• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
Beti, to je jasný s těma fotkama, chápu :wink: . Já mám právě takový polospánek i když chrní v postýlce, mám dojem, že se otočí a jsem vzhůru, proto si tu postel moc nedokážu představit, i když spousta holek to tak praktikuje a vyhovuje jim to.My by jsme se asi budili navzájem. Právě když Luky usne, tak je taky tvrdej, měla bych strach, že ji jeden z nás zalehne. Ale jinak je zlatej, myslím jeden chlap z mála, dneska k ní v noci vstal tak 3x, když už jsem fakt nemohla a taky kolikrát opravdu vaří a uklízí, máme teď období, že v postýlce ani ohrádce malá nevydrží přes den sama ani minutu a jak ji pustím, tak pořád něco vymýšlí, nemůžu ji nechat z dohledu, jinak by byl průser, takže minimálně uklízím a vařím až jsme doma oba, nebo jeden hlídá, druhý vaří. U nás už se chrní, tak půjdu taky dřív, kdoví jaká bude zas noc,Simuš je nachlazená a asi to bude veselý. Držte se. Papá.
28. říj 2008 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky :slight_smile:

přidávám se k názoru Januly.....sice je to ze začátku pohodlné mít mimíska u sebe v posteli a nemuset na kojení vstávat /taky mě to láká :wink: /, ale odučuje se veeelmi špatně a mít v posteli tří nebo pětileté dítě.....myslím, že pak se nejen moc mamina nevyspí,ale značně trpí manželský život a znám několik případů, kdy opavdu spal každý z partnerů jinde a ne vždy to vztah ustál.....
Anebo mám kamarádky, které kojí 8měs., rok anebo i déle, dítko mají v posteli a řeší problém, že kdykoliv se mládě jen malinko probere, tak vyžaduje prso....takže kojení i 10krát za noc.
28. říj 2008 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. Jsem přidala do alba můj nejnovější pupík tak doufám, že tento rozměr by mohl být konečný. Tahat se se 14 kg navíc je docela vopruz.
29. říj 2008 v 08:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky tak mám za sebou včera kontrolu v porodce vše prý je ok malá drží otočená a monitor prý krásnej na porod to prý zatím nevypadá doktor vtipkoval že bud dorazím 4.11 na kontrolu nebo bude malá do té doby na světě :grinning:
29. říj 2008 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
aureli já tahala 33kg navíc a to si fakt připadáš pak jak mobidik, ale nebylo to snad ani poznat. Ale přinde mi že máš docela maličký pupíkoš.

s tím spaním, no občas taky si nadávám a snažím se malou aspon přes den do postýlky strkat na spaní, ale má z toho čurinu, navíc je tak vyčůraná že pozná kde leží, ted se naučila pištět a vyplazovat jazyk, čověka nepřestává překvapovat každý den :grinning:
29. říj 2008 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
barca - neboj - ono to ráno na porod nevypadá a odpoledne už to může být úúúplně jínak :grinning:

Naše mrně je s náma v posteli většinou po ránu. To už se jí totiž spát nechce ale mě ještě jo. A když si ji vezmu v šest v sedm k sobě tak je ochotná počkat dokud se neproberu k životu. Leží vedle a "vykecává se". :grinning: Když ji nechám v postýlce je řev a musím vstát hned. Párkrát se stalo že se dokonce ještě ukecala do spánku a vstávala pak třeba až v deset nebo tak... ale zrovna moc častý to není. :sweat_smile:

S tím šmrdelením po obličeji. Ona je malá posledních 14 dnů ve tváři osypaná... tak ji to možná svědí a proto se šmrdlí tak moc. Sice nevim od čeho to má, ale vyměnili jsme prací prášek, pod hlavu místo plínky dávám nový kapesníky, nepiju džusy, obličejík omýváme v odvaru z řepíku a když dem vem tak ji paplu indulonou. Sice nevim který opatření zabírá ale na každý pád to pomalu mizí.. tak doufám že až to zmizí úplně nebudu ji muset ty ručky držet aby spala... :wink:

JAnula koukám jsi opravdu měla veselou noc.. když ses tu ještě neukázala :wink:
29. říj 2008 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
lani na vyrážky je super černý čaj
29. říj 2008 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ten nezabral to jsem zkoušela jako první... :unamused:
29. říj 2008 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
pak jedině si nechat namíchat tekutý pudr
29. říj 2008 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
verapa... ono jí to ale pomalu mizí... takže považuju za zbytečný dělat nějaké další opatření... jen lituju že nevim co vlastně zabralo... ale hlavní je že to zabralo :sweat_smile:
29. říj 2008 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
to asi stejně nezjistíš, já byla s malou na kožním už 2x a stejěn dycky skoro zbytečně, nejvíc sou alergie na aviváže a sypký prášky na praní, tak mi to aspon tlumočila docht na kožo.
29. říj 2008 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to je zajímavá informace... místo aviváže dvám ocet.. ten by měl údajně strhnou i poslední zbytky prášku... ale prášek mám pravda sypací... no uvidíme... :pensive:
29. říj 2008 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lani, když mám minutku tak dočítám, ale spíš s ní nestíhám, spala jen od šesti ráno půl hoďky přes poledne, je totálně akční :confounded: . Nachlazení začíná teď nějak odpo ustupovat, aspoň doufám, tak jsem ráda. Noc oproti minulé v poho, békala tak co dvě hoďky, ale to pořád beru jako dobrý. :wink: Dnes už to snad bude fajn.Já si ji taky beru do postele k ránu, kolem té páté šesté, to už vím, že neusne a hrajem si. Akorát musím být probraná já, to už jsem poučená, to byl ten průser jak jsem zdřímla, ona odlezla a hodila jump z postele :grinning: .Vyrážky jsme naštěstí zatím neřešily (ale co není, může být, že :wink: ) a to se přiznám, že občas když nemám koupenej dětský prášek, vyperu už i v našem a žádnej rozdíl jsem nezaznamenala. No my se s ničím moc nemažem :grinning:
29. říj 2008 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,

tak s tím spaním v posteli - to je fakt taky individuální. Známí měli malého u sebe v posteli, že tam líp spal, jak cítil to "lidské teplo". a odnaučili ho to v pohodě. Jenže je pravda, že občas se to to dítko odnaučit nechce a to je pak fakt dost blbý. Je fakt, že do manželské postele patří taťka s mamkou a ne mamka s dítkem. My malého na noc dáváme do lehátka (takového toho polohovacího) - ale v ložnici ho zatím nemáme - jak jsem měla ty problémy, tak ho hlídaly i babičky, takže zatím je pořád v obýváku a střídáme se u něj. Pomalu mi už začínají zabírat antidepresiva, takže budeme řešit, kde ho budem přes noc mít a uvažovali jsme s MM, že si ho dáme mezi sebe, ale v tom lehátku, tak jsem zvědavá, jak to bude fungovat. Ono pořád vstávat k postýlce je fakt o ničem - člověk se vůbec nevyspí. Takhle v tom lehátku ho člověk trochu pohoupe, nebo dá dudlík a nemusí se u toho moc hýbat.
Praktikovali jsme to zatím na chalupě a fungovalo to, tak to snad bude i doma.

Jinak Barči, pěkně se ti to blíží :slight_smile: držím moc moc pěsti - budeš teda rodit u milosrdných?
29. říj 2008 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, tak u nás se stoná :frowning2: Malej chytl ode mě rýmu,takže odsáváme, naštěstí se docela nechá. Neporadíte co na rýmu u tak malých miminek? A ještě se chci zeptat jaký používáte teploměr?
30. říj 2008 v 08:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci, když byla malá tak dudlík s teploměrem, teď už se změřit nedá, tak jedně do zadku rychloběžku :grinning: .Taky odsáváme, už to není nějak hrozný ta rýma, ale je to fakt její první menší nachlazení tak je protivná jak pr... :angry: :frowning2: no a buď ráda, že je ještě tak malinký a nechá se, já s ní bojuju nehorázně a sousedi si musí myslet, že ji tu vraždím :rolling_eyes:
30. říj 2008 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
jana.sun -jj jdu k miloušům doufám že nebude zrovna stop stav :slight_smile:
30. říj 2008 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky
marci my máme od narození digi do zadečku, nezapomen že se odečítá půl stupně když se měří kaďoškou. A na tu rýmu nám v lékarně poradila paní nasivin pro děti, na tu rýmču nám zabral docela rychle.
30. říj 2008 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
digitální do zadku mám taky, jenže david se hned pos.... jenom se ho tím teploměrem dotknem :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak proto přemýšlím o jiné variantě
30. říj 2008 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
JJ nasivin nám zabral hned včera, dnes už je to mnohem lepší :wink: Marci, tak ho nech vykadit a zkus to znovu, tak jsem to dělala já :dizzy_face: .Nebo ten teploměr s dudlíkem, moc jiných variant asi pro mimčo není. Dneska je krásně, teď jsme hoďku a půl procházkovaly, snad ji nebude večer zas blbě, ale je škoda toho krásnýho počasí nevyužít.
30. říj 2008 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj taky jsme byli venku, ale tady už sluníčko zalezlo :frowning2:
30. říj 2008 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,

Barči, držím pěsti, at není stop stav a taky at se malá udrží ve správné poloze - o starost míň :wink:

Marci, ještě jsou teploměry "dotekové" - dají se na chvíli do ouška, nebo na čelíčko. Většinou mají ještě víc funkcí a taky jsou tím pádem dražší - cca kolem 1.000,- Teplotu měří za pár sekund. Zkus www.forbaby.cz , ale určo je jich více - jen nevím, jestli se dají koupit běžně v lékárně, nebo spíš možná nějaké zdravotnické potřeby (?). To netuším.
Tak hodně štěstí, at se Davídek i ty brzy uzdravíte.
30. říj 2008 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,

no ten teploměr-máme digitální do zadečku a je pravda, že malá se prvně pokaká nebo si prcne, než něco teploměrem změřím :grinning:
jinak holky u nás naprostá katastrofa. Kojíme už po hodině a půl a malá nespí ani pořádně v noc ani ve dne. Dneska se probudila o půl paré ráno a usnula na 20 minut až ve 12 dopoledne, pak zabrala na dvě hodky venku a zase nic až doted. To mi nepřipadá normální a samozřejmě pořád řve hlady a v noci nás trápí prdíky. Vypadám jak mumie, cítím se ještě hůř a do toho se vzteká pes a bere malé věci a kdybych náhodou si chtěla chvilku lehnout, tak mě zase nenechá on. Jestli tohle přežiju, ta už všechno :frowning2:
30. říj 2008 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Betinko, nerada ti to říkám, ale Verunka mi připomíná naši Simču,jela od pěti-šesti ráno taky třeba do jedné odpoledne, pak si 20 min.zchrupla a do večera byla fit. Teď tu ještě kolem nás skáče :slight_smile: .Ale zas ty noci jsme měli většinou dobrý, tak se ten den dal jakž takž přežít.Teď už se vzbudí i 3-4x za noc a po páté je ready. Většina holčiček jsou prostě krapet hyperaktivní, normální je to určitě,(o dvou hodinkách spánku v kočárku jsem si většinou mohla fakt nechat zdát) a já už se s tím nějak smířila i když občas mám taky víc než dost :rolling_eyes: . Přežiješ to, neboj, prostě musíme,nic jiného nám nezbývá... :grinning: I když zrovna dnes jsem uklidňovala na chodbě sousedku - už mají z toho neustálého řevu od nás asi taky nervy v kýblu,ale nepřiznávají to,jsou fajn -že další mimčo nebude, po druhé bych to nedala, to vím jistě,Simuš je za tři děti. :wink: :slight_smile:
30. říj 2008 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci od toho forbaby mám taky leták, úplně jsem na to zapomněla, píšou tam, že dotykový je za 1099 Kč, tak snad to ještě platí, int.stránky jsem nezkoumala :dizzy_face:
30. říj 2008 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti se psama je to dycky složitější, taky si naše můra chvilu zvykala že už není mazlíček číslo jedna, ted je o to ostřejší a hlídá i ty co jsou tady furt.chcu vidět až Julča začne běhat co ty dvě spolu budou vyvádět.
A s tím kojením, taky to začínám mít tak, malá i v noci 3x cucne a je klid ale je to skoro co hodina a půl, občas se probudi třeas ve tři a já si budu povídat.. no na mašli :o)) Zkus třebas přidat na jídle, abys měla víc výživný mlíko a malá třebas bude dýl zasycená, minimálně tě to aspon uklidní.... s plným břuchem se líp žije.. :grinning: tak dorbou chut k obědu
31. říj 2008 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti, bude víkend, tak pěkně pošli taťku s malou na prochajdu, ať si trošku od ní alespoň psychicky odpočineš, sem tam ho taky zaúkoluj, ať nejsi na vše sama, třeba u nás Luky jezdí kolem 16-17 z práce, takže od mala bývá většinou koupání a uspávání na něm.Máme dítě oba, tak proč bych kolem ní měla lítat pořád jen já :sunglasses: .S tím jídlem ti fakt radit nebudu nic, to nějak nezvládám ještě teď pořádně se najíst... :slight_smile: do teď jedu přes den jen na cornflakes, jogurtech a těstovinách, když na půl hoďku přes oběd usne, tak se sotva osprchuju a dám trošku dohromady, jíme pořádné jídlo vždycky až večer, až prďolka usne.A upřímně mě hrozně vytáčely dobře míněné rady, ať si dělám zasmažené polívky apod. Ty bych si dělala kdyby malá spávala dvě hoďky přes oběd,ale takhle,taky jsem byla první měsíce jak mumie a moje mlíko muselo mít užasnou kvalitu...:wink: Drž se, neboj, všechno zvládneš, když to zvládám i já. No nic, půjdeme asi ven, je krásně.Papá
31. říj 2008 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás manžel taky přebírá malého hned jak přijde z práce. A večerní uspávání je zásadně na něm. Vždycky malého uspí, dá do postýlky, ten se občas probudí, tak ho zase vytáhne, pustí si s ním televizi, uspí atd. Předevčírem seděli u TV ještě o půl druhé ráno :grinning: Na tohle si opravdu nemůžu stěžovat, jsem vždycky radostí bez sebe když slyším manžela na schodišti, když se vrací z práce :slight_smile:
31. říj 2008 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
MArci - to já taky...
bohužel u nás jen mrkne jak se máme jestli něco teď potřebujem nebo ne a maže na "stavbu" ještě je toho hodně co dělat... takže čas má až opravdu večer. Vracívá se kolem půl osmé abych na koupání nebyla sama - donese vodu v kyblíku, hraje si s ní ve vodě, Já zatím nachystám všechno ostatní od postýlky až po ručníky. Pak ji vytáhnem jde se dolů najíst, vykoupat atd. a přichází až zas za hoďku nebo co a pokud malá ještě nespí tak si ji bere.
Pravda jsou i dny kdy po práci nikam nejede a vezme si ji naprochajdu nebo tak. Ale spíš to valíme tímhle stylem víkend nevíkend nehraje roli...
Ještě že vařit nemusím. Většinou něco dostanu co vaří jeho rodiče. Už tak mám míň kilo než před těhu a při mé výšce 174 cm a součastné váze 50 kg... bych taky nemusela být vidět, kdybych jedla tak jak píše janula... :grinning:
31. říj 2008 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já naštěstí taky vařit nemusím - manžel mi nosí jídlo z práce :grinning: Taky mám míň než před těhu - teda 47, ale měřím o 20 cm míň než ty :grinning:
31. říj 2008 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek