• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
aureliia ... třeba bude líp.. taky jsem z toho měla nahnáno a chtěla jsem být ve svým jak přijde mimčo.. no a jsem pořád u tchýně... a není to tak hrozný.. sice to není žádná ťuťu ňuňu babička a že by kočárkovala to už vůbec ne. Byla s malou venku všehovšudy jednou. Ale na druhou stranu si vzala víceméně na sebe starost o praní a žehlení plínek, vařit taky nemusím a to je velká pomoc. :slight_smile: Takže jsem z toho nakonec vyšla líp než jsem si myslela.

Jana sun.. hlavně vydrž bude zas líp. :wink:
13. lis 2008 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky u nás začaly nějaké krušné noci, David totálně ignoruje postýlku. Dneska ho manžel uspával snad na 20x - vždycky když ho chová dělá že spí (dokonce nahlas CHRÁPE), ale ještě se ani nedotkne matrace v postýlce a má oči jak tenisáky. Dneska jsem ho udolala ve 2 ráno (a to jsem ho nakojila a napůl usnutýho šoupla do postýlky bez odříhávání (to by ho zase rozrejdilo). Navíc má asi růstovej spurt, protože vrčí hlady co 2 hodiny (teda jenom v noci), ve dne vydrží s přehledem 4 hodiny. Začínám ho podezírat, že se bojí tmy!!!!
13. lis 2008 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak mu rožni marci.. :grinning:
My naopak dnes měli noc kdy jsem malou skoro šla budit já... :grinning: usnula po koupání v osm večer. A na jídlo se hlásila až o třičtvrtě na šest.. to je děs to vydržet. Ale když jsem se ji snažila vzbudit spala jak zabitá.. :sweat_smile: Asi to byl následek vyčerpání. Včera večer jsem na pár hodin jela na stavbu a malou nechala v péčí babičky, takže se pořádně vyřvala :sweat_smile:
13. lis 2008 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
což o to já bych mu rožla, ale to by mě zabil manžel, protože ten bez absolutní tmy prostě nespí - se budou muset hoši asi dohodnout :grinning: :grinning:
13. lis 2008 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ty bláho lanko, to má Elenka teda výdrž. Náš David 19.00, 22.00, 1.00, 3.15, 5.45. A teď milostpán chrápe a vůbec mu nevadí že už skoro 5 hodin nejedl!!!
13. lis 2008 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci - vždyť je taky o měsíc a týden starší to je v tomhle věku docela dost rozdíl ... :sweat_smile:

Jinak se světlem jsem na tom podobně. V porodnici na pokoji jsem se nevyspala páč tam na noc rožínali centrálně světla kolem dveří u podlahy - ale osvětlovalo to celej pokoj na tolik že se při tom dalo i přebalovat a pod. To byl děs. A malá vypadá že na světlo taky reaguje, jak se setmí nutí nás do koupání a většinou vstává ráno zase se světlem. Tzn. neudržím ji klidnou v posteli pokud za žaluziema vidět světlo. Dokonce teď o víkendu přinutila manžela aby žaluzie po ránu roztáhl.. jinak nebyl klid. :grinning:
13. lis 2008 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
marci, teda s tím spaním potěš, nám v postýlce vůbec nespinká, spí se mnou v posteli, takže se nevyspím :angry: je to hrůza takhle ji naučit, ale od třetího měsíce ji budu učit na postýlku a na nějaký režim, ted si myslím, že to ještě nemá cenu.
jinak jsme dnes byly u dr.tak máme už 4150 g, tak jsme byly pochválený :slight_smile: bodet by ne, když kojím každý dvě hodiny :grinning: malá dneska taky měla noc blbec, rozhodla se, že si od tři do půl paté budeme hrát a povídat a samozřejmě nespat :frowning2: dneska je tak hnusně, že ani na ten kočárek to není
13. lis 2008 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
a jakou délku Beti? Hádám že Dr. Verunku i měřila.
S kočárkem to jde - byly jsme venku i v tom dešti :sweat_smile: řekla bych že není ani tak zima jak včera. :slight_smile:
13. lis 2008 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo tak v porodnici jsem taky nespala vůbec - 2 noci jsem tam nezamhouřila oko. Spala jsem jenom jednu noc na nadstandardu, další 2 na třílůžáku vůbec :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Beti v posteli ho mám vždycky tak od 4-5 hodin ráno, dneska tam se mnou ležel do 10.30, kdy jsem byla schopná se teprve pohnout (mezi tím jsem jednou kojila). V naší posteli sice nespí ale aspon neřve
Jestli jít ven pořád dumám - mě se teda nechce, ale zase mám výčitky, že bych měla
13. lis 2008 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky u mě bývá po ránu .... Jinak toho dlouhýho spánku dosahujem asi proto že ji strkám ručky pod plínku do které ji balím.. kdybych jí je nechala volně tak vzbudí sama sebe tím že se šmudlá a pak je vzteklá že se vzbudila. Stejně mi ty ručky v noci párkrát vytáhne a naříká takže musím vylézt znovu ji zabalit... ale už to máme vychytaný a stíhám to ještě než se plně probere. Takže jen zabalím ruce a spí se dál. :grinning: Vždycky je mi jí trochu líto, ale na druhou stranu si říkám než vstávat co chvíla...
13. lis 2008 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
no s těma rukama to máš lanko vychytaný, david s nima taky furt mlátí, včera se mlátil do hlavy a čím víc řval, tím víc se mlátil!!! Jenže svázat mu je, to by se zjančil, to už jsem zkoušela :angry:
13. lis 2008 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
no já ji balím až kdzž usne. :grinning:
13. lis 2008 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Asi ho dneska večer zkusím znova svázat :zipper_mouth:
13. lis 2008 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pak když chce začít se mlátit ve spánku tak jí to nejde za chvíli se zklidní a zase na čas spí tvrdě.
Přišla jsem na to dík tomu že v mé posteli přitulená ke mně spala jak zabitá a sama furt ječela a stačilo že jsem ji vzndala z postýlky a okamžitě znovu usínala - došlo mi že nic nechce jen sama sebe ruší.. tak jí to holt znemožňuju. Jen doufám že ji to brzo přejde nevim do čeho bych ji balila časem třeba jako pětiletou.. :sweat_smile:
13. lis 2008 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
marci - čím svazuješ?
Já malou na spaní dávám do spaciho pytle, ručky připažit a celou ji pak krom hlavy omotám plinkou tak aby na koncích ležela. Většinou mám plinku nachstanoiu v postýlce takže na jeden konec ji rovnou položím a druhý pod ni holt musím dostat. Většinou ji pak naklonim šupnu ten konec pod záda a převrátím ji na to.
Sice mi trvalo než jsem se to naučila dost pevně udělat aby ty ručky nedostala ven při prvním pokusu ale celou noc to náporům ruček stejně neodolá.
13. lis 2008 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
to je fakt, že když ho šoupnem k nám do postele a přitáhnem ho k sobě, tak se nemrkosí a je klidnej. asi to tou plínou taky zkusím. Jinak spí v rychlozavinovačce, tam člověk ty ruky moc nesváže
13. lis 2008 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky tak jak se máte,já hlásím že jsem stále 2v1nějak se terce nechce v sobotu jdu na další monitor tak uvidíme jestli mi to budou vyvolávat :unamused: to čekání je děs už mě to neba já už bych to tak chtěla mít za sebou :wink:
13. lis 2008 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hm.. v rychlozavinovačce asi ne. Sice žádnou doma nemám.. mám samý klasický zavinovačky (byla jich tu spousta tak nač kupovat další ..že)ale dovedu si představit že tam to nejde. S tím ti asi moc neporadím...
Já ji přestala dávat spát do zavinovačky, protože mi ji pořád rozkopávala a zalizala pod ni. takže toho měla víc na hlavě než na nohách. Ale je fakt že pokud chcem dole koukat na tv a máme ji tam sebou tak ji v zavinovačce nakojím usne a až jdem spát tak ji předělávám do spacího pytle a balím... Když koukat nejdem - což je většina dní v týdnu, tak ji po koupání vrazím do pytle, nakojím vleže v posteli a u toho obvykle vytuhne čiže neuspávám na rukou a nepotřebuju zavinovačku. (když ji na rukou uspávám bez zavinovačky tak ji při pokládání proberu..) V nejhorších dnech to manžel řešil tak že ji zapnutou ve spacím pytli vrzl do zavinovačky, uspal, a pak položil do postýlky a zavinovačku rozvinul aby jí nebylo moc hic.
V postýlce po koupání samostatně neusne. To jsme zkoušeli zatím jednou a bez úspěchu. Tak si říkám není kam spěchat většinou vytuhne u kojení, takže ji defakto nenosím. Není proč to zatím měnit.
Sama vytuhne občas přes den a to v podstatě kdekoli. Tak se to snad jednou povede i s tou postýlkou večer :sweat_smile:
13. lis 2008 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
No vida - já si tu stěžuju a ona se mi zatím ukecala v košíku do spánku :grinning:
Barco - vydrž ber to tak že máš ještě chviličku klid a můžeš si dělat co tě kdy napadne. rychle si to uži :grinning:
13. lis 2008 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Holky tak to jsem ráda, že nejsem v tomhle názoru sama. Nějak na to spaní došla řeč a když jsem řekla, že je třeba dítě trochu znehybnit, že pak spí lépe tchýně se zhrozila, že hodlám dítě týrat zašněrované v zavinovačce. Já toto co tu píšete slyšela z více stran a pokud to bude potřeba též budu takto aplikovat. Tak to snad bude fugovat i na toho našeho prcka.
Jen s tím spaním v posteli u rodičů bude mít asi malá smůlu jelikož po přestěhování z jedněch stísněných prostor do druhých stísněných prostor nebude na takovéto uspořádání místo. Já na rozkládacím gauči a manžílek na posteli v nedodělaném podkroví bez sádrošů, omítek a tepla. Mimi bude mít svou kolíbku vedle mě, ale na ten gauč se se mnou nedá. Doufám, že to nějak pujde.
Hned jak se od tchýně odstěhujeme hodlá provádět nějaké stavební úpravy a vypadá to, že počítá s tím, že by se u nás občas i naobědvala. Tak to jsem zvědavá jak to budu dělat. O vaření samotné najde prostě udělám větší hrnec jen nevím kdy. Chtěla bych mít pomáhací tchýni, mám smůlu.
13. lis 2008 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
aurelia - nic není tak horký jak to na začátku vypadá... když tchýně zjistí že vaření nestíháš a nebude mít co jíst, třeba uvaří sama.. :sweat_smile: a najíš se s ní ty. :wink:

Jinak s tím gaučem... Je to jen na tobě. Ale po pravdě hlavně na začátku kdy budeš v podstatě vzhůru co chvíla si myslím je lepší kojit v leže v posteli, páč když už únavou nevydržíš a zadřímneš zatím co malé jí, nemůže ti vypadnout z náručí :wink: Zkus to ještě promyslet a třeba spát na něčem kde by se vedle tebe aspoň na to kojení vlezlo :wink: (místo gauče matraci na zem v nejhorším třeba :unamused: ) Však uvidíš až se narodí, ono se to všechno nějak vytříbří. :slight_smile:
13. lis 2008 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to já kojit v leže neumím nebo to neumí David nebo oba nebo já nevím....... :grinning: I v noci kojím tak, že sedím v tureckém sedě, sice je fakt, že mám občas stavy, že na něj málem padám unavou, ale jinak to nedávám :angry:
13. lis 2008 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, přídávám moji zkušenost - když mi malá trhla rekord ve spaní přes noc- 5 hodin v kuse, měla taky vždycky ručičky zavázaný v plince. Pak mi jí začalo být líto, poslední noci jsem plínu nedala, jen zavinku a budily jsme se po 2 - 3 hodinách :confounded: Takže se k té plíně vrátím - malá je spokojená, přes den ji nechávám vyřádit a protáhnout dostatečně tak proč ne.

Marci: ještě se chci zeptat jak velký máte šátek a kolik váží váš prcek? Ptám se proto, že jsem zkoušela Aduš dát v tom kříži s kapsou do kolíbky a přišlo mi, že je tam hrozně namačkaná a brečela. Šátek mám 4,5m, konfekřní velikost mám 38 a malá má 4kg. Tak nevím jestli něco dělám blbě, nebo jestli se jí v té kolíbce neblíbí jen tak. V sedu v tom kříží byla spokojená a za chvíli vytuhla. Ale teda nevím co ty záda v tom sedu. :frowning2:
13. lis 2008 v 16:47  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
marci - my to taky trvalo docela dlouho než jsem se naučila kojit vleže, ale teď jsem za to vděčná, kojím tak nad ránem a vpodstatě u toho spím :slight_smile:

katzi - ani nemusíš dělat nic špatně, to dítě tam je namačkané, ale většinou si zvykne, velikostí to nebude, dají se tak nosit i mnohem větší děti, do sedu bych ji zatím nedávala. Třeba Kačka v šátku doma nechtěla (a nechce) být, ale venku v poho, nevím proč

to vátání je určo dobrý, ledaskomu se to osvědčilo
13. lis 2008 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, my mame fakt zkusenosti se spanim u rodicu kolem sebe jen spatne,kazdy nas pred tim varoval, tak si myslim, ze je lepsi naucit mimi do postylky, ale je to jen muj nazor. Jasne ma to ze zacatku spoustu vyhod jako, ze se nemusi na kojeni vyndavat prcek z postylky (coz mne osobne nevadilo vubec), ale uvidite kolem tech 7-8 mesicu jak jsou deti mrstne a myslim, ze to je doba, kdy se pak nevyspi ani jeden z rodiny a rusi se vsichni navzajem. Ja bych teda k ranu nespala ani vterinu ze strachu, ze mi mala skoci z postele pokud se probere driv nez ja (coz uz i tak zvladla i jen pri hrani), znam pripad i, ze je tatka odstehovany do jinyho pokoje, znama to tak teda jeste ted do 4 let ditete mela a to mi prijde drsny, podle me do loznice patri rodice :wink: Tot muj nazor, ale berte ho s rezervou, je jasny, ze nekdo ma zas jiny.
13. lis 2008 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
titida, budu ji zkoušet ještě chvíli zvykat v té kolíbce a když nic, tak ji budu nosit až později v tom sedu. Taky se toho sedu zatím bojím.
13. lis 2008 v 18:23  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
katzi máme šátek 5,5 m - elastický, taky je tam nacpaný, hlavně má dlouhý nohy - ale v té kolíbce je tam asi mimčo narvané vždycky
13. lis 2008 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janule - tady nešlo o spaní ale o kojení v leže a to se provádět nedá tak že malá bude v postýlce a já v posteli... a v do její se já nevejdu :stuck_out_tongue_closed_eyes: Asi ti to uniklo :wink:

Mimochodem kojení v leže nás učili v porodnici stejně tak jako kojení v sedě. :slight_smile:
13. lis 2008 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
jani - já myslím, že je to dost individuální, někdo má dítě od narození v jiné místnosti, někdo s ním spí třeba do tří let, se mi to zdá hodně pocitová věc
u nás zatím vede pragmatismus - mezi tím být od 4 vzhůru nebo spát alespoň nějak, byť nepohodlně vyhrála druhá varianta :grinning: ale uvidíme, jak dlouho to takhle půjde. zatím je fakt, že jediné, co ji ráno ještě uspí je prso, díky za něj :slight_smile:
13. lis 2008 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lanko nás v Bohunicích neučili žádné kojení - tam to bylo pomož si sám :grinning: :grinning:
taky zastávám názor, že než nespat od 4 vůbec, tak radši spím nějak - to titida vystihla přesně :grinning:
13. lis 2008 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek