• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
marci no aspoň vidíš, jak umím číst :grinning: no jasně, že jsi napsala pobil :grinning:
28. lis 2008 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky

tak u nás se přes den spí taky špatně a podle toho to taky vypadá - je mrzutá a uřvaná. Naštěstí občas vytuhne na 2-3 hodky v kočárku, ale to není každý den.
A co se týká nocí - tak dneska poprvé jsem zažila budíček po 2 hodinách a jsem z toho hotová :grinning: zvlášť když ubrečená je už 3 dny - i na rukách.
Myslíte, že už by ji mohly zlobit zoubky? Už tři dny slintá....to začla dělat Míša pár týdnů před tím, než jí vylezl první zub. Nebylo to teda ale ve 2 měsících.... :unamused: Ale jinak nevím, proč furt pláče i se budí pláčem. Na bříško to nevypadá.....

Lani ....přeji rychlé a pohodové stěhování :wink: a rychlé zřízení internetu :grinning:
28. lis 2008 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
jani.sun....skuz mořskou vodu :wink: Julinka má hrozně maličké nosní dírky, nejdou jí tam nacpat skoro žádné vatové tyčinky /už máme doma asi pět balíčků - pořád zkouším sehnat menší a menší/, takže když má ucpaný nos, stříkám tohle a hezky se jí to rozpustí.
28. lis 2008 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,

děkujeme za pochvalu, Maty je teď pěkně pyšnej :grinning:
Já jsem z něho čím dál víc "hotová", nejraději bych ho láskou "sežrala" :grinning: přijde mi, že ho mám ráda čím dál víc! Máte to taky tak? Ted už bych ho v nemocnici nechat nedokázala. Snad ta operace v 3.týdnu byla to nejhorší, co nás potkalo a budem už jen v pořádku. Děsí mě i to, že by ode mně měl dostat to nachlazení a rýmu :fearful:
Jsem hrozná!!!!
Před chvílí jsem s ním zas cvičila Vojtovku a řeval, ted jak mu tečou slzičky, tak je to ještě horší a přijde mi, že na mě zahlíží, jako že já jsem ta, co mu ubližuje :cry: tak doufám, že se mi to jen zdá a že se zas na mě začne smát, třeba až se vyspinká :pensive:

Sharon, díky za radu, kdyžtak to vyzkouším. A kdy nám ty ukážeš holky na fotkách ??? :wink:

Marci, dobrej nápad s těma plyšákama, máme jich doma habakuk, tak je všechny vyperu a aspon budou "užitečný" :wink:
28. lis 2008 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, my máme Matýska taky z um.opl. :wink:
28. lis 2008 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
A co vám, Jani, bylo, že jste museli na operaci? Jestli se můžu zeptat.
28. lis 2008 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani mám to taky jako ty. Kubíka miluji čím dál tím víc :dizzy_face:
28. lis 2008 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
šári, tak s tím slintáním to máme úplně stejně :grinning: říkáme ji už týden slintošek :grinning: normálně ji dávám celý den brindák, taky mě napadlo jako první, že by to mohly být zuby, ale ted mě to připadá dot předčasný, tak si jen říkám, že prostě slintá jak boxer :grinning:

jani sun - s tou láskou, ano je to tak, byla jsem ze všeho vyplašená, ted už jsem si jako mamka jistější :grinning: , aproto jsem asi víc v pohodě a tudíž si malou můžu víc vychutnávat. První úsměvy, když si ráno povídáme apod...taky mě kolikrát předpadne strach o to, aby byla v pořádku, ale pak ty chmury zaženu a vždycky si s ní dám nějaký cíl. Ted se třeba strašně těšíme na vánoce a na to, jak si hezky vyzdobíme byt :grinning:
28. lis 2008 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky Kuba sliná už asi 4 měsíce a zuby stále nikde.
28. lis 2008 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdravím, pěkné sobotní ranko všem :slight_smile: ....no, pěkné,....musíme doma svítit, jak je venku chmurno, abychom na sebe vůbec viděli :confused:

Petapi...ve 3 týdnech začal Maty blinkat, třeba i po 3 hodinách spánku se vyblinkal a měl hlad, už jsme nevěděli, co mu dát jíst, zahuštovali jsme mlíko, zkusili i jiný druh mlíka, ale pak nám pediatrička řekla, že když to nepřestane, tak máme jet do nemocnice - což jsme udělali a tam mu zjistili pylorostenosu - což je zbytnělá trubička, která vede ze žaludku do dvanáctníku, takže mu to museli chirurgicky upravit. Dělali to laparoskopicky a ted už ani pořádně nejdou vidět ty jizvičky. Vše proběhlo naštěstí v pohodě. Ale v nemocnici byl 5 dní na JIP, takže jsme za ním mohli jen na návštěvy, až ho pak dali na normální pokoj, tam už jsem mohla být s ním. Tenkrát jsem měla dost silnou poporodní depresi, tak jsem to asi tak nevnímala, že není se mnou doma. Tedy vnímala, ale ted by to bylo asi tak milionkrát horší. A myslím, že ted už by to dost špatně vnímal i on, už je na nás víc zvyklý - aspon si to myslím, možná to tak není.
29. lis 2008 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti, přesně jak píšeš, ze začátku je z toho člověk takovej vyplašenej a neužívá si to, jak by měl - což je velká škoda, ono to fakt strašně rychle letí a ty děti se mění doslova před očima. Každé to období má své klady a zápory. Jen je prostě nefér, že ty první týdny s náma tak mlátěj hormony, že nám to brání užívat si miminka naplno. :unamused:
29. lis 2008 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem ještě procházela fotky těch vašich zlatíček, všichni jsou to špuntíci roztomiloučký :grinning:
a fakt tu není moc kluků, jestli počítám dobře, tak jen 3. Já a Maty, Marci a Davlídek a Kalerat a Kubíček. NO, baby, máte převahu!!!! :slight_smile:
29. lis 2008 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

to máme venku zase hnus počasí, co :angry:
Jani, Matyášek je moc pěknej chlapeček - hlavně ta smějící se fotka je super :wink:
Je fakt, že tady je převaha holčiček, ale třeba já chodila do předporodního kurzu, kde jsme všechny čekaly kluky :grinning:
My se musíme pochlubit, Davídek už má za sebou 2 koupání ve velké vaně s manželem. Normálně bych nevěřila jak takový miminka dokážou na vodě plavat - stačí ho jen zlehka přidržovat pod hlavou a on splývá. A vůbec mu nevadí to množství vody kolem. Takže je to super :slight_smile:
29. lis 2008 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jejda, Jani, tak ještěže už je teďka všechno za váma a v pořádku :slight_smile:
Se mnou taky na začátku mlátily hormony, byla ze všeho ve stresu, manželovi každej den brečela na rameni a teď je mi zpětně líto, že jsem si to malinkatý miminko tak neužila a taky je mi líto vůči Barunce, mívala jsem pocit, jak kdybych ji o něco ochudila a teďka se strašně těším na druhý miminko, kdy už bu "zkušená" :grinning: matka a budu všechno brát s nadhledem a užijem si to.
29. lis 2008 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, moc vas zdravim,jdu jen nakouknout. Jani, ja taky miluju malou cim dal vic :dizzy_face: :dizzy_face: ,ted uz me vola i mama mama, dela mala maminka atd.Je to krasny :slight_smile: Obcas je hrozna unava, kdyz se clovek v noci nevyspi, ale je to takova lumpacka, ze se zakreni a nemuzu se na ni zlobit :sweat_smile: .Strasne to leti, nedavno jsme si ji dovezli z porodky a ted uz v zime budem slavit rok :sweat_smile: .Krasne vnima ozdoby,svetylka, darecky, budou to moc fajn Vanoce a pr.rok to urcite bude jeste lepsi :wink: .Ted nam za barakem delaji obrovske piskoviste a hraci odpocinkovy areal pro deti, altanky, cesticky, lavicky, v lete to bude super, uz aby to bylo. Akorat teda pady nas jeste neopustily, zkousime prvni krucky, tak jsou na dennim poradku, ale to k tomu asi patri. Tak hezky vikend vsem,papa.
29. lis 2008 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky,

venku je teda pěkně škaredě. Kuba vstával dnes o čtvrt na 9. Tak jsme si ho vzali do postele k nám a užívali si rána ve třech :dizzy_face: Pak jsem s ním šla na procházku (teď ještě spí na balkoně) a táta mezitím vaří oběd :dizzy_face:

No jo, to je pravda, tady jsou samý ženský :slight_smile: aspoň budou mít ti naši kluci na výběr :grinning:

Jani tak ještě, že všechno dopadlo dobře :slight_smile:

Janulo tak to je super, že se vám buduje za domem takové království pro děti :slight_smile: Na vánoce se taky moc těšíme, budou to první s naším zlatíčkem.

Hezkou sobotu všem.
29. lis 2008 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, tady se toho popsalo :slight_smile: Byli jsme teď pár dní u mojí mamky, tak teď jen v rychlosti zběžně dočítám.
S tou láskou k prckovi - měla jsem to stejně. V šestinedělí jsem se pořád manžela ptala, jestli ji má rád, ať ji má rád alespoň někdo z nás. Měla jsem pocit, že k ní nic necítím. Zpětně to vůbec nechápu. Teď ji naprosto zbožnuju a nedala bych ji za nic.
A se spaním - u nás je to jak na houpačce. Jednou chrní dobře a jindy už nevím jak ji přes den zabavit, protože nespí. Ale hlavně máme ted největší úspěchy, že poslední dny si večer usne sama v postýlce bez velkého pláče, jen pár pobreknutí, dám dudel, cumle, dívá se na kolotoč a za nějakou dobu usne. Kdyby to tak chtělo vydržet i dál:slight_smile: No nic jdu na Star dance, musím využít toho, že se u nás chrní :slight_smile:
29. lis 2008 ve 20:02  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky :slight_smile:
tak slintáme pořád, noci už jsou zase OK - jedno buzení kolem 2hod ráno a druhé mezi 6-8hod. Přes den moc nespí, jen někdy se povede ji uspat v kočáře - to pak chrní i 4 hod. Někdy jen podřimuje a jak kočár zastaví, je řev :grinning:
Dnes je u nás veselo - dopoledne byla Julinka vzhůru, ale hrozně hodná, takže jsem zvládla nachystat dvě těsta a Míša si pozvala na odpoledne dvě kamarádky a pekly jsme perníčky. Samozřejmě jak naschvál Juli nespala ani odpoledne /děvčata se ji snažila v kočárku uspat přes hodinu :wink: /, takže jsem lítala mezi ní a holkama, občas vytahovala plechy s ní na ruce a tak podobně :slight_smile:
No, nakonec to skončilo tak, že holky u nás zůstaly na noc, takže teď sedí s náma v obýváku a koukají na Star Dance....teda, koukají.......občas mrknou, jinak se pošťuchují, chechtají, kecají, výskají :grinning: :grinning: :grinning:
Manžel to právě vzdal a šel do vany...přece jen, mít v baráku 5 ženských je na samotného chlapa moc :grinning: :grinning:
Doufá, že až půjdou do hajan, nevzbudí mi Julinku :zipper_mouth: preventivně vyhrožuju, že jim udělám budíček v 5 ráno :dizzy_face: :dizzy_face:
29. lis 2008 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, máte krááásnýýýý fotečky. Jak mimča fotíte - s bleskem? U nás doma je dost tma /starý barák, malá okna/, takže bez blesku to stojí za prd, ale blesk se mi nechce používat kvůli očičkám.......

jani...já píšu z malinkého notebooku, kde není CDmechanika, takže tu nemám žádné fotečky. Vše je u manži v pracovním počítači, takže se k nim nějak moc nedostanu....když ho nepotřebuje, nemám čas. Ale musím se donutit a nějak si přetáhnout pár fotek sem :wink: a pak ještě se naučit, jak se ty fotky vlastně vkládají - jsem stašný antitalent co se týká všeho kolem obrázků.
29. lis 2008 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sharon, přeneslas na mě mikulášovsko-vánoční atmosféru. Pečení perníčků muselo být fajn. Já letos upeču tak maximálně štrůdl :slight_smile: Zbytek cukroví doufám obstarají babičky, případně to jistí pekárna :wink: Jinak Aduš je dnes bez nálady a ukńouraná. Nezabíralo ani prdění pusou, u toho se na mě obvykle řehtá. Teď se mi ji snad podařilo na chvilku uspat. Poslední dobou chodím spát se slepicema - jakmile usne dítě, jdu taky :wink:
30. lis 2008 v 18:54  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,

no u nás poslední 3 noci katastrofa. zase se verča budí na pití co dvě-tři hodiny, to by se ještě dalo, jenže ona potom nechce usnout, pořád plive dudel, to ji vzbudí, takže už dneska vypadám jak mumie :frowning2: hrůza

marci-nenapadlo by mě to koupání se mimina s tatkou, ale jak si to nepsala, tak jsem si řekla, co by ne a včera už se tak dělo a koupání sklidilo úspěch :grinning:
1. pro 2008 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti my už skoro ani jinak nekoupeme, manžel i David jsou nadšení ve velké vaně a i já s tím mám méně práce než napouštět malou vaničku, přenášet ji atd. David je asi vodník, v tý velký vodě si vyloženě lebedí.

Včera jsem se donutila udělat večer adventní věnec, tak dám do alba fotky s malým :slight_smile:
1. pro 2008 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti, u nás katastrofa noce stále a pořád, od 22-do 4 vstávání po hoďce, ve 4 dnes vyspaná definitivně,ani nechtěj vědět jak vypadám já :cry: .Dnes uděláme pokus, dáme ji spát do vedlejšího pokoje jestli nebude spát líp, příjde mi, že ji snad budíme naší přítomností či co :rolling_eyes: .Tak zítra napíšu jak jsme pochodili a jestli nepochodíme tak nevím, příjde mi, že takhle to moc dlouho nevydržím :frowning2: :frowning2: .Kdyby spala aspoň přes den, ale ta půlhoďka- hoďka mě taky nespasí, to se sotva okoupu a něco rychle pojím, jinak se musí neustále hlídat a v postýlce ani ohrádce nechce být :frowning2: .Ve středu půjdu pro radu k Dr., příjde mi fakt hyper, chtělo by to nějaký uklidňovací kapky :sweat_smile: :sweat_smile: .Kalerat:jo to hřiště bude paráda, hrozně se těším jak vyběhnem jen v kraťáskách na celý den ven...ať už jde ta zima do prčic :grinning: .Už máte dárečky??? Já jen pro malou a máti teď k 50tinám, má v prosinci, jinak nic moc :unamused:
1. pro 2008 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přidávám se k těm strašným nocím, ve fázi, kdy zuby nerostou je to vstávání co hodina dá se dudel a spí se dál, ve fázi kdy zuby rostou (což je teď), tak je to brekot co půl hodina plus od 23-1 se nespí vůbec. :unamused:
1. pro 2008 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jani, tak teda mlčím :frowning2: protože tohle bych už asi fakt nedala. Přes den mi spí jen v kočárku anebo v autě, jinak si vyžaduje pořád nošení a povídání apod...neumí se zabavit sama, hračky nechce a už ani v lehátku se jí nechce být. ted si dokonce začíná jakoby sedat, když ji dám ruku, přitáhne se. Ale to nespaní je hrozný, protože přes den jsem jak dostihový kůn a v noci... :angry: njn, úděl matek :grinning: ale nechápu, že aspon ta kila nejdou dolů, tohle je vrchilovej sport a žádný hubnutí :grinning:

petapi, až nám budou růst zoubky, tak to už se rovnou půjdu odstřelit :grinning:
1. pro 2008 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
marci, davídek je krásnej klučina a samozřejmě adventní věnec se ti povedl :grinning: davídek bude asi taky pěknej zvědavec :grinning:
no ale koukala jsem na fotečky a teprve ted jsem viděla, jak jsi drobounká. tak kdyby náhodou tě někdo zlobil, tak mi zavolej :grinning: si to s ním vyříddím. hlavně teda na tobě vůbec není vidět, že jsi před chvilkou rodila. Krásný fotečky
1. pro 2008 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé Beti děkuji za pochvalu :slight_smile: - to moc potěší, protože si taky připadám jak mumie :angry: David se teda nebudí zas tak často jak píše třeba Janula, ale dneska jsem místo 2 nočních kojení taky absolvovala 3. Naštěstí ale spí ve dne, dneska jsem já spala do 9, on do 9.30 a teď zase chrní :slight_smile: No jak říkám je to spíš noční pták :grinning:
Jinak vánoční dárky už mám tak nějak vyřešené. S dárkama pro malého to nějak zvlášť neřeším, stejně z toho ještě nemá rozum, takže mu kupuji co potřebuje tak nějak postupně. Dneska mi má pro něj přijít hrací deka, ale je blbost mu jí schovávat do vánoc, takže mu jí asi hned normálně rozložím. Dárky pro manžela jsem vyřídila dneska (ať žije internet!!). Koupila jsem mu parfémovou dárkovou kazetu a objednala nějaké tenisové oblečení. Pro mé rodiče jsme letos vymysleli dárek, pro který nebylo třeba do obchodu. Zamluvili jsme na červen na týden chatu v Krkonoších. Oni nikam na dovolené nejezdí, leda když jim to člověk zařídí. Takže dostanou dovolenou s Davídkem. My s manželem teda pojedeme taky, takže když budem mít hlídání tak to bude relax i pro nás :grinning:
1. pro 2008 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a dárky za nás v 90% vyřešil a ještě vyřeší internet, je to táááák pohodlný v teploučku bez lidí :grinning:
Adventní věnec máš, Marci, moc pěknej, já jsem na to děsně levá, takže čekám až mi ho nadělí mamka, která je na to zase naopak moc šikovná, jsem to bohužel nezdědila. :angry:
1. pro 2008 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda holky, to je fakt mazec to vstávání po půl hoďkách -hoďkách :stuck_out_tongue_closed_eyes: My tak nějak v průměru po těch 3 hoďkách, když to tak čtu tak to je u nás paráda. Ale situace se mění u nás každým okamžikem, takže se bojím ať si to taky nezkrátí ty intervaly :unamused: Jinak ale moc nevím kolikrát jak to naše zlobidlo zabavit přes den, protože na nějaký velký hraní to ještě není, povídání taky na chvilku, nic ji pak už za chvíli nebaví a pobrekává. Spát se jí ale nechce, nebo nemůže usnout :rolling_eyes:
No a dárky - uděláme s MM asi jednorázový výjezd do obchoďáku, pokud možno mimo víkend a tam většinu koupíme. Zbytek taky přes internet. Je to vždycky šichta před těma vánocema to dát všechno do kupy a všechno nachystat. A to to nijak nepřeháníme. Jsem zvědavá jaký to bude letos s Adélkou.
1. pro 2008 ve 12:56  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jani,

prosím tě, chtěla jsem se tě ještě zeptat, je to ted 2 měsíce po císaři a zdá se mi, že mi začíná ta jizva nabíhat-je prostě červená a taková vyvýšená. A hlavně na dotek to bolí. Je to normální?
1. pro 2008 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek