• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
autor
calisto,

moc a moc velká gratulace. No to je teda velký mimčo! já ti nevím, teda taky berčím, ale mám pocit, že někdy ze zoufalství, že všechno prostě nezvládnu -poporodní depka :frowning2:
8. říj 2008 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti, taky jsem bulela první týdny spíš jen ze zoufalství, takže klid, vše bude v pohodě a vše zvládneš. Pamatuju si, že jsem v porodce brečela, že malá se nedožije s mou péčí ani konce šestinedělí, vůbec jsem nevěděla jak se o ni postarat, nešlo nám kojení, plínku jsem poprvé nalepila naruby ( :grinning: ), no děs...a vidíš, už máme skoro 8měsíců !! :grinning: Tak se nestresuj,za chvíli se s malou sladíš a pak už i něco sem tam uděláš a nebudeš jen pořád kojit, hlavně odpočívej co to jde, kašli na úklid a vaření, to ať teď obstará taťka. :wink: V každé volné chvilce hoď nohy nahoru, tak jak jsem ti radila už v těhu :slight_smile: .Přeju klidnou noc a hodné miminka, držte se mamče.
8. říj 2008 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte vespolek,
calist to je teda cvalíček, ale hlavně že je zdravoučký, moc gratuluju.

JAni já popravdě taky bulela ale fakt jen sama ze sebe, jak sem byla nemotorná a jesi bude dost mlíka apod. Ted už jen občas ze strachu aby mi ji někdo nevzal, s manžou sme naznali že se čověk opravdu zamiluje jen párkrát a děti sou jeden z případů.

A Beti snad to nebude jako klišé, ale pokud se tomu nebudeš poddávat tak depka nemá šanci, čověk musí být trochu optimista jinak je na práškách z tohodle světa porád. Já taky kašlala na vaření a uklízení, manža není digitál, tak si poradil sám, nic jiného nezbylo...Miminko je dar a uživej si co můžeš od narození, takle maličký dlouho nebude.. :wink:
9. říj 2008 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky :slight_smile:
sharon2-musíš ty fotky nejdřív zmenšit v programu malování pak uložit a pak až vložit :slight_smile:
9. říj 2008 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky maminky a těhulky, :grinning:

naše Ellinka je moc hodná, skoro nebrečí.Včera tu byla Dr. vše v pořádku napsala vitamíny a za týden do poradny. Říkala, že nejdůležitější je pro miminko spokojená maminka :sunglasses:

Holky já jsem moc vděčná za toho císaře, hned ráno jsem skoro "běhala", pustili nás domů o den dřív, protože vše se dobře hojí, nic mě nebolí - jako kdybych nerodila.Takže Beti nabírej sílu a nic si z toho nedělej, každýmu se to hojí jinak, hlavně,že jste v pořádku :wink:

Taky často brečím a ani nevím proč - asi štěstí :sunglasses:
Všichni naši drobečci jsou moc krásní :grinning:
Všem maminkám sílu, tatínkům trpělivost a mimísků zdraví :dizzy_face:
9. říj 2008 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

tak jsme byli dnes s Matyáškem na kontrole v 6.týdnech a už máme 3.410 g a 52 cm - jsme pašáci !!! No, ale ještě pořád, jak vidím, máme co dohánět, rodí se tu pěkní cvaldové :slight_smile: Ale to je moc dobře, to maminkám moc přeju, ona ta piplačka s nedonošeným mimčem - fakt nic moc.
Ještě já, abych se dostala z těch svých občasných "hrozných" stavů a bude vše v pořádku. :pensive:

Jinak vycházkujeme a kočárkujeme o 106 - Matymu se v kočárku asi dost líbí - včera jsme ho doknoce museli po 4 hodinách budit! To se doma fakt nestane. Asi budem muset vyvážet ven i přes noc :stuck_out_tongue_closed_eyes: jsem zvědavá, kolik maminek v noci na Vinohradech potkáme :grinning:

Jinak holky, bývalé Vinohradačky - až se sem budete chystat, tak dejte vědět, třeba nám nějaký ten srazík fakt vyjde - taková aspon krátká procházka - občíhnutí miminek :wink:

Barči1 - drž se - porod KP - myslíme na tebe, at je vše v pořádku. Kde se chystáš rodit? Už ses rozhodla? Nevím, jestli jsi to už někde četla - v Bohunicích a Oblinák - upřednostnují přirozené porody, i KP, tak jen, abys věděla :wink:

Postupně si prohlížím všechny miminka, už se mi to taky trochu plete, ale jsou to všichni roztomilí bobánci a pro každou mamku ty nejkrásnější, že? :slight_smile: Hlavně, at nám pěkně prospívaj a jsou zdraví !!

Beti, o poporodní depce bych už já mohla napsat román. Drž se, co to jde. Všechny ti tu držíme pěsti, at se s tím dokážeš poprat a překonat to. :wink: Neboj, jen jeden případ z mnoooha dopadne jak já, tak já už jsem si to vybrala za vás za všechny, vy už můžete být v klidu. A slzy jsou štěstí :sweat_smile:

Jani, Simonka je tedy pěkné číslo, přála bych ti více klidu, ale zas na druhou stranu, když si vás představím, tak se musím smát - promin, vím, že to pro tebe moc k smíchu není - ale když to tak popisuješ a já si jí představím, jak to tam pěkně všechno rasuje, tak mi to vyvolá úsměv - tak se na mě nezlob :sunglasses:
Je fajn, že je to živá holka a ne žádné "mouchy snězte si mě" - ale chápu, že čeho je moc, toho je příliš. Tak se drž. :dizzy_face:
9. říj 2008 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Holky. Co jsem tu nebyla to je nových miminek. Strašně gratulujeme všem novým maminkám.
Beti moc jsem ti fandila aby bylo vše v pořádku a nokonec i po komplikacích je, to je dobře.
My jsme se mezi tím co jsem neměla času na rozdávání otočili hlavou dolů. Tak jsme moc rádi.
Byl to docela proces, ale spíš takový srandovní. MM se řechtal jak kůň když viděl co mi vyvádí břicho.
Když se tak dívám na ty vaše drobečky tak se těším strašně moc, ale když vidím na zahradě stále rozestavěný barák, tak si říkám. jesli by se Andrejce nechtělo ještě tak měsíc či dva počkat v břichu.
9. říj 2008 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, mě se teda zatím poporodní depka vyhýbá. Já jsem ale spíše racionální člověk, takže možná i proto. Nad Davídkem se rozplývám, ale hormony mnou nějak necloumají:slight_smile: Dneska jsem byli na kontrole u Dr. Po převážení jsme zjistili, že je po týdnu už nad porodní váhou. Má 3670 g, takže jsme byli pochválení - prý se jinak děti dostávají na svou porodní váhu po 2-3 týdnech. Náš malý je prostě otesánek, který navíc šokoval doktorku tím, že když ho položila na bříško, začal suverénně zvedat hlavičku:slight_smile:
9. říj 2008 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky
aureliaaa - tak to dopadneš tak jak já - taky ještě pořád nejsme na svým... a taky jsme si mysleli že to stihnem.
Marci - ke komu nakonec tedy chodíš? (teda myslím k Dr. s malou)
9. říj 2008 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
malým - samozřejmně... :pensive:
9. říj 2008 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásné brzké ráno.
Lanka taky si myslím a již pracuji na plánu B. Stěhuji tchýni do ještě menších prostor a vydobývám další drobná uzemí. Ve skříních, na podlahové ploše, v garáži a podobně. Musíme někam nacpat naše věci, abych mohla ty na mimi nacpat sem. Ono to pořád vypadá, že barák hotový bude, ale problémy jsou se síťařema (E.ON, RWE).
Co nadělám prostě tu budeme bábě na krku o nějaký ten týden(doufám) dýl i s miminem.
Na mimi už mám všechno. Zatím sem umístím místo postýlky jen kolíbku jelikož je podstatně menší, ale zase jen tak do 3 měsíců pak už bude malá. Jen doufám, že nebudu nucena vymýšlet plán C, to by už byl pak jen provaz přes trám v našem novém domečku. :unamused:
10. říj 2008 v 07:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,
aureli, já když sem šla rodit tak nám akorát dávali novou křidlicu a vazbu, týden před porodem se střecha sundávala. Všecky věci máme taky uskladněný všude možně a pak nemožu nic najít.Naštěstí snad do vánoc už budem mít patro hotový, malá bude mít pokojík 5*5 m a my konečně solo ložnic. Není nad vlastní pohodlí.
:grinning:
10. říj 2008 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky :slight_smile:
jani.sun chystám se rodit u milosrdných bratří pokud budou mít místo :slight_smile: no ale stále doufám že se malá otočí ik¨dyž to vypadá že se jí moc nechce :confounded: :wink:
10. říj 2008 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj.
Verapa, kdyby to bylo do vánoc tak si pískám a juchám. To už se dá vydržet. Ta vidina svého a pohodlného bydleníčka i když maličkého je posilující. Snad nám to vyjde oběma. A s těma věcma to máme obdobné. Něco je v garáži napytlované, něco u našich, něco ve slepě mého bytu co pronajímám, a výbavička zatím u sestry která mi to chystá. A to už švagr vrčí, že se nepohnou s vlastníma krámama a ještě tam tahám já svoje. Ale když jsem mu ukázala naši unimobuňku ve která teď přebýváme pochopil a je tolerantnější. :slight_smile: To jsou srandy v životě, ale až to přežijeme bude báječně. A dneska jsem objednala střešní okna heč!!! Musím se pochváit.
10. říj 2008 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lanko chodíme k dr. Baránkové
10. říj 2008 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak se mi podařilo splichtit popis porodu, takže jestli všech těch porodů ještě nemáte dost můžete si počíst :grinning: :grinning:
http://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThreadID=11048&vOffset=2250&vGroupOffset=0&vGotoLast=1#end
10. říj 2008 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,

konečně stíhám dočíst a něco napsat :grinning: takže od včerejška jsem nemocná, mám teplotu a jsem zahleněná, takže je to paráda. Navíc Verunka se rozhodla, že si obrát režim, takže v noci řádíme a přes den spíme, chodíme už tady s MM jak dva umrlci :grinning:
byli jsme v pátek u paní dr.tak je vše v pořádku, malá nabala o 100g a vyrostla o 2 cm :grinning: taky se ted zbláznila a chce jídlo po hodně a půl, takže budu asi muset začít s dudlíkem :angry:
ale dobrá zpráva je, že poslední 2 dny se mi už alespon lépe chodí, takže nějaké pokroky vidím. Holky, to jsme měly času jako těhule :grinning: si ted připadám jen jak upocená, uhnaná matka pluku :grinning: a to nám ještě nezačaly prdíky.

aurelia a holčiny, co ještě čekáte, musím vám napsat jednu takovkou vychytávku do porodnice.Vemte si sebou prázdnou 0,5 l pet láhev. Jakmile z vás půjdou po porodu očistky, měly byste se co nejvíce sprchovat a takhle si ulehčíte v tom, že po každ toaletě se přímo na WC míse omyjete spodek a je to opravdu super proti zánětům apod...a mně to ulevovalo i od bolesti-bylo to příjemný!
11. říj 2008 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Beti, taky jsem vzpomínala na období těhu, kolik bylo času pro sebe...a uklidním tě, teď ho máš ještě 10x víc než ho bude až ti malá začne lozit a zlobit :pensive: :grinning: Ne dělám si srandu, to šestinedělí taky nebyl med. To je fajn, že už se ti líp chodí a přeju brzké uzdravení, je to otrava být nemocná a starat se o mimčo, ale zvládnout se to musí že :unamused: .Simuš se dnes rozhodla, že mi udělá hezké odpoledne, protože jsem si udělala večer super pařbu s holkama z Brna a okolí a ji nechala doma s taťkou, nebo nevím jak to myslela, každopádně od 16-18h.řvala v kuse svým zvučným hysterákem tak mám teď v hlavě tisíc permoníků :angry: .Už konečně spí, tak padám taky a doufám, že dřív jak po půlnoci se neozve :rolling_eyes: . Tak se držte mamče papá.
11. říj 2008 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, po pár dnech zdravím :slight_smile:

Tak jsem konečně doprala a dožehlila tu 6ti týdenní haldu prádla :wink: Nová pračka je super :grinning:
Julinka je zatím zlatíčko, spí ve 3až 4 hodinových intervalech, v noci i 5 - 6 hodin, takže se ji snažím budit, ale moc to nejde, vypadá to, že bude spáč po obou rodičích :grinning:
11. říj 2008 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
se mi to nějak odeslalo :angry:

Bohužel se mi vrátily migrény, takže už 4 dny trpím :frowning2: a nějak se mi dělá čím dál míň mlíka......no, snad to ustojíme a budeme kojit dál.

Deprese se mi zatím vyhýbají, nemám na ně čas :slight_smile: Míša prochází už od prázdnin první pubertou, a teď ve spojení se školou je občas na zabití.....do toho kroužky, klavír, úkoly......a samozřejmě návštěvy /dnes tu byla tchýně :sunglasses: / Zítra mi přijede na týden ségra, tak už se strááášně těším. Hihi, ona taky, prý bude rozmazlovat Julinku.

Jo, dnes se mi malá celá osypala....asi reakce na jablečný džus :frowning2: tak doufám, že ji to brzy zmizí.

Beti...drž se, deprese si zakaž :wink: buď ráda, že máš manžela, který v tom jede s tebou. Můj sice pracuje doma, ale je neustále zalezlý v pracovně, takže ho vidíme míň, než když byl zaměstnaný. A kdyby malá v noci plakala, tak by se zcela určitě uspávání či uklidňování neúčastnil......nějak má pocit, že vžycky všechno zvládnu sama :frowning2: asi je to i moje chyba, málokdy si stěžuju, že něco nezvládám..... :frowning2:

holky, tak se mějte hezky, užívejte poslední krásné dny, já se zas ukážu,jak budu mít čas. Pa

Jo a dalším miminká gratuluji :slight_smile: :slight_smile:
11. říj 2008 ve 22:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky
porodu sice mám dost, ale zvědavost v případě "známých" mi stejně nedá....

Beti - třeba se malá zase časem otočí. Zaplať pán Bůh my měli sprchu hned vedle záchodu, takže flaška nebyla třeba. Navíc umyvadlo, bylo rovněž na dosah ruky od záchodu.. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Janula - nestraš.. každé období má své kouzlo a nevýhody...

Sharon - to teda máš kombinaci šestinedělí a pubertu.. mimochodem není to nějak hodně brzo? Myslím ta puberta. :grinning:
13. říj 2008 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky Babulky .. moc vás zase všechny zdravím a moooc gratuluji maminkám k mimískům ... no tady to přibejvá :grinning:

Holky ... mám na vás prosbu .. rodila tad nějaké teď kolem 10.10.? Moje kamarádka vevím ve které porodnici v Brně porodila 9 dní před termínem chlapečka Patrička a on jí umřel ... vůbec nevím v které porodnici rodila a nevím proč seto stalo.....a je mi blbí se s ní spojovat, tak jestli nějaká o tom nic nevíte .. kdyžtak mi prosím písněte do IP. Díky.
13. říj 2008 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mici, no to je hrozny, chudinka :frowning2: :frowning2: Lani,to je jasny o tech kouzlech a nevyhodach,s malou je ted super sranda, nevyhoda jsou ty probdele noci, driv mi spala treba i celou noc v kuse a ted vstavam co hodinka :angry: :rolling_eyes: a taky to hlidani dava zabrat.Ale jinak je to zlaticko nejvetsi. :wink:
13. říj 2008 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, já toho koně nějak nestíhám :grinning: Dneska jsem absolvovala 1,5 hodinovou túru s kočárkem a jsem úplně mrtvá, jsem nějak vyšla ze cviku. Já si zatím na režim našeho mladého nestěžuji. Budí se zhruba ve 3-4 hodinových intervalech a nikdy nějak dlouho nevyvádí. Je mi jasný, že krušnější časy přijdou, ale zatím je to v pohodě :slight_smile:
13. říj 2008 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,

marci, dnes jsem byla poprvé na 45 minut s kočárkem a jsem naprosto vyřízená. Tak to ten nás rabíř se budí podle toho, jakou má náladu, někdy po 3 hodinách, včera po 1,5 - a to teda bylo strašný :angry: jsem se plížila jak mumie.

micanek-nevím, jak to chceš vypátrat, ale je to hrzoný, tohle si nedokážu představit, tohle se nemá stát :frowning2:
13. říj 2008 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
betina: jen to zkouším, kdyby náhodou .. protože kdyby tam nějaká byla, tak určitě ví, že tam umřel chlapeček ... musím na ní pořád myslet ... myslím, že jí dneska pouštěli.... samotnou ... hrozný
13. říj 2008 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
No je to desny, myslim, ze porod 9 dni pred terminem je uz naprosto v norme, muselo tam byt neco jinyho v tom nebo tak :frowning2: je to strasny a clovek si o to vic uvedomi a vazi si toho, ze ma zdrave a cile dite :pensive: .Znama tu ted zas prisla o dite v 5mes. tehotenstvi, uz podruhe, minuly tyden se to ke mne doneslo, taky chudinka, uz se urcite tesila a nakupovala :cry:
14. říj 2008 v 08:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jj. přesně tak Janulo. Kdyby nebylo neštěstí nepoznáme štěstí. :sweat_smile:

Koukám že bojujete holky.
Marci a jak de plenkování..... držíš se?

Já tu měla něco malinko naštudovaný o bkm, tak s tím trošku koketuju. Ale malá si to stejně dělá tak jak chce sama. Takže jediný co mi z celýho BKM opravdu sedlo je používání podkolenek místo dupaček.. jeden ji nemusí furt vybalovat. A když už mě tedy po jidle přiměje k přebalení (páč je mokrá) tak s ní tolik nemanipuluju a snížiol se tím pádem množství vyzvraceného mlíka.. Aspoň k něčemu je to dobrý.. :grinning:
14. říj 2008 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,

tak jsme Matýska poprvé vyvezli na naši chalupu...a moc mu to tam svědčilo. MM se staral přímo ukázkově (páč to byl jeho nápad, mi se tam moc nechtělo), ale "přežili" jsme to - jen je to tam horší s vodou - nevím zdroj, tak všechnu vodu pro malého na vymytí lahviček ohřívám ve varné konvici :frowning2: na to budem muset ještě něco vymyslet - takhle se to tam moc nedalo. Ještěže tam máme mikrovlnku - sterilizace flaštiček proběhla v pořádku.
Konečně taky malého viděli oba dědečkové a taky spousta dalších příbuzných a známých - zkrátka jsme ho po těch 7.mi týdnech konečně mohli všem ukázat.

S těma depresema - já jsem normálně taky velice racionální člověk - o to víc mě mé stavy překvapily, i umělé oplodnění a jeho první neúspěchy, samovolný potrat atd. jsem zvládala emočně velice rychle a "v pohodě", až se i okolí divilo. Takže když na mě pomalu, ale jistě přišla poporodní deprese a stále se to zhoršovalo, byla jsem tím zaskočená opravdu hodně. Tím víc, že to člověk nečeká - naprosto neví, co s tím dělat a jestli na to má a nebo nemá čas - to se taky dost dobře nedá ovlivnit. Nikomu to nepřeju zažít, ani nepříteli. Na druhou stranu, opravdu ted chápu lidi, kteří říkají - kdo nezažil, nepochopí. Tak to prostě je. Nepřeju to ale nikomu, jak jsem psala, lepší je nechápat to a nevědět. Když se člověk probouzí s tím, že "nezvládá" sám sebe netož péči o malé dítě, tak je to fakt hrozné a zoufalé. Prostě jsem musela vyhledat pomoc - přišlo mi nebezpečné v těchto stavech být s malým sama.
Tak jsem ráda, že to tu zvládáte v pohodě a doufám, že i Betince to spíš ustupuje. :wink:

Jani, jaktože se Simonka budí co hodinu? - Zoubky?
14. říj 2008 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak u nás už se spinká.Jani jsi dobrá, že to tak teď zvládáš a sama jsi odhadla, že je potřeba něco s těma stavama dělat. Uvidíš, že to bude lepší a lepší i když každopádně náročnější a náročnější, vzpomínám s povzdechem na dobu kdy Simča ležela jak knedlík a kam jsem ji položila, tam zůstala ;). Ale Matyášek ti to těma úsměvama, prvníma slovíčkama, prvním zoubkem apod. všechno vrátí. Je to hezká doba a utíká to, i když občas myslím, že padnu a už nikdy nevstanu :grinning: . S tím spaním, nevím, myslím, že zuby to nejsou, má jich plnou pusu a vypadá to teď na klid, takové větší děti už se prý budí ze zvyku, dám jí čaj, mlíko nebo dudlík a po chvíli usne dál, ale nemuselo by to být od půlnoci po hodinách a po páté - šesté být vyspaná :frowning2: taky by mě zajímalo co Betka, jestli už se jí Verča umoudřila :sweat_smile:
14. říj 2008 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek