• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
Jani brzy se uzdrav, u nás byl nemocný minulý týden manžel, nejprve si koupil v lékarně roušku, aby na malého neprskal, ale měl jí jen jednou. David pak tu rýmu chytl taky trochu, ale začala jsem mu kapat do nosu mlíko a naštěstí jsem jí zažehnala hned v začátku. Byla by to už jeho druhá rýma. Tu první chytl ode mě, když jsem byla hnusně nachlazená :confounded:
25. lis 2008 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci, díky. Roušku ani nezkouším, pořád smrkám a to by nešlo :confused: A mlíko do nosu? To slyším prvně...můžeš mi napsat víc info, prosím?

No, musím končit, MM se vrátil z práce vyhazuje mě od PC.

Jen ještě dodám, Katzi, Beti - holky jsou kouzelný zlatíčka :slight_smile:
25. lis 2008 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, tak já už se k vám přidávám asi po druhý nebo po třetí. Snad budu mít čas k vám nakukovat.

Jadvigo teda to je elinka teda šikulka.

Barco, jasně, že na porod a bolest zapomeneš, já si to už nepamatuji.

Jani, uzdrav se brzy...

Jinak Jakub má zítra 5 měsíců, to je hrozný jak ten čas letí. Teď už leží v postýlce a doufám, že už spinká.
25. lis 2008 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,

kalerat vítej mezi námi a vesele piš :grinning:
sharon, jsi šikulka, jak jsi to rychle zvládla a hlavně, že už to máš za sebou!
marci-bud v klidu, když čtu holky, taky bych berečela :grinning: my kojíme celý den po 2 hodinách a v noci jednou po 3 hodinách a dál zase po dvou. Jsem tak utahaná, že jsem rára, že vidím klávesnici.

Dneska mám náladu pod psa, byla za náma kamarádka, strašně dlouho jsme se neviděly, ale měla opar. tak jsem volala doktorce a ona, že hlavně ji nesmí dávat pusu a ani chovat.Všechno jsem dodržela, ale bojím se.Doufám, že má verunka imunitu v pořádku,ale ten červíček. jak jsem přetažená hned všechno vidím černě :frowning2:
25. lis 2008 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jana.sun: děkuju za pochvalu :wink: a přeju ať je ti brzo dobře! Matyášek je taky fešák, ty naše holky se o něj jednou poperou :slight_smile: Přijde mi, že je kluků nějaký nedostatek - v porodnici i mezi kamarádkama samá holčička.

Jinak já jsem právě v šoku - Adelinka usnula sama teď po kojení bez uspávání, jen jsem ji položila do postýlky. Ale je teda fakt, že toho moc nenaspala přes den. A taky jsem dnes poprvé jela po centru s řvoucím kočárkem. Přišlo mi, že to na té Kobližné rezonovalo a rozlíhalo se ještě víc než normálně :grinning:
25. lis 2008 v 19:53  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti , neboj, to bude dobrý, Verunka má určitě imunitu dobrou, když je plně kojená. A jestli tě to utěší, nejsi v tom kojení po 2 hoďkách sama - my tak jedem přes den taky a v noci až na občasné světlé vyjímky většinou taky :wink:
25. lis 2008 v 19:57  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti ahoj, děkuji, budu se snažit psát. Neboj opar nedostane :wink:

Tak my už bohužel nekojíme. Jakub byl od začátku líný sát,ale kojení se nám dařilo. Jenže potom moc nepřibíral a tak jsme přikrmovali, takto jsme to vydrželi 4 měsíce a 2 týdny. Začla jsem ještě odstříkávat, ale mlíka už moc nebylo. Tak jsme už plně na UM. Ale jsem ráda, že po začátcích, kdy jsem z toho byla totálně vynervovaná, je to kojení úspěch.

Katzi já nemám ráda, když jedu s kočárkem a Kubík brečí,ale co můžu dělat, že jo. Minule se něčeho strašně lekl v tescu a řval hrozně. Pomohlo jen jídlo a potom spánek.
25. lis 2008 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem taky taková spíš stydlivka a nerada na sebe upozorňuju, takže, když mi Barunka předvedla párkrát cirkus na veřejnosti - MHD a tak, tak jsem si přála být menší a menší a ještě menší :grinning:
Beti ten opar by měl opravdu být v pohodě, jestli se kamarádka s Verunkou nějak nekontaktovala.
25. lis 2008 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petapi no v MHD se vždycky modlím, aby nebrečel :rolling_eyes:
25. lis 2008 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
no přesně holky, já jsem se na té Kobližné propadala metr pod zem, ale navenek jsem se snažila nasadit výraz jakože to zvládám v poho :grinning:
26. lis 2008 v 08:23  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
beti neboj, na opar je opravdu potřeba přímý kontakt, navíc infekční je to jen ze začátku, ale stejně je dost pravděpodobné, že se ti drobci nakazí, nakazí se skoro každý v dětství, většinou to ani nezjistí
ale já na ně taky trpím a už jsem ho měla a taky jsem z toho byla dost nervozní, kamošku udržíš mimo, ale já prostě s Kačkou musím být, že
26. lis 2008 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani k tomu mlíku do nosu :grinning: V knize Zdravé těhotenství, přirozený porod od Stadelmannové jsem vyčetla, že nejlepší kapky na rýmu pro miminka je právě mateřské mléko, takže normálně kapátkem do nosu. Navíc je výhoda v tom, že u toho malej ani nijak neřve, protože mu do krku steče mateřský mlíko, na který je zvyklý a ne nějaký hnusný hořský kapky. A fakt to zabírá!!!
26. lis 2008 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti k tomu oparu, když měl David první rýmu, kterou chytil ode mě, tak já v té době měla opar přes celou hubu a nos - fakt strašný. Ale naštěstí se mu to vyhlo a to jsem ho i chovala, takže pokud se s ní kamarádka nějak nemuchlovala, tak by to mělo být snad v pohodě. :wink:
26. lis 2008 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
to mateřský mlíčko by mělo být takovej všelék, takže se může kapat i třeba do očiček na záněty a potřít tím všechno možný, když je potřeba a zabírá to. :wink:
26. lis 2008 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti, urcite to bude v pohode :wink: Luky uz byl za dobu co mame malou dvakrat uplne na umreni, chripka, angina,mel opar, ja taky jednu dobu dost nachlazena, mala se drzi celou dobu bez jedine teploty, kaslani, proste nic. A to uz tri mesice nekojime :fearful: .Je sikulka, jen aby ji to vydrzelo.
26. lis 2008 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petapi:taky jsem vytirala oci materskym :wink:
26. lis 2008 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no holky, to jste mě uklidnily. protože, jak jsem byla v porodnici, tak prvně jsem četla nějaký časopis a tam psali, že jedné mamince se stalo miminko mentálně postiženým ptávě proto, že přišlo do kontaktu s oparem dědečka, ale bylo to v šestinedělí. Já to na kámošce nepoznalaa když mi to řekla, myslela jsem, že půjdu do mdlob, tak jsem volala doktorce, ale opravdu se k malé nepřiblížila. Jenže ten strach, nemusím popisovat.
jinak s tím mateřským mlíčkem jsem to také četla a je pravda, že když posiluje imunitu a má antibakteriální účinky, tak by to i na nosánek apod.mohlo zabírat, takže to taky zkusím, jakmile se něco u malé vyskytne.

s těma dopravníma prostředkama, já mám trauma z obchodáku :grinning: , ale už jsme si párkrát zařvali a chodím jen do obchodáku, kde je kojící a přebalovací místnost-vede u mě olympie :grinning: a to je v pohodě. Kažopádně stavy v šestinedělí a po něm jsou dost odlišný. dřív jsem se hroutila, když malá brečela a ted to prostě nějak dávám, už si z toho tolik nedělám, snažím se jí uklidnit, někdy poznám podle breku, co jí je a když vím, že řve vzteky, tak ji nechám, protože za chvilku spí :grinning: ale veřejné prostory ještě pořád traumaticky prožívám :grinning:
26. lis 2008 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti, jeste ted mam taky strach kdy kde mala zpusti (a ze je to casto),ale uz jsem taky takova obrnena, vcera jsme mely s kamoskou hodinovou prochazku a celou ji pronatahovala, co uz nadelam, proste urvanek. Taky nam zacala rvavat v aute,neni cesta bez place, takze on si clovek za tu dobu zvykne...ale treba Simca mela vcera tak vztekajici se a protivny den,pritom nechtela vubec usnout,ja unavena po noci,no priznam se, ze mi kolem poledne pekne tekly slzy :frowning2: .Obcas se zadari,dnes je hodnounka :slight_smile:
26. lis 2008 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

k tomu kojení, když kojíte po 2 hodinách - to se vám stačí vytvořit dost mlíka???? já kojím přes den po 4 hodinách a připadá mi,že mlíka nemám nějak moc - tak si neumím představit po 2 hoďkách bych tam nic neměla :unamused: :unamused:

Ella měla před 3 dny 5.4kg :grinning: :grinning:

Včera jsme byli na ko s kyčlema - byl to takovej fofr - že nám dali zprávu někoho jinýho-naštěstí jsem si toho až u auta všimla, tak MM se musel vrátit :grinning: :grinning:
26. lis 2008 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
s tím kojením je to tak, že čím větší poptávka, tím větší nabídka, takže ono se právě vytvoří víc mlíka, když se kojí po dvou hodinách, ale já mám co říkat, zvládla jsem to jenom dva měsíce a pak jsem jenom odstříkávala a dávala ve flašce :unamused:
26. lis 2008 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti kde je v Olympii kojící místnost? Já mám právě trauma s malým někam jít, že ho prostě nebudu mít kde rozbalit :slight_smile:
26. lis 2008 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jadvigo, já když výjimečně kojím po 4 hodinách, tak mám prsa jak časovanou bombu :grinning: :grinning: Čím častěji člověk kojí, tím více mlíka se dělá, takže jestli máš pocit, že máš málo, tak zkus malou přikládat častěji.
26. lis 2008 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak na kyčlích jsme včera byli v dětské nemocnici taky - fakt tam byl zmatek, ale to asi tím, že tam všichni naklusali na 14.00 hod, když jsme odcházeli my, tak už tam skoro nikdo nebyl a volali dřív než stihli lidi přejít od registrace k ambulanci :slight_smile:
Jinak malý měl na kontrole v 7 týdnech 4,80 kg a 60 cm
26. lis 2008 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
no já to zkoušela jí častěji přikládat a i kojit z obou prsů na jedno kojení,ale začala mít nazelenalou stolici, takže jsem se vrátila k tomu,že kojím po těch 3-4 hoďkách a jen z jednoho prsu.Myslím,že se mi právě nestačilo udělat kvalitní mlíko.
:angry: :angry:
No zatím mi malá přibírá,tak snad to nebude tak hrozný
26. lis 2008 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazelenalou stolici způsobí právě to kojení z obou prsů, protože mimčo dostane jen to přední mlíko.
26. lis 2008 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jadviga: já Aduš po těch 2-3 hoďkách dát musím. Ona si o to tak sama řekne. Někdy kojím jen z jednoho prsa, někdy z obou- to hlavně odpoledne a večer. A mlíko tam asi je, i když mi ty prsa hlavně teda večer přijdou takový měkký, ale Aduš pije, takže tam má mlíko.
26. lis 2008 ve 12:28  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já nevim - asi vám budu bojkotovat teorii. Od začátku kojím vždy z obou a nikdy z ní nic zeleného nevylezlo :sweat_smile: JEn vyjímečně je se uskuteční kojení jen z jednoho.

Byly jsme na kontrole - ve třech měsících má mrně 5.720Kg a 64 cm. dostala Hexa vakcínu (na prevenar jsme se zatím vybodly, šest nemocí je dost samo o sobě.) A objednali jsme ji na naušničky.

Kalerat - stíhat budeš co máme doma ty skřítky - tak se tu moc neukazujem, takže se to dá dočítat na pohodu. :grinning:
26. lis 2008 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
marci, v olympii je přebalovací místnost hned vedle dětského koutku v 1.patře, je to vše vedle kina. je to fajn, můžeš se tam zavřít, je tam přebalovací pultík a židlička na kojení :grinning:
v tomhle jsem ze sebe zklamaná: nevadí mi, když maminky kojí na veřejnosti, spíše naopak a já počítala s tím, že to tak taky budu dělat...jenže jsem srab a nějak mi to nejde, navíc asi nemám vybroušenou techniku, protože výdycky je na chvilku vidět celá koza :grinning: a navíc ta moje malá lumpice dělá u kojení takový cviky, že i kdybych měla plínku, tak stejně je to naprd a bude nadskakovat :grinning:
26. lis 2008 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
aurelia, dívala jsem se, že jsi přispěla do diskuze kouření v těhotesntví. jo holka, tak to sis naběhla. Pokud nenapíšeš, že by kuřáky měly odstřelit a smíst z povrchu zemského, tak je to na nic :grinning: já jsem tam taky párkrát napsala a snažila se holky, co kouří přesvědčit, že to jde přestat (sama jsem byla kuřačka a zvládla jsem to a to nemám bůhví jak pevnou vůli) no a nekuřačky se na mě vrhly :grinning: prostě tam už nikdy nepřispívat :grinning:
26. lis 2008 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
beti - mi přijde, že tady se nedá příspět nikam, kde by to jen vzdáleně mohlo být kontroverzní, hned tě ukamenují :grinning: už píši jen do regionů a termínů, to snad kontroverzní není :grinning:
26. lis 2008 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek