• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
Jana sun. Beti. určitě se to časem zlepší.. hlavně to nevzdávat. :wink:
20. říj 2008 v 18:42  • Odpověz  • To se mi líbí
Marci, jsme na tom s řízením stejně, 6 let jsem neseděla za volantem a už si netroufám :confounded: hrozně mě to mrzí :frowning2: jsme odkázáni na Lukyho, busem si s ní do Brna netroufám, je občas vzteklinka a nevím, co bych s ní řvoucí v buse dělala :pensive: .Bojím se, že jen u jízd by mi snad i ten řidičák vzali...Beti, proč bys nemohla po císaři a v šestinedělí řídit? :confused: Lani, no to jsou zápichy s těma dětma :sweat_smile:
20. říj 2008 v 19:01  • Odpověz  • To se mi líbí
Lani, krásný nový fotky, ta je vlasáček :grinning:
20. říj 2008 v 19:03  • Odpověz  • To se mi líbí
Jo - jo vlasatá ona je... všichni říkají že to vypadá.. tak jsem zvědavá, zatím jí povyrostly natolik že jak si šudlá obličej furt si je z boku strká do očí... abych pomalu sháněla kadeřnici nebo sponečky. (i když po pravdě sponečky bych nerada.. nemám nic proti dlouhým vlasům ale samotné se mi se sponkami spí špatně... jak bych to dělala s ní to netuším..) :sweat_smile:
20. říj 2008 v 19:28  • Odpověz  • To se mi líbí
Koukala jsem že máš i fotečky z plavání - kam chodíte plavat a s kým.. uvažovali jsme o tom sice je ještě brzy, ale radši abysme to nezmeškali.. :slight_smile:
20. říj 2008 v 19:31  • Odpověz  • To se mi líbí
To švícino miminko.. to bude legranda. :grinning:
20. říj 2008 v 19:32  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte holčiny maminy, zrovna koukám jak ten čas letí, že malej od Jani.sun už má skoro 2 měsíce, dyt naše mládě taky bude mít příští týden pátý měsíc, nejhorší že starnem i my :o(

Jak ste tu psali s tím řízením, mm mi pořidil autí když sembyla 5 měs těhu, ze začátku sem se s pupíkem bála ale čověk si zvykne a to stejný je i s mimčem, já s ní poprvé vyjela chtěnechtě když měla 10 dní, měla sem podivný absces na noze, tak to bylo rovnou na antibiotika. Nejhorší je, když nemůžeš mít mimu vedle sebe vepředu, ale situace naučí jezdit i jednou rukou zalomenou dozadu lovíc dudlík. Ty výzary protijedoucích sou zajimavý.. Hlavně opatrně.

LAni malá je kouzelna s těma vlaskama, bych po tom sprintovým padaní mohl i závidět. jooo a plavčit se doporučuje až po prvním očkování, záleží ale na odvaze...
dobrou noc všem :wink:
20. říj 2008 ve 21:22  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, tak u nás dnes noční krize, vstávání po hodinkách, vypadá to opět na další zuby a tentokrát už asi polezou stoličky...aspoň myslím, byl to takový ten pláč, když něco bolí a k tomu ručka narvaná v puse :unamused: a už jsme definitivně vzhůru od sedmi a šmejdíme po pokoji :angry: .Lani, já už malou chtě nechtě tak tři měsíce zpět ostříhala (sama :grinning: ), protože i přes nějaký pověry, že se nemá do roka stříhat či co - no nechtěla sem aby švidrala, úplně jí to lezlo do očí. :rolling_eyes: Hodně rychle to roste. Jsme zvědavá, jestli vám taky zesvětlá, byly jsme úplně tmavý a teď je skoro špinavý blond. :sweat_smile: Jinak chodíme plavat do Žabiček, na Viniční, doporučila mi to Monča z diskuze Brna a okolí, je to totiž jediný plavání snad v celým Brně, který je víkendový a může plavat tím pádem taťka.Teda myslela jsem, že půjde jednou, ale zalíbilo se mu to a už chce chodit jen on :grinning: .Vede to tam paní Pešková a je výborná, fakt můžu doporučit.Ale netuším od kolika měsíců tam prcci začínaj, my začly až v 6.po všech očkováních a moc mladších jsem tam snad ani neviděla...Jo a taky jsou asi nejlevnější v Brně, všude jsou kurzy kolem 1600-2000 za 10 lekcí, na té poliklinice Viniční to stojí 1300. :wink:
21. říj 2008 v 07:33  • Odpověz  • To se mi líbí
Já mzslím že to zesvětlá..já se narodila taky černovlasá s tolika vlasama, ale ostřhali mě hned v porodnici páč jsem je prý měla po ramena....
koukala jsem na jejich stránky o víkendovém plavání ani zmínka... taky nepočímám že bý jsme začali hned, ale třeba v lednu nebo tak... spíš zatím sonduju abych něco nepropásla. :wink:
21. říj 2008 v 10:49  • Odpověz  • To se mi líbí
21. říj 2008 v 11:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj Holky. To to letí to je nových miminek. Nám se to taky podstatně krátí. V pátek jdeme na ko v 34 tt a už dostaneme MD. Tak se začnu těšit už doopravdy. Domeček s určitostí nestihneme tak mi nezbývá než se s tím smířit a dotáhnout plán B. Tzn. zajistit pobyt u tchýně i s miminem tak na pár týdnů doufám. Bude to docela sranda, takže doufám, že se nezblázníme někdo docela stačí už to co se děje teď.
21. říj 2008 ve 13:40  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky,
tak jsme dnes byli na kontrole v neonatalni poradně na Obilňáku - musíme dál cvičit Vojtovu metodu - malý neodpovídá tomu, jak by měl být :frowning2: měli jsme cvičit už od porodnice, ale moje stavy a pak Matýskova operace nás pozdržely, takže jsme poctivě cvičili až tak poslední týden. Bohužel musíme dál a je toho víc, ach jo. Za 14.dní máme kontrolu na rehabilitaci - taky na Obilňáku. To už tam asi pošupem MHD - protože já taky neřídím, i když mám řidičák. Když vidím ten provoz tady, tak se fakt bojím řídit. Takže pokud nemůže MM, tak musím MHD - což je taky docela vopruz - zvlášt když člověk musí přestupovat. Protože od nás z Vinohrad jede jen trolejbus - a většinou musím přestoupit ještě na nějakou šalinu :frowning2:
Člověk je pak odkázaný na jiné lidi, jestli mu pomůžou :rolling_eyes:
Tak jsem dneska zas rozhozená, že nám ta kontrola nedopadla moc dobře a taky kolik věcí děláme špatně. Člověk je na něco zvyklý, nějak ho držet a tak a pak zjistí, že je to celé špatně a musí to dělat jinak - ale já to ke všemu musím naučit svou mamku a tchýni, protože mi s ním pomáhají - nevím, jak to budem dělat. Už bych tak potřebovala být komplet v pořádku, abych to zvládala sama :angry:

Fakt to hrozně letí, Matymu budou ty dva měsíce, ale furt je to takový "novorozeneček". máme 3,7 kg - takže furt máme co dohánět. je to holt piplačka, s nedonošeným mimčem - a to by si člověk řekl, že když jsem rodila v 35.tt, tak že pohoda....není to pravda. Fakt každý týden dobrý!

Aureli...možná budeš ještě ráda, že ti má do začátku s malým kdo pomoct, ne?

Marci...to je blbý, že už ti mamka nemůže dojet, ta pomoc se fakt hodí. Ale jestli chodí do práce, tak je to pro ni asi složitější. NO, držím pěsti, at je "krizových" dní málo a víc těch pohodových....to platní pro každou z nás.
At se nám krize vyhýbají.

Januli...tak stoličky? :rolling_eyes: Tak hlavně, at se vyklubou co nejrychleji....at to Simonku moc nebolí, ale to je bohužel asi jen přání - ony si to ty děti a rodiče prostě odtrpět musí, že? :unamused:
21. říj 2008 ve 14:29  • Odpověz  • To se mi líbí
Lani, malá je fakt zlatíčko. A to jak se hezky drží na loktech a hlavičku - to je přesně to, co náš Maty neumí a měl by umět.
21. říj 2008 ve 14:35  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
jani sun-nemáte to s Matýskem lehký...ale, jak už jsem stokrát psala, miminka jedou podle svého tempa a mě úplně vytáčejí doktoři s tím, jak ted by měli ohle a ted zas tohle, vážit by měli tolik a ne tolik. Kfyž si vezmu, jak mi těmahle kecama opravdu hodně ztížili poslední týdny těhotesntví a že sem zbytečně podstupovala některý vyšetření..ted už bych se jim na to vyprdla....ale u tebe je jiná situace, ale myslím si, že přece hlavně že cvičit začínáte, když to dřív nebylo možné, tak nebylo! A malej je šikula, takže ten to dožene!!!!!! Jani, neboj vše bude dobrý, ale použiju sama to, co nesnáším..chce to čas. Dnes jsem vzpomínala na to, jak mi hned po tom císaři bylo, jak mi bylo akroát na chcípnutí, jak jsem sebou sekla, když jsem zkoušla chodit atd...a každý den jsem o krůček dál k tomu postarat se o malou sama a být v pohodě, takže neboj, táheneme za jeden provaz!!!!

Januli....nevím, kde jsem to o tom zákazu řízení četla a taky nevím, proč zrovna po císaři...jinak jsem už relativně v pohodě, ale rána pořád bolí, takže stále si zavazuju boty dýl, ale oproti tomu, co to bylo, tak je to pohoda jazz, jen se furt potím jak dveře od chlía a jsem hned unavená :angry:
21. říj 2008 ve 14:58  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj Jani.sun. Je mi líto, že nemáte zrovna ideální začátek, ale nezoufej. Tak jak píše Beti, každé miminko má svůj čas. Spraví se dej mu všechno co můžeš a bude to fajn.
Jen s tou mojí tchýní je to trochu jinak. Jestli něco vím určitě tak je to to, že mi s malou určitě pomáhat nebude. Řekla mi to dopředu hned jak jsme otěhotněli. S hlídací babičkou nepočítejte. A jak to vidím u švagrových a jejich dětí je to fakt. Má spoustu aktivit a přátel a všeho a do toho jí děti nějak nepasujou. Nemá s nima trpělivost a kdykoli je s nimi pohromadě třeba je hodinu ječí po nich a je nervozní. Tak mám obavu, že když tu bude řvoucí malé mimino tak se tchýně radši odstěhuje do hotelu. Škoda, že nebydlíme blíž spíš mojí mámě ta je na děti dělaná. Na druhou stranu je taková tchýně výhoda, aspoň mi nebude kecat do výchovy a dávat nevyžádané rady. No co, no nic.
Držím ti palečky ať to všechno hravě zvládnete a jste co nevidět jako podle tabulek :slight_smile:
21. říj 2008 v 15:16  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky holky :grinning: zdravím po deseti dnech :grinning:

Tak hlásím se k těm, co mají řidičák - už skoro 12 let - a stejně tak dlouho neřídí :frowning2: :unamused: Manžel se mě snaží přesvědčit, donutit....ale já se za ty roky začala stráášně bát. Jednou když mě donutil si za ten volant sednout, nastartovat a rozjet se /na prázdném parkovišti/, tak jsem pak měla týden hrozné sny.

Beti....psychologii miminek nemá cenu si pořizovat...maximálně si něco přečti na netu nebo půjč z knihovny, ono je ale fakt každé dítko jiné, zbytečně se budeš stresovat. A že malá zvedá hlavičku nevadí. Julinka ji zvedala už při propuštění z porodnice a teď když je na břiše, vydrží i několik minut s hlavou nahoře. Čím víc mají miminka procvičené zádové svaly, tím líp :wink:

říhání - taky máme problém, když si nebrkne,lítá z ní mlíko obloukem. Takže i když u kojení usne, dávám ji přes rameno - hodně vysoko, tak aby měla nahoře i ruce a v posledních dnech se většinou podaří.....i když někdy až po dlouhých minutách.Když ne, tak ji holt dám do postýlky i tak. Nebo, když je vzhůru ji dám na chvíli na bříško - doporučovala to i doktorka. Julinka je vůbec bříšková, asi tak budeme za chvilku i spinkat :wink:

Holky, ty deprese vám fakt nezávidím :frowning2: Já na ně netrpím, po porodu jsem brečela jen asi dvakrát a to spíš únavou. Beti....s tím řevem a pokaděním v obchodňáku....Julinka kadí skrz na skrz, většinou když se to nejmíň hodí.....minulý týden jsem byla se ségrou a s Juli u kadeřnice a pak jsme měli naplánovanou doktorku v dětské nemocnici na imunologii - samozřejmě se Julinka pokadila tak, že to měla až na zádech, špinavé bodíčko, dupačky i kombinézku.....a já sice měla náhradní oblečení,ale bohužel už jsem doma něměla nic čistého /vyprané prádlo ještě mokré/, takže jsem v rychlosti do tašky hodila dupačky z hromádky s těmi většími bez přiměření a protože byly poděděné tak bez čísla.....no, byly to minimálně 68, spíš 74 a Juli v nich byla jak hastroš, nohavičky na ní jen tak bezprizorně visely :grinning: :grinning: :grinning: cítila jsem se děsně, ale nakonec jsme se tomu smály.
Takže hlavu vzhůru....takové věci se prostě stávají, nemá cenu se stresovat :wink:
21. říj 2008 v 17:32  • Odpověz  • To se mi líbí
Jani to se zlomí... nemůžeš toho chtít tolik. Malá byla v termínu a v pohodě.... :wink: A i tak to byl náhodně chycen jeden z prvních podařených pokusů... :sweat_smile:
Kašli na doktory... on to časem zvládne.. navíc mu Vojtovkou fakt hodně pomůžeš pokud to vydržíš cvičit. :slight_smile:

Aureliaaa taky jsme domek nestihli a u tchýně jsem ještě pořád. Myslela jsem si že bude na děti a ani moc není. přijde koukne, ale má strach zvednou.. takže pět minut stačí a hotovo. S kočárkem byla venku jednou - za deset minut zpět že malá křičí.. radši vyžehlí plinky než by ji přebalila. Ale i to se počítá jako pomoc. :wink: Prostě člověk míní život mění :sweat_smile:

Janula tak to já je našla na jiných stránkách..taky by se mě víkend líbil víc.. páč když se pak vrátím do normálu tak co když jsou krámy a pod. to se plavat nedá.. :unamused:
21. říj 2008 v 17:32  • Odpověz  • To se mi líbí
Jani sun.....držím palečky, ať děláte pokroky.....a k té Vojtovce....vím, že miminka u ní často pláčou a je o nervy to denně cvičit a s drobečkama u toho bojovat....ale fakt mu to pomůže, tak držím pěstičky ať vydržíš. Čím dřív a pravidelněji budete cvičit od začátku, tím míň bude protestovat jak poroste.
21. říj 2008 v 17:37  • Odpověz  • To se mi líbí
holky, díky moc za podporu. je to fakt těžké, malý u toho řve jak pardál :angry: Vím, že to musím vydržet, že mu tím pomáhám, ale mám z toho nervy. Už aby mi konečně zabraly ty antidepresiva, nějak jim to moc dlouho trvá! Snad bude líp. Někdy si říkám, už aby byl větší - tak dva roky. :unamused:
21. říj 2008 v 18:22  • Odpověz  • To se mi líbí
Kéžby to bylo ve dvou letech lepší Jani, ale zatím jak to vidím...radši mlčím :zipper_mouth: myslím, že si člověk polepší až tak v šesti letech, až je prcek trošku rozumný. Dnes jsem měla nervy jak špagátky, malá už na mě zkouší vzteklé herecké výkony, ve dvou letech to právě radši ani vidět nechci... :frowning2:Hlavně se drž, přeju hodně sil a hlavně hodného Matyáška. Jdu chrnět se Simuš, jsem k.o., dobrou holky.
21. říj 2008 v 18:45  • Odpověz  • To se mi líbí
jani.....no, v 6ti si možná polepšíš, ale v 7m, max v 8mi letech začíná puberta....mám to doma, vím čem mluvím :angry:
21. říj 2008 v 19:03  • Odpověz  • To se mi líbí
Jani.sun s tou MHD ti rozumím. Cestování z Vinohrad do města nejde na jeden zátah. Ale je sranda, že zrovna dneska jsem si posteskla, že je škoda, že už nebydlíme na Vinohradech. Dostat se odsud do města je ještě složitější tím, že ač sem zajíždí IDS, jsou všechny busy tak narvané, že nevím jestli si s kočárkem někdy troufnu. Když dojedu bus k nám, tak v něm už jsou min. 2 kočáry, takže člověk může taky ostrouhat :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. říj 2008 v 19:07  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ahoj holky,

tak už mám sbaleno k tchyni. Bude mi po MM moc smutno, si to nějak nedokážu představot, i když jsou to jen 4 dny. Na druhou stranu jsem štastná, že změním prostředí. Pes tam má zahrádku, tak s ním nebudu muset lítat a jsou tam hezký porcházky na kočárek. A hlavně si oddechnu od mojí mamky, protože dneska to už fakt nedávám-ona je tak pomalá, že i já, když jsem nevyspalá a s rozpáraným břichem jem proti ní fredka. Dneska jsem od rána vyklidila lednici, 3x kojila a uspávala, uvařila oběd, nabalila mě, malou i MM. Mamka mezitím vydělala nádobí z myčky a začala jej umývat ručně, jsem myslelal, že mě jebne :angry: a ak vyžehlila jednu pračku prádla. No konec stěžování, je to moje mamka, ale upřímně, moc pomoci se nedočkám, to odpoledne se namaluje a jde s kočárkem, to ona ráda.Já jsem se teda ještě namalovat nestihla :grinning:
no nic....z MHD mám hrůzu. Vím, jak jsou někteří lidi doslova hnusní a nepomlžou s kočárkem, dokud na ně člověk pomalu nenajede :grinning: a že je to narvaný, taky katastrofa. třeba odpoledne od 2 tak do 5 bych se asi z Rousínova nedostala :frowning2: takže za autíčko jsem vděčná, ale ještě jsem neřídila a jak jsem psala, budu mít s malou pěknej strach.

Holky dneska je hezky tak pěkné kočárkování!
22. říj 2008 ve 12:53  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky,
tak nám asi začínají pěkné problémy s bolením bříška :frowning2:
Začlo to nenápadně občasným bolením před 3 dny a včera už po každém jídle, budila se i v noci, takže jsem častěji kojila a po jídle hodina až hodina a půl neustálého probouzení, kroucení a pláče. Takže dnes jsem měla budíček ve čtyři, sotva Juli usla tak vstávala Míša do školy a sotva jsem se dohrabala zpátky do postele, vzbudila se Julinka, nakojili jsme a po víc jak hodině řevu jsme spolu usly - Julinku jsem měla v náručí. Probraly jsme se před 11 a po každém jídle opět přes hodinu bolení :frowning2: dokonce ani v kočárku nemohla usnout.

Takže tak. Včera jsem jí začala dávat na dudlík kapku Sab simplexu, ale dnes mi začala zas ve velkém blinkat vysrážené mlíko, tak nevím, jestli to s tím nesouvisí :fearful: No uvidíme, piju čaj s fenyklem, koupíme nějakou mast na bříško a když se to nezlepší, půjdeme za pár dní na poradu k dr.
22. říj 2008 ve 14:43  • Odpověz  • To se mi líbí
sharon a nezpůsobuje to třeba časté kojení krátce po sobě? Já malému dřív jak po 3 hodinách nedávám. Naučila jsem se to tak v porodnici a i dr. mi to tak radila, jinak prý mlíčko v bříšku kvasí a způsobuje bolení :frowning2:
22. říj 2008 v 15:45  • Odpověz  • To se mi líbí
Marci....my časté kojení nemáme. Přes den kojím po 3 až 4 hodinách, v noci jsme kromě dneška kojily po 5-8 hodinách!! Většinou se nají kolem 8hod.večer a pak až někdy ráno mezi 2-4 hod.
A i dnes v noci to bylo ve čtvrt na 9, o třičtvrtě na 1, ve 4hod. a kol. 8hod. Takže to nikdy není míň jak 3 hodky. No, uvidíme. Míša s ní jezdila přes hodinu venku, až usla, jsem zvědavá kdy se probere :wink:
22. říj 2008 v 16:00  • Odpověz  • To se mi líbí
sharon... škoda že nemůžeme mít pořád jen ty andílky co :grinning:
Taky mi tak malá občas cvičí...

Marci.. nedáváš dřív jak po 3 hodinách? Tak to klobouk dolů. Malé dávám když vidím že chce jíst a čas nějak neřeším. Nepřibírá nijak výrazně moc. Ani nijak moc nezvrací. Tak to dělám tak jak sama chce. :wink:

Sab simplex máme doma taky. Pořád nevim jestli je to jen placebo a nebo to učinkuje. :stuck_out_tongue_closed_eyes: myslím že se to ani nedovím dokud mi malá nepoví proč plače :grinning:
23. říj 2008 v 09:21  • Odpověz  • To se mi líbí
Lanko, ty 3 hodinový intervaly přes den dodržujem, v noci spí první část trochu dýl cca 4 hodiny, dneska bylo druhý kojení v noci po 2,5 hodinách. Ale to byl nějak výjimečně krátký časový interval:slight_smile: On se nějak dřív o jídlo ani nedomáhá. Teda občas mrčí, ale nejsem si jistá, že je to hlady. Kdyby hystericky řval hlady, tak bych taky asi žádný hodiny neřešila:slight_smile: Já se k sab simplexu ještě neuchýlila, zatím to nebylo potřeba. Nejlíp zabírá ho v případě, že se svíjí jak had podržet v klubíčku, to je pak po chvíli kanonáda:slight_smile:
23. říj 2008 v 09:25  • Odpověz  • To se mi líbí
my sab simplex vyzkoušeli už asi 3x vždycky když už jsem nevěděla co sní protože ječela jak když na nože bere.
Ale po pravdě teď co jsme trochu začali praktikovat bkm tak nebyl potřeba. Vykadí se i vyprdí... nad kyblíkem a je pokoj. Jen čurat se tam nenaučila :sweat_smile:

A jídla se je schopná domáhat klidně i po hodině, když má svůj den.

Včera překvapila... večer po koupání jedla a jedla a jedla jak když jí nezavřou kohoutek. Vydržela jíst hodinu a třičtvrtě. Pak usla a spala až do půl šesté do rána...najedla se a znovu usla.. vstávali jsme spolu v devět.
Obrovský rozdíl oproti dnešku kdy po koupání usla vzbudila se v 10, ve 2, ve 4, v půl sedmé a to už spát nešla... :unamused:
23. říj 2008 v 09:35  • Odpověz  • To se mi líbí
Lanko, kojila jsi hodinu a třičtvrtě???? :astonished: Ty bláho to bych nedala - já to 15 minutách nevím jak ho udržet, protože mě bolí ruce, a to si říkám, že bude čím dál hůř, jak bude přibírat :grinning: :grinning: Naštěstí se napucne do těch 15 minut a pak totálně odpadne :slight_smile:
23. říj 2008 v 09:37  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek