• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
katzi-díky :wink: ,uvidíme :slight_smile:
26. bře 2008 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
myslíte, že ty polívky ze sáčku nejsou škodlivý???? Taky mě mooooc chutnají,ale přestala jsem je jíst -bojim,bojim :confused:
26. bře 2008 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
já myslím všeho s mírou - když si dáme jednou za čas tak to uškodit nemůže. Stejně je to i s tou colou, nebo já jsem i kdysi nevydržela a dala si játrovou paštiku (nemá se kvůli vitamínu A). A pak ty "hříchy" asi kompenzovat nějakým ovocem, nebo zelninou, nebo prostě něčím zdravým
26. bře 2008 ve 12:12  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, díky....počkejte za chvíli budete mít mega břicha!!!! :grinning:
jadviga pokud toho nejíš litry, tak v pohodě :wink:
To bychom už opravdu nesměly nic!!!
26. bře 2008 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
mám ve svým okolí hodně mamin, ptala jsem se jak to dělaly s tím jídlem. Žádná to se zdravou stravou nijak zvlášť nepřeháněla, občas si dala i něco nezdravýho a dětičky mají krásný a zdravý.
26. bře 2008 ve 12:16  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jadviga: no právě ty polívky ze Zahrádky by neměly obsahovat glukamáty, ale je pravda, že ne složení jsem se nedívala
26. bře 2008 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
aby jste si nemysleli, že jím zdravě, právě naopak. Nějak se mi to nedaří :frowning2: Tak si dnes hned jednu koupím, mnan :dizzy_face:
26. bře 2008 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tady se to rozjelo, supeer :slight_smile:
Já mám ráda brokolicovou polívku ze Zahrádky, s opečenýma houstičkama,mňááám :grinning: Měla by být bez konzervantů a glutamátu, tak to určitě neuškodí.
Jinak mám taky chutě na nezdravý věci, párkrát jsem už zhřešila u Mekáče, a to jsem tam dřív ani nechodila :sweat_smile:
Zeleninu spíš jím z donucení, vyloženě jen kvůli mimču, moc si na ní nepochutnávám
26. bře 2008 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, k tomu veletrhu, myslíte že to bude stejný veletrh co byl nedávno v Praze -For kids??
Četla jsem tady, že byly holky hodně zklamaný, že tam toho moc nebylo a už vůbec ne kočárky..a já bych tam hlavně chtěla omrknout ty kočárky
26. bře 2008 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
kamarádka tam jde dnes, uvidím se s ní potom, tak se jí zeptám jak to tam vypadalo a napíšu
26. bře 2008 ve 12:52  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda s bříškama a přibíráním jsem na tom prozatím lépe než dobře. I když se už do některých kousků nevejdu. Kolik mám nahoru netuším - 14 dní zpátky jsem měla tolik co nazačátku (v začátku se mi váha hýbala spíš dolů, takže jsem ráda že jsem se dostala na původní hodnotu... :wink: )
No a bříško? Zatím si ani kamarádi kterým jsme to neřekli nevšimly, ani neměly žádné poznámky o přibírání... takže asi velmi nenápadné. I když já ho tam vidím...(asi že o něm vím :grinning: )
26. bře 2008 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,

peza: dívala jsem se na vystavovatele a právě by tam měli být hodně prodejci kočárků, tak jsem zvědavá: potom mimi móda, mimi poradna, prodejci knížek....já se tam už moc těším, ale jestli tam nic mít nebudou, chjo :frowning2:
no jinak brokolicovou taky miluju Ze zahrádky a ještě brokolicovo-květákovou :wink: já je teda jím hodně, hlavně že chutnají a s tou zeleninou to mám stejný. Jím , protože musím :slight_smile:
26. bře 2008 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čauky babule ..... plívky ze sáčku jsou prej velký svinstvo, tak to radši nejím. Ale coca colu si dávám místo kafika ale light si taky nedávám.

Holky, nevíte kolik stojí lístek na BVV.
26. bře 2008 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
pokud jim ukážeš těhu průkazku, tak 70Kč
26. bře 2008 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
tady je vstupné, těhotné mají slevu :wink:

http://www.bvv.cz/i2000/Akce/b-pdite.nsf/WWWAllPDocsID/VVEA-6JECM5?OpenDocument&NAV=1

Beti, tak snad tady ten veletrh bude lepší než v Praze. My bychom se tam dostali stejně asi až v neděli, tak doufám, že tu do té doby budou reference od vás, jestli to stojí za to :slight_smile:
26. bře 2008 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moc díky za info. To vstupný je v poho. Bojím se , že se tam dostanu až v nedělu a to prej už bejvá hodně vybraný.
Tam by se to mělo ale myslím dát i objednat,že? Už mě ten kočárek vcelku tlačí :grinning:
26. bře 2008 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, přidávám se až teď, ale jsem taky z Brna (no, dobře, po přestěhování teď už vlastně z Modřic). Termín mám šťastného 13. srpna. A všechny příšpěvky jsem přečetla poctivě od začátku :wink:
26. bře 2008 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mám pár postřehů: pro Peza.1 - moje švagryňka je taky z Blanska a zhruba před rokem rodila v Boskovicích. Byla spokojená, ale je to malá nemocnice, takže v případě komplikací je nutný převoz do Brna :frowning2:
Co se týká hematomů - taky jsem si to užila - dokonce ve svatební den - absolvovala jsem ve svatebních šatech návštěvu nejdřív blanenské pohotovosti a následně na Obilňáku - prostě zábava. Musela jsem týden ležet a nehýbat se, ale hematom se nevstřebal - celkem 3x jsem krvácela, takže ze mě postupně vyšel tímhle způsobem, asi je to lepší (přitom to byla docela pořádná hrouda a doktor na Obilňáku mi oznámil, že vše je v rukou božích a nejspíš potratím - když ne hned, tak třeba za měsíc - proto bych rodit na Obilňák nešla ani za nic - moje doktorka mi pak řekla, že hematomy a krvácení je naprosto běžný, že se nemám bát). Proto vím, že tmavé krve se bát nemusíte... Teď jsem ve 20. týdnu a normálně dál chodím do práce, cítím se dobře. V 18. týdnu prďole začalo kopat a je to děsně milý.
Jóó, a cola čas od času nevadí - já první 3 měsíce myslela, že chcípnu, měla sem nevolnosti 24 hodin denně 7 dní v týdnu, ani spát jsem nemohla, jak mi bylo blbě - a colu mi doktorka doporučila právě na uklidnění žaludku - hodně vychlazenou. Nebo cucat kostky ledu...
26. bře 2008 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vítej jitaa
koukám že jsi to měla pěkně veselou svatbu. :wink:
No což aspoň budeš mít co vyprávět :grinning:
26. bře 2008 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já budu rodit taky v Boskovicích. byla jsem se podívat na porodní a je to tam pěkný. Hodně si i nemocnici v Bozaku začaly chválit. Je teda pravda, že když jsou nějaké velké komplikace, nebo hodně předčasnej porod, tak to valí do Brna.
26. bře 2008 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pro Micanka: to jo, já jsem se za švagrovou byla podívat hned po porodu - měla krásný pokoj (nadstandard) - celou dobu před porodem i při porodu tam s ní byl manžel - měla pohodový porod, tak ji nechali rodit přímo na pokoji a v 1. porodní fázi si užívala ve vaně - to si hodně chválila, teplá voda ji pomohla od bolesti...
26. bře 2008 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj jito, to sis teda taky užila svoje, hlavně že už je vše ok. Závidím pohyby, já už se na ně mooc těším :slight_smile:
Jinak já mám v plánu rodit v Brně, asi Bohunice. Do Boskovic je to sice blíž, ale už právě kvůli těm možným komplikacím a tak radši budu v Brně..
Jinak cola mi taky pomáhala na nevolnosti, vždycky jsem si ráno lokla a bylo líp, jinak jsem ji nepila víc než 1 dl denně, tak to by snad nemělo vadit.
26. bře 2008 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky těhu bez coca-coly si nedovedu představit. Mám hodně zdravotních problémů a ta mi fakt pomáhá. Švagrová rodila i v Brně na Obilňáku (před 5 lety) a bylo to tam strašný. Sama říkala, že se to s těma Boskovicema nedá srovnat. Nevlastní ségra zase v Bohunicích a ram to bylo fain.
Taky bych chtěla v Bozaku ten nadstandart, ale budu ráda, když bude pro mě volná postel. Nadstandart je tam jeden ( myslím na poporodním)
Jinak na porodním je takovejch 6 místnůstek ... taky nadstandart sice jeden ... ale ty ostatní pokojíky vypadají taky dobře. Rodí se jen na těch pokojích. Akorát na nadstandartu je postel která se dá rozdělat na kozu a na těch dalších pokojíkách je postel a musí se přelíst na kozu. Pokud teda nechceš rodit jinak. :sweat_smile:
26. bře 2008 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky s těma porodnicema je to fakt těžký, protože každá má jiný porod, každá narazí na jinou směnu a každá to bere jinak. Já sjem zatím pro Obilňák, ale jenom z jednoho důvodu a to v případě, že se něco špatnýho stane, tak bude o mimi postaráno. Jinak jsem manželovi začala vyhrožovat, že chci být co nejdéle doma i s bolestma a teprve pak vyrazit - teď jsem hrdinka, pak pomažu, sotva mě loupně v kříži :slight_smile:
jen pořád nevím, nevím, epidural. ted jsem se bavila s kamarádkou, má 3-měsíční holčičku a ta prvně epidural nechtěla a pak řvala na doktora, ať ji okamžitě udělá císaře anebo jí něco píchne. No a oni jí píchli epidural a ona za chvilku porodila :slight_smile:
já se toho epiduralu bojím

Co vy?
26. bře 2008 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
betina: já jsem pro epi rozhodnutá. Prej to píchnutí není tak hrozný .... nesmíš se ale při tom pohnout. Ale já jsem rozhodlá pro epi na 100 procent.
26. bře 2008 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já jsem na Obilňák slyšela samou chválu. Je to hodně o subjektivních pocitech. Nikdy nevíte na koho (sestra, doktor) narazíte. Jindy můžou být super a zrovna, když budeme rodit my, tak budou mít třeba den blbec. Myslím, že je celkem jedno, kde rodíte, hlavně že to bude venku :grinning: :grinning: :grinning: . Já jsem byla na Obilňáku na pohotovosti a byli moc milý. Stejně tak jsem tam byla teď na cukru a sestra tam byla bezvadná. Šla jsem i na porodní se zeptat jak tam chodí a sestřička mi všechno ochotně sdělila, i když bylo vidět, že práce má až nad hlavu. Já chci rodit tam, už kvůli tomu, že je to nejlépe vybavená porodnice v Brně. Je tam všechno pro miminko, kdyby byly nějaký komplikace. Ale znám i spoustu lidí co rodili v Bohunicích a na nic si nestěžovali. A taky jsem slyšela, že u Milosrdných je to super. Takže já se budu řídit vybaveností, protože na všechny porodnice mám jenom dobré reference. A navíc z Obilňáku mám vlastní zkušenost, příjemnou :wink: :wink: :wink: .
26. bře 2008 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já se řídím km. Do Bozaku to mám 20km do Brna 70km. V Bozaku jsem se narodila sama a většina co je z Blanenska. Na to Obilňáku já byla akorát na návštěvě a bylo jich tam strašně namačkanejch na takovejch pochmurnejch pokojích. V Bohunicích taky jen na návštěvě a tam byli po 2 na moderních pokojích. Je to hodně o pocitu. V Bozaku se mi moc líbylo.
26. bře 2008 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky "sousedky" .. :slight_smile:

Dneska jsem byla na veletrhu na tom Pro dítě a nic moc... Je to jen jeden pavilon (E - takže malý) a celkem žádný výběr..

ALE !! Pokud nemáte kočárek, tak tam jich je!! Jsem ráda že mám, z takového množství bych si asi nevybrala :grinning:
(já jsem byla na kočárkách jen 2x. Jednou když jsme se šli koukat a rovnou jsme koupili a podruhé když jsem si tam jela pro autosedačku, takže jsem jich tolik nikdy snad neviděla :slight_smile: )

Takže pokud nemáte kočárek, tam jsou snad všechny, ale jinak je to o ničem.. :unamused:
26. bře 2008 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
marfuska: já právě tam chci jen kuli kočárku, takže jsi mě potěšila. :grinning:
26. bře 2008 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo to si myslím že si tam vybereš :slight_smile:

Prodávat se prý bude až v neděli..
26. bře 2008 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek