• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
Jee Beti, vycitky stranou, kdybych se mela takhle nervovat tak zjistim, ze jsem nejhorsi mamina na svete, protoze kdyby malou to lehatko tenkrat bralo, jako ze ona nevydrzela lezet nikdy nikde, tak je v nem klidne pul dne abych si aspon trosku zchrupla :grinning: .U nas noci taky krize, nevim jestli zuby nebo uz proste jen zvyk, v 5 rano je ready a ted si zdrimla 20 min. a zas valime do vecera :rolling_eyes: .Doma bordel jak v tanku, s ni nic neudelam, ma blbou naladu tak ohradka nehrozi a vesi se po me jak liana a fnuka :pensive: .No nic, jdu se ji venovat, hezky den vsem. Paa.
18. lis 2008 ve 12:33  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj Holky. Už zase došla depka. Já se toho snad nezbavím. Trochu mě uklidňuje, že to časem přejde a zase trochu děsí, že po porodu to bude na nějakou dobu ještě horší. To si snad ani neumím představit. Někdy mám i takové myšlenky jestli by nebylo lepší kdyby se nám malá radši nepovedla. Ne že bych se na ni netěšila, ale děsí mě všechno co bude až tu bude a nepůjde to vzít zpátky a budu to muset žít dál a nemůžu z toho utéct.... Hrozný.
18. lis 2008 ve 14:37  • Odpověz  • To se mi líbí
Aureliaa, ted na tebe pusobi hormony, mozna podzim a kde co vsechno. Pak po porodu to sice bude chvili mazec, ale ten prcek ti to casem vse vynyhradi a urcite nebudes litovat. Ja jsem s tim taky zapasila, v sestinedeli litovala, ze jsme do mimi sli. Ale ted, i kdyz je to nekdy narocny, bych Adelku nedala za nic a i pres unavu jsem vlastne stastna - i kdyz si to nekdy neuvedomuju :wink:
18. lis 2008 ve 14:47  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
aurelia, přesně, jak psala katzi. Jsou to hormony a taky jsem si kolikrát řekla, že bych ji nejraději vrátila nazpět do porodnice :grinning: jenže ona se na mě usměje a jsem ten nejštastnější člově na světě, veř mi, bude líp a všechny maminy kolem měly tyhle depky taky, některý horší některý lepší.
18. lis 2008 v 15:04  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
jinak holky, dneska se v Sama doma probíralo náhlé kojenecké úmrtí, myslím, že to bylo zajímavý, tak se kdyžtak mrkněte na stránky české televize a na ivysílání-každopádně jednoznačně nedoporučují spaní s matkou v posteli :frowning2:
18. lis 2008 v 15:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Jo Beti to jsem taky slyšela i když pořad jsem neviděla. Začínám mít dobrý pocit,že mám nanny. I když někdy huláká bez příčiny lepší než nic. Uvidím jak dlouho ji budeme používat.
A ty moje depky, doufám, že tím neotravuju to by mě mrzelo, kdybych tím zbytečně zatěžovala. Ony i okolnosti mi nenahrávají k duševní pohodě. Soužití s tchyní, tchán pitomec non plus ultra, nehotový domeček, nehotový ply a kdo ví jestli bude někdy. To přejde ještě že mám manžílka.
18. lis 2008 v 16:48  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
no to jasný, ono se vdycky všechno sejde dohromady.Na posranýho i hajzl spadne, že :angry:
18. lis 2008 v 17:03  • Odpověz  • To se mi líbí
Aureliaaa neboj, všechno bude dobrý. Já se omlouvám, že jsem si dřív neuvědomila, že tu taky plácám samá negativa, co tě asi moc pozitivně nenaladí :unamused: .No bojujem s tím nočním spánkem, ale jak psaly holky, za ten úsměv, první slůvka apod. i ta únava stojí. Taky mě občas napadne, že bych si dala pár dní bez Simči leháro, ale jen když jde někam s Lukym nebo já jedu na půl dne pryč, hned po 10 min.vypisuju jak se mi stýská :grinning: :grinning: . Teď jsme byly dvě hoďky na procházce, task jsem zmrzlá jak h....a jdu si dát něco na jídlo. Hezký večer holky.
18. lis 2008 v 17:44  • Odpověz  • To se mi líbí
holky, ještě se chci se zeptat - jak řešíte antikoncepci teď při kojení? Mě dnes gyndařka dala antiko Cerazette a dost mi vadí, že v v příbalovým letáku píšou, že nějaká část té učinné látky jde přes mlíko k mimču. Píšou, že to nevadí, ale já z toho teda nemám dobrej pocit. :angry:
18. lis 2008 v 18:18  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky, i nově příchozí,....

Beti, s lehátkem si nedělej starosti a bud ráda, že se tam Verunce líbí - já malého taky dávám do lehátka, jen nám se nehoupe samo - musíme ručně - teda spíš nožně. Ale zabírá to!! Nevidím na tom nic špatného, ani mě nenapadlo, že by to mělo být "špatné" a dudlíka máme od porodnice a díky bohu za něj. Bez něj bychom řvali asi tak 10x víc a 100x častěji. Je fakt, že nekojím, tak nemusím řešit, jestli pak bude chtít prso. Ale mám hodně kamarádek, které kojily a mimčám dávaly dudlíka a bylo to v pohodě - Verunka si prso vezme, když bude mít hlad, tak jí ani nic jiného nezbyde :wink: - z dudlíku jí mlíčko nepoteče :dizzy_face:

Aureli, neboj, hormony jsou fakt hrozný, ale s podporou manžílka to zvládneš. Vše bude dobré. A navíc, uvidíš, ten úsměv fakt stojí za to! Maty mě s ním vždycky odzbrojí :sweat_smile:

Katzi, taky už se třepem na 3.měsíc, že prdíky ustanou, ale příští týden už to bude a zatím ho trápěj docela dost a to sebou šije jak pytel blech - no, snad to postupně fakt bude lepší. Doufám :wink:
18. lis 2008 ve 20:11  • Odpověz  • To se mi líbí
Aureli, kolébka je fakt nádherná :slight_smile:

Beti, co ty fotečky? Těšíme se, až uvidíme Verunku :wink:

Katzi, nechceš taky "přihodit" nějakou fotečku Adelinky? :wink:
18. lis 2008 ve 20:14  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky

včera v sama doma pan prof. ze soudního uváděl dudlík jako prevenci náhlého úmrtí kojence, takže no stres, já taky vyměkla a dala ho a jsem teď za něj ráda

no a to lehátko asi není ideální, ale když tam není dlouho, tak to určo neva, taky jsem to tak řešila, moc už ne, jak už se vác hýbe, tak se jí to už tolik nelíbí, ale my máme takový obyč sto let starý :slight_smile:

aureli - klídek, to fakt bude dobrý, ten úsměv, to se ani nedá popsat, jak silný to je, ať mi bylo sebehůř, tak jak na mne jukla svým úsměvem nejkrásnějšího človíčka na světě, tak zas bylo líp

a vždycky mi přišlo směšný, jak se maminkám líbí vlastní děti, navíc moje švica má moc hezký děti, takový výstavní, tak jsem se bála, že naše Kačenka nebude tak hezká, ale co byste řekli - je NEJHEZČÍ :grinning: :grinning: :grinning:
19. lis 2008 v 08:42  • Odpověz  • To se mi líbí
Aureliaaa... vždycky může být ještě huř... :sweat_smile:
Beti - taky jsem nakukovala na avizované fotky.... asi nestačí čas co? :slight_smile:

Děvčata na SIDS radši nekoukám.. byla bych pak vystresovaná ze všehno a mě na stres stačí to co mám doma :grinning:

Katzi - antikoncepci neřeším... Dr.mi ji sice nabízel ale já ji nechci. Stejně jsem nikdy o jedináčka nestála takže kdyby se i nějakým omylem zadařilo tak se dvakrát nic nestane :sweat_smile:
19. lis 2008 v 10:24  • Odpověz  • To se mi líbí
Titi:no pro nás je taky Simča nejhezčí a nejroztomilejší ďáblíček široko daleko :grinning: :grinning: .Katzi, no my to řešíme zatím kondomem, do prášků se mi moc nechce, hlavně já jsem hrozná, zapomínám dávat Simči i Vigantol, natož sobě prášek. Ale jako taky do něčeho už asi půjdu, já právě otěhotnět momentálně nechci(kdoví, třeba za 10 let :slight_smile:), tak pro jistotu.
19. lis 2008 v 11:08  • Odpověz  • To se mi líbí
Asi se na ty pilule nakonec taky vykašlu. Fakt představa, že je se mnou užívá i Adélka je teda dost :stuck_out_tongue_closed_eyes: Nějak jsem si to předtím neuvědomila.

Jana.Sun: fotečky sem nějaký hodím. Musím si je přetáhnout z foťáku, takže výhledově je sem dám :slight_smile:
19. lis 2008 v 11:36  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
lanko, malá je nááádhernáááááááááá
19. lis 2008 ve 14:21  • Odpověz  • To se mi líbí
Jadvi - koukám jsi taky přihazovala fotky... Elle to moc sluší v té růžové v těch 6-ti týdnech (a to já růžovou moc nemusím) A je taky super vlasatá... Pomalu se můžeš přidat až půjdem vybírat sponečky :grinning:
19. lis 2008 ve 14:56  • Odpověz  • To se mi líbí
Děkuji za poklonu.. ony ty fotky stejně kecaj.. protože samosebou se sem vyberou ty "lepší" každej má stejně jinej vkus na to co je a není hezký :sweat_smile:
19. lis 2008 ve 14:57  • Odpověz  • To se mi líbí
lanko, já růžovou přímo nesnáším, ale zjistila jsem, že pro Ellu mám hodně oblečků v růžové - a nakonec se mi to líbí ,ale jen na mimču :grinning: :grinning: :grinning:
19. lis 2008 v 15:01  • Odpověz  • To se mi líbí
Hm.. tak to já toho mám spoustu popujčovanýho..a je to i po klukách takže taková směska všeho možnýho.. moc to neřeším a nosí co zrovna není pozvracené :sweat_smile:
Sem tam dokoupím co zrovna chybí.. jako teplejší dupačky když jdem ven... a když budu kritická tak většina z toho co koupím je zelená :pensive:
19. lis 2008 v 15:03  • Odpověz  • To se mi líbí
Já mám taky hodně zeleného a žlutého :grinning: Naštěstí to vyrovnává moje máti, která Davida zásobuje modrýma věcma. Zjistila jsem, že ani nic kupovat nemusím, protože nás babička skvěle zásobuje :slight_smile:
Jadvigo Ellinka je nádherná holčička :slight_smile:
19. lis 2008 v 15:53  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj Holky. Dík za podporu, je to pro mě jako balzám na dušičku. Manža mi sice pomáhá taky, ale podpory není nikdy dost. Za chvíli jdeme na jednání o plynu který se nám stal nocní můrou. Tak ve skrytu duše doufám, že budeme úspěšní, ale je to tak 50 na 50. Takže nic moc. Jestli to nevyjde tak to bude ještě docela tóčo. Manža slibuje, že to dá do televize a pozve občanské judo a takové výkřiky. Považujeme to dění okolo našeho plynu za ne zrovna rovné. Tak prosím držte palce. Pokud bude plyn tak mi snad trochu odlehne a ty depky na mě nebudou útočit tak intenzivně. Ahoj
19. lis 2008 v 18:22  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky :wink:
To je kosa, co? U nás dnes bylo i nasněženo, Míša měla obrovskou radost, já menší.

Dudlík - já naopak Julinku učila od 2 týdne, protože si cpala /stejně jako její sestra/ do pusy obě ruce takovým způsobem, že byla celá poškrábaná a stejně pořád plakala. Navíc ségřiny obě holky se naučily na palec a musím říct, že se to odnaučuje mnohem hůř, než ten dudel... starší palec 2krát zhnisal a musela na rozříznutí a čištění ta mladší má palec v puse při spaní ještě teď v 10ti letech. Takže tak.

Lehátko...myslím, že je to úžasný pomocník, když potřebuješ něco udělat a mimi se chce koukat a ne ležet. U Michalky jsem to řešila autosedačkou, Julince chci lehátko koupit k Ježíšku /zatím nám to finančně nevyšlo :frowning2: /

Syndrom náhlého úmrtí....beti...nedoporučuje se ani spaní v posteli ani spaní na břiše....ale to jsou výsledky statistik. Jsou miliony dětí, které spí s rodiči v posteli a miliony spí na břiše - mě tak spala Míša a snažím se to naučit Julinku /zatím marně/ Přijde mi to bezpečnější, než na zádech. Hodně blinká a na zádech se pak dáví. Na bříšku by jí to jen vyteklo z pusy a nemusela bych mít strach, že se zalkne.

Aureli....hormony jsou prevít :angry: Neboj, bude líp :wink:

Antikoncepce...hormony jsem odmítla, ačkoliv mi gyndr tvrdil, že ty pro kojící maminu mimči nevadí. Takže u nás to vypadá na kondom.
19. lis 2008 ve 23:25  • Odpověz  • To se mi líbí
Začínáte mě na to lehátko vnadit..
Jsem si v noci užila...asi se mrně začíná zlobit skrz zoubky. Jinak si ten jekot kdy byla najedená, přebalená a očividně ospalá nedovedu vysvětlit. Ani chování nepomáhalo.
konečně na chvíli zadřímla...jenže já už jsem na tolik probraná že těžko teď půjdu dohánět noc. :unamused:
20. lis 2008 v 08:51  • Odpověz  • To se mi líbí
lani - a tak to teď budeš říkat dalčích cca 9 měsíců :grinning: že jsou to zoubky, my už tak taky nějakou dobu jedem :grinning:
ale spíš je to jen vývoj, prý zpracovávají nové podněty, tak nevím :slight_smile:
20. lis 2008 v 09:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Na něco se to svést musí... přece nemůžu říkat že je děsně protivná a být na ni naštvaná. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. lis 2008 v 09:11  • Odpověz  • To se mi líbí
Lani u nás už jsou to zuby minimálně 7 měsíců :grinning: :grinning: ale je fakt, že lezou a ve 4měs.měla dva, tak to asi ve druhým-třetím začlo :wink:
20. lis 2008 v 09:12  • Odpověz  • To se mi líbí
hihi, holky, tak já si taky v noci užila, ale ne s Julinkou /ta spala do půl 5 a pak do 8/, nýbrž s mým drahým manželem. Celou noc dělal na nějakém programu pro přenos dat přes vysílačky a ono ho to neposlouchalo. A protože je cholerik a se děsně vytáčí když mu něco nefunguje, tak od 2hodin od rána řval vzteky nadávky zhruba ve 20ti min. intervalech. Popřípadě něčím mrsknul nebo do něčeho praštil......takže vždycky když už se mi skoro povedlo usnout, opět jsem měla budíček.....a to má pracovnu v přízemí a ložnice je v patře a mezitím chodba troje zavřené dveře. V 5 jsem pro něj byla, ať si jde lehnout, o půl 6 jsem usla a o půl 7 vstávala s Míšou do školy. No a v 8 byla vzhůru Julinka. Takže jsem dnes jak po flámu.

A když jsem náhodou spala, tak jsem měla hrůzostrašné sny o nemocnici a operaci - v pondělí totiž nastupuju na Obilňák na revizi. Nikdy jsem nebyla na žádné operaci, takže se toho uspávání straaašně bojím. Navíc Juli bude chudina na novorozeneckém a já za ní budu chodit jen na kojení.
20. lis 2008 v 11:48  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsme byli dneska u mudr. na kontrole. David váží 4,78 kg, má 60 cm a jinak je vše O.K. Akorát teda nějak nezvládám cestování mhd, jsem totálně vyfluslá. Máme ale auto v servisu, takže jsme to museli zvládnou busem. Sice se mnou jel i manžel, ale jsem totálně zhnusená hlavně z plného busu neurvalých důchodců :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jinak jsem včera přihodila do alba nějaké nové fotky :slight_smile: a moc se těším na fotky Verunky, Beti :wink:
20. lis 2008 ve 12:21  • Odpověz  • To se mi líbí
Sharon moc držím palce, ať operaci zvládneš v pohodě a hlavně ať je Julinka spokojená a brzy u tebe :wink:
20. lis 2008 ve 12:26  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek