• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
Marci, aha to mě nenapadlo, že jde uvázat kříž s kapsou a dát tam mimi do kolíbky. Teď jsem si to našla na nosendeti.cz. Vypadá to dobře a jednoduše na vázání. Zkusím to :slight_smile: A mimčo tak dáte pod bundu a nosíte i v zimě? Nebo jak bude víc zima, tak už nosit nebudete?
10. lis 2008 ve 13:42  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, já nosím malou vertikál od tří měs, teď už stejně jak píše Jana, tak se nechce nechat chovat na mimi, snad jedině když je hodně ospalá.
Katzi, já ji nosím zatím jen punčocháčky a mikina a pod bundou, jako když bylo břicho....
10. lis 2008 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Verapa já si ani tak neřeším vrstvy oblečení u malé, ale spíš aby nedýchala ten studený vzduch z venku. Tak nevím jestli tu bundu jako úplně zapnout, ale to by tam zas neměla vzduch žádný :fearful: Známí právě s půl ročním chlapečkem šli v zimě v nosítku ven ( nevímí přesně jaký typ nosítka to byl, ale šátek ne) - je fakt, že ho neměli asi pořádně pod bundou a on si nachladil průdušky.
10. lis 2008 v 17:18  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
já mám malou dycky zababušenou i hlavou pod šátkem, stejně mi nejraděj slintá na triko nebo si žmoulá ruky, pokud teda na ni někdo nemluví.. je spokojená že se nosí a třepe se sní.. taky ji nosím v kříži lae s kapsou uvnitř..
10. lis 2008 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
no, holky, s tím nošením narovno - já to slyšela prvně právě v té poradně, že dítě nemá mít do 9.měsíců páteř narovnanou - ale narovinu, myslím, že toho nelze dosáhnout. Já, když malého krmím z flašky, tak ho mám v zavinovačce a taky vlastně narovno - jinak nevím, jak bych ho v klubíčku nakrmila :confused: takže se jich na to raději už ani nebudu ptát - čím mín člověk ví, tím líp - je to akorát "blbnutí hlavy" - někdy mi přijde, že se to ted moc přehání - aby byla všechna mimča "dokonalá" podle nějakých tabulek, nebo co. Jeden holt pase koníčky dřív a náš malej na to není, ale věřím tomu, že to dožene, prostě chce svůj čas. To je jak některý děti chodí už v 10. měsícíh a jiné až třeba v 15. A kdo to ve dvou letech pozná?
Jo, Katzi, vítej. :slight_smile:
Marci, Davídek je teda šikula :grinning: -a tvůj muž je stejně dobrej, že takto "funguje"
Jani, myslím, že Simonka bude v pohodě :wink:
10. lis 2008 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jana.sun, děkuji za přivítání :slight_smile: Na tabulky jsem taky alergická - zkazily mi celé těhotenství - od 20tt jsem lítala věčně po doktorech a ultrazvukách, pořád mi malou přeměřovali, že nepřibírá jak má právě podle tabulek. Narodila se jako úplně normální miminko. Teď zas, že přibrala jen 100g za týden, že podle tabulek by měla prý přibrat 150 - 200g za týden. Tak mi bylo nařízeno, že mám začít přikrmovat umělým mlíkem, že jí moje nestačí. Přitom vypadá moc pěkně, má už dvě bradičky a pěkný faldíky na nožičkách :slight_smile:
10. lis 2008 v 19:13  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Verapa, tak zkusím taky takto zababušit. Snad se to bude té naší kroutící se žížalce líbit :sweat_smile:
10. lis 2008 v 19:14  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj katzi,

taky nesnáším tabulky, rovněž mi zkazily celé těhotenství, malá nepřibírala a rovněž se narodila sice menší, ale taky před termínem :angry:
jinak jsem slyšela o tom nošení narovno, že ně do půl roku, ale třeba když malou dádám odrkávat mám ji narovno a jakoby přehozenou přes záda :grinning: takže tak . Ale jdeme na kontrolu na ortopedii tak se zeptám. Verunka se (tuk, tuk) lepší, v noci vstáváme už jenom 3x, tak snad se to nezmění.
holky, prosím vás, chodila některá z vás na solárko? já bych si zašla (miluju teplo), ale nevím, jak se to tluče nebo netluče s kojením.

hezký večer!!
10. lis 2008 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci - nebo se tomu říká Křestní rouška. Někde to ve farnostech dostaneš, někde musíš přijít s vlastní, ale poslední dobou co slyším tak převládá vlastní. Buď vezmeš čtverec látky cca 40x50 cm a něco tam vyšiješ.. jako třeba jsem dítě boží nebo tak. A nebo můžeš jít do Brna a koupit buď v obchodě u Petrova (ten je tam celý věky je to v rohové budově - když se postavíš ke vchodu do kostela a rozhlídneš se kolem na všechny rohy musíš ji vidět) a nebo nově prý maj nějaké jeptišky obchůdek někde kousek od Kapucínů ten je nový(nebyla jsem tam takže ti přesně nepovím kde je), ale mít to tam budou sto pro taky. (to samé platí i pro svíci) Hádám už se doptáš.
A nebo ještě jedna varianta, pokud jsi ty nebo manžel byla křtěná a vaši rodiče maj schovanou křestní roušku vaši můžete ji použít. Nikde se nepíše že by byla nutná nová. Klidně může být "zděděná" Tak jsme to ostatně řešili my. Malá měla moji. :pensive:
10. lis 2008 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky všem :slight_smile:
katzi...vítám, ale ty už jsi za námi chodila dřív, že? :wink:
beti...tak snad už to bude lepší!!!

U nás to teď vypadá tak, že večer kojím kolem 8hod., Julince trvá tak hodinu až hodinu a půl než natvrdo v postýlce zabere /takže lítám nahoru a dolů po schodech a dávám furt dudlíka :grinning: - trocha tělocviku neuškodí/, ale pak spí - dřív do půl 2, poslední dvě noci do půl 4. No a po tomhle prvním nočním kojení se budí tak po 3,5 hod.,takže to docela jde. Dnes dokonce o půl 9 ráno usla znovu a spala do 12!! Chodila jsem ji pak kontrolovat /co kdyby chůvičky nefungovaly :grinning: /

Zítra má Juli 6 týdnů, jdeme na preventivku a odpoledne do Brna na kožní. Tak jsem zvědavá, co nám dr řekne -jestli je to exem nebo něco jiného a co s tím.

Jo a od pátečního večera mě hrozně bolí pánev :frowning2: nevím co s tím, v noci se budím, že nevím jak si lehnout, nevydržím ani dlouho stát, to mi pak jde bolest i do nohou...tak nevím, co si to moje tělo zas vymýšlí :frowning2: :frowning2:

a jé...chůvička hlásí fňukání, letím nahoru...papa
10. lis 2008 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti: no jinak než narovno se asi odbrkávat ani nedá :wink: teda ještě na bříšku. Já myslela takové to soustavné nošení na rovno a to u nás bohužel probíhá do teď, jenže zvědavka zvědavá už opravdu hned od začátku chtěla všechno vidět, aby ji něco neuteklo a přece ji nenechám naležato řvát že... :frowning2: .Tak uvidíme, na každé prohlídce připomínám mudře ať se podívá jesti není křivá, že mám strach, protože určitě bude po nás čára tak ať není čára na křivo :grinning: S tím solárkem, já nechodila, kámošky sem tam jo a žádná nic neříkala, jen jsem se dočetla, že tím teplem se ti vytvoří víc mlíka.
10. lis 2008 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
katzi - já nosím malou v šátku tak po 4.měsíci svisle, předtím na kolíbku, úvaz pořád stejný kříž s kapsou a když je vzhůru tak jí kouká hlava a dýchá normálně vzduch, jak usne, tak ji schovám pod šátek a i dopnu mikinu (píše se tak to slovo? nevím, jestli se vám to nestává, ale někdy mne zrazí nějaké obyčejné slovo a nejsem si jistá, jestli ho mám pravopisně správně :sweat_smile: )

a myslím, že na svislo by rozhodně nemělo být dokud nedrží hlávku, ale taky se to nedodržuje, když ji má podepřenou a jinak může to dítě to co samo zvládne, takže když v půl roce sedí, tak může, ale když ne, tak neposazovat a tak se vším

naše Kačka se teprve začla otáčet na bříško, stejně staré děti kolem nás už i lezou (nebo teda o chlup starší), ale myslím, že se to srovná (i když popravdě, člověku to nedá a srovnává a není rád, že jeho dítko není nejšikovnější :sweat_smile: ješitnost je sviňa :sweat_smile: )
10. lis 2008 ve 23:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Titi, myslím, že v 5ti měsících děti ještě vůbec nelezou, můžeš být klidná, my na tom byly myslím jak vy a pak to šlo ráz na ráz, do tří týdnů seděla i lezla...to byl tak někdy cca šestej měsíc,šestej měsíc a něco :slight_smile: :slight_smile: ale v pátým se sotva převalovala z bříška na záda a ze zad na bříško.Ale některý děti lezou až v osmým :wink:.
11. lis 2008 v 08:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti: vím, že sis užila v těhu taky svoje. Mnohdy mi opravdu tvoje strašení od doktorů připomínalo to moje. Příště už budem vědět, že nic není tak horký jak to vypadá a nenecháme se snad tak stresovat

Sharon 2: jj občas jsem sem mrkla i v těhu. Pak jsem měla jiný starosti s tím věčným lítání po doktorech, klidový režim atd. atd. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Titida: už jsem se domluvila s jednou známou, která je profík v nošení v šátku, že mi dá školení. Sice jsem ty úvazy tady trénovala včera celý den podle ukázek na youtube, ale člověk tam nějakou malou vychytávku může přehlídnout a může to být blbý. Doufám, že se tam malé bude líbit. Prý to některým dětem nemusí sednout a nechtějí se tak nosit.
11. lis 2008 v 08:29  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Titi naše mládě se otáčí už 14 dn, ale jen ze zad na bříšo, opačně ju to asi ještě nenapadlo, a teď se začínají posunovat kolínka pod bříško, je to docela prča, říkame jí píďalka jablečná..skončili doby klidného ležení :slight_smile:
11. lis 2008 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
katzi - to je pravda, moje sestra má 3 děti, 1. a 3. byly nošený, ale ta prostřední to nesnášela. a neuděláš nic :sweat_smile:

no taky myslím, že to přijde a budu vzpomínat na to když byla placička, ale jsem na to celá natěšená :slight_smile:
11. lis 2008 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,

tak jak jsem psala, že už za noc vstávám jen 2x, tak to bylo jen dvě noci :grinning: dneska už zase po dvou hodkách :angry: ale našla jsem knížku Každé dítě může dobře spát, takže zakoupím, začnu aplikovat a dám vm vědět, jestli to zabírá :slight_smile:
holky, jak ted při těchto teplotách máte oblečený miminka do kočárku? mamka mi nadala, že nedávám ještě zimní fusak :angry:
12. lis 2008 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti, my taky ještě nemáme fusak, ale už ho taky musím dát, i když jsem ji měla už předtím v zimní kombinézce.Verunka je ještě malinká, už bych ji taky do fusaku frkla,začíná být pravá zima :slight_smile: .Noci u nás dobrý, ale ty dny,škoda mluvit :unamused: .Má teď nějaký zkoušecí období, testuje co vydržím :sweat_smile: .10x ji řeknu, ať neškrábe zdi,plácnu přes prstíky,ví, že to nesmí, ale když na ni udělám tytyty tak se zakření a škráb... :rolling_eyes: chce to nervy ze železa,myslela jsem, že vzpurné a vztekací období začíná až kolem 2let, ale u nás začíná už asi teď :angry:
12. lis 2008 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti: u nás je to s kojením taky tak: 2 noci jsem byla šťastná jak blecha, že spala v kuse 5 hodin. No ovšem dnes po 2 hoďkách :unamused: Ale jakž takž to zvládám a jak se ráno vstanu, tak se mi celkem i v pohodě daří fungovat bez nějaké velké únavy. A ten fusak jsem doteď taky nedávala, jen fleesovou zavinovačku a teplou deku na to. Ale dnes jdem ven a asi ho už poprvé dám.

Holky a jak dlouho vám mimča vydrží u prsu pít? Mě Aduš někdy jen 5minut a usne. Snažím se ji budit, ale nejde to. No a potom se právě vzbudí za 2 hoďky s hladem. Když vydrží u prsu dýl, tak i dýl spí.
12. lis 2008 v 09:14  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, David dneska v noci taky perlil, MM ho uspával od 22 hod do 1 hod a on neusnul. Tak jsem ho v 1 znovu nakojila, MM šel spát jinam, já ho pak vrazila do postýlky, zhasla a dělala, že spím a on teda usl i bez chování taky...........tak to je taky asi způsob uspávání :grinning:
12. lis 2008 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci, mám přesně tu stejnou zkušenost - jen teda ne v noci, to zatím usíná sama většinou už u prsu (ťukám na dřevo raději :wink: . Ale ve dne jsem ji dřív po kojení když hned nezalomila uspávala v náručí, protože po kojení pořád poplakávala. Myslela jsem že se chce chovat. Ale jednou jsem ji zkusila šupnout do postýlky, obskládat ji hračkama, pustit jí kolotoč, vybalit ji z plínek a ona tam spokojená jak želva za nějakou dobu sama usnula. Měla na mě už asi ponorku a chtěla být sama :grinning:
12. lis 2008 v 09:39  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé Marci to je způsob uspávání kterej se učí od tří měsíců... do té doby si prej máš užít chování.. bude super jestli to davídka naučíš už teď...
My vstáváme 2x obvykle... ale poslední dobou je to 1x zabalit ruce aby se nešmudlila a 1x přebalit a najíst.. takže se u toho dá vyspat krásně. :wink:
Katzi - třeba má jen žízeň tak ji zažene a je spokojená a může spát (pak ji ovšem vzbudí hlad) Moji jí tak 10 minut.. po koupání jí až do usnutí.. moc dobře ví že je potřeba se pořádně nadlábnout aby dlouho spala a nebudila, páč jsu pak protivná a navypalá :grinning:
V kočáře zatím jezdíme se španělkou... ještě se mi to s fusakem zdá brzo.. ale vy máte větší mrňata, takže na vás už je možná správnej čas..
zatím se řídím heslem dítě o 1 vrstvu víc než maminka a prozatím jsem po venku chodila tričko+mikina a malá měla dvě plus deku. :slight_smile:
12. lis 2008 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lanko nedělám si iluze, že se to naučí už teď :grinning: - já na něj byla včera tak nakrknutá, že jsem se prostě otočila zády a byla odhodlaná aspoň 10 minut vydržet, když nabírat víc, tak jsem na něj jenom sykla, že spíme....a on fakt usnul.
Taky vstává od půlnoci do rána tak 2x - mezi 1-2 hod a pak mezi 4-5 hod, při tom prvním se většinou pokadí, tak přebalují, při tom druhém je to občas bez nálože, tak nepřebaluji.
V kočáře ho mám ve flísové zavinovačce co je do autosedačky a na tom má španělku, když je větší zima nebo tenčí deku, když je menší zima.
12. lis 2008 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak při kojení David ještě snad nikdy neusnul, on místo aby usínal dělá jak je najedený voloviny, jako že se pouští a chytá, kroutí se u toho, že mi málem urve prso a dělá jiné psí kusy, když ho odervu, že už jako stačí, tak ječí, takže musí vydržet než se vyblbne a pak je jakž takž klid. Po najedení má ale oči jak baterky a o nějakém rychlém usnutí většinou nemůže být řeč :angry:
12. lis 2008 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. Teda tady se rozjela docela poučná diskuse díky za ni asi si to začnu někam znamenat ať mám pro všecny případy po ruce návod :slight_smile: My se prý už chystáme. Gyndr říkal, že máme hlavičku hodně dole a čípek 6 tak že by to prý mohlo být každým dnem. Ne že by to byla v 37 tt nějaká tragédie, ale stejně bych potřebovala aby ještě aspoň 14 dní vydržela. Musím s papírama na E.on jelikož v pondělí budu mít vymodlenou revizi el. a bez ní by jsme byli ztraceni. Taky už nám chybí jen dlažba do chodby a plovoučka. To zvládnem zítra a HOTOVO. Tede ještě ne úplně ještě práce, ale pro mě se zařizováním je konec. Jsem to myslím stihla (teda pokud dnes v noci nepojedem).
Moc se těším na mimi i domeček, ale můj drahý mi zrovna k dobré náladě nepřispívá. Depka mi došla až tak daleko, že jsem zauvažovala o přechodném pobytu u našich, ale asi by se mi strašně stýskalo. Trochu mám pocit, že jsme docela hodně spolu a chtělo by to změnit vzduch. Snad nám s tím pomůže Andrejka. Budu se věnovat jí a ne najakým malichernostem které teď řeším s MM. Holky měli jste některá s manžou něco podobného? Jak na to aby mě nesužovaly depky z blbin?
12. lis 2008 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aureliaaa, před porodem jsme měli doma pohodu, velké těšení, zařizování bytečku, u nás byly depky a krize cca od čtrnácti dnů po porodu tak do tří měsíců, to bylo dost blbé období a sem tam jsem myslela, že to neustojíme. :pensive: Bylo toho hodně nového, oba nevyspaní, unavení, Luky celý den v nové práci, já s malou sama doma odřízlá bez kámošek a netu, do toho hormony, hodně jsem na něho kvůli kravinám štěkala, on na mě taky, na to nevzpomínám nejradši. Ale pak jak se člověk sžil s miminkem, tak se to vrátilo do normálu (i ještě k lepšímu než dřív) i s náma a je to nejlepší taťka a partner na světě :dizzy_face: :dizzy_face: .I když 9 let je 9 let a občas si na nervy taky lezem...jak všude jinde :wink:
12. lis 2008 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Januli. Taky si myslím, že je to hlavně tím, že toho je na nás najednou trochu moc a obávám se že bude jště víc. Bydlíme u tchýně stavíme a zároveň jsme těhotní. Asi už nám to oběma leze na palici. Až bude mimi a přijdou laktační psychozy tak bude ještě hůř a z toho mám vážně hodně strach aby jsme to ustáli. Někdy mám pocit, že se snažím jenom já a to stejné slýchám od něj. Asi neexistuje návod jak přežít ve zdraví první 3 měsíce miminka se stavbou na krku a tchýní za hřbetem a do toho ještě vánoce no to se pos...úplně. Ach jo už ať je to za náma a jsme spokojená rodina. Sorry že se tady tak vykecávám, ale docela to pomáhá.
12. lis 2008 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aureli, neboj vsechno zvladnete, hlavne se nedesit dopredu a tesit se na Andrejku :slight_smile: .Nejhorsi z tech tvych kombinaci mi prijde tchyne za krkem, ale to chce asi vsechny ty ,,rady " pak poustet jednim uchem tam a druhym zpet, tady se nam vykecat, holky i ja te podrzi kdyby neco :wink: .Urcite budete spokojena rodinka, neber si to osobne, ale i ty tehu hormony s nama mlatily, takze jsem si taky sem tam poplakala vecer do polstare, jak mam nechapavyho partnera atd. pritom mi fakt uz teklo jen pomalu mliko az na mozek a nebylo to tak horky :grinning: .Uvidis, ze z pristich Vanoc uz budes nadsena, mala bude mit pres rok a uz z toho bude hodne mit, ja i kdyz Vanoce jsem do ted nejak neprozivala, tak se moc tesim na to, jak se bude Simca tvarit na darecky a stromecek.(Jen aby vydrzel ovesenej aspon do 24.a neletel hned k zemi :sweat_smile: ).No nic, jdem se jeste aspon na hodku provetrat, mejte se mamky a tehulky, paa
12. lis 2008 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

tak co se týká krmení, já nekojím, ale když krmím z té flašky, tak se u toho kolikrát Maty tak kroutí (někdy má u toho prdíky), takže mlátí hlavou ze strany na stranu a já nestíhám hýbat flaškou :grinning: pak po té flašce vždycky "vyjede", že by ten dudel "sežral" celej i s tou rozšířenou částí, která musí zůstat ven z pusy...no je to kolikrát makačka ho nakrmit. Navíc, jak se u toho kroutí, tak se mi vždycky v té zavinovačce posesouvá (nechávám mu spodní díl rozdělaný, aby se mohl kopat) a pak ho držím celého zkrouceného, jak paragraf :dizzy_face:
Většinou po tom usne v náručí, tedy pokud nemá ještě hlad - mám tu "výhodu", že na flašce vidím, kolik vypil, tak můžu odhadnout, jestli už má dost. Protože kolirát vypije půl dávky, usne a třeba za 10 min. i dýl se probudí, odříhne si a "loví" jak kdyby 14.dní nejedl. Takže se "dopapá" a pak většinou usne, pokud nemá povídací náladu. A nebo pokud nekadí - protože poslední dobou se pokadí vždy po jídle - ale kadí tak jednou za dva dny - takže mu to dá pořádně zabrat. Ale v noci vydrží spát cca 5 hodin v kuse - tak od těch dvanácti do pěti - ale to mu vždycky zhasnu, mám jen rozdělané žaluzie, aby šlo světlo z venku. Přijde mi, že bez rozsvíceného světla spí líp. Dřív jsem mívala rozsvícené malé světlo celou noc a budil se častěji, ale mohlo to být tím, že byl menší.
Aureli...držím pěsti, at vše zvládneš dodělat, co ještě před porodem potřebuješ a hlavně, at porod proběhne v pohodě a co nejrychleji :wink:
Januli, Simonka si určo vánoce pořádně užije a hlavně ten stromeček - počítám - se jí bude líbit moc - takže předpokládám, že si ho bude chtit pořádně "osahat" :grinning:
Sahron...ty bys asi potřebovala křídla :wink:
13. lis 2008 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, vy už teda budete dávat zimní fusak? Já si říkala, že tak od 5-ti stupnů dolů. Neumím to odhadnout, jak mu v tom kočárku asi je :unamused:

jo a to nošení "narovno" a poloha na odříhávání - to mi právě ukazovala ta baba na rehabce, že se má dítě nosit v klubíčku. Ukazovala mi teda polohu tak, že je obličejem "dopředu", takže hezky kolem sebe vidí a na odříhnutí to taky celkem funguje. Dnes zas jdem na rehabilitaci, tak nás baba asi nepochválí, o víkendu jsme jezdlili po návštěvách a necvičili jsme a Maty teda moc pokroky nedělá, na bříšku se mu vyloženě nelíbí, natož aby se snažil pást koníčky - to určitě! :rolling_eyes: A u Vojtovky řve jak tygr a pardál dohromady. Ach jo. :frowning2:
13. lis 2008 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek