• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
BKM zatím nedávám vůbec - malej kadí téměř do každé plínky, to bych ho nad nočníkem/kyblíkem musela držet furt:slight_smile:
23. říj 2008 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo- jo - vždycky jí to celkem trvalo na začátku 40 minut, čím je starší tímje rychlejší...
mám ji zapřenou pěřínkou o područku na křesle, takže ji vůbec nedržím. max jistím když se moc mrská... takže ruce mě nebolej.
Jinak bmk beru, když se povede, tak se povede ale netrápím se aní a netrápím s tím ani ji. Když si řekne tak ji dám když si neřekne tak nic.
s kaděním je to ale asi tak že je líná tlačit a hodně jí to pomůže, takže sice plinku zamatlá jak začne, ale pak si počká až ji dám nad hrnec. :sweat_smile:
23. říj 2008 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky jsem ze začátku měla pocit že bzch ji tam musela mít furt.
zatím jsme se dostali jen tak daleko že čurání hlásí okamžitě po akci... děsným řevem - dokud nueslyší sucháče vrchních kalhotek je k neutišení a je jí fuk jesli zrovna kočárkujem nebo ne. Zato když je uslyší začne se hned culit tak vím že dělám to co po mě chce
na a s kaděním trochu vždycky zapatlá plínku a zbytek si většinou počká...pokud se dočká a nejsme někde, kde to nejde.. to to pak pěkně prořve.. :frowning2:
23. říj 2008 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
takže bych řekla bmk je dobrej nápad na léto a nebo na někoho kdo s tím mrnětem moc necourá.
Je poznat když jsme třeba na návštěvě u mých rodičů na den nebo tak. Ze začátku se vzteká a kdzž ji nikdo nepřevleče tak to vzdá a ještě i den po té na to úplně kašle.
Naši totiž razí zásadu že není potřeba ji pořád převlíkat to chvíli vydrží, navíc tam maj chadno a ona se tam i dost rozčiluje protože jifurt někdo chce chovat a to nemá moc ráda a taky že není doma :unamused:
23. říj 2008 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lanko teď jsi mě rozesmála - prý nejdřív trochu zamatlá plínku a pak si počká :grinning: :grinning: :grinning: - Náš David zamatlá plínku na jeden zásah tak že mu to teče nohavicama :grinning: - on se s tím prostě neloudá, takže stihnout ho dát na nočník nemám šanci. Ale včera jsme měli zásah. Začal čůrat na přebalováku jak byl rozbalený a zacílil to přesně do nočníku, který stál na zemi. Manžel přiběhl s hadrem, že utře zem a vítězoslavně hlásil, že se malej trefil do nočníku :grinning: :grinning: :grinning:
23. říj 2008 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to byl super zásah to se u nás stát nemůže :grinning:
23. říj 2008 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
a pak že vám to nejde ani rržet ho nad tím nemusíš :slight_smile: stačí rozbalit :grinning:
23. říj 2008 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
lani ta vaše beruška je krásná :dizzy_face: ty vlasy, to je mazec :slight_smile:
23. říj 2008 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj - Elenka je neuvěřitelně vlasatá. O našem malém všichni říkají jak je vlasatej a to má tak čtvrtinu vlásků co Elenka :grinning: :grinning:
23. říj 2008 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děkujem....vlásky jsme včra byli nechat ostříhat... kadeřnice se ptám "stříhate i mimina?" hlásila že jo, tak já že malou přinesu.. zrovna tam nikdo nebyl tak jsem vešla, nejdřv jí vypadly oči - takhle malou? No a pak jsem jí sundala čepku, to jí vypadly oči po druhé.. ta má vlasů a tak hustých...jak to budem stříhat. Tak jsem zahlásila že nutně potřebuju pryč to kolem uší že si to pořád šmudlí rukama a dosahuje jí to až do očí. a pak taky ofinu...
Nakonec toho musela v půlce nechat malé se to přestalo líbit. :sweat_smile:
Tak má ostříhaný jen předek a vzadu je vše při starém.. ale stačí to do očí se jí to už nedostane.

Kooukala jsem že kačka má vlásky taky...
titido - koukala jsem na tvoji malou.. na čem ji to koupete ve vaně? je to jen protiskluzná podložka nebo ji to tu hlavičku nadnáší...
23. říj 2008 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci - tak přihoď nějké fotečky až budeš mít chvíli..
23. říj 2008 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :wink:

tak sab simplex asi trošku zabírají...včera odpol. jsem je Julince přestala dávat a čekal nás perný večer - od 5 do 10 srdceryvný řev, kroucení,vzpínání......po jednom jídle a pak i po druhém a ještě mezitím, když jí nešlo kadění. A mezitím párkrát zablila mě i sebe -asi jak měla ty křeče. Takže v podstatě řev skoro pořád, ačkoliv jsme masírovali bříško, chovali v klubíčku a já nevím co ještě. V 9 jsem to vzdala, a začala po chvílích dávat kapky na dudlík. V 10 hod. konečně usla. V noci hned jak se vzbudila jsme dali kapky, namasírovala jsem jí bříško Pupíkem, po kojení opět kapky - bolení bylo, ale menší, kroutila se, byla hodinu neklidná, ale už tak neplakala. To samé ráno. Jen když chce kadit, tak to v ní hroooozně hučí, vzpíná se a řve. No, takže zkusím dávat kapky pořád, snad se to upraví....
23. říj 2008 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
marci....já si dávám malou buď na kojopolštář nebo ještě raději na obyč polštář a jen přidržuju. Ale musím jí držet prso, mám ploché bradavky, tak se jí to špatně chytá, zvlášť když je plné.
A my už teď zvládáme se najíst za 5 - 15 min. :slight_smile:
23. říj 2008 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

tak my taky máme bolení bříška, masírovali jsme Pupíkem, sice moc neplače, ale kroutí se a je vidět,že ji to bolí. V noci je klid, budí se po třech hodinách o půlnoci, ve 3, a v 6 - to je paráda. Přes den už spíme míň :slight_smile:
V noci kojím v leže - je to úleva, když ji nemusím držet. :wink:

Včera jsme zase koupali a pokakala se do vany :grinning: asi jí to teplo udělalo dobře na bříško :grinning:
23. říj 2008 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
sharon, taky mám ploché bradavky - nepoužíváš klobouček??? Já jo,ale zkoušela jsem i bez kloboučku, malá se přichytne,ale mě to bolí. Tak asi někde bude chyba :frowning2:
23. říj 2008 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
lani no to je ta klasická podložka pro miminka do vaničky, je to kousek nade dnem, takže jí to drží hlívku (a i tělo, dokud z toho nesjede) nad vodou, ji nak se tak plácá sama a úplně to zbožňuje, asi mrož po tatínkovi :grinning:
23. říj 2008 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
jak píše marci - věem se zdá vlasatá, ale proti vaší Elence je prostě plešoun :slight_smile:
23. říj 2008 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
jadviga....nepoužívám. Při první dceři jsem na tom byla ještě hůř, ale nějak jsem ani netušila, že ploché bradavky mám a můžou být problém při kojení - nikdo mi prsa nekontroloval a nikdo mi to neřekl, internet jsem používala jen kvůli škole :grinning: no, takže jsem už z porodnice přijela s prsama rozdrásanýma do krve, skoro 2 měsíce jsem kojila a brečela při tom bolestí.
No, a teď jsem si tak nějak říkala, že když už to jednou malá vytahala a já už mám náznak bradavek, že to nebude takový problém...no, narazila jsem :wink: opět hned v porodnici bradavky popraskané a bolavé,takže jsem se vždycky rozhodovala, jestli jí o prso dám nebo ne :grinning: - a když už je ta bradavka poškozená, klobouček nepomůže. Ale bylo to mnooohem míň než při Míše /Juli narozdíl od ní umí sát/, a praskliny se zahojily už během 14 dnů. Ale je fakt, že kojení mě pořád bolí....někdy víc, někdy míň, podle toho, jak se přisaje.
23. říj 2008 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem dohodila do alba nějaké nové fotky:slight_smile:
Na koupání používáme stejnou podložku jako titida. Nejdřív jsem koupala tak ve 2 cm vody bez podložky a malý řval jak tur, teď dám vody tak do poloviny vaničky, do toho podložku, takže je malý ponořený a je docela spokojený:slight_smile:
Jinak ke kojení - já ho musím fakt držet, jinak u toho dělá blbosti, slintá, chrochtá, mlátí se - takže jenom nějaké podepření nepřichází v úvahu, já ho musím sevřít jak ve svěrací kazajce :slight_smile:
23. říj 2008 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
no v porodnici jsem je měla taky popraskaný, ale teď je to dobrý, jen malá se jakokdyby "zakousne",a to mě ze začátku bolí. Připadá mi ,že když mám prso hodně nalité tak to tolik nebolí - no uvidím, zkusím taky bez. :sunglasses:

marci - pěkný fotečky :wink:
23. říj 2008 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já měla bradavky taky dorasovaný. Teď už je to lepší. Ale malej je ze začátku kojení jak piraňa, že to taky vyjekávám bolestí, jak se chytne, tak už je to pak ok.
23. říj 2008 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky vám při kojení usnou??? Ellinka je tuhá, tak po 15 minutách. :slight_smile:
23. říj 2008 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo David taky po čtvrthodině odpadá :grinning:
23. říj 2008 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
jadviga - taky máš pěknou vlasatici..
a pakže mrňata jsou většinou holohlavý.... :grinning:

Marci - super - moc vám to tam sluší.. :slight_smile:

Zvláštní mě prsa kontroloval gyndař hned ze začátku těhu.. prý se dají už od 6měsíce těhu nosit nějaké speciální kloboučky co tu bradavku vytvarují.. naštěstí nepořebuju. Bradavky jsem ale měla dorasovaný hned 2 den v porodinici. Sestřičky mi na to chodili patlat genciánku a vypadali jsme s malou obě jak indiáni... nu což. Poté jsem přešla na bepanthen a do 14 dnů se praskliny zhojili a přestala jsem je mít krvavý.. ze začátku jsem u kojení myslela že budu lézt po stropě. Ale časem se to spravilo a je pravda že to sice pořád ještě není bezbolestný.Ale už je to asi 100x lepší.. :wink: Takže počítám že se taky dočkáte. :pensive:
Spinkat hned po kojení... to by bylo... bohužel není... :unamused: po kojení vyčůrat - přebalit - pohrát - atd... kdeže je to spavé miminko... :grinning:

S podložkama sonduju - páč malá se v kyblíku naučila odrazit nohama a vyskakuje z něho. Do vany ji dáváme jen když chceme mít vlásky. Ale jak se přestěhujem tak asi ve vaně budem koupat pravidelně. Napustíme jí vždycky tak půlku vany ono ji to nadnáší takže akorát jistíme hlavu.. líbí se jí to moc dokud si nenacáká do obličeje. V kyblíku je skoro nemožné aby si do obličeje nacákala tak na to není zvyklá.
23. říj 2008 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda to je překlep - umýt vlásky... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. říj 2008 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky já měla bradavky do krve 2 měsíce, včichni říkali, že to přejde, i holky tady, jsem nevěřila a faaakt jo :sweat_smile:
23. říj 2008 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
no my ji tak ve 3apůl měících přendali do vany z vaničky a koupe se vlastně jakoby sama a je nadšená, že se může mlet a cákat jak chce
23. říj 2008 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jj titi já taky první tři měsíce, nic mi na ně nepomáhalo, až pak trochu kloboučky...a takovej 4 měsíc už to byla pohoda :sweat_smile:
23. říj 2008 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pořád do mě každý (i v lékárně) hustil, že musíme mít úplně špatnou techniku kojení, jenže my kojily od začátku do konce pořád stejně a problém je v tom, že prsa si prostě na kojení musí zvyknout. :wink:
23. říj 2008 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
asi tak jani :slight_smile: co teď někdy s těma bradavkama dělá, to by mne před tím zabilo :grinning: ne ře by občas nezabolely, jak mne kousne nebo zatáhne, ale to se nedá srovnat :grinning:
23. říj 2008 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek