• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
marci taky nosím v šátku, je to super na uklízení a do lesa, manža z toho má čurinu ale ovázat se nenechá.. je to super, malá je z toho uplně nadšná hlavně ted když chce všecko vidět.. jen tech jejích 7,5 kg už není taková sranda na záda
4. lis 2008 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky :wink:

cvičení....já vám tak závidím vaše odhodlání :grinning: já jsem líná jak veš, nezačala jsem ani posilovat břišní svaly :confounded:

kila po porodu...jojo, někdo začne shazovat až když přestane kojit někdo když kojí. U Míši jsem začala shazovat až 3 měsíce po skončení kojení /takže po roce/ a teď už mám z 12 kilo jen 3. Ale asi to půjde brzy nahoru....pořád jím jak neurvaná, mám hlad a mám co dělat v noci, abych se ovládla a po kojení nešla jíst :frowning2: Ještěže jsem tak líná a nechce se mi ze schodů :grinning: :grinning: a toho sladkého co sním!!!! Ani v těhu jsem neměla takové chutě.

osypání, exém....stále se nelepší. Předevčírem jsem napatlala mastičku od dr., Juli je jak indián na válečné stezce, nejde to ani smýt, ale exém nemizí :frowning2: Počkáme do 8 týdnů, některá mimi se prý čistí dlouho, a pak zkusíme kožní.
4. lis 2008 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
....po kojení v noci :grinning: ve dne se neomezuju :grinning:

holky....jaké máte šátky? Já se pořád nerozhodla jaký si koupit. Poraďte. A mám necelých 160cm..jak dlouhý je potřeba?
4. lis 2008 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
sharon,

ten exém to je mi líto, mně se malá hned drufý týden osypala, naštěstí to bylo jen novorozenecký akné a pomohl nám erný čaj.
Marci, lanko, mám super tip na výlet na víkend. ted jsme se s malou vrátili z 5km tůry, ale dá se tam jít více než 20 km, v lese, ale je tam úzká silnočka, takže s koárkem v pohodě-teda lepší budou asi nafukovací kola. Je to ve Vítovicích, je to ve Vítovicích značeno jako cyklostezka, ale musím opravdu doporučit...na víkendovou procházku značka ideál.
jj, tak my pořídili babyvak, včera jsem jej donesla domů a moc se jí tam zatím líbí
4. lis 2008 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti, tak to je supr, že se ti babyvak osvědčil, malá mi v něm řvala jak nepříčetná :angry: .Ale ona je celá takovej extrém :grinning: . Dneska si ji vzala tchyně dopo ven, tak si prý jen chvilinku zdřímla a od té doby zas jede a pojede asi minimálně ještě další dvě tři hoďky a já zas ani nestíhám nic pojíst :confounded: .Teď si dávám aspoň svůj oblíbenej jogurt :grinning: v životě jsem nesnědla tolik jogurtů, co posledních 8 měsíců :grinning: :grinning: :grinning: .Cvičení bylo parádní, dokonce mě ani nic moc nebolí a to jsem včera myslela, že nedolezu domů :sweat_smile: .Už se těším s hollkama na čtvrteční pillates, je to opravdu super odreagovačka, doporučuju.
4. lis 2008 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jani a to ti malá pláče takhle třeba tři hodky? Verča takle dlouho nebrečí, ale jenom kvůli tomu, že nasadí dlouho hroznej ječák, pak se z toho začne dávit :angry: a pak je z toho unavená. takže chvilku pauza a pak znova a většinou ji teda musím nosit, chovat a někdy třeba dvě-ti hodky a to jsem teda fakt hotová a uce mám jak orangutan. Dneska mi třeba usnula až v kočátku v jednu a to byla od půl 6 ráno vzhůru :frowning2:
4. lis 2008 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti to má teda Verunka výdrž. To náš David upadá do spánku každou chvíli. Dneska jsem mu dala před očka leporelo s krtkem, vytřeštil na něj oči a za chvíli usnul a to před tím spal 3 hodiny v kočárku :grinning:
4. lis 2008 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak teda nesmělej dotaz: kde jsou Vítovice? To víš já jsem naplavenina, která se tady ještě moc neorientuje :slight_smile:
4. lis 2008 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti, nene ona neřve tak dlouho, já myslela pojede, jako že je akční :slight_smile: ale byla už protivná, tak si ani hrát nechtěla, pofňukávala, ale teď už spí. I když občas vydrží brečet celkem dlouho, hlavně když potřebuju něco udělat, nemůžu se jí věnovat a dám ji do ohrádky, to je schopná řvát ječákem do doby než k ní dojdu, to mi tu dnes taky naše herečka předváděla :sweat_smile: .Počkej, jaký ruce budeš mít až budeš tahat skoro 11 kg :grinning: :grinning: .Já si stejně myslím (když se rozhlídnu po kámoškách), že ti kluci jsou mnohem větší pohodáři a víc naspí, holky jsou trochu hyper a zvědavější, akčnější.Aspoň uvidíš, že nebudeš muset řešit ty kila navíc, za chvíli budeš pod váhou...za to jsem vděčná :wink: :slight_smile:
4. lis 2008 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, Jani s tím ti mosím dát za pravdu,holky sou asi fakt akčnější, naše bublinka je taky furt vzhuru a když usne tak vyvěšuju prapory, ale zasejc mosím zatukat že je to lepčí než třeba před dvěma měsícema, to spala tak necelou hodinu přes celej den..

Sharon s tím šátkem ono to individuál, já mám 165 a koupila si 5-timerák a je to ideál a co se materálu týká, to ti neporadím, ale spíš preferuju takový co hodně unese ale není tlustá látka, aby se v tom v létě prtě neuvařilo. Jukni na http://www.sanami.cz/, třeba tě tam něco nadchne, pak ještě dělají za 60kc tuším dělají takový povídání v bráně k dětem na josefské o úvazech i o nošení.
5. lis 2008 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
já mám elastický šátek Moby. Má jednotně 5,5 m, ale je pružný a tenký takže není problém se jím omotat a navíc snese nepřesnosti ve vázání - to je výhoda elastických šátků, ale zasw není pak na nošení velkých dětí - ale to u mě nehrozí - David je na mě těžký už teď :slight_smile:
5. lis 2008 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
A využíváte to ?
Já ho chtěla hodně a nemínila jsem koupit kočár.. nakonec kočár koupila babička a tím že jsme nestihli dokončit domek a zůstali jsme u nich je kočár v pernamenci.
Tak kam se budem stěhovat je to serpentina chodníků po zřídku a kolem lesy... tak proto jsem chtěl šátek.. do dneška ho ovšem nemám... a pomalu zvažuju jestli to má smyslu. Přes zimu ji asi tahat nebudu a na jaře už bude asi pořádně těžká... :sweat_smile:
6. lis 2008 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak - manžel se "zamiloval" do BMK - zkusil to k večeru s malou dvakrát a ona se mu pokaždé vyčůrala... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. lis 2008 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo využíváme, teda manžel, prý ho kočár nebaví, navíc chodí domů z práce za tmy a jít ven s kočárem je mu blbý, takže strčí malého do šátku a jdem na večerní procházku :slight_smile:
6. lis 2008 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak s tím šátkem jste to asi vychytaly líp. Včera jsem malou chtěla vzít do babyvaku, jenže se mi tam jaksi malá nevešla, když byla celá zabalená a ještě navíc deka :frowning2: tak ji v tom noím alespon na doma.
Včera šla malá spát v 22 a probudila mně až o půl 4, já jsem vůbec nechápala a pak jsem si říkala, že jsem ji možná unavila. byla jsem ji ukázat v práci a pak nakoupovat v Olympii, tak možná byla ze všech těch zážitků paf. Kdyby to tak bylo, byla bych v Olympii každý den :grinning:
dneska je pěkne hnusně, hlavně aby aspon nepršelo moc, abysme mohly kočárkovat, jinak se doma v postýlce zblázní a já z ní taky.
Jo a ještě se vám musím pochlubit, půjčila jsem si od sousedky váhu a malá má 3975g-mám hroznou radost-před 2 týdny měla 3325-takže to naše kojení po dvou hodinách má nějaký smysl.
7. lis 2008 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti do babyvaku se musí mimčo takhle balit? Já dávám Davidovi do šátku jen body, dupačky, tenkou mikinku a tenkou čepičku a ponožky, ale je fakt že je pod tím šátkem a manželovou šusťákovkou. Včera vyrazili na večerní výpravu a po návratu spal malej ještě skoro další hodinu v šátku.
Já jsem taky zvědavá kolik malej váží, na kontrolu jdem za 14 dní, ale před měsícem měl skoro 4 kila a teď se už pěkně pronese :slight_smile:
7. lis 2008 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
LAni já ho kupovala taky až měla malá tři měsíce nebo víc a využíváme hodně, hlavně když lezu do patra za manžou na stavbu, Juli se tam děsně líbí...asi stylem, sedím vysoko vidím daleko. A někdo semnou třepe..

Beti gratuluju jen tak dál, hlavně že je odezva. Hlavně to nevzdávej...
7. lis 2008 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
marci, já nevím a taky mám pocit, že ji strašně nabaluju, jenže se bojím, aby nenachladla :frowning2: a ten babyvak je fakt hodně tenkej, takže ji rozhodně nezahřeje :frowning2:
7. lis 2008 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti já malého ze začátku nabalovala, že byl chudák celej spařenej a i doma jsem ho furt rvala do všeho možného, ale pak jsem zjistila, že třeba doma je nejšťastnější když si může ležet v obýváku na zemi na matraci s holým zadkem - to je vysmátej jak lečo. Když byl navlečenej byl takovej nervózní. Teď jsem zjistila co je to babyvak :grinning: - ten se asi pod bundu nedává, že - takže tam je asi třeba oblíct víc než do šátku :slight_smile:
7. lis 2008 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já zatím na mimibazaru jen pokukuju. Stačil by mi v pohodě 4metrovej na cokoli... ale furt si nějak nemůžu vybrat... navíc si říkám že přes zimu ho asi moc neužiju... no prostě furt váhám. :sweat_smile:
MArci - to cvičení... co se Tyršovky týče tak nikde nic uvedeno není.. prý je tam toho dost. Ale podrobnosti jsou údajně až uvnitř budovy a do ní se bez karty nelze dostat... a protože jsem taky jen naplavenina tak jsem požádala o pomoc domorodce. Ale trvá to.
Komenského má přes silnic naproti kostelu celej rozpis se vším co se tam děje ať už pro dospělé nebo pro děti. Dokonce tam existuje i nějaký babyclub. Ale nevzala jsem si papír abych to opsala... takže to zkusím jak se tam dostanu.. asi v pondělí. (dnes jedu k našim a zítra jdem vítat tu naši občanku...)
8. lis 2008 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lanko děkuji jseš moc hodná :slight_smile:
8. lis 2008 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky máš ještě takový přiblblý dotaz :grinning: Chystáme se malého pokřtít a mě teď tak napadá v čem se v tom kostele miminka drží - jen tak nebo v nějaké zavinovačce - nebo v nějaké speciální. Já jsem v tomhle takovej amatér, do kostela chodím tak dvakrát do roka a manžel ten mi na to akorát dokáže říct, že v něčem bílém.....to mi teda moc nepomůže. Křtily nebo bude některá křít? Třeba mi v tom poradíte :slight_smile:
8. lis 2008 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
marci,

nejsem teda pokřtěná, ale všechny miminka kamarádek, co pokřtěná byla, tak měly zavinovačku a byli celé v bílém a ta zavinivačka byla taková, jakou jsme mívaly my :grinning: ta fujtajbl krajková :grinning:
8. lis 2008 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,hlásíme se po delší odmlce....nestíhali jsme a když ano, tak blbnul počítač :confounded:

k těm šátkům. Já měřím 160 cm a sestřenice mi půjčila její šátek, který má 5,5 m (ona měří 180 cm) a celkem jsem to kolem sebe omotala v pohodě - ani to nikde nějak moc netrčí. Jen jak chodíme na ty kontroly na neonatol.na Obilňák, tak tam mi nošení v šátku nedoporučili - ale asi mysleli nošení "narovno" - takové to "v kolébce" by vadit nemělo. Prostě říkali, že do 9.měsíců by dítě nemělo mít páteř narovno, že si s tím neví rady a že ji tak namáhá a to by se nemělo. :fearful: Takže šátek zatím nevyužívám, ale stejně budu, na některé věci je to pohodlnější.
Jo a Lani, klidně si ho pořid - myslím, že ho využiješ i na zimu - můžeš malou skovat pod svou bundu - určitě je to pohodlnější než tahat kočárek ve sněhu nebo tak.
A navíc, ta moje sestřenice malého v tom šátku nosila, i když už mu byl víc než rok. On byl u ní klidný a někde v ohrádce by řeval a takhle měla klid a mohla udělat spoustu věcí (prý dělala všechno, kromě žehlení, to se bála s ním v šátku). Je ale fakt, že při jejích 180 cm se jí malej nosil asi líp, než nám "mrňatům".
Jinak, Marci, závidím vaše večerní procházkování, i to, že si MM bere Davídka hned po příchodu z práce.
MM se taky dost stará, ale má dost nepravidelnou pracovní dobu, takže nemá tolik času.
Beti, že by se Verunka začínala umoudřovat s tím spaním? To by bylo fajn :wink:

jo a o křtění taky moc nevím, ale hodně jsem slyšela a i viděla fotky a fakt tam jsou ty mimča v bílém a v té zavinovačce s krajkama :sweat_smile: - no, to nám pak musíš, Marci, hodit fotku na ukázku, jak to Davídkovi slušelo :grinning:
10. lis 2008 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, tak já malou tahám na rovno v náruči tak od druhého-třetího měsíce, nikdy se nechtěla chovat ,, na miminko ", to řvala jak tur, vždycky jen na rovno, aby viděla kolem sebe, tak myslím, bude celá křivá :cry: ale nenadělám nic. :pensive:
10. lis 2008 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, aby to nevypadala, že je MM nějaký světec, to teda fakt není :grinning: Davida mu prostě vrazím a nediskutuji. On to pak na mě zkouší hláškami "matko, řve ti dítě", na což odpovídám "a tobě neřve?" Prostě ať se stará. Na druhou stranu nic nenamítám, když chodí 2x týdně večer na fotbal, takže asi tak...... Včera večer měl David nějak moc energie a nechtěl spát, MM ho uspával už asi 2 hodiny, byla půlnoc, tak jsem si říkala, jestli si ho nevzít, když jde ráno do práce, ale nakonec jsem vytrvala a David kolem půl jedné zalomil, pak jsem MM bohužel musela vzbudit ve 4, protože mě malej normálně posral - jsem ho držela na odbrknutí a on dal 3 takové srací dávky, že mi to teklo po pyžamu (pardon za ty detaily), on se začal nahlas smát, já brečet, MM se vzbudil, měl z toho děsnou čurinu, tak jsem mu ho vrazila, ať ho jde dát do pořádku. Ráno jsem se ho ptala jestli je vyspanej - prej docela jo, že si nadespal o víkendu:slight_smile:
10. lis 2008 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci - my jsme malou křtili..
Měla normální svetr, čepici a zavinovačku. A protože v kostele se netopí, tak jsme přes zavinovačku ještě hodili deku.
Normální klasciká zavinovačka se spoustou naškrobených krajek. Jestli chceš není problém půjčit. (klasická čtvercová a pak taková ta do kříže - tam se vejdou i větší cvalíci - naškrobené jsou obě)
Hodím do alba na chvíli fotku ze křtin... klučinu co křtili zároveň přinesli jen v zimní kombinéze (sice tam není vidět celej ale... takže je to naprosto fuk.
Jediné co opravdu potřebuješ (a to ti asi farář řekne) je křtící roucho a svíce.
10. lis 2008 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lanko a křtící roucho je co? - taková ta látka co je přes mimčo hozená? - kde jí seženu? Já se teda asi ptám jak debil, ale v tomhle jsem docela amatér :slight_smile:
10. lis 2008 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, omlouvám se, že vám se vpadávám, ale čtu že řešite nošení v šátku. Ráda bych nosila naši holčičku v šátku, má 1,5 měsíce a cca přes 4kg. V návodu k šátku je, že úvaz "kapsa" v sedě na břiše se může vázat už od 4 týdnů, což už máme, ale jak píše Jana. Sun doktoři nošení v sedě nedoporučují většinou dokud mimčo samo nesedí. Chci se zeptat v jaké pozici nosíte mimča které ještě sami nesedí - jen v leže na kolíbku, nebo i v té kapse? Ta se mi totiž nejlíp váže, ale nerada bych malé křivila páteř pokud se to opravdu nemá.
10. lis 2008 ve 12:18  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katzi my vážeme kříž s kapsou venku a dáváme ho tam jako do kolíbky - ne vertikálně.
10. lis 2008 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek