• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
Petapi klidně se přidej. Většina z nás teda není z Brna, i když se diskuse tak jmenuje :slight_smile:, ale z blízkého okolí.
Holky, dneska mám za sebou maxi vyvařování. Dostali jsme od našich husu, takže jsem jí dělala na oběd než jsem jí upekla, udělala knedlíky, zelí tak jsem byla schvácená, že jsem neměla na oběd ani pomyšlení, a to my manžel při vaření pomáhal!! Ještě že jsem sklidila pochvalu od tchána. Od příštího víkendu ale zase najíždím na jednoduchá jídla pokud možno z jednoho hrnce :grinning: :grinning:
23. lis 2008 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky dneska už je mi líp :slight_smile: tak něco k porodu kontarkce mi začali v pul 1 v noci hned po 8min trvali 2hodky ty ještě šli další byli od pul 3 do pul 5 po 5min to už bylo horší v pul 5 jsme jeli do porodnice a od te doby byli po 3min to už se moc rozdýchat nedalo nevím k čemu bych to přirovnala k mwnses moc ne spíš ukrutný křeče a píchání v podbříšku :stuck_out_tongue_closed_eyes: když jsme tam dojeli prohlédla mě por.asistentka a dost to bolelo řekla že hlavička je hodně daleko a že je to porod v začátku že budeme muset s tatínkem ještě čekat ale že si nas tam nechají a dali nás na box ještě dělali monitor což byl v kontrakcích další děs vubec mi to nešlo rozdychavat :stuck_out_tongue_closed_eyes: z boxu jsem šla do sprchy na balon to bylo jakž takž dokud jsem jim tam nezačala zvracet :stuck_out_tongue_closed_eyes: samo že jsem ohodilo vše co se dalo ale nedalo se to vydržet zvracení bylo asi třikrat a do toho kontrakce no paráda :angry: pak mě dali opet na monitor to bylo asi po 6hod vyšetřili mě znovu už doktorka a řekla že to vypada dobře že hlavička klesa a odešla pak mi kontrakce o dost zesilili a ptali se na epi řekla jsem že ho chci vzali mi krevní obraz a píchli algifen na otvíraní kontarakce opět zesílili to už jsem lezla po zdi v pul 8přišel zas jiny doktor porhlídka ä najednou že už jsem otevřená na 6cm to byl udiv a pak že to bude trvat samo že už mi epi zakázali bylo pozdě dostala jsem klystyr a v bolestech se doplazila na wc cca 150m ale byla to pro me štreka pak sprcha a zpet žensky co tam sedeli na monitoru v poradně trošku nechapali když me videli jak vzdycham a plazim se :wink: bylo mi z toho na nic pak opet monitor na boku pry 15min mela jsem ho asi 1min přišla šíleně silna kontrakce a ja už řvala na chudala manžu at jde najit tu asistentku že už nemužu a tlačim dobehla odpojila a začali jsem hrozně to bolelo ty tlaky hlavičky na hraz nechali me tlačit asi 10min a pak me nastřihli to už hlavička šla jak po másle ale tlačit v kontrakcích bylo docela děs když vylezla hlavička tak přišla strašna uleva telíčko už šlo samo bylo to jak když mě někdo odšpuntuje :sweat_smile: zbytek co nasledoval už byla sranda placenta a šiti v poho to už jsem vubec necítila :slight_smile: byla jsem štastná že mam malou na prsou a cela unavena a hotova jsem ji s tatínkem vítala byla tak krásná :dizzy_face: a manžel byl u porodu skvělej videl uplne všechno i pruchod hlavičky stříhal pupečník a byl štastnej a dojatej a ja s ním narodil se nám přece ten největší poklad naše sluníčko terezka na všechny ty bolesti už zapomínám i šití a hemeroid už přestáva bolet takže za chvíli ani nebudu vedet že jsem rodila :slight_smile: ted už si jen užíváme našeho cvrčka :slight_smile: krásnýho sladkýho :slight_smile:
23. lis 2008 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj Petapi :wink:
Barca: ještě dodatečně gratuluju k Terezce, přeju ať na všechnu tu bolest rychle zapomeneš a jsi šťastná mamina :slight_smile:
Marci: to jsi teda šikulka, Já od porodu uvařila tak maximálně těstoviny a smažený vajíčka :grinning: No ale u mě to s vařením nebylo i před porodem bůhvíco :slight_smile:
My jsme dnes absolvovali s Adelinkou poprvé velký nákup jídla ve Vaňkovce ve Sparu. Vypukla tam už vánoční hysterie, celou dobu jsem trnula, kdy se Aduš vzbudí a do té stresující atmosféry spustí hysterák :slight_smile: Ale byly nejhodnější zlatíčko, zato ted si to začíná vybírat :unamused:
23. lis 2008 v 17:34  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,

barci moc ti gratuluji k naození holčičiky a at ti roste do krásy :slight_smile: hlavně taky hezky a v pohodě zvládni šestinedělí
a na porod se asi zapomene, někdo za delší dobu a někdo hned
:grinning:
jinak mi tedy už úspěšně :grinning: 45 minut uspáváme, já zpívám jak magor písničky, hladím Verunku po vlasech a ona mi neustále vyplivuje dudlík, jakmile jej vyplivne, zase se probudí :angry: před chvilkou mě volal manžel, malá si ten dudlajs vytáhla z pusy a držela si ho v ruce, tak jsme to museli vyfotit a hlavně jsme se teda opravdu nasmáli. To se na toho drobka člověk ani zlobit nemůže. Ale je pravda, že když mi nechce usnout ve 3 ráno, tak bych ji dala nejradši na plínky :grinning:
23. lis 2008 ve 22:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak už jsem konečně hodila fotky do alba, verunka stále nespí :angry:
23. lis 2008 ve 23:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti, tak o vyplivávání dudlíku mi ani nemluv, David ho včera vytrvale plival do půlnoci - jsem si připadala jak nějaký nahazovač :angry:
24. lis 2008 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak u nás se taky dudel vytrvale plive :unamused: Někdy mi to s ním přijde i kontraproduktivní :grinning: - vzteká se ještě víc, když jí ho dávám.
24. lis 2008 v 09:49  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj dudel je věc, my jsme ho tak takhle učili a teďka jsme ve fázi, že ho v noci dáváme co hodinu, prtž se barunka budí a brečí, že ho nemá, ale to se musí přežít a za chvilku si ho snad začne podávat sama a jako ukliďňovadlo je vynikající :slight_smile:
24. lis 2008 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
čauky maminky,

beti Verunka je moooooc pěkná holčička :grinning:

jo a s dudlíkem, to my máme jen na usnutí, jak usne tak ho vyplivne a spí jak zabitá

:wink: , už spala v noci i 10 hodin v tahu - zlaté dítě :grinning: :grinning:, (normálně tak 6-8) :grinning: :grinning:
Ve dne je to horší to už moc nespíme :wink:
24. lis 2008 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jadvigo - 6- 8 hodin - tak to teda závidím. David max. 3. Zato ve dne spí jak zabitý. Vždycky prochrápe celé dopoledne. Je to asi noční tvor - což teda já moc nejsem :angry:
24. lis 2008 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
marci - jo taky jsem z toho vyvalená :astonished: , Ella taky dopoledne ještě spí, zato odpoledne to chce pořád chovat a "hrát si".
24. lis 2008 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no holky, u nás zázrak, malá mi ted poprvé usnula po obědě v postýlce :grinning: byla protivná ak prcina, furt řvala, tak jsem jí dala do postýlky, dala duel, pak byla scéna zase jak z hororu :grinning: a pak najednou zavřela ukadla a klid. No tak uvidíme.
24. lis 2008 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti, Verunka je krasnounka a taky pekne vlasata. Ty noci, no my meli vzdycky noci dost fajn, i 10-12hod. v kuse a posledni tydny nebo mozna uz i mesice vstavam snad co hodina, tak verte vy, co vam nespi, ze se to muze obratit a budete mit space :wink: naopak jak to mame my to nepreju nikomu :wink:
24. lis 2008 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jadviga: teda jak to děláš? 10 hodin v kuse? Zááávidím :grinning: Aduška spí nejdýl od toho co ji večer uložím do prvního nočního kojení, to někdy dá i 5 hodin a to už je svátek. Pak po druhým nočním kojení už jede po 2-3 hoďkách a tak kojím i ve dne. A jinak přes den toho v kuse už taky moc nenaspí. Shrupne tak půl hoďky, hoďku a zas oči jak baterky :slight_smile: Akorát v kočárku, nebo v autě vydrží chrnět dýl.
24. lis 2008 ve 13:45  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Co já bych v noci dala i za 5 hodin. Poslední dobou mám pocit, že po ránu padám doslova na hubu :angry:
24. lis 2008 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Naštěstí teda David v noci skoro neřve, ale jinak v té postýlce dělá snad všechno možné - vrčí, chrčí, prdí, výská, směje se, mlátí rukama, teď začal dělat takové zvláštní pohyby díky kterým téměř vyskakuje ze zavinovačky - fakt se ta postýlka dneska v noci otřásala v základech
24. lis 2008 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
My máme noci úplně stejné jako Janula a to jako miminko taky spávala hodně dobře, je to čím dál tím horší.
24. lis 2008 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci, jenže ona těch 5 hodin spí třeba od 19 - 20h a to mě jěště nejde usnout, pak se vzbudí mezí tou 1 - 2h v noci na kojení a pak jede po těch 2 - 3 hoďkách. A ty zvuky co píšeš dělá naprosto stejný :grinning: Ona u těch zvuků sice spí, ale já teda ne :grinning: Takže spánkový deficit mám taky velikej :stuck_out_tongue_closed_eyes: Nejhorší je ráno vylízt z postele, jak se rozhýbu, tak pak už to přes den dávám relativně dobře.
24. lis 2008 v 16:59  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petapi, Janula: nestrašte, že by se to mohlo horšit :slight_smile: Jsem někde četla, že půlroční dítě má spát v kuse v noci 10 hodin bez jídla, tak se na to těším :grinning:
24. lis 2008 v 17:18  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katzi no přesně, on taky u toho asi spí, ale já oka nezamhouřím!! No horší by mohlo být kdyby ke své zvukové plejádě ještě přidal řev :grinning:
24. lis 2008 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci, jj, to si taky říkám :wink:
24. lis 2008 v 17:41  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak mám po revizi a je mi celkem fajn,jen mě teď večer začalo pobolívat břicho. Tak uvidím, jak mi bude zítra. Podepsala jsem propustku a jsme už s Julinkou doma. Ta to taky zvládla výborně, byla na oddělení nedonošených miminek, měla pokoj sama pro sebe, měli tam teploučko a ještě ji zabalili do deky, takže jim tam skoro celý den prospala. A když nespala, tak si s ní furt někdo hrál, sestřičky z ní byly nadšené, chtěli, abych jim ji tam nechala ještě i na noc :grinning: :grinning:

Julinka spí zakrytá velkou fleesovou dekou - poskládanou. V zavince už mi nechtěla spávat - tak se kroutila, až se vykroutila ven a pak byla studená. Už nechce mít ani moc zavinuté ruce,ale občas ji ještě zkusím zabalit do tenké deky - někdy jo v poho,jindy se vzteká a musíme rozbalit.
Jo a cpe si do pusy palečky, ale i když se jí to podaří,tak se zlobí - asi nemají odpovídající tvar :grinning: takže dáváme dudlík - co dudlík, jediný který si veme je obrdudel. Dneska v porodnici se taky divily, prý nechápaly, jak jí ho mají do té pusy nacpat a hrozně se divily, když si ho vzala.
No a ostatní dudlíky nám doma leží zbytečně. V pátek jí praskl,tak jsem se snažila ji přesvědčit na jiný a bezúspěšně. Takže když už bylo moc zle,dudlala prasklý. Dnes mazal manžel koupit na Masaryčku nový :grinning: :grinning:
24. lis 2008 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti...Juli taky někdy pláče,pláče /třeba na rukách/ a pak najednou vytuhne :wink:
Barco....gratuluju k miminku :slight_smile:

Já Julinku kojím v 8večer a pak spí 7-8 hod. Pak se vzbudí po 4 hodinách. Ráno je jediná doba, kdy kojím v leže.Někdy pak ještě usne a prospí celé dopoledne, někdy naopak nespí celé dopoledne a kolikrát ani odpoledne.
Dnes poprvé večer usla do 10 min. po nakojení. Nevím, jestli ještě může působit anestezie,ale myslím že ne, protože jsem kojila už o půl 6 odpol. a byla pak vzhůru. Tak uvidím, jestli se nám to povede i zítra :dizzy_face:
24. lis 2008 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
10 hodin v kuse? ha, ha, ha, já se teď uchýlila ke svazování, pač teda Kačka spí taky čím dál hůř, myslím, že budí sama sebe, prý je to psychomotorický vývoj, že v hlavince šrotuje všechny ty změny a nové věci a nemůže spát, no nevím, každopádně s tím svázáním je to lepší, tak uvidíme
25. lis 2008 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
sharon - tak to je fajn, že jste to zvládli tak pěně a rychle, tak ať je to hlavně dobré a Juli je šikulka :dizzy_face:
25. lis 2008 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky neštvěte mě, 10 hodin, 8 hodin, 6 hodin!!! hahaha ....... David se dožaduje jídla co 2 hodiny a ještě si v noci v mezičase výská a vykřije jeho "OleOleOleOle". Dneska jsem ho udolala v 5 ráno, kdy jsme ho vrzli k sobě do postele, do 7 se tam boxoval s manželem, pak se najedl a do 9.30 spal se mnou pod peřinou. :angry: :angry:
25. lis 2008 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. Já už nechci miminko!!!! :grinning: To je někdy dost děsný co tu píšete. Nedá se někam vrátit? Nebo později reklamovat :slight_smile: Teď nějak nevím jestli se mám těšit.
25. lis 2008 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
aureli....ale chceš :slight_smile: ať jsi jak chceš unavená, to maličké stojí za to.
Dopoledne jsem si četla článek na baby-cafe o potratu ve 22tt....brečela jsem jak želva a byla vděčná za obě holky.

Marci...Juli to taky po kojení ve 3 ráno zkouší - jestli s ní jako budeme komunikovat. Výská a brebentí, ale matka bezmilostně pokládá do postýlky a zhasíná :grinning: takže během pár minut přestane, vezme si dudel a spí dál :slight_smile: Jsem zvědavá, jak dlouho se nechá ještě tak lehce přesvědčit :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. lis 2008 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, tak já jsem na chaupě pěkně prochladla, takže jsem marod :frowning2: jen doufám,že to ode mě nechytne Maty, to by mě fakt mrzelo. na pomoc dorazila tchyně a stará se (mimochodem moc ráda - je to její první vnouče a je z něho úplně unešená), ale i tak s malým trávním dost času - tchýně se nemůže starat celý den i noc - takže na malého prskám :rolling_eyes:

Jinak my ze zavinovačky taky "cestujem pryč", takže u nás už taky přijde na přetřes spací pytel. Musím nějaký najít, vím, že jsem ho měla, ale nevím, kam jsem ho uklidila a ted nemám sílu ho hledat. Takže zatím napůl v zavinovačče různě pozhrnované mimo Matyáše a přes něj deku - kterou, když už se začíná budit a hrozně kopat, tak ji zkope raz-tři.

S dudlíkem máme jen dobré zkušenosti, i když někdy ho cumlá jak divý a člověk by ho na něm "utáhl" a z toho mu pořád vypadává, tak mu ho někdy, když se moc nemele, zapřu plínkou, aby mu držel v pusině.

A občas se mi taky stane, že ho nad ránem - kolem 4 hod. nakrmím, po dlouhých utrápách a přemlouvání si odbrkne - celou dobu spí a pak ho konečně položím a on má oči jak tenisáky a úsměv od ucha k uchu - no, dokázaly byste se na to něviňátko zlobit??? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Ale musím přiznat a doufám, že to ted nazakřiknu, že v noci většinou 4-6 hodin spí v kuse. Jinak se budí po 3-4 hodinách - s tím, že krmení nám trvá věčnost, mele se u toho, nestíhám lítat s flaškou z jedné strany na druhou a do toho má prdíky, takže to není, že by ty 3-4 hod. spal, ale je to včetně krmení, prdění, přebalování, přemlouvání na říhnutí a přes den samozř. komunikace - povídání, hraní, atd. V kočárku ted většinou spí jen, když jezdíme venku, přijedem domů a je vzhůru. V autě naštěstí spí nádherně - to má asi nejraději :wink:
Dneska jsme byli na 3-měsiční prohlídce, tak máme 56 cm a 4.850 g - tak prý dobrý, na to že je o měsíc dřív.
ještě má nějaké ty "pohyby" jako novorezenec, ale už je to čím dál lepší - Dr. řikala, že je to v normě, tak jsem zvědavá, co nám řeknou na rehabilitaci. ted totiž moc necvičíme Vojtovku, jak jsem marod, tak mi to nejde, nemám sílu ho udržet v těch nutných pozicích. Takže budem dohánět, až já vyzdravím.

Sharon, jsem ráda, že ti to dopadlo dobře.
Aureli, neboj, tak zlé to nebude :wink:
Beti, co hormony, už je to lepší?
Barči, drž se, hlavně at se vám brzy zaběhne nějaký režim a bude to vše v pohodě.
25. lis 2008 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Januli, Petapi, nestrašte, my stále doufáme, že bude líp :wink: :grinning: :grinning: :grinning:
25. lis 2008 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek