• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
No me by zajimalo ted to kojeni s osmi zubama :grinning: :grinning: myslim jsme skoncily v pravy cas v tech sesti a pul :grinning: :grinning:
23. říj 2008 v 16:50  • Odpověz  • To se mi líbí
no moje sestra u 2.dítěte skonřila prostě proto, že byla celá pokousaná, prso sama modřina :unamused: takže myslím, že máš pravdu :slight_smile:
23. říj 2008 v 17:53  • Odpověz  • To se mi líbí
Co pro ty deti clovek neudela ze :wink: .U nas bylo citit (i pres kloboucek)pak uz kazde zubisko,vzdycky me rafla a jak dosel treba Luky z prace,klidne se s tim prsem obratila ke dverim,to bylo neco :grinning: .Ale Simus uz vymyslela v tom sestym fakt hrozne blbinky, mela z kojeni srandu :slight_smile: .A jak pribirate titi,to tys psala,ze vam to jde nejak trosku hur ne?Ale podle fotek vam to moc slusi a jste akorat. Budete chodit plavat kdyz ma mala vodu tak rada?No, nic, jdu pripravit veceri,u nas uz se od ctvrt spinka.
23. říj 2008 v 18:40  • Odpověz  • To se mi líbí
no myslím, že už je to lepší, mynule za týden 230, což by bylo vzorové, tak uvidíme. trochu shodila tím průjmem, tak zas musí dohánět, ale to půjde. teď větřinou vypije moje prso, pak tak 90 ml UM, ale někdy jen moje. dneska ovšem vypila moje, pak 120 a tak řvala, že jsem ještě dodělala 60 a zunkla to ani nemrkla. tak takhle to asi doženem brzy :sweat_smile:
23. říj 2008 ve 22:34  • Odpověz  • To se mi líbí
a do plavča chceme, uý jsem to zkoušela tento měsíc, ale měli plno, tak snad od listopadu, uvidíme, myslím, že by se jí to mohlo líbit, protože ve vaně fakt řádí :slight_smile:

a díky za pochvalu
23. říj 2008 ve 22:39  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, všechny zdravíme a mrzí nás s Ájou že tady nejsme častěji, ale kluk roste :sunglasses: a já si vychutnávám každou minutku. Máte všechny moc krásný bobísky :dizzy_face:
23. říj 2008 ve 22:57  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky nejste nektera z Bohunic, Stareho Liskovce na kocarkovani?
24. říj 2008 v 09:12  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky,

tak mi Sab simplex používáme - asi docela dost - kapu mu pár kapek do každé flaštičky a úplně je vidět, jak to mlíko přestane pěnit - takže to nějaký účinek asi má. Prdíky občas sice máme, někdy prořve i pár hodin, ale přijde mi, že je to čím dál mín - tak to snad nezakřiknu :stuck_out_tongue_closed_eyes: Taky asi pomáhá, že ho obden koupu v kyblíku, to se mu moc líbí - pěkně si tam hoví a pak se většinou po koupání pokadí :grinning: - což mi dělá opravdu obrovskou radost :unamused: - no, ale hlavně, že mu to jde. Kakání má tak 1-3 denně, takže ho vždycky omývám vodou a nepoužívám vlhčené ubrousky - říkala mi to i doktorka - tak to zatím takto zvládáme. No, kdyby kadil do každé plíny, tak nevím, nevím, pořád napouštět vodu - i když na to už mám speciální misku a speciální látkové kapesníčky.
Ke kojení nemám bohužel co dodat.... :pensive: - ale Nutrilon nám jede a přibírá pěkně, tak to je důležité.

No nic, jdu balit - jedeme zase na víkend na chalupu, tak to tam snad nějak přežijem. MM se moc těší, vždycky si tam moc odpočine - dobře se mu tam spí. A malému to taky minule nijak nevadilo, tak jestli já budu na nervy doma nebo na chatě, tak už je to jedno.
Dnes je mi od rána celkem dobře - první pozitivní den - tak doufám, že to vydrží, že to není nic jen tak přechodného - už konečně!!!

no, nic, jdu ještě omrknout ty vaše nové fotky, tedy jestli mě malý nechá :slight_smile: a taky bych nějaké chtěla přihodit, ale nestíhám :unamused:

Ahoj Livy....bydlela jsem v Bohunicích 5 let, ale ted jsem rok a pul na Vinohradech...a taky tu nikoho na kočárkování nemám, ale ono se to časem poddá.
To mi připomíná Barču1 z Lišně....že se neozývá...že by už rodila???

Holky, mějte se hezky, pěkný víkend, kéž by vydrželo slunečno, jak bylo převážně tento týden.... :dizzy_face:
24. říj 2008 ve 12:08  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj maminy a miminka :o),
JAni jak jsi s tím kyblíkem spokojená? mě se to moc líbilo jak se v tom mimča krčí ale neměla sem na to odvahu, tak sme volili radš klasickou vaničku.
s tím kakčením občas zavidím, ve 2 měs. Juli kakčila denně teď tak jednou za 2-3 dny, hodně mi pomáhalo když sem pila kefíry, mělo to určitej účinek i na malou.Ted to opomínám a je to znát.
24. říj 2008 ve 14:57  • Odpověz  • To se mi líbí
verapa, tak my máme opačný problém, Kačka už tak 14 dní kaká tak 8x denně :confounded: bez ohledu na mou stravu
24. říj 2008 v 17:35  • Odpověz  • To se mi líbí
Titi, když byla Simča malá (tak do těch 4měs.),tak co plínka, to hovínko, cca po dvou hoďkách,fakt :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. říj 2008 v 17:38  • Odpověz  • To se mi líbí
Jak se zavedl pořádně příkrm, myslím zelenina, kaše, tak to ustalo, ale i tak má cca 3xdenně v plínce nakadíno :sweat_smile:
24. říj 2008 v 17:39  • Odpověz  • To se mi líbí
marci....malá se taky u kojení hrozně mlela, šermovala si rukama před obličejem a občas mě pěkně sekla nehtíkama do těch bolavých prsou, takže z ní před kojením dělám housku :grinning: přeložím plínku na trojúhelník a položím ji a něj, tak že pravý úhel je dolů k zadečku, hlava nad okrajem plíny, ruce jí dám na břicho nebo podél těla a každou z nich "přichytím" jedním cípem. Po pár dnech se naučila, že v okamžiku kdy je z ní houska tak přestane řvát a mrskat sebou a jen otvírá pusu jako kapřík :grinning: :grinning: pak si ji položím na ten polštář, jednou rukou jí chytnu a druhou si chytnu prso a pak se zatínáním zubů /mých/ začínáme kojit :grinning: :grinning:
24. říj 2008 v 18:33  • Odpověz  • To se mi líbí
jani nestraš, nejde jen o to přebalování, to je vopruz, ale do teď jsem neznala opruzeniny až teď a to ji v tom fakt nenechávám :unamused:

shoron - úplně ji vidím tu housku - rybičku :grinning: :grinning:
24. říj 2008 v 18:54  • Odpověz  • To se mi líbí
Titi, tak Simuš má velký příjem, tak musí mít i velký výdej :slight_smile: . My na opruzeniny teda do teď netrpěly ani jednou, ale je fakt, že ji přebaluju tak po hoďce a půl - dvou nejpozději...akorát nám moc nesedí Pampers, po nich ji trošku zadek zčervenal.
24. říj 2008 v 19:16  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, tak všechny zaneprázdněny mimískama koukám... :grinning: co nového, jak se máte a jak rostou drobečci??? U nás už jsme vzhůru od šesti :slight_smile: . Ale spala dnes krásně, v kuse osm hodin tak jí to prominu :grinning: .Jak budete užívat úterní volno, razíte někam na výlety?
26. říj 2008 v 06:06  • Odpověz  • To se mi líbí
Jeee změna času, čučím na to až teď :grinning: takže jsme vzhůru od pěti :angry: :sweat_smile:
26. říj 2008 v 06:07  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky,
tak jsme zpět z chaty - vše proběhlo v pořádku, přežili jsme to :slight_smile: Bylo fajn, jen jsem si říkala, že už se tam s náma asi nikdo nevleze. Jezdívlo nás tam vždycky dost (je to docela velký domek, kde jako malý bydlel tchán), ale ted, když my tam rozložíme všechny věci pro Matýska, flašky, sterilizátor, Nutrilon,......a dalších asi milion věcí, tak už se na stole 100% nikdo nenají, o ostatních prostorách nemluvě :grinning: No, snad se to časem poddá a budou tam s námi jezdit i další lidi, at je veselo :wink:

Verapa....kyblík je super - aspon zatím koupu jen v něm. A Mates si tam pěkně rochní, tak mu to, doufám, vydrží. Vaničku mám nějakou velkou (půjčenou od známých) a nevím, kam bych jí položila. Kyblík se mi pěkně vejde na židli a mám kolem dokola přístup.

Sharon...já tomu balení říkala "mumie". Malého tak balili v porodnici, když byl kvůli žloutence na světle a dávali mi ho na krmení. Jak měl ty textilní brejličky a byl takto zabalený - navíc jak byl ještě maličký - vypadal fakt jako mumie - nebo takový čmeláček :slight_smile: Škoda, že to nešlo vyfotit, byl kouzelnej :sweat_smile:

Zatím jsem se nestihla podívat na všechny fotky, ale Marci...Davídek je v látkovách fešák :slight_smile: Pěkně mu sedí :wink:

Jani, ta Simonka se fakt nějak lepší - to je hodná holka :slight_smile:
26. říj 2008 v 18:34  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky dlouho jsem tu nebyla nějak nestíhám hlásím že jsem ještě celá a malá zatím otočení drží tak bude porod asi přirozeně zítra jdu zas na kontrolu do porodky :slight_smile:
27. říj 2008 v 10:51  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky. Zdravím. To balení na housku či mumii mě zajímá musím se na to poptat a naučit, kdyby nás příroda obdarovala živým miminkem.
V kurzu nám laktační poradkyně říkala, že bolestivost a poranění bradavek bývá nečastěji špatnou technikou kojení a dá se to napravit. Jinak se to říká teoreticky a jiná je praxe tak to berte jen jako doporučení jít se někam poradit. Sama uvidím jak mi to pujde.
Janule v ůterý jedeme navštívit známé do Bílých karpat než zapadnou sněhem a už se tam nedostaneme. Chci se trochu věnovat pohybu na čerstvém vzduchu ať si užije i mimi. Taky nám zbyly nějaké slovenské peníze tak je skočíme do Trenčína utratit, výměna by v takovém malém množství nestála za to. MM bude mít narozky tak si aspoň něco vybere.
Tak mě napadá co by jste pořídili jako dárek k vánocům rozmazlenýmu parchantíkovi, ktrerý má úplně všechno a nad vším ohrnuje rypák a je mu 11 let? Já jsem navrhla, že mu dám pod stromečkem po tlamě, ale u manži to neprošlo jelikož je to jeho synovec.
27. říj 2008 v 10:59  • Odpověz  • To se mi líbí
Aureli u nás o technice kojení nemůže být ani řeč. David když má hlad tak se na mě vrhá jak zuřivý pes a nepustí se, takže někdy rafne tak že je to dobrý a nebolí to, někdy rafne špatně, ale stejně se nepustí a já si musím chvilku vytrpět a pak jak zmírní to zuřivý tempo sání ta bolest většinou povolí :grinning: :grinning:
27. říj 2008 v 11:42  • Odpověz  • To se mi líbí
Marci tak to máš tada hladovce :slight_smile: To samé říkala ségra, že dostat Lukyho od prsu bylo vždy o řevu. Hold asi budeme muset nějakou to bolest přetrpět když je to pro ty mrňat atak důležitý. To byla jen poznámka co jsem se dověděla vlastních zkušeností nemaje, takže s rezervou. Ahoj
27. říj 2008 v 11:57  • Odpověz  • To se mi líbí
aureli.... :grinning: :grinning: :grinning: když mu nemůžeš dát po tlamě, tak mu asi kup nějakou hru na PC nebo tak něco :wink: Já mám 11-ti letého synovce a ten má rád hry, kde bouraj auta, honěj je policajti atd...k narozkám dostal z knižního klubu knížku 1000 policejních aut (nebo tak něco) a je nadšený.

Barči1..drž se. To je fajn, že malá drží otočená dobře - asi je jedna z mála - tedy podle toho, co jsem slyšela. My otočení podstoupit nestihli, tak vlasntí zkušenost nemám. HLavně, at je při porodu vše v pořádku. Moc držíme pěsti. :slight_smile:
27. říj 2008 v 15:10  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ahoj holky,

tak jsme zpět od tchyně a celý :grinning: no užily jsme si teda dost. malá měla prdíky, tak jsme 7 hodin v kuse nosili Verunku na rukách a snažiliy se uklidnit :frowning2: od té doby piju fenyklový čaj a zdá se mi, že je to o dost lepší. Jinak u mě teda trafédie s kojením-kojím po 2 hodkách ve dne v noci a včera se mi už nevyspáním udělalo tak blbě, že jsem sebou máen švihla. Přes den se snažím ještě něco uvařit apod...takže na spaní moc času není a pořád jsem z malé vyjukaná, takže se taky nevyspím....další problém...malá spí se mnou v noci v posteli, odmítá spát v postýce, řve tam jako tur, ale sotva si ji dám vedle sebe, je relativně klid, jenže se nevyspím a bojím se, že si na sebe pletu bič :frowning2:
kyblík-taky máme a koupeme obden a jsme hodně spokojení, malá před tím řve a sotva j dáme do kyblíku, tak ticho a jenom kouká. Je to hrozná sranda, vždycky si představuju, že teda takhle nějak to vypadá i v bříšku.
27. říj 2008 v 17:06  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky,
beti Juli taky snama spí v posteli od narození, už sem si na ni zvykla a naopak když tam není tak ji hledám, je to pohodlnější i kuli častýmu kojení, já si taky ráda pospím a takle se nmusím furt zvedat. Ale je to o názoru, vím že ten bič mám hodně dlouhej ale aspon si užiju Juli sevším všudy, jak říká moje máti,:Starej se, jsi za to placená státem, sice mizerně ale seš..
28. říj 2008 v 08:56  • Odpověz  • To se mi líbí
Verapa - teď jsi mě rozesmála - jo státem pracený jsme... :grinning:

Jinak - techniku kojení mi kontrolovalo u porodnici několik sester - protože všechnny mlely o tom že buď to to neumí malá nebo já... všechny zkonstatovali že to umíme perfektně obě. A já mám bradavky rozkousaný na padrť protože malá je velkej savec a já velká cíťa... a že to spraví jen čas..
Tehdy jsem si myslela že si ze mě dělaj blázny.Ale čas to fakt spravil dost. :wink:

Jinak malá jak si teď pořád šmudlá obličej tak sama sebe pořád budí a to i v noci. Jen ji zvednu tak s tím šmudlením přestane a upadá do spánku. Je poznat že nic nechce jen sama sebe vzbudila, tak jsem ji poslední dvě noci zkusila na spaní dát ruce k tělu a pevně ji zabalit aby je nemohla vytáhnout... světe div se spala od deseti večera do pěti do rána. Pak už začala kvílet hlady.
Když ji mám u sebe v posteli tak se taky tolik nešmudlí a nebudí se. Jenže já se nevyspím. Pořád dávám pozor kde je. Začala totiž trochu cestovat, takže občas si jdu do postýlky pro dva řvoucí prstíky co čouhaj ze zavinovačky :grinning:
28. říj 2008 ve 12:06  • Odpověz  • To se mi líbí
Beti, já ti nechci radit (občas plácám kraviny, vím to :grinning: )a vím, že jiný názor má Verapa, ale malá je ještě maličká, já bych tu postýlku nevzdávala, opravdu si podle mě na sebe šiješ bič :unamused: . Známá má 4 letou holčičku a dopadlo to tak, že tatínek byl odstěhován do jinýho pokoje a malá se přesunula do své postele až teď, kdo si to tak kolem mě zavedl, hrozně si teď nadává. Nehledě na to, že já bych teda byla vystreslá už jen z toho, že ji zalehnu nebo jak bude větší, tak mi odleze a spadne (což se teda už stalo i mě a spává jen v postýlce, berem si ji do postele až ráno na hraní).Nevím, ber můj názor s rezervou, u nás je postýlka zavedlá od začátku, jsme tak spokojené obě-doufám :slight_smile:, holt jsem si ji dřív jen na to kojení musela v noci vytáhnout, ale vyhovovalo mi to tak než mít strach, že se jí něco s náma může stát.Teď vždycky navečer zalehne po koupání a jídle a většinou krásně s medvídkem během chvilky usne, nenechala bych ji v tomhle věku už v posteli sama a šla se koukat třeba na telku. Sem tam se vzbudí a pak korzuje po postýlce.A zas chodit s ní spát v 6 by se mi taky nechtělo :grinning:
28. říj 2008 ve 12:25  • Odpověz  • To se mi líbí
Lanko náš malej se taky budí šermujícíma rukama, naštěstí ani tak ne v noci, ale když to zalomí ve dne a není ten spánek tak tvrdý tak se vyliská raz dva :slight_smile:
Ad technika kojení - taky si myslím, že ji nemáme špatnou, ale drasťák to je proto, že malej je ze začátku jak neurvalej a hlady by mě sežral celou - po pár minutách zklidní tempo a je to v pohodě, ale bradavky mám taky pěkně dorasovaný.
Pokud jde o postýlku a spaní v ní - taky to u nás není hitparáda, ale zatím jsme neoblomní, ve dne ho tam nenutíme, spí všude jinde kde ho položím nebo u mě v náručí, ale aspoň větší část noci je v postýlce i za cenu toho, že ho třeba uspáváme dvakrát tak dýl, nad ránem už občas třeba vyměknem a po kojení ho necháme u nás.
Jinak se mám holky na prd - něco na mě leze, bolí mě v krku, klouby, mám rýmu - prostě jsem celá na h.... a navíc k tomu to hnusný počasí, které mi akorát přináší migrény :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. říj 2008 v 15:27  • Odpověz  • To se mi líbí
Beti, ty nemáš ještě v albíčku fotky Verči ? Teď jsem chtěla nakouknout :grinning: .Myslím, že to fakt tou technikou kojení není, neznám nikoho kolem sebe, koho by bradavky první týdny nebolely a my se Simčou opravdu kojily pořád stejně a po cca třetím měsíci jsem o kojení snad už ani nevěděla :grinning: do té doby bradavky rozbité do krve pravidelně.. :rolling_eyes:
28. říj 2008 v 15:55  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
jani,

na fotečky ještě moc času nebylo :grinning: , ale ve fotáku jich je spousta. Jakmile bude chvilka, tak je tam dám-jsem se dívala na fotky, kdy :grinning: ještě byla verunka malinká v bříšku-njn, ted je mi zpětně líto, že mám pocit, že opravdu jsem odpočívala až ten 9 měsíc a málo si to těhu užila.
S tou postýlkou, taky bych to ráda vyřešila, protože se o malou v noci taky bojím, a tak blbě spím, jenom polospánek a to je naprd, navíc dneska MM ležel malé na ručičce, ale ona sebou pohnula a já byla vzhůru, tak jsem to viděla. Moje kamoška ale třeba takhle s malou spala pl roku, jenže to s nima v ložnici nebyl tatka.
Holky, nevím, jak to máte vy, ale MM je taaak strašně unavenej a kdykoliv může tak spí a to v ho v noci malá nebudí a neprobudí. Tak jsem z toho někdy naštavaná. Protože já ještě uklízím a vařím a tady se spí :angry:
28. říj 2008 v 17:42  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek