• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
autor
přesně tak,

jenom kvůli tomu, že mají být jako těhotenský. Koupila jsem si v Takko dvě volnější trička (takový jako tuniky), každý za 200 a jsem spokojená
:slight_smile:
21. bře 2008 v 11:27  • Odpověz  • To se mi líbí
Já si ještě na začátku těhu koupila 3 volnější trička v Tescu (Cherokee), každý za 150-200 Kč a myslím, že je ještě pár měsíců unosím :wink:
Moje mamka umí trochu šít, tak ji překecám, ať mi léto spíchne nějakou sukni nebo kratší kalhoty :slight_smile:
21. bře 2008 v 11:51  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky!!!
Samo!!! I já lítala dnes po nákupech :grinning:
Pořídila jsem si 2 pyžamka na kojení a do porodnice.Pomalu sháním co se má a budu balit tašku.....čas kvapí...

Peza, v Centrumu v odd, dámské mody, hned u vchodu nalevo!!! Byl tam věšák plný kalhot :wink:
Já mám tyhle:http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=1200685&vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3F
21. bře 2008 ve 22:33  • Odpověz  • To se mi líbí
JJ, přesně....oni to nazvou těhotenskou modou a hned je tam cena o pár set vyšší!!! :angry:
Já mám trika aky z Cherokkee a jsou bezva...a to mám už mega pupek :wink:
21. bře 2008 ve 22:36  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky holky. Hodně jsem nakoupila oblečení v CaA, ale bylo to kolem vánoc a byla tam dobrá cena. V pátek jsem byla v tescu v Kr.Polu a taky jsem se dívala na cheerokee. Mají tam hodně oblečení, které připomíná těhu a za dobrou cenu. Hned bych si tam nakoupila. Ale už bych to určo nevynosila. Ale fakt tak koukněte.
22. bře 2008 ve 13:35  • Odpověz  • To se mi líbí
Na svoboďáku je taky jeden obchod, ale už nevím jak se jmenuje a tam se mi pěkně protočily panenky. Nejsme žádný chudáci, ale to jsem řekla, že za to nedám. Stejně to těhu uteče jak voda.
Mám pocit, že jsem se to před chvilkou dověděla a za chvilinku už budu rodit. fakt to strašně letí. :sweat_smile:
22. bře 2008 ve 13:37  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky holky sem nova a zacatecnik :slight_smile: zdravim vas
22. bře 2008 v 15:13  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ahoj holky,

ty dny před velikonocema jsou fakt nádherný! samý jídlo:slight_smile:

Vítám novou těhulku, ať se ti to čekání na miminko líbí.

Pavli, tak ty gatata jsem si taky zkoušela, přesně ty, ale jaksi mám asi nějakou divnou postavu - velikost M jsem na sebe nedala a velikost L mi padala . jsem nějakej anomál :slight_smile:

ale gatátka se mi líbí, se ti určitě budou hezky nosit!

Tak přeji hezký projezený svátky! :slight_smile:
22. bře 2008 v 16:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Hezký večer,

Beti, tak jsem taky pořídila rifle v Leny -9 fashion, jsou moc pěkný, příjemný, jediná vada na kráse byla ta cena - stály mě stejně co tebe..ale což, ať nám to sluší :slight_smile:
Zkoušela jsem si velikost M, padly jako ulitý, byly mi úplně akorát, ale jsem měla strach, aby mi časem nebyly malý. Vzala jsem nakonec L, ty jsou mi trochu volnější přes boky, ale myslím že je pozdějí vyplním :grinning:

Užijte si svátky a volno
22. bře 2008 ve 20:20  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj těhulenky :slight_smile:

Tak my už jsme taky po NTplus. A byli jsme všichni tak trošku zklamaní. Bylo tam straaašně moc lidí, vzali nás o hodinu později než jsme byli objednaní a ultrazvukové vyšetření netrvalo déle než 3-5 minut. Strašná rychlovka. Doktorka nám sice všechno ukázala, popsala, ale bylo to fakt strašně rychlé. Chápu, že měli veliké zpoždění, ale jak řekl přítel - za tu cenu....
23. bře 2008 ve 21:56  • Odpověz  • To se mi líbí
No a celkové výsledku budou v úterý a můj dr řekl, že už nemusím na tripple testy - tak jsem docela ráda, že se vyhnu dalším odběrům. Ale z fotečky jsme všichni nadšení, malá se na ni chodí dívat každý den :slight_smile:

Přeji všem hezké velikonoční pondělí :sweat_smile:
23. bře 2008 ve 22:02  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ahoj Sharon,

tak to teda byla kuňa rychlovka. je teda pravda, že to není za 5 korun, aby tě tam nechali 3-5 minut. Jsem si naivně myslela, že to trvá tak 20 miinut. Ale perfektní zpráva je, že nemusíš na ten tripple test. To moc gratuluju.
No já čekám na toho 2 dubna, kdy tam taky půjdu, to by manžel pěkně nadával, kdybychom si nestačili ani lehnout a už by to bylo!

Tak hezká zbytek velikonoc těhulky!
24. bře 2008 v 16:25  • Odpověz  • To se mi líbí
sharon2 ...??? A to jste byli na Veveří??? Já jsem tam byla spokojená, usg trval tak 15 min a byl dokonalej :wink:
To je teda škoda. Ale za tu jistotu stojí, no ne???

Dobrou :pensive:
24. bře 2008 ve 22:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky holky,
tak jsem tu nová :slight_smile: Také jsem byla na Veveří a je pravda, že tam bylo hodně maminek a ultrazvuk trval cca 10 minut - bylo to tam příjemné, pěkné, ale strašně rychlé...
25. bře 2008 v 08:15  • Odpověz  • To se mi líbí
Já jsem hodně koupila před vánocemi v CA - byl tam celkem dobrý výběr. :grinning: jenže :grinning: - trošičku více jsem přibrala :stuck_out_tongue_closed_eyes: a už toho moc neobleču - v tescu se dá dobře koupit - přímo těhotenské oblečení - tak to tam moc velký výběr není, ale je tam spoustu oblečení netěhotenských, ale opticky těhotenských :grinning:.
25. bře 2008 v 08:23  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky sem zacatecnik potrebuju poradit fajn doktora nebo doktorku v brne dekuji
25. bře 2008 v 09:42  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ahoj lenuli,

za sebe chodím do sanatoria helios už 6 let, zatím dobrý, vím, že tam taky chodí víc těhulek. Jen nevím, jak je to s přibíráním nových pacientek, ale snad by neměl být problém.

zasílám ti odkaz

http://www.sanatoriumhelios.cz/
25. bře 2008 v 09:49  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky - tak všechny zdravé po mrskutu?
a.n.d. - vítám...

Já s tou Veveří nevim - chápu že jsou tam odborníci. Mě NT dělal ošetřující gyn. přímo v ordinaci. Je pravda že u nás bylo a stále je velké podezření že mimi bude "postižené" a to vzhledem k výsledkům genetických testu, které nám s manželem již dříve dělaly. NT trval téměř 45minut. A jeho cena byla 350Kč. To se mi zdá jako dost podstatný rozdíl. Vím že UTZ není asi zrovna pro mimi nejlepší - ale přesto že to shlíží odborník za 3-5 minut a k tomu ta cena (přestože mi k ní neměli krevní testy - ty dle rozpisů pojišťoven tvoří 500č) .... No na rozhodnutí káždé z nás...

Lenuli - mrkni klidně i sem http://www.gynekolog.cz/dvorak/gynekologie/ord-hodiny.html mají celkem dobré referenci i tady na koníkovi. Já osobně chodím na Tyršovu. Je to sice dál - ale víc soukromé nemotá se tam tolik lidí a vybavení ordinace je stejné.
25. bře 2008 v 10:01  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ahoj lanka,

no můžu ti říct, že osobně se na TN screening opravdu netěším. Mabžel s tím přišel jako s bombou a navíc tam všechny maminy chodí, tak jsem řekla, že ano. jenže pořád mi to leží v hlavě. zeptala jsem se manžela a co kdyby nám řekli, že miminko bude postižený? dáme ho pryč? a na to mi neodpověděl. navíc jsem se tady na koníkovi dozvěděla, že třebna i maminkám řekli, že miminko bude nemocný, celých 6 měsíců žily v tom, že nevěděly, jestli miminko bude nemocný a jak moc, jestli přežije a pak bylo zdravé.

Já na ten NT screening půjdu, ale nejsem vnitřně přesvědčená, že dělám dobře. Nevím, jestli to za ty nervy stojí
25. bře 2008 v 10:14  • Odpověz  • To se mi líbí
betina...pokud nepůjdeš na NT tak tě stejně cca v 16tt čekají tripple testy a ty jsou mnohem míň přesný než NT. Ty jsou skoro 100 %.... ty Tripple jsou snad nějak na 60 % a to je myslím horší..
25. bře 2008 v 10:17  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ahoj dzej,

NT screening je na 80%. No půjdu tam, jen říkám, že teda moc o tom přesvědčená nejsem. To víš, hlodá strach :frowning2:
25. bře 2008 v 10:22  • Odpověz  • To se mi líbí
já jsem měla taky strach, ale vím, že bych se o postižený miminko nemohla starat, takže bylo pro mně lepší to vědět předem,,,dokud ještě ani nevím "že ho mám v břiše". V tom 16tt jsem už cítila pohyby tak kdyby vyšly blbě tripple tak myslím ,že by to bylo horší. Ale dobře ti to dopadne, neboj. Držím pěsti
25. bře 2008 v 10:26  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky, já byla na NT+ na Veveří dneska - odpoledne mám čekat telefon s výsledky. Ultrazvuk mi jen potvrdil to co už jsem věděla od svý dr. z minulého týdne - šíjové projasnění - hodnota 1,2 - takže O.K. Byla jsem u dr. Vlašína - UZ trval tak cca 8 minut.
Holky co jste absolvovaly nebo absolvujete NT+ půjdete ještě na tripple testy. Moje dr. na nich trvá - na NT+ jsem se objednala bez jejího vědomí (podle ní je každé nadstandardní vyšetření nadbytečné).
25. bře 2008 v 11:07  • Odpověz  • To se mi líbí
marci, a řekl ti Vlašín co budete mít za pohlaví??? Ty tripple většinou vyžadují, ale povinné to není.
25. bře 2008 ve 12:04  • Odpověz  • To se mi líbí
dzej neřekl
25. bře 2008 ve 12:05  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, koukám že pocity z NT jsou rozdílné. :confounded:
Já jsem ty peníze za to dala ráda a jsem šťastná, že jsem tam byla. Věnovali se mi maximálně a byli velice milí. Chápu, že ta cena je přehnaná, stejně jako cena za 3D. Ale mít tu jistotiu za to stojí.
NA Tripplech jsem byla také, moje dr. to chce. Bála jsem se, ale ne moc, protože výsledky NT jsou opravdu přesně, než nějaké Tripply. :confounded:
Jsou to prakticky ty nejdůležitější vyš. v těhotenství + velký ultrazvuk ve 20t a 30tt!!!! Pak už je člověk alespoň trochu víc v klidu! :wink:
25. bře 2008 ve 12:18  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj hoky, jsem taky brňanda a čtu, že tu rozebíráte NT+ na Veveří. Byli jsme na něm minulé pondělí - měli jsme asi štěstí, že jsme byli objednaní až na 19h. To už tam nebylo moc lidí, vzali nás na čas a trvalo to asi tak 10 - 15 minut. Manžel si na konci neodpustil i nějaké otázky a Dr. Vlašín trpělivě odpovídal. Byl hodný, ale bylo na něm vidět, že už toho má za celý den dost. Vytáhla jsem z něj i jeho tip co by to mohlo být - nejprve mi to moc nechtěl říct, ale pak že tipuje růžovou. Na 100% by to prý ale poznal až za 14dní. Jo a tripple testy jsem připravená odmítnout i kdybych se s mojí Dr. měla pohádat. Měla jsem od začátku těhu problémy (krvácení, špinění apod.), tak bych stejně pak nešla na amnio a když tyto testy dopadly Ok, tak myslím, že tripple je zbytečný. Omlouvám se za román :slight_smile:
25. bře 2008 ve 12:27  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
katzi :grinning: gratuluji. Tak nám dr. Valšin nechtěl ani tipovat. Musela jsem vydržet do 16tt :grinning:
25. bře 2008 ve 12:30  • Odpověz  • To se mi líbí
pavli děkuji :slight_smile: Nám napřed taky nechtěl, jen najel jakoby mezi nožky a prý : tak tady to pohlaví vidiíte. My jsme samozřejmě neviděli vůbec nic - kdyby mi řekl, že právě míří na ručičku, tak by to bylo tak zhruba na stejno :grinning: Až pak to řekl. No uvidíme, hlavně aby už bylo vše OK.
25. bře 2008 ve 12:37  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
holky, prosím vás, budu za úplnou blbku, ale co to teda jsou ty tripple testy?

Děkuji :slight_smile:
25. bře 2008 ve 12:44  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek