• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
no já asi spíš vsadím na tu pupalku, my máme blok oba :grinning: :grinning: jen teda nevím jak jí dávkovat - 3x2 tobolky mě přijde jako megadávka.....ale možná v menších zase neúčinkuje.....
25. zář 2008 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já byla dnes taky na KO, na Obilňáku....holky, jestli se tam někdy dostanete k dr.Dostálové - malá /pod 155/, hnědé vlasy tak pod ramena....vypadá jak studentka....řvěte dopředu, že Hamiltona nechcete!!!! Minulý týden od ní bolelo i obyč. vyšetření, ale dnes mi bez oznámení ten hmat udělala a já měla sto chutí jí z té kozy zdrhnout :angry: Nevím, jestli je tak necitllivá, nebo je to tím,že má fakt malou ruku, takže než se k tomu čípku dostala.....a pak tam ryla jak krtek :angry: :confounded:
V prvním těhotenství mi ho dělali několikrát, bylo to nepříjemné, ale takovou bolest fakt nezažila. Myslela jsem, že nezvládnu cestu vlakem domů, chvílema jsem nemohla bolestí ani chodit. Od té doby ležím a piju burčák, tak už mě pomalu nic nebolí :grinning:

A další maminy co tam čekaly /a mohutnější přes boky než já/ říkaly to samé, že je to pěkně bolelo a kolikrát jim to neřekla ani potom. A ráda prý ráda posílá na vyvolávačku ještě před těmi 10 dny po TP.
Což teda já - pokud k tomu nebudou zdravotní důvody - odmítám.

Jo a holky co chcete taky rodit na Obilňáku, dnes se opět rodilo o106 :dizzy_face:
25. zář 2008 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
ježiš na těch ambulancích jsou snad všude samí stážisti a studenti a pořádný rozumný doktor nikde. Já se děsím další kontroly na koho zase natrefím :angry:
25. zář 2008 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
marci...ona určo není studentka, ale je maličká a vypadá mladě.....
25. zář 2008 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci,
taky mi to dávkování pupalky přišlo jako moc, ale tady píšou, že doporučená dávka je 2-3g a jedna tobolka obsahuje 500 mg, takže je to OK:
http://www.ordinace.cz/clanek/pupalka-dvouleta/

No i kdyby to nepomohlo, tak je aspoň dobrá i na pleť, tím se nic nezkazí :grinning:
26. zář 2008 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pezi už jsem na ní najela včera večer, tak uvidíme zda bude mít nějaký účinek :slight_smile:
26. zář 2008 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak uvidíme, sice mi ta PA říkala, že těch prostaglandinů tam je málo, ale že to může být ta poslední "kapka" co chybí, aby se to rozjelo..
No ale jetsli si mám teď vybrat sex nebo pupalku, tak pupalka vede :slight_smile:
26. zář 2008 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pezi tak to u mě taky :grinning: :grinning: :grinning: .... si říkám, že lepší pupalka než nic
26. zář 2008 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky ja vas sleduju sem tam a musim se smat, hlavne tomu sexovani, clovek si taky vzpomene na to jak vypadal jak velryba a sve zazitky :grinning: Uz jsem zvedava na vase mimisky. Lani, jak se vede? My ted mame obdobi lezeni, sezeni atd. tak nestacim chytat...Zlate obdobi lezeni :sweat_smile: :sweat_smile:
26. zář 2008 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
myslela jsem zlaté období ležení a že my teď máme období lezení a sezení, já bez těch háčků píšu jak dement, mateřská mi leze na mozek tak se omlouvám, snad to přelouskáte :sweat_smile:
26. zář 2008 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte bříška, vám se to teda krátí, už aby to bylo co?
naše Juli má v pondělí 4 měsíce, tak se koukám na fota jaká byla malušenká a okatá když se narodila přinde mi to docela dávno.
Pijete i maliník? mě to aji pomohlo, při nástupu k vyvolávačce sem měla CS na 3 a na 10 to bylo po oxy během 2 hodin tak to asi mělo i nějaký smysl
26. zář 2008 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,

takže malá mi hooodně přibrala-má přes 2,5 kila, je to šikulka. Stále však koncem pánevním, to už se nezmění. Jo sharon, tak dneska na kontrole se ve mě hrabal taky jakýsi medik, ale byl opatrnější než paní Dr.řekla, že to bude nepříjemné, od té doby krvácím-možná, že hamilton.
jinak holky-1.10 nastupuju na vyvolávačku :grinning: ale doktorka mi kladla na sdrce at s manželem máme hezký večery, že je to JEDINÝ a nejůčinější způsob jaksi poposunutí :grinning:
čípek mám hodně krátký a měkký, tak říkala, že když se budu snažit....možná, ale nikdo neví. No teda ví se, že nejpozději ve středu prostě porod bude :slight_smile:

jinak dneska obilnák narvanej pod střechu, byli opět plní :angry:
26. zář 2008 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti, ty mě snad předběhneš a to bys podle termínu neměla!!! Já na tom budu muset zapracovat, ale nic na mě nezabírá. Holky já se toho vyvolávání bojím jak čert kříže, nevím proč ale mám vůči tomu úplně psychický blok a ono to možná tak strašný není. Zítra mám v plánu nějakou megatúru...
26. zář 2008 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
marci,

tak strašný to snad nebude. Mně píchali ten oxytocin do žíly a byly to takový stahy ale asi jako MS bolesti silnější. Záleží prý na tom, jestli jsou ty cesty porodní aspon trochu připravené anebo vůbec :angry:
26. zář 2008 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já vyvolávání odmítám dřív, jak 10 dní po termínu. Co znám kamošky, které rodily s vyvolávačkou i bez, tak každá říká, že s vyvoláváním jsou ty bolesti mnohem horší.

Ale asi fakt záleží na tom, jak jsou připravené cesty a jak snáší ženská bolest. No, já do toho dobrovolně nepůjdu :grinning: :grinning:

Beti...a měla jsi tam tu Dostálovou? Od ní bylo nepříjemné a bolestivé i obyčejné vyšetření :unamused: Jinak na Obilňáku říkají po Hamiltonovi "že tomu trochu pomohli"
Jo medika - takového vysokého, štíhlého, myslím světle hnědé vlasy /nebo blond,nevím/ jsem měla minulý týden a byl mnohe jemnější než ta dr.
Tak to bude mít malá pěkné datum narození :slight_smile: to bych taky brala, ale manžel chce, ať vydržíme do jeho narozek - tzn. do čtvrtého :grinning:
26. zář 2008 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
sharon - chápu, že nechceš vyvolávat, ale zase znám případy, kdy se čekalo a čekalo a pak to bylo tak tak aby bylo mimi i mamka v poho, takže já teda bych to nechala na dr., aŤ to posoudí

a taky dost často znám, že se ty děti narodí večer před vyvoláním :slight_smile:
26. zář 2008 v 17:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
sharon,

ne,ne, Dostálová to nebyla, jsem se schválně dívala :slight_smile: oni by mi to nevyvolávali asi tak brzo, ale malá má právě už málo vody, ještě mám streptokoka a ještě jdeme koncem pánevním, tak si myslím, že je toho víc a oni se spíš bojí nechat nás dýl nosit. Malá přibrala za zhruba 3 týdny 700g :slight_smile:

na vyvolávačku se netěším, takže se budu snažit, aby to šlo samo :slight_smile: , ale jak jsem psala oxytocin jsem již dostala a ne že by to bylo příjemný, ale furt si říkám, že je to individuální. Některá maminka má odrozeno třeba do 4 hodin, jiné to vyvolávají dva dny :angry:
26. zář 2008 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti,
to je fajn, že malá tak přibrala, je to holka šikovná :wink:
Byla jsem teď na delší procházce a myslela jsem že nedojdu, jak mě rozbolely záda, děs..Ale aspoň že je venku hezky, o víkendu má být taky, plánovali jsme s manželem taky nějakej pěší výlet, ale aby mě nakonec nemusel tahat na zádech :grinning:

Jinak maliník piju asi od 36 nebo 37 tt, teď 3 x denně, tak jsem zvědává,jestli to fakt pomůže při otvírání u porodu..
26. zář 2008 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
titida....s tím odmítáním vyvolání to samozřejmě myslím, pokud bude všechno v pořádku :wink: a já taky patřím k těm, které začli rodit v noci před naplánovanou vyvolávačkou :slight_smile: Proto říkám že, bych chtěla těch 10 dní po termínu počkat.... v prvním těhu mi fakt toho Hamiltona dělali snad 3 nebo 4 krát, po posledním/v PÁ/ řekli, že určitě o víkendu porodím, ale kdyby ne, tak ve středu nástup na vyvolání...no a mě praskla plodovka v až v úterý ve 23 hod. - 9 dní po termínu. Já totiž v obou případech otěhotněla okamžitě po vysazení antikoncepce, kdy jsem místo klasické MS jen špinila a to určitě ne po 28 dnech, takže se o nějakém pravidelném cyklu nedá vůbec mluvit. Před tímhle otěhotněním mi dokonce dr řekl, že podle utz mi nefungují vaječníky, takže určitě neotěhotním :grinning: a já byla za 3 týdny v tom :grinning:
26. zář 2008 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
beti...to malá přibírá přímo ukázkově :slight_smile: uvádí se, že průměrné přibírání je 200-250g za týden :slight_smile:

hihi....a včera, po tom červeném burčáku.....jsem po měsíci spala jak mimino!!! Vzbudila jsem se jen 2krát a když malá odešla do školy,tak jsem ještě na 2 hod. vytuhla. Takhle dobře jsem se necítila ani nepamatuju, takže jsem po dloooooouheeee době zvládla i ranní sex :grinning: Furt jsem čekala že se rozjedou kontrakce jako minule /navíc po Hamiltonovi, že/....a nic. Mě dnes prostě vůůůůbec nic nebolí :grinning:

......tak nevím, jestli to není ticho před bouří???..........no, každopádně si dnes dám opět skleničku burčáku :grinning: Teď jdu dělat bramboráky :wink:
26. zář 2008 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky-alkoholky! Teda vlastně těhulky :grinning: teda vy si užíváte - pití vína, sexík,.....no, po porodu nebude ani jedno :grinning: ne, ted vážně! Už konečně začněte rodit, at už řešíte takové ty miminkovské "problémy" a já zas budu v obraze. Ten můj předčasný porod byla taková rychlovka celkem, takže když vy se tu pořád dokola snažíte dělat bůhví co a pořád nerodíte!!!! Já to nechápu!!! Já jen uklidila pár skříněk a poliček, ani to moc dlouho netrvalo, nepřišlo mi to jako velká námaha a rodila jsem! Asi to fakt není o tom, ale tím, že ty miminka prostě vědí, kdy mají přijít na svět a na naše snažení - nesnažení kašlou. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Ale moc vám přeju, at už to je a at už se z mimísků radujete.
My už máme Matýska od včera doma z nemocnice, je v pořádku, pěkně papká, trápí ho jen prdíky, ale to už tak k tomu všemu patří. Já nakonec skončila "na práškách" - už jsem ty svý depky fakt nezvládala, stejně nekojím, tak přechodně pár týdnů si zobnu pilulku - aspon budu mít průpravu na antikoncepci.
Holky, moc vám přeju co nejrychlejší porody, bez komplikací a hlavně zdravé a hodné mimísky. A taky, at se vám ty šííílené poporodní depky vyhnou obrovským obloukem!!!
26. zář 2008 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, hlavně si z toho nekojení nic nedělej, na tom prostě VUBEC nesejde, jsem docela naštvaná tady za tu propagační laktační ligu, jasný, že je fajn kojit, ale ty mamči, který nemůžou, tak se pak snad mají cítit provinile či co, nechápu, ať jdou s tím do prčic.V naší generaci nebyl kojenej snad nikdo a žijem a spokojeně :sweat_smile: .Takže hlavně klídeček, miminko potřebuje vyrovnanou maminku, hlavně ať ti teď ze začátku s malým někdo co nejvíc pomáhá, ty první týdny zžívání jsou krapet psycho a tenkrát bych si taky pár prášků lupla mít to po ruce. No občas bych je potřebovala ještě teď :grinning: .Prdíky jsou prevít, malá na to trpěla děsně, masírovali jsme mastí Pupík, dávali SAB SIMPLEX a skvělé jsou prý i jakési Probiotické kapky (snad jsem ten název nepopletla), které jsou ale údajně drahé jak čert. Bohužel občas nepomohlo ani to, tříměsíční kolika je tříměsíční kolika. :unamused: Tak se drž a věř, že bude líp, Matyášek Ti později všechnu snahu a únavu vrátí prvním úsměvěm a prvníma slovíčkama. :wink:
26. zář 2008 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda koukám, že dnes nikdo nepíše...tak třeba už se rodíííí :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
27. zář 2008 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,

jani, to je vždycky vidět víkend,když jsou ti naši chlapi doma :grinning: včera jsme byli na 3-hodinové procházce, sotva jsem to dofuněla domů, ještě jsem vařila, pak jsme byli na večeři. Večer mi bylo špatně, ale pak to zase přešlo. Mrnousek se prostě v břichu zabydlel a ven teda ne, ale o to víc bude naprdlá, až ji budou ve středu vyvolávat :grinning: aspon tak ji to pořádk říkám :grinning:

a jak válčíte vy těhulky a maminky?
28. zář 2008 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, u mě taky klid - včera mě sice večer pobolívalo břicho, ale kde nic tu nic :unamused:
28. zář 2008 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky Babulky ... nějakej ten pátek jsem tady nebyla ... no a tady už se bude rodit :grinning:

Holky jinak zda už to chcete mít zasebou, tak mě fakt pomohl sexík ... no, jestli se tomu tak dá říkat .... přenášela jsem tejden .. pak jsem teda svolila a malej se druhej den narododil ... tak vesele do toho .. moc vám všem držím palečky, aby byl pohodovej porod.
28. zář 2008 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky.......já taky stále 2v1 :grinning: V noci ze mě sice začalo něco vytíkat, ale na plodovku to nevypadalo, tak jsem vždycky zkontrolovala a pak šla rychle spát s tím, že kdyby se dnes nááááhodou něco dělo, tak ať jsem vyspaná :grinning: :grinning: Tahle psychologie kupodivu funkovala a já se celkem vyspala. Tak uvidíme. Dnes mám naplánovaný podzimní úklid dvorku a zahrádky, a pak si dáme procházku :sweat_smile: Tak hezkou neděli, večer sem ještě nakouknu :wink:
28. zář 2008 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
tak já taky stále 2v1 :grinning: , v pátek odhad váhy dle Dr. 3.40 kg, prý to tak vypadá i podle břicha - nechápu :astonished:
Velká procházka, červenej svařáček...... a vůbec to nevypadá, že by se "něco" mělo dít.
28. zář 2008 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jadvi, máš pocit že je ta váha vysoká?
U mě taky nezabírají ani túry ani svařák nic....
28. zář 2008 v 17:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
marci,

jadniga nemá velkou váhu, jenže jdeme tím koncem pánevním, tak jsem obě asi pěkně poprděný :grinning:

v kurzu nám říkali, že miminko nenaroste nikdy tak velké, aby jej maminka nemohla porodit-příroda prostě, ale chápu, že když jsi malinká, že máš strach. Nakonec se budeš ale třeba divit, jak miminko bude rychle venku :grinning:

já už aktivity vzdávám-dneska ta 5kilometrová túra, vařila jsem, pak ještě vytírala podlahu, ted jsem smažila palačinky a ještě se chystám žehlit a myslím si, že ani to toho malýho mrnouska nepopožene ven, i když břicho bolí :angry:

zase nás ale musím ještě jednou pochválit, že jsme to dotáhly pěkně daleko (začínala jsem na koníkovi v 8 týdnu těhu a myslím, že jsme na tom byly všechny podobně), takže velkou odvahu a sílu už jsme holky prokázaly a naše miminka taky! :grinning:
28. zář 2008 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek