Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

Zdravím nové těhulky z Brna,

ráda bych si popovídala se začínajícími těhulkami z Brna. Jsem teď v 8+3 tt., vykulená a kolikrát bezradná a určitě by bylo fajn povídat si s někým např. o tom, jaká porodnice je fajn,jak jste spokojený s nevolnostmi🙂, kam chodíte za doktorem atd....
Připadám si teď jak z jiného světa, tak aposň se budu lokalizovat na Brno

všechny vás tady vítám!
marci
23. zář 2008
Ahoj holky,

tak včera to byla asi jenom nějaká zatěžkávací zkouška před bitvou 😃 ....... v noci jsem spala jak mrtvá a teď mám akorát břicho tvrdý jak kámen...
betinaautor
23. zář 2008
ahoj marci, jsem si tak říkala 🙂 no noc byla u nás v pohodě, za to jsem byla ráno se psem a málem jsem nedošla, bolí mě břicho a tvrdne a já už ani nepoznám, jestli to není spíš potřeba na WC 😃 jsem už asi magor 🙂
peza.1
23. zář 2008
Ahoj holky,
ty jo u Marci stahy, takže poslíčci? Ale ti by spíš měli po vaně ustat, no ale evidentně to ještě porod nebyl 😃
To já poslíčky vůbec neznám, když mě začne bolet břicho, tak se z toho vždycky vyklubou střeva 😃

Dneska jsem se celkem dobře vyspala, musím pochválit malou, že v noci taky hezky chrní a vůbec mě nebudí, kéž by jí to vydrželo i po porodu 🙂
Jinak dneska je poslední den znamení Panny, tak bych radši rodila až od zítřka, to už by byla Váha a nějak je mi to znamení víc sympatičtější 😉
marci
23. zář 2008
No u mě to včera byla tak 2 hodinová hnusná bolest především na levé straně podbříšku a v tříslech, fakt jsem myslela že umřu - vana to ani nezhoršila ani nezlepšila. Pak jsem do sebe nalila hrnek svařáku a byla jak zfetlá a šla spát. Kdybych si nedala ten svařák, tak strachy asi ani neusnu, takhle jsem spala jak mimino 😃
betinaautor
23. zář 2008
marci 😃 jj, přijedeme na porodní sál slitý jak čolek a myslím, že porod nám rychleji uběhne 🙂
peza.1
23. zář 2008
Ten svařák to byl dobrej nápad, taky jsem si dala decko červenýho. To asi začnu praktikovat, když se mi taky spalo dobře, snad se mi nenarodí opilý dítě 😃
peza.1
23. zář 2008
Beti, přesně tak, bude nám to všechno jedno 😉
betinaautor
23. zář 2008
pezi,no mně to přímo nakázala doktorka-dvojku červenýho večer. Jenže jak mě pálí žáha, tak to prostě nejde, bych celou noc problila 😞
peza.1
23. zář 2008
To mě mrzí s tou žáhou, ty si to fakt užíváš se vším všudy..Ale už bude brzo konec a všechny ty neduhy skončí 😉
barca1
23. zář 2008
ahoj holky můžu se přidat? 😃
barca1
23. zář 2008
koukám že už máte všichni téměř před porodem 🙂 může se zeptat kde budete rodit?já bych chtěla na polní nebyli jste tam někdona předporodním kurzu? 🙂
lanka
23. zář 2008
Teda koukám že to tady začínáte pomalu a jistě rozjíždět... no akorát mi nevychází čas na to abych vás sledovala :-N Manžel konečně dostala dovolenou.. takže jsme zase rozjeli akce domek na plno. Je sice fakt že s malou toho nijak moc nepodělám a ani nás tam moc nechce brát - páč je chladno. Ale aspoň je "s náma" a né v práci 😉 teda jestli se tomu dá říkát s náma :-N
Budu držet palce ať se dočkáte. 😉
betinaautor
23. zář 2008
no jo Lani, ty máš ted záhul-miminko a ještě do toho rekonstrukce, ty jo...

ahoj barci, já na polní nebyla a mylím, že spousta těhulí a mamin tady odsud tam byla nebo už odrodila 🙂
sharon2
23. zář 2008
holky...tak ten spánek vám fakt závidím....já už snad 3 týdny pořádně nespala 😞 dřív jsem aspoň po 5 nevyspalých nocích na jednu odpadla, ale teď už ani to ne :-| Místo toho jsem tu šestou noc tentokrát celou proposlíkovala a včera mě z únavy tak bolela hlava a záda, že jsem zase byla pořád po půl hodinách vzhůru a od 4 už jsem jen koukala do stropu. Fakt kdybych teď začala rodit, tak na to nemám sílu.....

Jo, dnes jsem byla na kurzu na Obilňáku, opět se rodilo o106 😉 a minulý týden prý byl dokonce stop stav u Milosrdných a z Bohunic propouštěli 3.den po porodu....... Takže rození Silvestrovských dětí probíhá v plném proudu 😃 😃

A ještě k tomu kurzu....měla jsem tam paní Kameníkovou - to je vrchní PA nebo jak to tam mají označeno a musím říct, že kurz byl úžasný, ona působila skvělým dojmem!! A je i laktační poradkyně, kdybyste pak některá potřebovala na ni telefon,dodám 😉

Tak jdu se podívat do našich alkoholových zásob /já teda víno nerada/, snad najdu něco co mě uspí 😉
verapa
24. zář 2008
Ahojte bříška,
sharon, to s tím spaním znám, já kolikrát vstávala ve čtyry a poslední měsíc pravidelně v pět a spat sem chodila o půlnoci, je to děs,a le to počasí by tě mohlo aspon trochu přemluvit na odpolendí schrupku ne??
nám ještě týden před rozpadem měnili matračku s roštem tak to bylo taky něco na záda, pomáhal hodně balon an uvolnění i na rozjíždějící pánev.
Jé já vám včera byla na kontrole s Juli an kyčle v dětské a ty malinkatý ňuchňánci tam, sem už docela zapoměla, jak sou miminka malinkatý. Docela zavidím 😉
janula2008
24. zář 2008
Ahoj holky, taky jdu jen pozdravit, sem tam vždycky nakouknu jestli už některá rodíte 😉 držte se, máte to už všechny za pár.. 😃
kalerat
24. zář 2008
ahojte holky, tak koukám, že tady se ještě nerodí.
jadviga
24. zář 2008
ahoj holky,

tak nic, nějak jsem to rozchodila, sice mám křeče pořád,ale už je to snesitelný-můžu i chodit 😃 😃

co marci - už rodí??? myslím,že bude první 🙂

doufám, že v pátek na kontorle mi řeknou,že v pondělí nastupuju na tu vyvolávačku 😎
marci
24. zář 2008
Jadvi, no já to s tím prvenstvím nějak nevidím. Pondělek byl buď planý poplach nebo skříplý nerv. Včera nic. 20x jsem vyšla schody, málem u toho vypustila duši, dělala dřepy, dala si svařák a nic...... V pondělí jedu do bohunic s taškou a jestli na mě vyhrknou váhu přes 4 kg, tak se jim od tama nehnu. Tak se třeba potkáme
jadviga
24. zář 2008
jééééé jsi tu 😉 ,takže pondělí to jistí 😎 😎
betinaautor
24. zář 2008
marci,

tak to jsi mě pobavila 🙂 já nevím,možná jsem úplně naivní, ale myslím si, že když uvidí, že by tě opravdu trápili, když jsi drobounká a budeš mít velké miminko, tak tě trápit nenechají. Tomuhle věřím, aspon něčím se uklidňuju 🙂
jadviga
24. zář 2008
holky

to mi říkal ten Dr. moje mimi není nijak veliký - spíš normál, já mám 170 cm, pánev taky normal - ale stejně mi to chtějí vyvolávat - samozřejmě tam hraje roli ten KP, ale myslím, že jak říká Betina nás nenechají trápit 😉
marci
24. zář 2008
Beti mě tam v pondělí vyšetřovala nějaká doktorka-začátečnice. Neměla jsem z ní moc dobrý pocit. Vyšetřila mě sice citlivě, ale houby mi řekla. I na tu váhu jsem se musela zeptat sama. Pak tam začali řešit nějakou ženskou co se odmítala nechat hospitalizovat a mě řekli, že to je všechno a kontrola za týden. Když jsem vyšla ven byla jsem jak přiblblá. Teď si samozřejmě nadávám, že jsem se nechala tak odbýt.... :-S
jadviga
24. zář 2008
marci neměla ta Dr, delší světlý vlasy???
marci
24. zář 2008
Jadvi já tam šla právě s tím, že tu váhu budou řešit. Byla jsem tím krmená mojí Dr. už asi 2 měsíce předtím. Prostě tvrdila, že to budou hned řešit .... no a oni řešili kulový. Jen řekli, že jsem bez problemů, vše v normě, kontrola za týden...
marci
24. zář 2008
Jadvi měla hnědý rovný vlasy, tak po ramena - myslím jestli jsem dobře přečetla vizitku MUDr. Sedláková (???).
peza.1
24. zář 2008
Holky, první bych snad měla být já ne, aby to bylo spravedlivý 😃
Ale klidně mě přeběhněte, já vám to budu přát 😉
Dneska mám termín podle poslední MS (je dobrý, že se jím budou řídit v porodnici, kdybych přenášela, nechávají tak týden až 10 dní..), ale cítím se normálně, žádný poslíčci nic. Mamka mi říkala, že jí taky začaly kontrakce z ničeho nic, tak na tom asi budu podobně.
jadviga
24. zář 2008
a byla taková "vyjukaná" ne??? Jestli to je ona,tak je hrozná, tu jsem měla na kontrole když jsem byla na tom čištění (Bartholinyho žlázy) před měsícem. a samozřejmě mě to udělala špatně, když jsem se o tom bavila na další kontrole s Dr. která mě to řezala.Řekla jí ať mě to vyčistí a ona to jen polila desinfekcí ]-( připadala mi taková opatrná

Já měla hodně mladýho Dr. a ten byl super, vše mi vysvětlil a byl mooooc fajn.
Teď si zase říkám, aby tam v pátek nebyl někdo jinej a neměl jinej názor - že mě nechají nosit dál - už jsem "připravená" na vyvolávačku 😃
jadviga
24. zář 2008
peza, kde budeš rodit?????
peza.1
24. zář 2008
Já nakonec v Boskovicích, zatím mám z toho dobrý pocit, jsou tam všichni příjemní.
S tím mladým doktorem, předminule mi tam hodnotil monitor doktor, ketrýmu bych tipla klidně 20 😃 Byl hrozně milej, ale přece jen jsem si říkala, že ta mladá vizáž zrovna u doktora není úplně ono.