• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
beti, to jsou testy z 80.let, které se používají dodnes a vyhodnocují hladinu 3 hormonů z krve. Na základě těchto údajů se určuje, jak vysoké je riziko, že žena bude mít dítě postižené Downovým syndromem, nebo rozštěpem pátteře. Dělají se v 16tt Pokud vyjde zvýšené riziko, doktoří posílají ženy na odběr plodové vody. Odběr má riziko postižení potvrdit, nebo vyvrátit. Tripple testy vychází ale často falešně pozitivní.
25. bře 2008 ve 12:50  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
děkujiiiii,

no tak pokud podstoupím ten NT screeening, tak tohle je asi opravdu zbytečný.

Ještě jednou děkuji

Tak co holky, chystáte se na veletrh Pro dítě?
25. bře 2008 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
beti, přesně tak. Ptala jsem se na názor i Vlašína na Veveří a říkal mi, že ty Tripple nejsou dobré testy a že ty NT by opravdu měly stačit (jsou modernější a daleko přesnější).
Nad tím veletrhem jsem ještě nepřemýšlela. Ale děkuji za tip - možná by to stálo za to tam mrknout. Jsem v těch dětských věcičkách naprosto nezorientovaná :slight_smile:
25. bře 2008 ve 13:16  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no rpávě se tam taky těším, je od čvrtka do neděle, od 10:00 - 17:00 (jetli jsem se dívala správně).

třeba tam i něco maličkýho koupím:slight_smile: hlavně se ale moc nevyznám v kočárcích, tak se tam pozeptíme. Se moc těším, tam bude máááááminek a miminek :slight_smile:
25. bře 2008 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky????? Proč se zamlouvají porody? ještě jsem o tom neslyšela???? :astonished:
25. bře 2008 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
No mě Dr. triply dělal - ale výsledky ještě nevim. Hádám kdyby bylo něco špatně už se ozval po telefonu. :wink:
Dělal mi je proto že je u nás vyšší riziko, tak to chce mít pojištěné a taky pro to že NT proběhlo bez odběrů...
Jinak je to asi pravda že triply jsou zbytečný, pokud je NT v pohodě a nečeká se žádná pohroma :grinning: Mimochodem testy netesty, je toho ještě spousta co se zjistit nedá a taky ke spoustě "poškození/postižení" dochází v průběhu porodu Když to však vztáhnu k počtu postižených lidí a rozdělím je na ty co k postižení přišli během života, během prenatálního vývoje a během porodu, tak mi zbývá ještě pořád hodně lidí naprosto v pořádku. Tudíž nevidím důvod proč si zbytečně kazit už teď očekávání a dělat si těžkou hlavu.
Víme že by jsme mrně po těch peripetiích nedaly pryč kdyby byla alespoň maličká šance na normální život. Takže si s těmito otázkami hlavu lámat nehodlám.
Jo - jo veletrh - tak to na mě dámy nezapomeňte :wink: Doufám že se tu pak sejdete se spoustou komentářů co se vám libílo a pod abych to mohla omrknout aspoň na netu.... :wink:
25. bře 2008 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
no na kočárky taky koukám zatím jen podle toho, který se mi líbí vzhledově. Ale měl by být i praktický a pohodlný pro mimi. Chce to asi si nějaké ošahat a zkusit podrndat, to mě baví :slight_smile:

a.n.d. - asi proto, že se rodí hodně miminek, tak aby bylo místo. Ale dělá se to i v Brně, nebo jen v Praze??? Taky nevím jestli se mám jít někdy registrovat, nebo jak.
25. bře 2008 ve 13:28  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
katzi, přesně :wink: hlavně aby bylo vše OK :wink:
25. bře 2008 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
katzi •, beti jj, Tripply bývají většinou tak akorát stresující!!!! :angry: :cry: :confounded: A ovlivnit je může kde co...slyšela jsem, že třeba si nesmíte lakovat nehty den před odběrem tripplů....To jsou věci, co???

lanka :wink: :wink: :wink:

Na veletrh taky jdu, nezapomeńte doma těhu knížku!!!!! Těhulky mají vstup za 70 kč :wink:

Holky, a.n.d. porodnice v Brně se zamlouvat nemusí!!! Ptala jsem se na to! Jedná se jen o 3 pražské porodnice!!! Tady je to v pohodě. Dr. tě z poradny pošle cca ve 36-38tt do porodnice a tam si tě už zapíší a budou sledovat :wink:

Pa, mizím na civčení, mějte se!!!!
25. bře 2008 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jééééé holky,

to bylo hezký, jsem nakoukla k holkám, které mají před porodem!!!! Jsem u toho brečela, jak mě to dojalo, že už čekají každým dnem na mimi :slight_smile:

se taaaaakhle těším!

I když máme ještě trochu delší cestu před sebou :slight_smile:
25. bře 2008 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
a jsem tu opět s novou otázkou :slight_smile:

těhulky, barvíte si i teď vlasy? Setkala jsem se s názorem, že barvení v těhotenství ne, že to škodí miminku. Já jen, že se barvím asi od 13 let načerno, teď vypadám jak odrostlej jorkšír flekatej a moc se mi tedy nechce chodit s tímhle po venku. Ale kdyby to mělo mimi škodit, nasadím si čepku :slight_smile:
25. bře 2008 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
no já si teda barvím, a ještě ke všemu na červeno :grinning: , taky jsem to četla, ale taky jsem četla, že dnešní barvy jsou kvalitní, tak že to nevadí. :unamused:
25. bře 2008 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já se nebarvím, ale odbarvuju, takže to by asi bylo i horší, ale myslím, že tak hrozné to nebude :wink: . Už jsem se barvila 2x a teď se chystám znova. Zatím je vše ok :wink: :wink: :wink: . Řekla bych, že se není čeho bát.
25. bře 2008 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hlavně se říkalo, že díky hormonům v těhu barva chytá jinak, ale to jsem nezpozorovala.
25. bře 2008 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no tak zaplať pánbůh, že budu moct mezi lidi :slight_smile:

jsem četla jeden vtipný komentář od nějaké maminky, když se bavily o tom, že se v těhu musí dávat pozor na zuby a ona napsala, že její mamka říkala, že jí stejně po porodu vypadají zuby :slight_smile:

takže sice budeme bezzubý, ale vlasy budeme mít nabarvený :slight_smile:
25. bře 2008 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
já se barvím na zrzavo a ještě do toho pár odbarvených proužků. Už jsem to prubla i 2 x během těhotenství, protože moje Dr. říkala, že to ničemu nevadí.
26. bře 2008 v 08:51  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, taky jsem slyšela, že se to v těhu nemá......ale ptala jsem se moudrých hlav a ničemu to nevadí!!! :wink: Takže barvíme :wink: chceme být krásné mamči, no ne???
26. bře 2008 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,

tak to jsem ráda, že se můžeme barvit. Chtěla jsem se vás zeptat, jak v těhu přibírátě? Já jsem totiž ve 12tt a už mám 6 kilo nahoře a bojím se, bay mě do porodnice pak nemuseli vézt kamionem :slight_smile:

Předtím jsem ale měla dost podváhu, jsem se na to léčila
26. bře 2008 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, já jsem ze začátku zhubla 4 kila a teď jsem nabrala 2.5, ale musím říct,že mám pořád hlad. Bojím se abych nepřibrala nějak moc.Naštěstí mě to jde zatím jenom do břicha :slight_smile:
26. bře 2008 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no to je hezký :frowning2: a to máme skoro stejný termín porodu. No mně připadá, že přibírám celkem dost a hlavně mi to teda leze do zadku a do bříška, tak právě proto už se nevlezu do žádných svých starých kalhot a nosím jen těhu rifle. No hlad mám taky pořád a furt se teda cpu :frowning2: ale snažím se aspoň trochu zdravě. Dívala jsem se právě na nějaký orientační hmotností přírustek a ty z toho vyplýváš v pohodě, za to já budu velryba :slight_smile:
26. bře 2008 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
jadvi, já se držím tak nějak s váhou pořád +/- na stejno, ale začínám mít teď pořád taky hlad. A co je horší na samý nezdravý věci (například teď polívka se sáčku). Na začátku jsem měla naivní představy jak budu jíst zdravě, ale teď se mi to trochu bortí. Třeba ryby nemůžu ani cítit, zato vepřový steak by do mě zajel hned :slight_smile:
26. bře 2008 v 11:47  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ne, ne já to určitě doženu :frowning2: , rifle mi jsou malý přes břicho-nedopnu zip, nosím kšandy :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: a těhu halenky.
26. bře 2008 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
katzi, jooo tak ryby fujjjjjj, taky nemůžu. Dnes jsme 2x zvracela a trochu špiním, mám z toho pěkný nervy, zítra jdu na kontrolu tak uvidíme.

Holky pijete hodně, mě to nějak nejde :frowning2: Když hodně, tak asi něco maličko přes litr :pensive:
26. bře 2008 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tak já mám teď 9 kg navíc :wink: A prý se ve 3 trimestru přibírá nejvíc!!! To jsem teda zvědavá jaká budu koule!!! :grinning: :grinning: :grinning:
Tady je moje pupendo:
http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=1262977&vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3F
26. bře 2008 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
i v pití pokračuju v nezdravým duchu - voda mi nějak neleze (dřív jsem pila jen vodu), ale cola ta mi šmakule (ale tu se snažím opravdu nepít skoro vůbec). Dostanu do sebe jen nějaký ovocný džusy, ale ty jsou pěkně sladký, což pro váhu asi ideální nebude :unamused:
26. bře 2008 v 11:53  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak aspoň něco, než nic , no ne?? Já mám ráda jen vodu, nebo taky ty sladné patoky :sunglasses:
26. bře 2008 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
pavli máš bříško pěkný, pěkný tvar. Já si sebe zatím neumím představit jako pořádnou těhuli, nebude to asi žádná sláva :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale co už, pro miminko vše.
26. bře 2008 v 11:58  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
jadviga - držím palce ať kontrola dopadne OK! Já jsem si se špiněním i s krvácení taky užila a mimi to zatím vše zvládlo (ťuky ťuky). Tak neboj, to bude dobrý.
26. bře 2008 ve 12:00  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
pavli, moc pěkný bříško :grinning:
26. bře 2008 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
pavli, nádherný bříško!!!!!!!

No s tím pitím, já zase musím všechno sladký - kupuju si normálně šťávu ve sklince a ředím to vodou nebo minerálkou anebo džudy ty taky ředím. Coca-Colu poju, protože mi dělá dobře na žaludek, většinou po zvracení :angry:
Jinak ty jídla.....polívky ze sáčku, ty Ze zahrádky, tak ty konzumuju skoro každej den, hrozně mi chutnají. Přestala jsem jíst drůbež, z té se mi navaluje, ale třeba takový uzený :frowning2: manm, mnam. Manžel se naučil jíst rychle, protože každýmu říká, že mu všechno hned sním, což je pravda :slight_smile: a vysvětluje to i těch 6 kilo nahoře :wink:
26. bře 2008 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek