• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
jejda závodní jídelna... a dá se to jíst? :wink:
31. říj 2008 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak jsme se vrátili z procházky, je tam moooc pěkně :sunglasses:
Kontrola u Dr. po 14 dnech přibrali jsme 600 g a vyrostli o 2 cm - takže vážíme 4400 g a měříme 57 cm. Říkala,že se malá přejídá(za měsíc přibrala 1100g) - přitom jí po 3- 4 hoďkách a jen tak 15 minut, tak nevím.
Prdíky nás pořád trápí,ale jen tak lehce. Včera mi zase spala v noci 6 hodin.
Je hodňoučká a já si pořád "držím" + 9 kilo z těhu - jsem z toho trochu na prášky.

Tak ať vám mimísci nezlobí
:wink:
31. říj 2008 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
manžel má odzkoušeno co se jíst dá, navícz 5 jídel si většinou vyberu :grinning:
31. říj 2008 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, vy se máte, že vám "dodávají" jídlo, to fakt závidím. U nás bud něco "splichtím" narychlo já, nebo navaří MM, když má volno - udělá toho vždycky jak pro regiment, takže máme bud jídla hodně, nebo nic :grinning:
Naštěstí MM vaří rád - baví ho to.
Beti, ráda bych ti něco poradila, ale fakt nevím, co. Malá přibírá dobře? Stačí jí tvoje mlíčko, když má pořád hlad? Já tím, že nekojím, tak nemám v tomhle směru zkušenost. Já prostě udělám UM do lahvičky a vidím, kolik malej vypil - takže vím, jestli mu to stačilo, nebo ne. I když občas se taky nepořídím - bere si pokaždé jinou dávku - pak to musím chodit bud dohřívat nebo přidělávat další dávku - v té lahvičce to brzo chladne a on si dává s jídlem načas :unamused: U kojení je obrovská výhoda, že je mlíko vždy připravené k odběru ve správné teplotě :wink:
Snad se malá brzy "polepší" - moc bych ti to přála, aby sis trochu odpočinula. To nevyspání je hrozné.

Jadvi - ty máš přímo vzorově ukázkové dítě! To se občas takové hodné dítko zadaří :slight_smile:
31. říj 2008 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
s tím mlíkem, jestli je výživný opravdu nevím, jdeme za pediatričkou až 13.listopadu po šestinedělí, tak jsem zatím přemýšlela, kde bych tu malou prdolu zvážila.
S jídlem-jakmile jenom na chvilku usne, něco rychle splichtím, jo a s těm zasmaženýma polívkama jani, tak to taky slýchávám :angry:
dneska mi volal otec, posílala jsem mu fotku, že malá dělá koníka, tak mi hned volala, že z ní budu mít mrzáčka, že to není normální, aby v měsíci udržela hlavičku apod...tak jsem akorát z toho chytla depku, ještě že za týden jdeme na kontrolu s nožičkama apod...rodiče jsou opravdu super :frowning2:
měla jsem chvilku, koukala jsem na alba, musím říct holky, že máme krásná miminka!!!!!!!! Lani, takhle vlasatý mimčo jsem ještě neviděla, oči mi málem vypadly :grinning:
januli-dívala jsem se, jak jsi na fotkách hezky upravená, tak jen pro zasmání, jsem se dneska na sebe zkoušela podívat cizíma očima. Sli jsme kočárkovat..tak prvně ze dvěří vylítl pes, zatím se vyřítil kočárek hezký s vyfešákovaým miminkem a na závěr nějaká paní vyblitá jak zelí v teplákách, teniskách, nenamalovaná..no prostě hrůza. Fakt se těším, až se budu moci hezky upavit a nebud dělat psovi s Verunkou ostudu :grinning:
jo a s těma kilama, už mi zbývá jenom polovina-12 kilo mi zůstalo zatím :frowning2: a ty teda chci shodit, protože mám holky jenom jedny těhotenský rifle a dvoje elastáky na sebe-nic jinýho neobleču :frowning2:
31. říj 2008 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti ze mě zase padá i to co jsem měla před těhu dobrý, takže taky chodím jak bezdomovec, protože se nedostanu nikam do města :angry:
31. říj 2008 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky :wink:
OSYPÁNÍ - tak Juli začla reakcí na džus - to zmizlo za 2 dny. Minulý čtvrtek se ji udělaly pod očima podebrané pupínky, jak akné /snad to bylo i novorozenecké akné/, úplně jí to zhnisalo a postupně se roztahovalo na nos a čelo. Když to začalo konečně mizet, byli jsme Míše na vystoupení, bylo tam strašně moc lidí, J.se trošku zapotila a druhý den měla za krkem, na ramenou a na hrudníku potničky a byla rudá jak rak. No a to se nás nejen drží, ale ještě se to roztáhlo po celém obličeji,do vlásků i do oušek. Zkoušela jsem černý čaj i heřmánek. Ve středu to začala mít jakési přesušené a dělaly se mezi tím takové žluté krusty....to už se mi jako potničky nezdálo, tak jsme byli na poradu u dr....a máme exém :angry: :confounded: :rolling_eyes: Takže jsme dostali jakousi olejovou mastičku na vysušení - což nechápu, je tak suchá, že má na čele občas šupinky :frowning2: a exémy se mají promazávat, ne?
No rozhodla jsem se, že než ji použiju, tak zkusím pár dní koupele a omývání obličeje vývarem z otrub.
31. říj 2008 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak závidím těm, co jim manžel nosí obědy nebo dokonce vaří .....a dokonce POMÁHÁ!!! :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Manžel dělá teď většinou doma, což ovšem znamená, že ho vidíme miň, než když byl zaměstnaný. Je zalezlý v pracovně, nebo je pryč. Většinu týdne je kolem poledne doma, takže vařím....ale vstáváme dost pozdě - Juli je ranní spáč, ale dopoledne ty 2-3 hodky vydrží vzhůru a po té hodince co se zabaví sama vyžaduje pozoronost, takže jsou to většinou jen nějaké rychlovky. Co se týká koupání, tak to ještě ani neviděl, od přebalování zdrhá a tak podobně. Prnví 3 týdny malou ani nebral, protože by jí prý mohl "polámat" :grinning: :unamused: Až když jsem fakt nemohla odejít od smaženého sýra na pánvičce a Juli řvala a řvala, tak si ji vzal....od té doby si ji tedy bere, když mu nic jiného nezbývá. Ale ráno ji v posteli hlídá rád :grinning: má ji položenou vedle sebe a povídají si spolu.

Takže u nás je všechno včetně domácnosti na mě. Ale zas mám pomocnici - Míša je úžasná, hlídá, podává, uklízí, nejraději by i přebalovala a převlíkala /hihi, za pár týdnů asi už i bude/. Odpoledne přijde ze školy a když nemá žádný kroužek, tak vyráží s Julinkou na hodinu ven a J.pak většinou spí v kočárku ještě další 2-3 hodiny. Takže zvládnem úkoly a já trochu uklidit. No, ale stejně padám večer únavou...a to neuspávám ani u prsa ani v náručí ...taky nám to asi dýl trvá, než usneme. A v noci kojím jen jednou. První část noci spí tak 5-6 hodin, pak tak 3-4 a pak ještě většinou taky usne. Takže pohoda, ale já potřebuju 12 hodin spánku, takže jsem stejně utahaná :grinning: :grinning:
31. říj 2008 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jejda...to jsem se rozepsala :grinning:
už budu končit, jen...........Beti....kašli na rodiče - Julinka držela hlavu už když jsme jeli z porodnice a koníky pase o stošest - hihi a je jen o 1den starší než Verunka. A mrzáček??? Co je to za nesmysl! Čím posílenější svaly na zádech bude mít, tím líp.
A já Julinku taky nemám zváženou a že přibírá vidím - začínají se jí dělat faldíky. Pokud ale máš strach, tak si brnkni doktorce, že by sis malou ráda přinesla na převážení. Myslím, že by to neměl být problém.
Tak pa a hezký víkend :wink:
31. říj 2008 v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sharon: jej to musí být radost ten exém :frowning2: tak ať to brzo zmizí. Na tohle naštěstí vůbec netrpíme, vlastně ani nevíme co je pupínek nebo opruzenina :slight_smile: ale zas si to vynahradíme jinak, už se vykládá prý i v hospodě jak máme uřvané dítko a jak nahlas křičí, s tím dnes došel Lukynův taťka :grinning: .Jenže odsávání nosu je řev na další půlhodinu a i jen sebemenší klopýtnutí doprovází 20 minutový pláč, občas mám nervy fakt jak špagátky a lidi si asi myslí, že ji tu týráme nebo nevím :unamused: .Beti, co to je za kravinu s tím mrzáčkem, myslím, že skoro každý dítě už kolem toho 1,5-2 měs. zvedá hlavu... :rolling_eyes: A k těm fotkám, jasně, že si nedám do albíčka úplně nějaké krutě realistické fotky a snažím se vybrat ty lepší, tak hlavu vzhůru, zvlášť ty dopoledne se na sebe do zrcadla radši ani nekoukám a občas bych radši šla na procházku kanálama, aby mě nikdo neviděl :grinning: zrovna dneska, než jsem chytla a nahastrošila do oblečení malou, byla jsem zpocená jak myš,už aby bylo zas léto :rolling_eyes: .Ty kila půjdou dolů, neboj, jen co začne malá lozit a ty lítat za ní, budeš jak twiggy :wink:
31. říj 2008 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janule a do hovoru to vnáší hlavně on né? :grinning:
Sharon děkujem svt je hned snažší když víme že je na tom někdo ještě hůř :unamused:
Beti neboj... mám malou nafocenou jak se snaží pást v 18ti dnech Měsíc a půl a byla profesonál. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Kdyby jsi ji vážně meměla kde zvážit tak já doma váhu mám... do slavkova je to za rohem...ale bohužel tak na auto :frowning2:
1. lis 2008 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti s tou malou.. neozvalo se očkování? Mojí to před šestým týdnem zhnisalo a moc sranda s ní tou dobou nebyla
1. lis 2008 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lani, no sousedi tu hospodu vlastní víš, tak to mají všichni z první ruky :grinning: nejhorší je, že se nám stále ta bytovka opravuje, třeba dnes tu od rána mlátí, malá by asi chvíli spala a nemůže :frowning2: .Tahat ven ji nechci, ještě není úplně fit a není tam počasí jak včera, takže teď každá rada dobrá, co dělat. Je unavená, řve a řve už tak od půl 9, tak nevím co s ní a taky na mě padá depka :rolling_eyes: . Závidím všem, kteří mají doma aspoň relativní klid, ty rekonstrukce s mimčem, to je šílený...
1. lis 2008 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
naše Jula taky jela koníky co mohla od narození a ve dvouměsících držela skoro hlavu sama, ted se začíná vztekat že ji nenechám sedět,a le ony holčinky by se asi fakt neměli, kuli spodku, že to může ovlivnit vývoj kyčli a celé pánve, ale jak ona se vzteká :frowning2: , chjoo to sem doufala v klidné dítě.. manža taky líce po stavbě takže si malou užije chvilku večer, občas ju vykoupe, ale zatím s ní dělá jen šaškec..ale já su vděčná aspon zato..

Jo a s kilama po porodu, mě zůstalo 12 a leze to pomaličku, velmi pomaličku, teď mě moje teta, která dělá sestřičku na dětským říkala že neshodím dokud budu kojit, asi je to fakt, jak začnu shazovat přestává produkce mlékárny.. tak radš tepláky a jetě chvilku budu kojit.
Beti hlavu vzhůru i tepláky sluší, já chodila poslední 2 měs těhu a první po porodu v litexákách če netáhli na bříško a byly jediný co sem oblíkla.. pak byla velikost o 2 čísla větší než normo a ted su na svojím, jen mám porád takový divný vak na břuchu, ale to sem odrbala cvičení a teď to doháním...
1. lis 2008 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Veru, ale já zas slyšela, že kojením se hubne a jak přestaneš, tak jdou naopak kila nahoru :confused: :confused: nevím, u mě jdou pořád dolů a jsem za to vděčná, jsem už minimálně tři kila pod váhou před těhu :rolling_eyes: . Ale to je asi tím lítáním kolem malé a tím, že dám fakt tak 2-3 jídla denně, výživa naprd, banán, jogurt atd. :pensive: Necvičím vůbec, ještě to tak, ale teď od př.týdne chceme s Mončou z Brna-okolí začít aspoň 2x týdně chodit na pillates a taky bodyform, až uvidí mou fyzičku cvičitelky, tak myslím padnou na zadek, budu jak 80tiletá babka :grinning: :grinning:
2. lis 2008 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janula - klid - nemůžeš být jak 80-ti letá babka - ty nelítaj kolem Simče...
Rozhodně budeš mít fyzičky lepší než ty bábrlinky :wink:
2. lis 2008 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé holky já bych taky už chtěla začít chodit někam cvičit. Ale do Brna je to pro mě teď naprd, protože bych cestováním strávila více času než bych cvičila. Tady u nás nic nehrozí, tak budu muset vysondovat jestli se nedá chodit cvičit někam ve Slavkově. Lanko, nevíš? :slight_smile:
2. lis 2008 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cvičí se.. v tělocvičnách obou škol... i je možnost v posilovně... závisí na tom co za cvičení si představuješ.
Osobně nechodím zatím nikam. Ale když mi dáš vědět co si tak zhruba představuješ zkusím ti to dozjišťovat.
2. lis 2008 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lanko to bys byla hodná. Mě je v podstatě jedno co :slight_smile: Zpočátku bych brala něco klidnějšího, přece jenom jsem za toho třičtvrtě roku bez pohybu vypadla ze cviku:slight_smile: Dříve jsem chodívala na břišní tance, pilateb, power jógu..
2. lis 2008 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky tak já jsem zatím stále 2v1 :slight_smile: no jsem zvědavá kdy to bude :slight_smile: krásný den všem :slight_smile:
3. lis 2008 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Barca.. určitě ještě letos :grinning:
Marci.. Ok začnu koukat po něčem klidnějším.
3. lis 2008 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,

barci a pozoruješ už nějaký příznaky? přeji rychlý a pohodový porod!

marci, taky bych chtěla cvičit, ale po císaři se může myslím až od 3-6 měsíce po zákroku. Příští týden bych měla jít na kontrolu v šestinedělí, tak se zeptám. Byly jste holky už na té kontrole, že? Bolí to? :frowning2:

jinak u nás víkend pracovní-teda u mě, prostě nějak nic nestíhám a celý den se nezastavím, ale to vám nemusím vyprávět, no a manžel je od včerejška nemocnej, tak se bojím, aby jsme to s Verunkou nechytly, snad ne. Dneska se chystám do města s malou, tak doufám, že bude spinkat a nepojedeme se řvoucím kočárkem :grinning:
3. lis 2008 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
TAk to držím palce aby ten kočárek neřval.. ještě aby jsi domluvila verunce :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Beti není to tak strašný.. řekla bych žádný rozdíl oproti prohlídkám běžným... jenže ty jsi po císaři..tak co já vím jestli to pro tebe bude jiný.. ?
3. lis 2008 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti, prohlídka po císaři byla úúúplně pohodová a to já jsem strašpytel, však víš, ani jsem nechtěla rodit normálně a preferovala císař. Po pravdě jsem nepocítila žádnou změnu, jak normální prohlídka před těhu a celkově si připadám, jak kdybych ani nerodila :grinning:.Beti, můžeš cvičit klidně i měsíc po porodu pokud se na to cítíš, císař na to zas až tak vliv nemá a naopak se to doporučuje pak zpevnit to břicho,aspoň tak nám to říkali v kurzu.Ale já jsem lenoch líná a začínáme s holkama až dneska tím bodyformem, chci zvládnout i ty čtvrtky pillates, musím konečně zabrat a trochu vše zpevnit, je to rosol :grinning:
3. lis 2008 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jdu na prohlídku za 2 týdny a nějak se toho nebojím. Nic mě nebolí a ani bych neřekla, že jsem před měsícem rodila:slight_smile: A po císaři si myslím, že by to neměl být vůbec problém :slight_smile:
Dneska jsem si holky dala maxi túru, ušli jsme snad 10 km, když bylo tak hezky, tak se mi ani nechtělo domů, ale měla jsem strach, že David začne v půlce cesty řvát hlady. Naštěstí on usne ještě doma na posteli když ho oblíkám a vzbudí se zase až když je vyslečenej na té samé posteli :grinning: :grinning: Akorát mě ty procházky samotnou nějak už nebaví, furt vymýšlím nové trasy, jenže tady když jsou tu dvě ulice se toho moc vymyslet nedá :unamused:
3. lis 2008 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci, tak to ti závidím, já bych si s ní dala túru ráda, ale chybí mi odvaha, dojdem tady za most a většinou spustí a vypne až doma :grinning: ale jak kdy no, na dlouhý procházky se, ale nevydávám, většinou za rohem se pos... :sweat_smile: :sweat_smile: taky myslím, že po císaři je to ještě menší problém než po normálním porodu :wink: .No nic, jdu se chystat na to formování, hezký večer :grinning: :grinning:
3. lis 2008 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
čauky, taky kolikrát nevím kam tady u nás vyrážet, navíc ještě máme v okolí nějak divočáčky, tak to tuplem mi není příjemný drandit přírodou, sem tam zvednu zadek naložím dítě a psisanky do auta a vyrazím na prýgl nebo do mariánek, jak je hezky tak to zato stojí..
4. lis 2008 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda vycházky závidím... hádám budem moct uskutečňovat až bude teplo. Páč malá je opica a v počůraných neřkuli pokaděných plinách prostě nebude. Spustí neuvěřitelnej vyrvál a vytrvá dokud ji někdo nepřebalí... a to venku i když je tam tak hezky jak včera dost dobře nejde. Takže musíme být cca v dosahu 10minut od domu. To obvykle začne stížností, chvíli si stěžuje pak naříká a pak spouští sirénu... těch 10 minut to je tak akorát na pár minutovou sirénu a už jsme doma. :grinning:
Nedovedu si představit že bych s ní měla někam teď jet.. to by asi dopadlo. :unamused:
4. lis 2008 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lanko malej doma taky v mokrých plínách nevydrží - v mokrých možná, ale pokaděný ani náhodou, řve jak tur, ale venku je to jiný. Fakt usne doma když ho oblíkám a vzbudí se když ho vyslíkám :grinning: Je ale fakt, že venku se mi ještě nepokadil :slight_smile:
4. lis 2008 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak se musím pochlubit, že se manželovi zalíbilo nošení v šátku (zatím teda jenom potmě :grinning: ) Takže teď vyrážíme na večerní procházky se šátkem :slight_smile:
4. lis 2008 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek