• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
Lani, ja reagovala,ale na aurelii a tu kolibku :slight_smile: jojo vsak ja rikam ze je to subjektivni, mne mala od zacatku lehala do postylky, takze s nejakym uspavanim proste problem nebyl, je jasny, ze nez se nevyspat vubec, tak radsi s mimcem v posteli, to je jasnacka :slight_smile:
13. lis 2008 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no já teda závidím těm, které se aspon trovhu s mimikem v posteli vyspíte. Malá s sebou furt škube nebo si začne povídat apod..každopádně hned jsem vzhůru, takže prostě i na tento způsob se nevyspím.Ale dneska zkusím ti stažení :grinning: ručiček k tělu, protože to její šmrdlání okolo obličeje ji budí nejvíc
13. lis 2008 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
beti - vy jste ještě maličcí, to se naučíš i to spaní s malou :grinning: prostě z nouze :grinning:
jani - no ba, když spala v poho, tak to není nutné ani pokoušet, ovčem ne každý má to štěstí :slight_smile: ovčem ty si to vyžíráš přes den :confounded: mi malá taky spí jen po chvilkách tak třeba 2xpůl hoďky, ale není žádný raubíř, takže to jde (i když unavená teda taky jsem, ale spíš kvůli nocem)
13. lis 2008 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci dyť Davidek už to musí pefektně umět (jíst)... My už teď kojíme naprosto jakkoli. Když má hlad chytí se a je jí jedno v jaké je pozici. Je fakt že jsme to museli odchytat aby to bylo pro obě pohodlné.... třeba na to kojení v leže ji dávám od pasu nahoru na míň nacpanou peřinku a kojím tak že jsme obě na boku ale jí z "vrchního " prsa. když ji nechám ležet rovně na posteli a dám ji spodní tak mi přijde že jí ta hlava moc padá dolů, když je na boku, a když jí dám na záda tak zas jí s hlavou otočenou na bok a to se mi taky nezdá pohodlné...ale co já vím, člověk se jí sice zeptat může :grinning: ale s odpovědí je to mizerie :sweat_smile:

jo jo taky myslím že vyspat jakkoli je na tom nejpodstatnější stejně záleží na každém mrněti. My jsme doma byly 4 a třetí v pořadí spával s našima v posteli páč jinak nespal... :sweat_smile: dneska je to 22ti letej klacek a dávno o spaní v rodičovské posteli zájem neprojevuje :grinning:

Beti klid to je normální taky jsem vzhůru na každý její zavzdychání.. a to spí ve vlastní postýlce :grinning:
14. lis 2008 v 07:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky tak dneska byla průlomová noc - ve 22 hod jsme malého zamotali do plíny jako do kukly - chudák měl vytřeštěné oči, já teda taky - ale manžel říkal, že to zkusíme, když bude řvát, že ho z toho vytáhnem. Dali jsme ho do postýlky, hladili ho po vláskách a on normálně usnul a spal v kuse 5 hodin!!!!! Normálně jsem se ve 2 vzbudila a zírala na Nannu jestli bliká zeleně - byla jsem z toho v šoku:slight_smile: Pak jsem ve 3 nakojila, už jsem ho teda nekuklila a spal znova 3 hodiny. Ráno jsem měla jet na kontrolu na gyndu, ale bohužel jsme nenastartovali auto, takže jsem se musela přeobjednat.
Ráno v 6 jsou zkusila kojit v leže. No byl to řev jak když ho na nože berou, tak jsem to vzdala, sedla si do tureckého sedu a Davouš se v pohodě najedl. Ale aspoň jedno vítězství máme za včerejšek za sebou :slight_smile:
14. lis 2008 v 08:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak naše dnešní noc i přes stažení v plínce: 1.30, 3.30, 6.00 :unamused: No to by mi až tak nevadilo, ale poslední dny se trápíme u večerního kojení - v době mezí 17-20h pije hrozně neklidně, odtrhává se, vzteká se. Když ji položím a myslím si, že už nechce papat, tak pláč a cucá si ručičky, takže hlad má, ale nenapije se pořádně. Tak ji udrndávám v náručí a kojím třeba 2 hodiny s pauzama :confounded: Máte s tím někdo zkušenost jak na to?
14. lis 2008 v 08:13  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci tak to je super, s tím autem už míň :sweat_smile:
Katzi mě se malá večer vzteká denně jakmile se setmí tak až do koupání je protivná, nepomohlo mi na to nic ani uspíšit koupání... :unamused: Většinou ji zkouším zabavit a hríát si s ní... nebo spíš zabavit sebe, když si to tak promítnu :sweat_smile:
14. lis 2008 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to náš David s přibývající tmou ožívá, největší sranda je s ním právě večer. Děláme si s manželem srandu, že je po strejdovi (mém brachovi), to je taky takový noční pařmen :grinning:
14. lis 2008 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
katzi, tak s průběhem večerního kojení jsme na tom podobně a s večerním zlobením taky. Malá začíná na svou vztekací dobu najiíždět od 7 večer a zhruba ve o půl 12 večer končí :frowning2: mezitím ji s manželem nosíme v babyvaku po bytě, různě si s ní hrajeme a ona v mezi chvilkách ječí, jak kdyby jsme ji vraždili :grinning: mám trauma z večerů a podívat se na nějakej film večer? neexistuje-nesylšíme vlastního slova :grinning:
14. lis 2008 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem napřed myslela, že je to bříško. Ale včera se krásně vykakala až na záda, vyprděla, odbrkla a přesto byla protivná a chtěla pít a nechtěla, chtěla spát a nechtěla spát. Tak jsem chovala, zabavovala, uspávala, tak různě podle odhadu co by se jí mohlo líbit. No musím si asi zvyknout, že prostě budeme mívat zlobivý večery :confounded:
14. lis 2008 v 09:11  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti, tak to je jak přes kopírák - u nás stejně. Taky je v provozu babyvak, ten vždycky na chvíli zabere. A večery taky začínám nesnášet :angry:
14. lis 2008 v 09:13  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to já teď zvládám všechny večerní seriály. David na mě leží v zavinovačce a čučí taky - asi z něj bude televizní maniak :sweat_smile:
14. lis 2008 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, ty noci se Vám upraví, my první tři měsíce taky lehaly časově kdykoliv, ale pak se mi osvědčilo pokládat ji pořád ve stejný čas spinkat, prostě koupání - jídlo - usínání, teď už krásně většinou kolem šesté - sedmé u flašky usíná, nejpozději do 8 spí skoro vždycky. Člověk má pak aspoň volný večer, který po tom šíleným dnu ocení. :wink: Ale jinak noci se nám teď taky pokazily, vypadá to, že lezou stoličky, tak plače každou hodinku-dvě a kolem páté bývá ready :angry: .A já vypadám takhle: :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: ... :grinning:
14. lis 2008 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky :slight_smile:
máme za sebou kontroly po 6 týdnech. Juli má 53cm a 3995g. Moc za ten měsíc nepřibrala, ale prý to stačí.Moje kontrola dopadla hůř, což jsem vzhledem k neustálému slabému krvácení očekávala - musím na Obilňák na revizi :angry: Taky jsme byli na kožním, tam mě potěšili, to co má Julinka není atopický exem, ale abnormálně velké novorozenecké čištění. Dostali jsme mastičku, a pomalinku nám to z obličeje mizí. Až to zmizne úplně, můžu skončit s dietou a postupně začít jíst všechno :sweat_smile: :sweat_smile:

Julinka u prsa neusíná a když náhodou jo, tak když ji dám odbrknout tak se probere. Ne rukách neuspávám, po odříhnutí ji položím do postýlky, zhasnu velké světlo,takže svítí jen noční světýlko, pustím jednou kolotoč, dám ji dudlík a ona dudlá, až usne sama - večer to většinou trvá kolem 1 - 1,5 hod. Někdy vytuhne po 10 min., ale pak se stejně ještě párkrát probudí.
Jinak jak ze začátku milovala spaní zavázaná, tak teď už spí navolno, zavinutá být nechce. Položím ji na rozdělanou rychlozavinku a zakryju dekou.
V leže kojím jen ráno, někdy pak ještě usne - a to je jediná doba, kdy spí v naší posteli /neumím s ní spát a ani ji to nechci učit, když to jde bez toho/, někdy povídá.

Jinak je docela extremista - přes den buď skoro vůbec nespí /zrovna dnes - nemohla usnout ani v kočárku, dřímala jen dokud jel/ nebo prospí skoro celý den /včera do Brna jsme vyjížděli po 9,do Tišnova jsme se dostali o půl 4 a celou dobu chrněla/

Tenhle týdne jsme spolu dvakrát absolvovaly cestu z Brna domů vlakem a busem. Poprvé docela děs, od kožní jsme letěly na poslední chvilku / vlak jsem potřebovala chytit kvůli Michalčiným třídním schůzkám/, samozřejmě jsem si nemohla vzpomenout kde je výtah nebo nájezd, takže po schodech, k vlaku jsme doběhly, když průvodčí pískal odjezd. Naštěstí mě zahlídl, mávl na mě a pomohl mi s kočárem nahoru.....ale teda, dveře s prominutím jak kráva a kočár jsme tam málem nenacpali!!! Vprostředku je totiž kovové zábradlí a já mám kola asi o půl centimetru širší než je průchod. Takže se musí zvednout až nad to zábradlí....no fuška. Ale zvládli jsme to a podruhé už jsem pomáhajícím mužům dávala instrukce :grinning:
14. lis 2008 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jeeeejda....to je román :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: hihi, za celý týden :grinning:
14. lis 2008 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sharon, teda ty jsi superžena :sweat_smile: já bych měla nervy tři týdny dopředu jet do Brna s kočárkem vlakem :grinning: Snad se vám ta vyrážka brzo ztratí, musí to být nepříjemný :unamused: .A tobě hlavně ať to dobře dopadne na té revizi.My před chvílí došly z venku, malá miluje pejsky a veškerý zvířata, tak lítáme po sídlišti a hledáme venčící se čoklíky, kdyby nás někdo pozoroval, tak se musí smát :grinning: :grinning: Ale jinak mi Simču dnes asi někdo vyměnil, jsem z toho celá nesvá,ona se nevzteká,nevyřvává, hrajeme si, hraje si dokonce i SAMA (neuvěřitelné :sweat_smile: ) a po obědě celou hodinu a půl spala. Takovej mít každej den, tak budu jen rodit děti :grinning: :grinning: .
14. lis 2008 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Proto takovej každej den být nemůže - byly by jsme přemnožení.. :grinning:

Sharon - klobouk dolu co ty si troufneš a co stíháš... :slight_smile:
Budu držet palce ať tě tam po revizi nedrží dlouho.... Pokud se nepletu tak to ambulatně moc nedělají... a jak to probíhá s miminem si nedovedu představit.
14. lis 2008 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sharon taky tě obdivuji, já kdybych měla jet do brna busem, tak taky tři dny předem nespím. Ale zase díky tomu jen dřepím doma, takže závidím :slight_smile:
Manžel s malým zase vyrazili na noční výpravu v šátku. Akorát nevím jak malého do toho šátku oblíkat, dala jsem mu jenom body, dupačky, ponožky, tenkou mikinku a tenkou čepičku a te´d tu trnu strachy jestli mu není zima :angry:
14. lis 2008 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak náš malej spí v noci tak 4-5 hodin a sám, bud v postýlce nebo v lehátku, ale večery občas mívá taky "řvací" - kolikrát při krmení se rozječí tak, že se tím mlíkem skoro zadusí - párkrát mu i zaskočilo a tak se dávivě rozkašlal - hrůza! Má holt nějaký "těžší" prdíky. Neví, jestli jíst nebo se prohnout a prdět.
A Katzi, občas taky jí takhle "na etapy" - mezi tím třeba i usne, najednou se probudí a brečí hlady - jen já mu musím to blbý mlíko jít ohřát do mikrovlnky a nebo přidělat další dávku :unamused:
Sharon, ty jsi fakt superžena - ale nejlepší je problémy řešit za běhu - tak jak s tím vlakem. Ale ted jsi mě dokonale odradila od toho, abych jela za kámoškou - zvažovala jsem taky jet vlakmo, ale máme širší kočárek, tak si na to fakt netroufnu. Musím vymyslet jiný způsob přepravy.
Jo a na revizi jsem taky byla - asi půl dne si mě tam nechali - ale to bylo po samovolném potratu, tak nevím, jestli u tebe to bude jiné :confused: - každopádně přeju ti, at jsi v pořádku. A Juli taky - at jí ten exém brzy zmizí. :wink:
14. lis 2008 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Barči1 - tak se drž! A užívej "klidu" :slight_smile:
14. lis 2008 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky.....houby superžena....jen jsem na cestování s dětmi zvyklá :slight_smile: vždyť jsem učitelka, navíc jsem učila v Brně, takže jsem na hektické přepravy s bandou dětí, s chaosem a zmatkem zvyklá :grinning: :grinning:
Navíc kolegové říkali, že jsem i trošku praštěná ....předloni jsem se vydala s 15ti dětmi na víkend vlakem na Ramzovou ....samozřejmě v zimě a každý měl svoje boby....holky, to byl horor :grinning: byla jsem totálně grogy. Ale bylo to úžasné a na tu třídu asi nikdy nezapomenu :dizzy_face:

No a se starší dcerou jsem od jejich 4 týdnů jezdila přes celou republiku do školy....no, ale to jsem byla přece jen o 8 let mladší, teď už bych to asi nezvládla.

A jinak.....nezvládám jiné věci, jako udržet doma pořádek :frowning2: Já jsem člověk, co potřebuje hodně spát a potřebuje hodně teplo a hodně světla. Takže i když k Julince vstávám v noci jen jednou až dvakrát, tak mi to prostě nestačí a jsem hrozně unavená /asi to souvisí i s anemií/ a navíc jak je venku zima a brzy tma...tak já prostě nefunguju a nestíhám. V zimě přecházím do stavu strnulosti...donutit se k jakékoliv činnosti je náročné. Takže teď se jen věnuju dětem, uvařím ale pravidelné uklízení nějak nezvládám. Vždycky nárazově, až už je to hrozné.
Takže tak. Houby superžena. Spíš neschopná ženská.
14. lis 2008 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sharon: taky je u nás doma mega bordel. Dnes to chceme s MM stáhnout tak z největšího. Bydlíme ve 2+1 a jak se nám tu nakramařily teď ty dětský věcičky, tak jsme tu jak ve skladišti :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jana.Sun: já právě vždycky v ty večery nevím jestli ten obr řev je, že má ještě hlad, nebo že má prdíky. Včera jsme napřed zkoušeli chovat a když to nepomohlo, dostala prso a to v intervalu po hodině 18, 19, 20, 21h. Hrůza :confounded: Jak se u toho vzteká, tak potom ale půlku vyblinká. Pak ale kolem 22h vytuhla a vydržela chrnět 4 hoďky. Tak to byla odměna za ten večer :slight_smile: Přes den a v noci je docela hodňoučká a pije po 2-3 hodinách, ale v ten večer jak kdyby nám ji někdo vyměnil :slight_smile:
15. lis 2008 v 10:02  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a uklízím s Aduš na briše - zvykám ji na tu kolíbku v šátku. A ono to asi půjde, teď si pěkně chrní :slight_smile:
15. lis 2008 v 10:09  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sharon, jsi superžena, to nám prostě nevymluvíš :grinning: Já teda zimu taky nerada - ta brzká tma a venku hnusně, člověku se tam vůbec nechce ani vylézt. I když tento podzim, musím přiznat, se fakt vyvedl - většinou je fajn počasí. Ale prý bude tuhá zima :frowning2: A taky jsem v tyto dny taková zpomalená a nic se mi nechce. Obstarávám jen jedno dítě, vařím - něco narychlo, nebo nic :zipper_mouth: a o úklidu se moc hovořit taky nedá. Stíhám tak tak vyprat a vyžehlit - manžel nosí do práce košile - tak mám "zábavičku" :angry:

Katzi, to je právě to - má prdíky i hlad dohromady, z prdíků přestane jíst, z toho jak brečí se unaví, na chvíli usne, pak mu "dojde", že se vlastně nenajedl, tak zas chce jist, jenže zas začnou otravovat ty prdíky..... :rolling_eyes:
Jen já mám tu "výhodu", že na té falšce poznám, kdy už si vzal tu svou dávku a pláč už je pravděpodobně jen kvůli prdíkům.
15. lis 2008 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Juli je taky večer nervozní a ukňouraná. Ale ona když má řvavou, tak na ni nezabírá ani chování, houpání atd. :grinning: Prostě řve a dost. Dnes jsem jsem ji kvůli tomu ukládala už o půl 8, dokonce usla u kojení a neprobralo ji ani odbrknutí ani položení do postýlky. Tak jsem si začala libovat, že dnes nebude hodinové uspávání :grinning: Jo, po 3min. otevřela oči a bylo :grinning: a opět přes hodinu mrčení, dudlání apod. Ale nevříská a není potřeba uspávání v náručí apod., tak je to fajn.
15. lis 2008 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jana.Sun: já doufám, že se ty prdíky zlepší po 3 měsíci. Dva měsíce už máme skoro za sebou, tak ještě chvíli a snaaaad to bude lepší. To je právě blbý, že nevím kolik toho vypila. My s kojením bojujem od začátku, to jsme u toho vždycky brečely obě. Mockrát jsem to už chtěla vzdát a dát jí flašku. Postupně jsme to vybojovaly a teď se trápíme jen u večerního kojení, ale to už teď není tím že by to sání neuměla, to je tou večerní zlobivkou a prdíkama.
16. lis 2008 ve 13:43  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. Já jsem stále v celku. Teda to bude sranda až nám nastane to co tady popisujete. Máme se na co těšit. Zatím si užívám těch posledních pár dní. Dr stále tvrdí, že je to u nás na spadnutí a my pořád nějak nic. Včera jsme si řekli že to zkusíme trochu postrčit a taky nic, tak se asi dočkáme ve zdraví toho Mikuláše. Dala jem do alba fotečku kolíbka co ji máme půjčenou na období v unimobuňce. Až budeme v domečku a budeme mít postýlku to bude žůžo. Taky se mám pak fotku.. Ahoj
16. lis 2008 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
aurelia, to se ti to hezky blíží, už se na mrnouska tešíš co? Ale ted si ještě užívej hezkých večerů s manželem :grinning:

holky, tak jsem nakonec povolila a dala malé dudlík, nechtěla jsem celou dobu, bála jsem se , že pak nebude chtít prso :grinning: no dudlík se jí zřejmě líbí, cucá si a pak usne.
No ale hlavně jsme ji koupili houpací lehátko Fisehr price a holky, ona je v něm tak spokojená. Je na baterky a samo houpá a hraje, stačí 4 písničky a spinká. Nedávám ji do toho často, jen kdž třeba potřebuju uvařit nebo rychle se psem. je tam zrcátko a ona se na sebe kouká a řehtá se :grinning: taky začíná uchopovat hračky, které tam jsou kolem ní. jenže mám z tho výčitky, že ji neukolébávám sama, ale občas ji tam dám. A ráno, když nechtěla v 5 spát a já ji dala dudlíka, tak se mi chtělo fnukat, že já ji neutěším a nějakej blebj dudlík jo :grinning:

dneska bych chtěla dát fotky do alba a mám tam nafocenou u malou v :grinning: tom lehátku :grinning:
17. lis 2008 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte dievčatá, vidím, že sa to tu nejak zastavilo...pridávam sa k vám ako maminka z Brna :slight_smile:
18. lis 2008 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj Mazlitko :slight_smile:

Beti: já jsem napřed Adelince taky nechtěla dávat dudel kvůli kojení a teď se ji na něj naopak snažím naučit, aby ji to uklidnilo, když v ty večery hodně řádí :slight_smile: Ale ona mi ho zatím dudle jen chvíli a pak ho plive.

No jinak mě Aduš nedávno namlsala, když spala v noci 4 hoďky, ale teď je to zase obvykle po 2 - 3 hoďkách. Spala bych až bych brečela :rolling_eyes: Taky jsem dnes byla poprvé od porodu na prohlídce na gyndě - vše Ok. Akorát teda to vyšetření :stuck_out_tongue_closed_eyes: , se mi zas vybavily zážítky z vyvolávanýho porodu. A návrat k milostnýmu životu si nějak zatím neumím představit teda :grinning:
18. lis 2008 ve 12:27  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek