• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
no to já jsem měla ze začátku taky divnej pocit - mě v Bohunicích připadají všichni Dr. mladší než já a to mě je skoro 29 :grinning: :grinning: :grinning:
24. zář 2008 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jsem si říkala, mít ho u porodu, tak si pomyslím, jejda, co tady dělá ten klučina :sweat_smile: :grinning: :grinning:
24. zář 2008 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
po kontrole jsem říkala MM, že mě vyšetřovalo takový "dítě" :grinning: :grinning: :grinning: , ale byl sympoš :dizzy_face:
24. zář 2008 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vyjukaná byla, já jsem měla normálně pocit, že se mě bojí. Je sice pravda, že asi působím přísnějším dojmem (pracovní deformace :grinning: ), ale stejně.... Měla jsem pocit, že mě vyšetřuje nějaká studentka :unamused:
24. zář 2008 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
to byla určitě ona -tak tu u porodu v žádným případě :angry: :angry: , to by bylo neštěstí :confounded:
24. zář 2008 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
neštěstí bylo už to vyšetření. Udělala mi ultrazvuk a já se začala oblíkat, pak jsem vylezla zpoza té plenty a ona nic......řešila tam s nějakou PA, jakousi ženskou co dělala problémy. Tak já na ní co bude se mnou a ona zmateně začala koktat, že za týden na kontrolu. Tak jí říkám, jestli mi aspoň vrátí průkazku, tak jí v tom bordelu na stole nemohla najít, že mi jí našla ta PA :angry:
24. zář 2008 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to je nářez :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:
24. zář 2008 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :wink: Tak jsem byla včera na posledním monitoru a na proflídce-mám vysokej krevní tlak, celý těhu to bylo v pohodě a tedˇtohle :frowning2: jo a ještě mě začaly svědit plosky nohou, břicho, ruce atd. a bolí mě hlava- doktor mě hned hnal do nemocnice, že to může být preeklampsie a mohla by přestat placenta vyživovat mimi :frowning2: Tak jsem dostala strach? Měla jste některá to svědění a bolení hlavy? Já jinak vůbec na bolesti hlavy netrpím. A zítra jdu zas na internu na vyšetření krve a toho tlaku....

Marci a odhad hmotnosti mi nedělal, prý už to nemá cenu, že si myslí, že je akorát :grinning: Ale může za týden nabrat i 250g! Tak fakt nevím. Jsem z toho celá rozčarovaná....No snad je to tím, že už se to blíží a hormony dělají své...
24. zář 2008 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Samozřejmě na prohlídce a ne na proflídce :grinning: :grinning:
24. zář 2008 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Afi já teda nevím jak jsou ty ultrazvuky přesný, ale náš malej dle měření výše popisované doktorky-puberťačky přibral za týden 600 g. Když to někomu řeknu, tak si klepe na čelo co je to za blbost.... Takže já fakt nevím. Sice mě na to doktorka upozorňovala, že každý ultrazvuk to měří jinak, ale tak k čemu to potom je, že.....
Mě občas svědívá břicho (tlak mám ukázkový) - vyčetla jsem, že je to z pití maliníku, že se tělo čistí. Nepiješ afi maliník?
24. zář 2008 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo Marci maliník piju :wink: Tak třeba by to mohlo být fakt od toho, to by se mi ulevilo :wink: No právě taky nechápu, jak to ty UTZ měří, akorát nás děsí :frowning2: No to je fakt blbost 600g za týden! No ten můj doktor mě taky dostal tím svým odhadem- akorát :grinning:
24. zář 2008 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jdeš na kontrolu příští týden? Já zítra na tu internu a v pondělí do porodnice na ambulanci. No možná se tomu pokusím taky pomoct vínkem a horkou vanou. už bych byla ráda, kdyby to bylo za mnou a měla mimi v náručí. Ty poslíky mě ubíjejí....A taky ty telefonáty od rodiny :angry: Včera zase volala mamina, jestli nerodím :angry:
24. zář 2008 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Na kontrolu jdu v pondělí. Já jsem vůči vínu imunní (asi proto, že jsem na něj zvyklá - my vypijem vína docela dost :grinning: )
24. zář 2008 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak váha AKORÁT je taky super :grinning: :grinning: - ale možná lepší než ty moje úlety :angry:
24. zář 2008 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já tedˇ víno mooc dlouho nepila, tak to zkusím :wink: Jinak držím pěstičky, atˇ nám to všem vyjde a je to v pohodě a máme už ty svoje miminka u sebe :slight_smile: Jdu na obídek. Zatím ahoooj
24. zář 2008 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
afi,

nenech se vyvést z míry těma doktorama. Oni musí být hodně opatrní a dávat na vše pozor. A ten tlak...já měla celý těhu hodně nízký a jak mi začaloi říkat ty problémy, že mi nevyživuje placenta apod...tak každá další kontrola a tlak 135/105 apod...chtěli si mě tam nechta, řekla jsem, že mám syndrom bílých pláštů a měla. Další kontrola a tlak 120/85, takže v pohodě. Samozřejmě preklampsie není žádná sranda, ale uvidíš, že zítra už to bude v pohodě a když bude tlak vysokej, tak jen tím, že budeš nervozni.
Holky, jsme už tak daleko, že mám opravdovou radost, že jsme to zvládli. Včera jsem měla poslední předporodní kurz a to jsem si myslela, že jej nikdy nedochodím celý :grinning: jsme šikulky a mimíska taky a basta!!!!
24. zář 2008 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
afi...břicho tě může svědit i proto, že se kůže na něm čím dál víc natahuje jak mimi roste.
Hlava mě bolí už 4. den, myslím, že to bude tím počasím a tlakem, protože včera, když vylezlo sluníčko, tak se to na chvíli zklidnilo. I když na to jindy nejsi citlivá, tak teď může tělo reagovat jinak.

Holky.....vy tady všechny chcete už rodit, a přitom máte ještě hezkých pár dní čas :grinning: :grinning:

Dnes jsem byla na očním, tak se mě dr ptala, jestli chci rodit císařem :confused: :confused: hihi,když jsem rodila poprvé, tak mi nechtěli věřit, že nemůžu tlačit kvůli bolestem v očích, že by se mě někdo zeptal na dioptrie, to ani omylem a teď mě z porodnice pošlou na oční a tam mi nabídnou tohle.....Tak jsem odmítla.

A k těm studentíkům.....když jsem byla minulý týden na Obilňáku, tak tam byl medik, zeptali se mě, jestli mě může taky vyšetřit a byl mnohem jemnější než ta dr., ale myslím že to bylo tím, že ona měla hodně malou ruku, krátké prsty, takže než se dostala kam potřebovala.... :unamused:
No, ale sranda byla,když ona mu říkala v jakém stavu "to tam mám" co má hmatem poznat, on mě vyšetřoval a koulel očima a já na něj....tak co, je to tak? a on....asi jo, když to říkán :grinning: :grinning:

A k tomu nabírání mimíska 600g za týden...to mi přijde taky jako blbost, vždyť by to bylo skoro 3krát víc, než je normál!!
24. zář 2008 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sharon a kolik máš dioprií?
No já jsem z studentů a stážistů nějaká rozpačitá - u porodu rozhodně žádného medika nechci.
24. zář 2008 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
marci krátkozrakost 5,5 kombinovaná s astigmatismem - dost velkým. Takže jsem na hranici středně těžké až těžké krátkozrakosti. Plus štíhlá..........no pánev se mi při prvním porodu trochu rozjela, takže když jsem to zvládla jednou, zvládnu snad i podruhé :wink:
Jo četla a psala jsem do tvé diskuse o nás malých velkých ženách :grinning:
24. zář 2008 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já mám 4,5 dioptrie a taky mě dr. hnala k doktorce na oční, ale ta mi teda řekl, že je to v pohodě, že oči to zvládnou:slight_smile:
24. zář 2008 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sharon:já jsem slepá jak patrona, v brýlích mám 8, v čočkách 7,5, ale na přístroji mi naměřila přes 9, tak jsem si taky mohla vybrat, jestli chci plánovaný císař nebo přirozený, ale měla jbych o ty oči při tlačení strach, tak jsem zvolila ten císař :wink: Jinak držím pěsti ať všechny máte pohodový porod a těším se na Vaše zážitky.Dnes jsme měly s holkama a prckama sraz (brňajdy a brno-okolí)bylo to moc fajn, tak snad se pak přidáte aspoň některé taky :grinning:
24. zář 2008 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
janula...nás na škole učili, že těžká vada je od 6,5 Takže když se nikdo z dr. v prvním těhu neptal, tak jsem to neřešila a pak mě dost překvapily ty bolestí očí.....fakt si nepamatuju nakolik mě bolely kontrakce,ale jen ty oči. No, naštěstí jsem tehdy od ségry věděla, že mám mít zavřené oči a protože těm očím nikdo nevěnoval pozornost,a pak když jsem ji nemohla vytlačit a už tam začali lítat dr tak jsem z hrůzy že na malou vezmou kleště nebo tak něco prostě zatlačila i přes ty bolesti.
A teď po osmi letech, a ještě u druhorodičky se o to starají......docela mě to pobavilo. No a až u téhle dr., u které jsem byla poprvé, jsem se dozvěděla, že se vlastně ty dvě vady jakoby sčítají.....a už bych taky patřila do těžké kategorie :grinning:

a januli.....doufám, že se k vám zvládnu někdy přidat, ale asi až na jaře..... :wink:
24. zář 2008 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,

to jsem nevěděla s těm aočima. Mně jen babička říkala, že až budu tlačit, mám je mít zavřený, abych nevypadala jak angorák, tak se budu snažit :slight_smile:
jinak zřejmě stále všechny pohromadě :slight_smile:
25. zář 2008 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Beti. Ono to není ani tak o tom angorákovi. Kdyby jsi je nechala otevřený tak by se ti mohla odchlípnout sítnice a pak částečně nebo úplně oslepnout. Mě na to upozorňovala oční dost dúrazně jelikož jsem silně krátkozraká a tam je to riziko větší. Ale nechci strašit, prostě zaryglovat oči a je to.
25. zář 2008 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
Aureliaa: odchlípnout sítnice, až tak?? :confused: Já myslela, že jde hlavně o ty popraskané žilky.

Jinak jsem stále vcelku, byla jsem dneska na kontrole, všechno OK, nález stejný jako minulý týden :unamused: Doktorka říkala, že to trošku pošťouchne a že budu možná špinit, takže mi asi dělala Hamiltona, ale nijak mě to nebolelo, ani nešpiním, tak nevím, jestli to mělo efekt :slight_smile:
Mám samozřejmě doporučený sex (manžel se na to moc netváří, tak nevím :stuck_out_tongue_closed_eyes:), ještě mi tam jedna PA doporučila pupalku dvouletou (prý taky obsahuje prostaglandiny), tak jsem si koupila tobolky a mám jíst 3x 2 denně, tak můžete taky zkusit :wink:
25. zář 2008 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
pezi a když to nebude do týdne, tak co? vyvolávání? :angry:

no já se taky budu muset k tomu sexu donutit, u nás to teda hlavně vázne na mě :grinning: se mi nechce a upřímně je mi to dost proti mysli, ale jestli to má pomoci....

pezi, no jestli ti dělala hamiltona a nebolelo tě to, tak to budeš mít porod v pohodě :grinning: prej to toiž bolí jak prase :grinning:
25. zář 2008 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

tak jsme se včera pokoušeli sexovat - MM prohlásil,že to se sexem nemělo nic společnýho :grinning: :grinning: :grinning: ,ale zato jsme se hodně nasmáli.
Dnes do toho jdeme znovu :grinning: :grinning: snad už se začne "něco" dít :sweat_smile:

Zítra kontrola,tak uvidíme jestli to k něčemu bude :confounded:

Radši sex než Hamiltona - mám z toho strach, taky jsem slyšela,že to bolí, kamošce ho dělali 3x :frowning2:

Takže holky, hurá do těhu sexu ať to máme za sebou :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
25. zář 2008 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no tak dneska večer teda do toho taky praštím, zítra mám taky kontrolu, tak uvidíme :grinning:
25. zář 2008 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti,
další kontrolu mám kdyžtak v úterý, nechávají přenášet 7 - 10 dní, a pokud se termín podle MS a UTZ neliší víc jak o týden, tak to berou podle MS a to bylo včera..takže do konce příštího týdne už snad budeme 3, snad to malá vyřeší sama a nenechá se vyvolávat :slight_smile:
Tak bůhví jestli to byl Hamilton ale zas co jinýho že, příjemný to nebylo, ale zas bolest taky ne, porod v pohodě bych brala :grinning:
No sex u nás vázne u obou, manžel má tak od půlky těhu blok a mě se do toho taky dvakrát nechce, tak nevím jak to uděláme :slight_smile:
25. zář 2008 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
pezi,

jojo v tom sexu ted nemůže člověk hledat erotiku, ale jakýsi mechanický pohyb nebo zápas sumo :slight_smile:
25. zář 2008 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek