktoři
afi
22. zář 2008
Beti: Aha, tak to je fajn, že jsi spokojená a že jsou tam příjemní...já se právě dlouho rozhodovala 😉 Tak snad natrefíme i při porodu na hodnou PA 😉

A s tím úklidem, sexíkem atd. Holky, vám se chce? Já jsem tedˇuž nějaká línější 😞
marci
22. zář 2008
Beti scénař hezký až na to že je manžel nemocnej.......takže já bych chtěla rodit, ale co s tím usopleným manželem, který vypadá že každou chvíli umře /protože má rýmečku/ nevím ]-(
llllucka
22. zář 2008
Nazdárek Holky,absolutně nestíhám.Chci se jen zeptat,nemáte některá kontakt na ty kurzy,kde vás provedou po nemocnicích.Nemůžu nic takového najít a ani na stránkách porodnice jsem nic nenašla.Díky moc.
marci
22. zář 2008
Exkurze do porodnic pořádají téměř všude - určitě Cenap, Větrník, Jarmila ......
peza.1
22. zář 2008
Ahoj holky,
tak dnešní monitor byl v pořádku, tak mám radost 🙂 Další kontrolu mám ve čtvrtek, ale radši bych už na ni nemusela 😉

Jdu se natáhnout, tohle počasí mě ničí, jsem úplně bez energie a chce se mi spát..
marci
22. zář 2008
Pezi taky jsem k.o. a to si říkám, že bych se měla víc hýbat, ať se ten porod rychlejc rozjede :-|
sharon2
22. zář 2008
afi....já mám taky v plánu rodit na Obilňáku 🙂

llluci tel. na Obilňák - 532 238285, můžeš se dohodnout na dvouhodinovém informačním kurzu, kde ti řeknou co do porodky, co je k dispozici, kdy odjet a jak probíhá porod, součástí toho kurzu je i prohlídka porodních sálů. Ale myslím, že na tomhle čísle se dá domluvit i jen ta prohlídka

tel. do Bohunic - 532 233961
sharon2
22. zář 2008
Beti...nad tvým scénářem dne jsem se hezky zasmála 😃

S uklízením mám čím dál větší problém 😞
Po včerejším sexu jsem byla celou noc vzhůru a od 11 hod do 5hod do rána jsem rozdýchávala kontrakce....pěkně silné, ale nepravidelné /5, 3, 10, 2 min..../. A pak už jsem toho taky moc nenaspala, takže jsem dnes pěkně utahaná a všechno mě bolí ]-(
betinaautor
22. zář 2008
sharon,

no aspon si po sexu měla kontrakce, já teda nic, i když nazvývat včerejší souboj zlobrů sexem, by bylo přehnané 😃
marci, taky se bojím, aby manža nelehl, nevím, jestli by ho tam se mnou pustili a na druhou stranu si musíme dávat bacha samy na sebe, protože třeba rodit v horečkách a s chřipkou, to by musel být opravdu vrcholný zážitek.

jo a mluvila jsem s kamoškou, co má týdenního chlapečka-prý se vůbec nemáme bát, porod bolí moc, ale rychle to prý uběhne, zato říkala, že je týen doma a že je úplně mimo, že to kojení je taková zabíračka, že to prostě nedává 😞 se máme asi na co těšit
janula2008
22. zář 2008
Beti, neboj všechno zvládnete 😉 já teda, ale čučím, máte termíny až v říjnu a chcete rodit už teď??? =-) Holky neblázněte, užívejte poslední volný dny a můžu říct i bezstarostný, pak už to jede jak po másle a zastavit se denně na jídlo, záchod a koníka je umění... 😃 teda pokud máte dítě jak naše Simča 😃 😃
marci
22. zář 2008
Jani já už ale rodit musím - čekat ještě 2 týdny tak má malej skoro 5 kg. Proboha jak je možné že mám tak velký dítě - já sama mám 152 cm, před těhu 49 kg, teď 59, skoro nejím, cukrovku nemám, tak jakto že jim vychází takové váhy???? :-p
marci
22. zář 2008
O sexu si můžu nechat jenom zdát, protože s usopleným, kýchajícím manžou by to jaksi nešlo, to bych si musela najít nějakého náhradníka 😃
sharon2
22. zář 2008
marci.....tak přesně tohle jsem řekla ráno manželovi.....o sexu si teď můžeš nechat jenom zdát 😃
Dnešní noc byla fakt záhul.....kontrakce trvaly tak dlouho, jako jsem rodila Míšu!!
betinaautor
22. zář 2008
sharon a myslíš, že to bylo jeom tím sexem? třeba to může pomoci, ale myslíš, že je možný sexem ten porod jakoby vyvolat?
jadviga
22. zář 2008
ahoj holky,

marci ten váš hošík je ale obr 😃 😃 ,

MM se vrátil z cest tak se dnes pokusíme trošku sexovat 😃 , mám celej víkend i dnes hrozný křeče v podbřišku, ale spíš jsou to střeva, skoro nemůžu chodit 😞
už to chci mít za sebou, protože po takových bolestech jaký mám teď už myslím následuje pouze smrt :-S :-S
betinaautor
22. zář 2008
jadviga,

promin, ale mě to rozesmálo 😃 ale mrzí mě, že máš takový bolesti. A más aspon průjem?
jadviga
22. zář 2008
beti, 😃 právě, že nemám.
Včera jsme říkala mamce, že si malou ve sprše vytáhnu sama, protože už nemůžu. Z porodu strach nemám, protože nic horšího už být nemůže-teda pokud to není ono 😃 😃 😃
betinaautor
22. zář 2008
jj, já teda měla v těhu průjmy a to jsem někdy dolezla na záchod po čtyřech 😞 a neboj se, některý maminy srovnávají porodní bolesti s průjmovýma, takže už nacvičuješ...anebo RODÍŠ!!!!! 😃
jadviga
22. zář 2008
já měla v těhu i před problém se vyprázdnit, chodila jsem hooodně nepravidelně,takže ty bolesti znám, teď co piju ten maliník tak chodím denně - což jsem nikdy nechodila - takže nevím - asi mi Ellinka šlape po střevech

no ještě,že je MM doma, jdu si lehnout, hrozně se potím a jsem z toho na prášky. Jsem zvědavá na ten dnešní sex 😃 😃 😃 😃 nebo jak to nazvat 😃
betinaautor
22. zář 2008
jadviga,

to u tebe teda nevypadá na moc dlouho to miminko 🙂
sharon2
22. zář 2008
Jadviga....to fakt vypadá, že se to blíží 🙂 zkuste rychlý opatrný sex 😉 nebo to vytířání na čtyřech...podle toho, na co se víc cítíš 😃 nebo oboje 😃 😃 /to já bych teda nezvládla/

beti.....já měla po sexu vždycky tuhnutí bříška, později tvrdé břicho celou noc, takže si myslím, že kontrakce určitě vyvolalo milování, ale jak je vidno.....u mě to k porodu nestačí 😃 😃 prostě nachystaná a otevřená můžu být jak chci, ale malá ještě ven nechce..... tak holt se ještě dalších pár dní až týdnů nevyspím kvůli pupku a bolavým zádům a pak dalších X měsíců kvůli mimiču 😉

jo, holky, máte monitor dechu?
betinaautor
22. zář 2008
sharon,

mám jej vypůjčený od kamošky, 3.000 jsou moc 😞 ale kdybych tu možnost neměla, raději bych oželela něco jinýho a tohle koupila. Ale taky pro ten monitor hraje to, že ta naše malá měla nějaký ty problémy..
sharon2
22. zář 2008
no já ho kupovat nechtěla, ale jak se blíží porod, začíná se mi vybavovat, jak jsem furt lítala k Míše a poslouchala, jestli dýchá. A když spala dýl jak 4 hodiny bez probuzení nebo bez pohnutí, tak jsem ji i měla tendence budit...tak nad tím pořád uvažuju....Nanny se dá koupit za 2.300,- kamarádka říkala, že mi půjčí chůvičky, tak si říkám, že místo nich bysme koupili ten monitor.....no, ještě uvidím, kdyžtak se dá koupit přímo na Obilňáku.
marci
22. zář 2008
Já monitor dechu mám. Koupila jsem si ho v lékarně a proplatili mi ho v práci ze sociálního fondu. Stál 2800,- (ale určo se dá sehnat levněji - já potřebovala fakturu z lékarny proto jsem po levnějším nepátrala). Zato nemám chůvičky a začínám o nich uvažovat (dříve jsem říkala, že jsou zbytečné, ale nějak obracím). Jaké máte holky?
Jinak už od 18.00 hodin mám nechutné stahy - už jsem si napustila vanu, ta nějak neúčinkovala, zkoukla film na DVD a furt mám takový hnusný tlaky, tak jsem zvědavá na noc :-p
betinaautor
22. zář 2008
marci,

tak to teda na tebe budu myslet!!! a ráno se ozvi a jestli nic.... 😃