• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
betinko, zatím nevíme ke komu půjdeme, jdeme tam poprvé :unamused: a zatím se nám otěhotnět nepodařilo. Ach jo, je to hrozný na psychiku a když člověk neví co ho čeká, tak je to mnohem horší :frowning2: ... Držím palečky, aby si to všechno zvládla!
29. zář 2008 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak mám po další kontrole, u mě je to vždycky takový bleskový, monitor bez problémů, kontrola taky - prý mám porodní cesty nachystané tak, že můžu večer klidně rodit (no jenže to jsem slyšela už před týdnem, že). Jinak dneska se žádný váhový odhad nekonal, doktorka co mě vyšetřovala říkala, že je to blbost to teď dělat, že mi proměří pořádně pánev, jestli nemám nepoměr mezi hlavičkou a pánví, že to je pro mě mnohem důležitější - takže výsledek je zatím ten, že by malej prošel a žádný nepoměr tak není...............takže už chci rodiiiitttttt!!!!!
Navíc dneska byl v Bohunicích strašně podezřelý klid. Ráno jsem tam byla na monitoru sama. Všechny sály prázdné. Akorát na jeden zrovna přijímali jeden manželský pár na vyvolávačku - paní se tam ještě procházela sály, aby si vybrali, který se jim nejvíc líbí a i PA na ambulanci byla celá nesvá z toho, že nikdo nejde :grinning:
29. zář 2008 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
luci, oni ti doktoři nějaké řešení naleznou, zvlášť v dnešní době, jsem o tom přesvědčená. Důležité je, že ty miminko mít může, takže řešení se najde určitě!

marci..jojo dneska by se rodilo, pokud by bylo volno, ale musela by přijít bouřka :slight_smile:
29. zář 2008 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky, tak novinky od Sharon,

ted psala...Ahojky, tak už ležíme v nemocnici, včera to byla plodovka. Dnes už sice neteče, ale musím dostat antibiotika. Nemají volný sál, takže se zatím vyvolávat nebude, pokud se nerozjede porod sám, tak zítra ráno. Všechny zdravím...

tak jsem Sharon napsala, že jí držíme pěstičky....tak Obilnák je narvanej, holky, snad fakt nebudeme rodit na chodbě, to je hrůza :angry:
29. zář 2008 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jeďte do Bohunic - tam bylo dneska prázdno :grinning: :grinning:
Jinak sharon samozřejmě držím moc palce!!!
29. zář 2008 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky,

mám dotaz...když uvažuju o nadstandardním pokoji a vím, že půjdu rodit ted ve středu,myslíte si, že se do porodnice volá anebo prostě dojedete na místo a zjistíte,jestli je tam volno?
29. zář 2008 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já si myslím, že předem ti ho asi beti nezamluví, že spíš uvidíš na místě. I když zkusit to můžeš....
29. zář 2008 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
:frowning2: jak jsem tam byla naposled, byla jsem na pokoji pro 5 maminek, to je myslím jenom na Obilnáku, takovej obr pokoj a připadala jsem si jak v Nemocnici na kraji města-asi tak ta doba :grinning:
29. zář 2008 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
No to ti věřím, PA na kurzu kam jsem chodila, říkala, že je to fakt jenom na Obilňáku, když je stav nouze. Že to sice nikde nezveřejňují, všude se píše max. 3 lůžkové pokoje, ale když je nouze jsou prý i po 6:slight_smile:
29. zář 2008 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jj, ale hlavně, jak jsou tam ještě vysoký stropy...jako bylo to celkem takový úděsný na psychiku a navíc tam dají dohromady na ten pokoj rizikový, už maminky a všechny dohromady :angry:
29. zář 2008 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ono ani to stísněné šestinedělí v Bohunicích není to pravé ořechové, tam má zase člověk pocit, že je jak v umakartové krabici. Já se modlím, ať se dostanu když ne na nadstandard, tak aspoň na zrekonstruovaný pokoj šestinedělí!!
29. zář 2008 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj,

marci, mě se nezdá mimi velký,ale před týdnem byl dle UZ odhad 2,90 kg a za týden 3,40 kg - což mi připadá divný.
A jak psala beti tím KP je lepší rodit, když je mimi menší, říkali že mě nenechají do termínu - což je v sobotu - to mi teda moc nepomůžou,když mám kontrolu zítra a budeme se domlouvat na vyvolání, vezmu si rovnou tašku, kdyby měli volno - a doufám, že nadstandart.
29. zář 2008 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
jadvi škoda žes neměla kontrolu dnes - dnes tam bylo volna habaděj:slight_smile: Mě dneska jiná dr. ani váhu neodhadovala, prý je to k ničemu, důležitější je proměřit pánev jestli projde hlavička - to udělala a že prý zatím projde.... tak mě trochu uklidnila. Jinak jsem taky měla už tašku v kufru auta:slight_smile:
29. zář 2008 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak těm jejím odhadům taky už nějak nevěřím. To by u tebe vypadalo na přírůstek váhy o 500 g za týden. To mě minulý týden zase odhadli týdenní nárůst 600 g. Taky mi to přijde blbost. Navíc dneska ta dr. říkala, že v této fázi těhu jsou odhady váhy už naprosto nepřesné a orientační - tudíž k ničemu
29. zář 2008 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
jak jsem tam byla v pátek, taky nic moc lidí, takže snad nám vyjde ten nadstandart, chtěli mi malou otáčet :angry: :angry:
uvidíme zítra, byla jsem otevřená v pátek na 2 prsty -což je asi málo, ne??

Dnes byl zase velký úklid a zkusíme se přemoct k sexu,,aby to šlo raději samo :wink:
Marci a tebe nechají až porodíš sama??? Žádná vyvolávačka???
29. zář 2008 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zatím slovo vyvolávačka ani nepadlo. Dneska se ta dr. tvářila, že můžu klidně večer porodit, řekla, ať to jdu rozchodit a vrátím se, že mají prázdno....... no nějak to nevidím, protože se nic neděje.
29. zář 2008 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sharon držím palce,ať vše dobře dopadne :slight_smile:

takže už se to rozjelo :grinning: :grinning: :grinning:

ve středu to čeká betinku a dál se uvidí :sunglasses:
29. zář 2008 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
marci třeba budeš překvapená a zítra se tam potkáme :grinning: :grinning: :grinning:
29. zář 2008 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky a necháte si píchnout epidurál??? Myslím,že mě ho píchnou, protože to budou vyvolávat a ještě ten KP. :fearful:
29. zář 2008 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já bych to chtěla zvládnout bez epidurálu. Mě to píchání do zad strašně děsí. Na druhou stranu si zase říkám, že v případě akutního císaře je lepší ho mít píchlý, protože pak jenom přidají dávku a můžou operovat a nemusí z toho být celková anestazie. Takže nevím.........spíš ale řeknu, že hned ho nechci
29. zář 2008 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdárek Holky,jak se daří?Kvůli stěhování nemám vůbec čas sem chodit.Bohužel.Dneska jsem byla na kontrole a vše je O.K.Malej je hlavičkou dolů a je asi opravdu velkej.Prý má tak týden předstih.
Chtěla jsem se zeptat,jedna z vás tu psala,že bude prodávat epi-no,napamatuju si která,můžete se mi kdyžtak ozvat přes Ip.Díky moc:slight_smile:
29. zář 2008 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jadvigo,

no u nás je ten epidurál nasnadě, ale já jej bohužel kvůli tetování prostě nedostanu, mám tetování zrovna tam, kde napichují a to oni neudělají.
no už se to tady hezky rozjíždí ty porody, za chvilku už budeme jen řešit jak kojit :grinning: jadviga, 2 prsty jsou dost, já jsem na jeden a dr.říkala, že to se porodní cesty chystají, i když jak psala marci, to už říkají asi 14 dní :grinning:
29. zář 2008 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
beti, fakt ti to kvůli tetování nepíchnou - proč????? :astonished: Já mám tetování "naštěstí" zezadu na krku :grinning: :grinning: :grinning:
29. zář 2008 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
protože je tam to barvivo pod kůží a může se dostat do kontaktu s tím roztokem a způsobit paseku. Taky jsem to nevěděla, ale řekli mi to tam dva doktoři, že to riziko dostání se barviva tam, kam by nemělo prostě nikde nepodstoupí. Jenže kdo o tom ve 20 letech uvažoval :angry:
29. zář 2008 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky, co s váma dělá to dnešní počasi?

já měla v plánu, jak všechno hezky nachystám, ještě poklidím, upeču buchtu bla bla a ted atdy sedím a čumím jak vykulenej ježek a jsem nějaká mimo :angry:
29. zář 2008 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem to trochu pročetla a koukám,jedna už je v nemocnici a další se na to chystají.Moc držím palečky,ať vám to dobře dopadne a vy i mrňata jse O.K.
29. zář 2008 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti já jsem jak praštěná palicí po hlavě a navíc mě ta hlava k tomu bolí. Odpoledne jsem asi 1,5 hodiny spala a teď jsem jak vyoraná myš :confounded:
29. zář 2008 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
marci,

jen si tak říkám, že jen doufám, že tohle počasí tak hůř prožíváme, protože jsem těhule, protože kdyby mi bylo takhle blbě a měla bych se starat nevyspalá o miminko....no asi by nic nezbylo, ale teda moc si top nedokážu představit. :frowning2:
29. zář 2008 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ale to víte že sleduju - jen večer vždycky na minutku nakouknu co jste nakecali a dem spát... pořád se pohybujem stavba, mrně - holt je to náročný na čas
Máme se tak moc fajn jak jenom to de.... :wink:

Vzpomínám jak to tady vypadalo na začátku všechny vyplašený, vypleštěný, obavy o předčasných porodech a teď už skoro všechny přenáší... :grinning:
Beti - bez obav - vždycky se někdo najde kdo pomůže když už padáš na hubu.. :slight_smile: Mrně za to stejně stojí. :wink:
30. zář 2008 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
lani, já v to doufám, ale dneska se mi už prdelka klepe strachy :grinning:

holky, holky, máme další mimčo!!!!!!!!!!!!!!!!!!....přeposílám sms od Sharon

Ahoj, tak jsem tady! Píše za mě maminka, protože jsem ještě malinká. Jmenuji se Julinka,narodila jsme se dnes v 8:55, měřím 50 cm a vážím 3,25 kg a jsem nádherná :slight_smile:
30. zář 2008 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek