• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
Ahojky holky, já tu strašně dlouho nebyla!!! Tak gratuluju a přeju hodně štěstíčka všem novým miminkám :slight_smile: Naše Monička přišla na svět taky trochu dřív... Narodila se 22. září ve 12.55 v Bohunicích!!! Je zdravá a moc krásná, váha 2,8 kg a 47 cm!!! Porod byl náročnej, protože už v noci ze soboty na neděli mi začla odtíkat plodová voda a v pondělí mi porod vyvolávali!!! Jsme ale v pořádku a moc šťastní!!! Tak hodně štěstíčka všem, co je to ještě čeká a ostatní si užívejte své krásné miminka :wink:
2. říj 2008 ve 13:46  •  čeká miminko, termín má v říjnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
Velká gratulace marci a všem ostatním.
Holky, hodně trpělivosti a zdaru s mimískama.
Dlouho jsem tady za váma nebyla, nestíhám, pořád kočárkuju. :grinning:
Mějte se maminky a těhulky :dizzy_face:
2. říj 2008 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak Beti, hurá, máš to za sebou a malá má pěknou porodní váhu. Moc gratulujeme a přejeme hodně zdravíčka :slight_smile:

Tak, co ty další mimísci, kdepak jsou? A jak se daří těm čerstvě narozeným? A maminkám? Doufám, že jsou všichni v pořádku a spokojení. :dizzy_face:
3. říj 2008 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tady se to pěkne rozrodilo, všem veliká gratulace :slight_smile:

Já už to mám taky za sebou, malá se narodila přesně na termín, 47 cm a 3,07 kg, je to malej bobek :dizzy_face:

Porod byl superrychlej, takový bych přála všem. Praskla mi voda v 8h ráno, hned začaly kontrakce, do porodky jsem dojeli o půl 10, PA zjistila, že jsem už otevřená na 8 cm a že rodíme :confused: to jsem teda byla vykulená, říkala jsem manželovi, klid, když praskne voda, tak to většinou trvá..ale překvapilo mě, že mi hned začaly kontrakce, docela silný a častý, v autě jsem se kroutila..No abych to zkrátila, před 11 h se malá narodila, takže porod se vším všudy trval 3 hodiny, PA to okomentovala: šťastná to žena :grinning:

Malá je zatím moc hodná, vydrží spát po kojení i 3 hodinky, pokud se teda mezitím nepočůrá nebo nepokadí, začíná být docela průtokáč :grinning:

Všem zbylým těhulkám držím palce, jak je na tom Marci??
3. říj 2008 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peza: taky velká gratulace! Teda to je najednou maminek :grinning:
3. říj 2008 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ty jo,člověk tady pár dní není a už je pomalu poslední těhotnej:slight_smile:

všem maminkám moc,moc gratulujeme a přejeme hodně štěstíčka do nového života.Hlavně,ať jsou ti vaši mrňouskové v pohodě:slight_smile:
3. říj 2008 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
peta07: moc a moc Vám s Mirkem ze srdce gratulujeme a přejeme, aby šlo všechno teď už jak po másle a bylo vše tak jak má! Mějte se báječně!!! :wink:
3. říj 2008 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
betino a ostatní: blahopřeju k mimískům :slight_smile:
3. říj 2008 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peta07 Peza - velká gratulace a hodně zdravíčka vám i drobkům. :slight_smile:

To se nám to tady pěkně rozjelo s těmi porody... Debata se tedy sice skvěle zasekla... :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. říj 2008 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lani, no když všichni rodí, tak nemůžou debatovat :grinning: Jsem zvědavá na zážitky Sharon, Betky, Marci atd. :sweat_smile: Co Elenka, máte se? My přežíváme, ale už chci jaro, to počasí je na pytel a ty boje při oblíkání - to mě fakt neba :grinning: se těším jak vyrazíme konečně na jaře na písek, pojedem na dovču, uděláme si výlet do zoo, prostě to bude veselejší než sychravý podzim :sweat_smile: Simuš dává zabrat, spí teď na prd, tak přežívám o třech kafích a hroznovým cukru :grinning: :grinning:
3. říj 2008 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky všem dalším maminkám gratuluji :slight_smile: llllucka neboj nejsi poslední jsem tu ještě taky :slight_smile:
4. říj 2008 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ty jo, člověk sem chvíli nenakoukne a tady se rodí jak na běžícím páse.
Všem maminkám moc gratuluji :dizzy_face:
4. říj 2008 v 17:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, mám jen chvilku, tak vás jdu pozdravit a poblahopřát všem maminkám a miminkům :wink: My se máme zatím fajn, Danielek celkem přes den spinká, tak mám asponˇčas na Adámka :grinning: Ten je z Daníka úplně paf, pomáhá mi a pořád ho chce chovat a hladit :wink: Tak doufám, že mu to vydrží co nejdéle a nebude moc žárlit :wink:

pro barca1: O Milouších písnu později, je toho víc na vykládání :wink: Ale celkově jsem byla spokojená, ikdyž jsem chtěla původně rodit na Obilnˇáku :wink: Bylo všude plno a odeslali mě tam. Docela se nám tam i věnovali, já to naštěstí třeba s kojením nepotřebovala, ale když si řekneš, co potřebuješ, poradí Ti. Některé sestřičky dokonce sami přišly a ptaly se :wink: Jinak třeba napiš, co by Tě konkrétně zajímalo. Ahoooj
5. říj 2008 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé Babulky .. člověk se touoá tady není .. a vy už máte skoro všechny odrozený .. a to jste před chvilkou začínali těhulkovat ... Moooc Vám všem gratuuluujuuu ... aji Michálek :grinning: ... hledáme potencionální nevěsty :grinning:
5. říj 2008 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, moc vás zdravím, dnes jsem se vrátila z porodnice :slight_smile: Davídek se narodil 2. 10. v 1.20 hod. Porod byl sice krutej, ale docela rychlej. Malý vážil 3,65 kg, 54 cm. Měl opravdu větší hlavičku - 36 cm, ale díky epi-nu mám jen velmi malý nástřih. Jinak je to opravdu miliónový dítě. Nepláče, spinká, jsem se s ním v porodce málem nudila :slight_smile: Časem vám sem určitě dám nějaký foto.
Teď vás musím dočíst, abych věděla kdo už má taky odrozeno :slight_smile:
5. říj 2008 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci, gratuluji k Davídkovi a přeji, ať mu ta pohodička vydrží. Co mám zatím zkušenost od kámošek, tak kluci mi příjdou mnohem větší pohodáři než holčičky, ty se postupem času se zlobením malinko rozjedou :sweat_smile: ale aspoň o nich víme :grinning:
5. říj 2008 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak další mimča jsou na světě, bezva!!!
Marci, tak jsi to zvládla, jsi fakt šikulka!!! :slight_smile: Teda Davídek byl při porodu "kus chlapa", tak jsi ráda, že to máš za sebou, že? A co porodnice, pisni, jak jsi byla "spokojená".

No, my už máme konečně přes 3 kg (dnes měl 3,21), tak už pomalu vyrážíme na ty vycházky. Jen jsme na to zatím sami :frowning2: Musíme si tu někoho najít. Nejste holky, některá z Vinohrad? nebo okolí?
5. říj 2008 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani a jak ti je, už je to lepší? Myslím jak jsi psala ty depky :frowning2: Z V|inohrad bohužel nikoho neznám, ale určitě se brzo seznámíš :pensive:
5. říj 2008 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Jani, krmila jsem, tak mám "zpoždění". Je střídavě jasno a oblačno - antidepresiva ještě nazabraly úplně, má to pomalejší nástup. Ale snažíme se, jak se dá.
Četla jsem na "depkach" jak jsi ted na tom se Simčou - přeju co nejméně úrazů a taky co nejvíce spánku. :slight_smile: Snad se zadaří :slight_smile:
No, jak to tak vidím, stále je na co se těšit. Myslím, že na těch práškách budu asi tak do těch Matýskových šesti let :grinning:
Jinak doufám, že až vyjedem ven víc, tak nějaké "spřízněné" mamky potkáme :slight_smile: Je to fajn nebýt na vše sama :wink:
5. říj 2008 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, mně to hrozně pomohlo, že jsem tu našla v okolí aspoň pár holek s kterýma se dá pokecat, určitě taky najdeš, zkus si založit téma Brno-Vinohrady a uvidíš, že se nějaká mamka ozve :wink: :sweat_smile: . U nás je to s tím spánkem celkem krize to je fakt, malá usíná brzo (protože nechce přes den spát) a pak je kolem půlnoci vyspaná :pensive: . Vzpomínám jak když byla malinká spala v noci i 12h.v kuse, to je teď uplně utopie... A s těma úrazama to je kapitola sama pro sebe, dnes jsem jen odběhla slít těstoviny a malá se doplazila z koberce za mnou na dlažbu a tam s sebou třískla :cry: . Je to pořád něco a já doufám, že ji ve zdraví vypiplám, ale bude to takový otloukánek, je hrozná neposeda a uhlídat ji, to jsou nervy i pro mě a upřímně, tak jak jsem unavená teď, to jsem v životě nebyla...ani v práci v hlavní sezoně :pensive: . Tak já jdu chrnět, drž se a ať Matýsek pěkně roste a je na mamku hodný, pá.
5. říj 2008 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky - vždycky se sem dostanu na půl minuty a musím zas za malou... má to prostě vypočítaný.. no snad teď aspoň na jeden pozdrav bude spát.. :wink:

Marci - moc gratulujem k obříkovi..ani né tou váhou, ale tou délkou - to je něco. :slight_smile:

Jana sun koukám že bojujete. Teď už bude určitě líp když nebudeš muset být pořád zavřená doma, tak se třeba trochu i odreaguješ. :slight_smile:

Janula - říkáš nejhorší nás teprve čeká jo? Já myslela že nejhorší období je "a proč?" :grinning:

Když to vezmu kolem a kolem tak je zatím pořád ještě miliónová. Na to co jsem si zažila a čekala si absolutně nemůžu stěžovat. Začala se usmívat (hlavně když konečně přijdu na to proč plače... třeba začnu rozbalovat a usměje se tak je mi jasný že jsem našla zdroj pláče). Hlavu udrží při lehu na zádech ve středu - takže ji poslední dobou bavím tím že jí třepu nějakýma hrkálkama nad hlavou a zvažuju nákup nějaké hrazdičky co by vydržela i když do těch hraček později bude mlátit a tahat za ně. S pasením je to horší... buď je čerstvě vyspaná a má hlad (tudíž na to nemá náladu) nebo je zas krátce po jídle... a když už ani jedno z toho tak je obvykle už hodně unavená... Na návštěvě dělá děsnej vyrvál a chce domů - do těch stěn který zná (už teď se děsím stěhování - asi si nás pěkně vychutná než pochopí že bude doma tam). No a kočár to je kapitola sama pro sebe.. kočár máme prostě na koukání a do nebíčka to moc zábava není takže chvilku a pak jezdíme s muzikou ani dudlík to nespraví a spat tam to se stalo jen jednou když jsme jeli od Dr. tak se uřvala a usnula vyčerpáním..Jinak většinou chvíli filmuje že spí a jen co člověk zastaví tak má oči jak tenisáky a čeká co příjde.
6. říj 2008 v 08:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
lani, já bych neřekla, že tohle je nejhorší období, ona ta únava je děsná, protože ji pořád člověk musí hlídat (teď ji mám na klíně a píše se mnou :grinning: ) a jak jsem psala, v noci mi nechce už moc spát, ale zas je s ní i větší sranda než na začátku, tak to to vynahradí a i když jsem z ní občas vytočená na maximum, stačí aby se na mě zakřenila a vyměknu :sweat_smile: . Známá má dvouletýho chlapečka a říkala, že dokud nechodil, úspěšně po porodu kynula, od té doby co začal lítat, má 12 kg. dole tak se ještě je na co těšit, naše Simuš bude lítat jak kometa, už teď ji sundávám z nábytku, když se ho drží jak klíště :sweat_smile: .Jinak s tím kočárkem si mi připomněla nás, včera zas oči jak tenisáky, řev po celým parku a to jsem potkávala jen maminky se spícíma miminkama, ségra se řehtala široko daleko jakýho mám uřvanečka :grinning: . Lani, u nás se osvědčila hrazdička tak do 5měs., pak už o ni zájem nebyl,pak už byly a jsou nejlepší hračky ovladače, mobily atd. :sweat_smile: Mám jen obyč od Canpolu, dám ti sem link, ale kdybys chtěla, klidně ti ji daruju aspoň než nějakou seženeš.
6. říj 2008 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky děkuji za gratulace.
Jani.sun já byla v Bohunicích moc spokojená, porodila jsem v noci na nadstandardním boxu E a zůstala tam ještě celý den a další noc, takže pohodka. Pak mě přestěhovali na třílůžák do 7. patra, sice jsem z toho nebyla nadšená, ale bylo to v pohodě, WC a sprcha pro 2 pokojíky, akorát že se člověk tak nevyspal, Davídek není vůbec řvavé miminko, prakticky zabrečel teprve jednou dnes nad ránem, ale dvě holčičky na pokoji ty teda jely :grinning:
Jinak koukám, že hledáš spřízněnou duši z Vinohrad - to mě teda mrzí, před rokem jsme se z Vinohrad odstěhovaly, taky jsem tam nikoho neznala, ale i tak můžem dát někdy scuka :slight_smile:
6. říj 2008 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci, hlavně pozor, ať to nezakřikneš :grinning: :grinning: Simuš byla v porodnici jak polomrtvá, řvaní za ni obstarával sousední chlapeček a pak tak měsíc po porodu se rozjela a jede do teď :grinning: :grinning:
6. říj 2008 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Těším se už na Vaše fotečky mrňousků :wink:
6. říj 2008 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj jani.sun :slight_smile: :slight_smile: já jsem z líšně to je kousek ale budu rodit až začátkem listopadu tak když vydržíš můžeme pak podniknout procházku :slight_smile:
6. říj 2008 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
marci moc gratuluji k chlapečkovi :slight_smile:
6. říj 2008 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janula dík za nabídku - škoda že jsi nehodila ten odkaz...
Jestli hrazda vydrží bavit do 5-tého měsíce - tak to je zábava na 3 měsíce - to by za to asi stálo.
Koukala jsem se co se nabízí - a celkem by ušlo tohle http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=16926631&tab=2
víc se mi líbí sice tenhle nápad http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=16983941&tab=1 ale říkám si co na tom může stát osm stovek z druhé ruky - je to pár tyček a pár hader... hádám by jsme ji zvládly vyrobit taky..
6. říj 2008 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lani, promiň jsem hlava děravá. Je to tahle, ale je fakt taková obyč a koukám, že bych musela na to dohledat ty hračky, protože ty původní jsme obměňovali za různé jiné, stejné hračky ji za chvíli přestaly bavit :grinning: http://vse-pro-deti.cz/canpol-babies/hrazdicky/canpol-babies---hraci-koberec-s-hrazdickou-kralicek-c.02-263
6. říj 2008 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek