• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
Sharon, taky moc držím palečky, zvládnete to, neboj! Taky bych se bála :frowning2: .Marci, pěkné fotky, někde už jsem tě stopro viděla a nevím kde :slight_smile:
20. lis 2008 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani já tě taky viděla a vím i kde - ve Vaňkovce a poznala jsem tě podle kočárku nebo lépe řečeno nás upoutal tvůj kočárek, protože mi manžel chtěl ukázat jaký kočár si koupil jeho kámoš, aby s ním mohl jezdit po vinohradu :slight_smile: no a já si pak říkala, že tu holku jsem už někde viděla a pak jsem zjistila, že jsi to podle fotek ve tvém albu byla ty :grinning:
20. lis 2008 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sharon - tak držíme palce aby jste tam strávili co nejkratší čas.

No a u nás to nebyly zuby, ale oko... :sweat_smile: teď už je to naprosto jasný.. jedno oko má na spodním víčku tak oteklé že kouká jen cca třetinovým prostorem než tím co je v pohodě. Hrne jí z toho spousta hnisu že jí to otírám tak po 10 minutách heřmánkem, aby to mělo kam odtíkat. A když na chvíli vyčerpáním z řevu usne tak se probouzí s jekotem protože očičko holt nejde otevřít... :pensive:
Ale už to není jekot konstantní tak jak ráno. Zvládla se i usmát když na ni děda dělal blbiny takže hádám nejhorší je za náma...a pokud ne podíváme se zítra k Dr.
20. lis 2008 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Holky. Leni to teda musí být zátah. Když miminko pláče a pláče a člověk nemá moc možností mu ulevit od trápení. Teď už to bude určitě lepší.
My se pomalu blížíme k závěru. Kachličkujeme, v krbu už plápolá a dělá se teplíčko, mám revizní zpráve a příslib na ten zatracený plyn asi až na jaře(to přežijem). Začíná to vypadat optimisticky. Ještě pár telefonů a drobných vyřízení a můžu s klidnou hlavou rodit. Přemýšlela jsem o tom, jestli třeba mimi podvědomě neví, že máma má ještě hodně práce a tak čeká až bude líp. Teď, až mi to nejhorší odlehne, a budu mnohem víc v klidu tak si řekne, už je pohoda a dá se na cestu. Uvidím. Ale patrně to bude jenom lichá doměnka. Mimi čeká na Mikuláše. :slight_smile: Ahoj
20. lis 2008 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holyk tak hlasim že jsem doma z porodnice naše terka se narodila 17.11.2008 v 8.25hod tady jsou fotečky

http://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbumID=201674&vImageID=2106406&vMoveINT=5&vReferer=/album/myalbums.php?
20. lis 2008 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Barci. Krásné minko. A určitě šlo všechno tak jak mělo, holčička vypadá od začátku spokojeně. Až budeš mít chviličku tak písni něco víc. Ahoj
20. lis 2008 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lani, skoč s tím k doktorovi, pokud tam má hnis, dostanete antibiotika, tak jak jsme dostali v prvním měsíci i my. Baru gratuluji! Marci, tos mě pobavila s tím vinohradem :grinning: ale vůbec nevím, kdy jsme byla naposled ve Vaňkovce :confused:
20. lis 2008 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, tak my se pomalu začínáme úspěšně učit na dudlík. Bez něj to nepůjde - Aduška je najezená, přebalená, pochovaná, uložená ke spaní a za chvíli pláč. A tak několikrát za sebou. Ale poslední 2 dny už si dudel po nějaké době vezme, dudlá a usne u toho. Ale možná na sebe šiju bič v podobě vstávání pokaždé, když jí později v noci vypadne :slight_smile: Si člověk ale nevybere, bez něj ji zas nemůžu uspat. Další způsob jak večer usne je u prsa. Prostě co mi zabírá asi nepatří mezi metody, které jsou správné, ale hlavně, že to funguje :grinning:

Sharon: přeju ať ten zákrok máš už za sebou a at je to co nejmíň nejpříjemný.
20. lis 2008 v 16:36  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani už je to delší dobu :slight_smile: Ale podle fotky jsi to byla určo ty :grinning:
20. lis 2008 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,

kati, u nás právě takly dudlík pomohl z těch řrvoucích stavů, u kterých jsme nevěděla, proč jsou.

Sharon- je mi líto, že musíš jít na revizi, ale narkózy se neboj. Pichnou ti injekci a už nic nšvís a pak se probudíš. Blbý je to, že zase musíš do nemocnice :frowning2: ale na obilnáku už to známě, co :wink: hlavně at to teda zvládneš dobře a at se děloha rychle hojí

já teda na růžový ujíždím, teda taky u malé, já mám asi jen jeden svetr na sebe a jaksi má původní malá velikost :grinning:

jinak jsem ve středu byla na kontrole na gyndě a holky, klobouk dolů těm, který jste to zvládly po vaginálním porodu. Já tam, teda potichu, pěkně vískala bolestí a to jsem rodila císařem. Hned se mi ale oživily vupomínky na to, jak se mě u produ snažila PA roztáhnout ručně a nějak se mi prostě ten porod vrátill a nebylo mi z toho úplně nejlíp. Katzi, antikoncepci jsem kvůli hormonům odmítla, budeme zatím na kondomu :grinning: , ale časem taky asi něcio nasadím. Dneska zkusím manžu dokopat, abysme umístili fotky na miminko, má je někde ve složce a já vím prd kde :grinning:
20. lis 2008 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,

Barči - gratuluju moc moc!!! Terezka je zlatíčko :slight_smile: - tak hlavně zdravíčko vám oběma :wink: Jak jste na tom? Jste v pohodě?

Marci - Davídek je celý ty! :slight_smile:

Sharon, drž se a neboj, bude to v pohodě!

Aureli, pravda, miminka vědí, kdy mají přijít na svět. Některá hezky počkají a některá (jako to moje) se rozhodnou přijít dřív a nenechají rodiče, aby dali vše do pořádku po výměně oken. Takže jsme měli ze začátku hru "na schovávanou" - sama jsem nevěděla, kde jsem co schovala...no byl to docela shon. Ale zvládli jsme to i tak, i když to chvilkama byly nervy.
20. lis 2008 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak si holky užijte víkend, my zas valíme na chatu, tak doufám, že tam někde nezapadáme sněhem, nebo rovnou neumrznem. Hlásej dost ochlazení. Že by už fakt přicházela zima? Ach jo :cry:
20. lis 2008 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, tak se mi podařilo hodit pár fotek Adelinky do alba. Jsem docela počítačový antitalent, tak se divím, že to vyšlo na poprvé a není to tam nějak zmateně třeba :slight_smile: Časem si sem hodím i nějakou svou fotku do profilu až najdu nějakou použitelnou :grinning: A jinak jsem včera vymyslela další uspávací večerní fígl - po tradičním chování nastoupil dudlík a ještě jsem svlíkla triko co jsem měla na sobě a dala ho Adušce do postýlky. Ona mě z něho cítila a byla v postýlce nejhodnější a sama si po nějaké době usnula. Možná to ale byla náhoda, že měla zrovna náladu usnout sama a dnes večer to bude třeba úplně jinak :wink: Přeju všem fajn víkend.
21. lis 2008 v 09:24  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. Tak už to začíná být pomalu na prd. Blížíme se do finále a včera drahý přišel z práce, že hlásí sněžení tak bude mít minimálně celý víkend pohotovost. To je jak naschvál. Musím to promyslet. Kdyby jsme museli jet musí si s sebou vzít do porodnice i montérky a když začne chumelit tak vyjíždí. A stejně opačně. Když bude mít výjezd a já pojedu sanitkou tak sbalím i věci do porodnice pro něj a budu doufat, že stihne aspoň něco pokud sněžit přestane. Ale jestli bude kalamita tak jsem v háji a tatínek bude místo porodu sypat, aby si řidiči co neumí přizpůsobit rychlost nerozbili držky. To je nespravedlivý :frowning2:
21. lis 2008 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky.....
holky, nám o půlnoci někdo vyměnil miminko :frowning2: .....celou noc profňukala, proplakala. Otvírá pusu, hledá,ale dudel plive, rve si do pusy prsty a přitom se vzteká.....a tak to pokračovalo celou noc a celý den. Jsem docela grogy :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
Po prořvaném odpoledni mi v 6 usla na rukách, o půl 7 jsem ji položila do postýlky a okamžitě byla vzhůru. Tak jsme okoupali, nakojili a od půl 8 do teď usínala v postýlce.....doufám, že noc už bude lepší.
21. lis 2008 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katzi....sice nějakou dobu musíš vstávat a dudel do pusy cpát, ale ono se mimčo za chvíli naučí si ten dudel dát do pusy samo.....takže u Míši jsem to řešila pak tak, že měla v postýlce několik dudlíků a vždycky si nějaký našla :wink:
Fakt je to lepší řešení než proplakané večery nebo palec.
21. lis 2008 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sharon: naše Adélka má taky dny a dny. Někdy koukám jak je hodná až se na ni chodím dívat jestli žije :grinning: A někdy řádí, nespí a tak. A obzvláště když jdem někam na návštěvu a já si té návštěvě postěžuju, že mi vůbec nechce přes den spát, tak v tu ránu tam prospí v kuse 4 hodiny :grinning: A ten dudel - fak t se to zatím učíme. Už jsem si myslela, že ho chce a umí ho dudlat, ale zase je vše jinak - včera večer ho prostě nechtěla ani vidět a uspávala jsem asi hodinu po chvilkách u prsa :angry:
22. lis 2008 v 08:50  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky vubec nestíham pc nemužu pořádně ještě sedět bolí mě pořád šití a navíc mi vyrazil hemeroid takže paráda a taky mam problem s jednim prsem popraskala mi bradavka tak ji lečím a odsavam snad už bude líp na srazek až bude příjdu rada jiank terka je zlata pořád spinka ani moc nebrečí a mír měla 48cm a 3150g je hrozně malinká taková panenka zhubli jsme na 2950g ale už přibírame tak je to ok .až mi bude líp tak se rozepíšu víc porod byl přirozeny docela rychlý ale bolestivý bez epi :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. lis 2008 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
barco na hemeroidy zabírá řepíkový gel nebo gel z dubové kůry, mě teda netrápilo šití, ale hemeroidy mi taky vyrazily a díky tomu mazání to bylo do 2 týdnů bez následků - určitě to zkus
22. lis 2008 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
marci diky používam gel z dubove kury :slight_smile:
22. lis 2008 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Barco gratuluji a hodně hodně moc zdravíčka...

koukám mě aspoň něco minulo.. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Malinká už nevyvádí.. očičko se pomalu spravuje..venku sněží..no my se snad nikdy nepřestěhujem.. a to jsem si plánovala že ten barák uklidím a po očkování se stěhujem očkování máme ve středu a já za posledních 14 dní uklidila jen koupelnu :confounded:

Dala jsem na vás - dorazil šátek, ale mám potíž.. v kolíbkách malá být nechce - nevidí. a když ji posadím v úvaze na břicho pořád mi hlavu zaklání aby měla co největší rozhled, a přitom ji v žádném úvaze odkud by viděla ani snad mít nemůžu páč tu hlavu ještě zas tak moc neudrží... co s tím.. v čem se takový zvědaviny nosí.. mě by tak vyhovovalo uvázat ji obráceně - aby měla výhled ale hlavu přitom opřenou u mě.. jenže všude píšou važte mimi čelem k sobě... ach joooo. Asi budu se šátkem muset počkat až bude tu hlavu schopná držet
22. lis 2008 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lanko David už taky v kolíbkách být nechce a hlavu neudrží, tak jsme šátek zatím odložili
22. lis 2008 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky v čem vám mimča v noci spí? - zavinovačka? spací pytel? peřina? Mě malej zatím spí v zavinovačce a začíná z ní vyskakovat - furt tam šudlí nohama a popolízá nahoru, takže je otázkou času, kdy jí budu muset něčím nahradit. Peřinka asi nepřipadá v úvahu, protože deku ze sebe skope během pár vteřin. Tak asi ten spací pytel - jaký máte, pokud teda máte :slight_smile:
22. lis 2008 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda tady už se to jmenuje docela blbě. Začínající těhulka tady snad už není. Všechny máte miminka doma a my jsme na spadnutí. Chodíte některá na nějakou diskusi na kojence?
U nás je to zatím v pohodě jen začínám být docela netrpělivá, i když do termínu máme ještě 14 dní. Už bych chtěla mít miminko u seme a ne se s ním tahat v břiše. Až bude na světě tak zase budu říkat jaké báječné to bylo když jsem se s ním tahala v bříše a ne na rukách.
Holky nevíte kde je třeba pavla07?
22. lis 2008 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci, Aduška spí zatím ještě v zavince. Byla po narození malá, ve všech plavala a teď do nich dorostla. Ale na dlouho to už taky nevidím. Pak asi nastoupí spací pytel. Ale ještě něco budu muset dát přes ručičky. Jak je má volně, tak spí hrozně neklidně. Ten pytel koupím asi v Tescu, nebo na Mimibazaru. Nechci do něho nějak investovat, stejně pak za chvíli už zas nastoupí peřina.
22. lis 2008 ve 14:33  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci - spinká mi v tomhle...http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=18415503&tab=0.... mám dva to když jeden pozvrací nebo se jí povede počůrat a pod. jen je menší 70cm na délku. později vyměním zavětší.. na zimu super je zateplený, takže nic dalšího už na ni krom plínky kterou jí stáhnu ručky nedávám. Bohatě jí to stačí a já mám jistotu že si nic přes hlavu nepřetáhne.
To co se mi na něm líbí, je že má záda vyšší takže celá záda má na "rovném"(u většiny ostatních je vzadu výstřih skoro jak vepředu) a zapínání na boku a po celém spodku takže se z toho snadno vyndává respektive nandává. (u těch zapínáných vpředu bych viděla asi těžší manipulaci - ale hádám je to o zvyku) mám je oba z MMB jeden kolem 120Kč takže investice celkem schůdná i když mě to stálo dost hledání než jsem našla přesně co jsem chtěla - je jich tam hrozně moc. :sweat_smile:
22. lis 2008 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
aureliaaa na kojence chodím jen když potřebuju něco specifickýho najít... myslím že mrně a tahle diskuze je vše co stíhám.. :grinning:
22. lis 2008 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
lanko ten vypadá dobře - já ho zatím dávám do zavinovačky z ovčí vlny taky s holíma nožkama, takže nějaký podobný matroš jako má ta dosavadní zavinovačka by se mi líbil. :wink: Je fakt že na MMB je jich mraky :grinning:
22. lis 2008 v 17:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,

tak Verunka dneska spala první noc v postýlce a ani neměla tendence v noci být vzhůru a dívat se s mamkou na prasátko na stěně :grinning: ale u nás je to každý den jinak, tak uvidíme.
zatím ji dávám spít v zavindě, ale jak píšete, na dlouho to nebude, malá je aktivka, tak se furt mele. Spací pytel mám, tak kdyžtak použiju ten. a potom nevím, peřinka u nás taky nepřipadá v úvahu. Dneska bylo venku krásně zasněženo, pes se mohl zbláznit, když viděl sníh a tak jsme taky 2 hodiny kočárkovali. Malá byla spokojená a jak zmrzlá jak blázen :grinning:
tak se nám opět blíží večer, malá chytá vzteka :angry:
22. lis 2008 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, občas na vás mrknu, jsem taky z Brna, myslíte, že bych se mohla občas přidat? :slight_smile: Máme téměř osmiměsíční Barunku, takže bysme asi patřily mezi ty starší mimča.
23. lis 2008 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek