• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
ahojte holky,

marci věnec máš moc hezkej, jsi šikulka. Hezkej dárek nadělíte:slight_smile:

JInak my jsme skoro všechny dárky koupili na internetu. Jsem za to ráda, protože ty davy teď jsou hrůza.

Jani to ti věřím, to bude fajn. Máš pravdu ať už je hezky :slight_smile: Teda to se divím, že můžeš fungovat.

Hezký večer.
1. pro 2008 v 19:12  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky,

Marci, věnec je fakt moc pěknej a vám to s Davídkem taky moc sluší - Matyášek bude mít u holek okatého "konkurenta" :grinning:
A hlavně ty látkovky, ty mu fakt seknou - jsem z toho úplně unešená, jak dobře v nich vypadá. Já bohužel látkovky koupila z druhé ruky a taky je to znát. Jsou to převážně jednovelikostní Popolinky a tak je asi bývalá uživatelka používala celé ty dva roky a tak už ted tak dobře nesají - no, jsem blbec. Naštěstí tam je pár i velikostních plenek - ale větších, takže budem látkovat až tak od půr roku - to vidím tak nějak. Snad.

A s tou šikovností jsem na tom stejně jako ty,Petapi :rolling_eyes: Jak se má něco "titěrného" dělat rukama, tak na to teda nemám ani trpělivost, o talentu nemluvě :grinning: Ještěže mám velice manuálně zručnou jak babičku, tak mamku, bohužel jsem asi po příbuzných z tatkovy strany - manuálně jsem spíš "levá" - teda ne že by byl tatka manuálně levej, ale neplete, nešije, ani adventní věnce nevyrábí,.... :grinning:

Sharon, co takhle hodit okem na manžílka, podstrčit mu perníček a třeba by ti s těma fotkama pomohl? :wink:
To pečení vám, holky, moc moc závidím...to jsem jako malá na Vánocích milovala nejvíc - když mamka pekla, po baráku to vonělo a já jí "pomáhala" - no, jak asi, to si určitě s mou manuální (ne)zrčností dovedete představit :sweat_smile:
ale moc moc ráda na to vzpomínám a chtěla bych, aby moje děti tohle taky zažily a aby si to s spojily s Vánocema - ne jen to "honění" za dárkama.

A to koupání ve vaně - to zní fakt zajímavě. Nevím ale, jestli MM nepoužívá moc horkou vodu - to by se asi Matýskovi moc nelíbilo. :frowning2: Každopádně to zkusím nadhodit - co na to MM řekne :wink:
Zatím teda Maty kyblíček miluje, takže kdyby MM nechtěl, tak nevadí. Ale přestava je to hezká :slight_smile:

Januli, ty už jsi se Simonkou skoro taky superžena - já už bych na tvém místě asi odpadla. Simča je teda ďáblík od pohledu :slight_smile: ale že i v noci, ty jo!!! Drž se! Snad se aspon to spaní zlepší, moc ti to přejem. CHtělo by to fakt nějaké zklidnující kapky. Ještěže dostáváš aspon tu odměnu v podobě její lásky - za to to všechno stojí, že?
2. pro 2008 ve 20:09  • Odpověz  • To se mi líbí
Jj přesně, má mamka nám jako děckám úplně všechno šila, pletla, vyráběla a já prostě ani ťuk, a pečení je kapitola sama pro sebe, letos jsem cukroví objednala a příští rok se donutím něco málo zkusit splichtit, ať Barunka vidí, že je to hezký, jak to voní a jaká je tuho pohoda (i když nevím, jestli to bude i se mnou pohoda :grinning: )
Společný koupání u nás začíná mít kouzlo spíš až teď, až je s ní větší sranda a i ona sama si je jistá v kramflecích, ale je to fajn :slight_smile:
2. pro 2008 ve 20:20  • Odpověz  • To se mi líbí
Jeee, tak to já peču hrozně ráda -kvůli té atmosféře a vůni. Jen ten úklid pak nesnáším :grinning:
A linecký a úly s dětma zvládnete, nebojte :wink: Míša to miluje. Letos měla strach, že kvůli Julince nebudu péct, tak slibovala, jak bude pomáhat :grinning:

Jani.sun.....haha,mrknutí a perníček na manžela jo? :grinning: Perníky najde neomylně....podstrkovat nemusím....a mrkání nemá smysl, furt čumí do počítače a dělá a nebo je pryč. To bych se umrkala......takhle čekám už 2 roky na světlo, půl roku na lišty do obýváku atd.atd. Jsem ráda, když občas chvilku věnuje nám :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Janulo....co to spaní ve vedlejší místnosti? Já takhle musela dát pryč Míšu, když jí bylo asi 8 měsíců. Ona se teda nebudila takhle často, ale vždycky večer krásně spala ale do půl hodiny po tom,co jsem si šla lehnout, se začala budit a poplakávat. Tak šla do jiného pokoje a byl klid.

Jinak my máme zlaté dítě. Asi je to odměna za všechny katastrofy co mě kdy potkaly. Od minulého pondělí Juli začne být o půl 7 strašně nevrlá, po 7 okoupeme, nakojíme a do 10 min. spí. V noci se budí na kojení až mezi 3 a 5 hod. A pak v 7. Dřív pak ještě usla, poslední dny už chce vstávat. Přes den buď nespí vůbec, nebo prospí skoro celý den....je to takový malý extrémista po tátovi. Ale když nespí, tak (pokud nemá špatný den) je schopná i 3 hodiny ležet, prohlížet si vše kolem a povídat. Mezitím, si na 5 min.schrupne a zas povídá :slight_smile:
Zato když má špatný den, tak ho prořve úplně celý, i kdybych se na hlavu stavěla. Prostě extrém :grinning:
2. pro 2008 ve 22:40  • Odpověz  • To se mi líbí
Beti...Juli se taky zvedá. Když je v autosedačce nebo ji mám opřenou o hrudník, tak se snaží zvednout hlavu.
A pomalu nám končí doba ležícího miminka - už se jí občas povede přetočit z bříška na záda.
2. pro 2008 ve 22:43  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,

tak to já letos na vánoce nebudu péct vůbec. Letos jsme se dohodli s mámou a ségrou, že si necháme cukroví napéct. Jinak i loni jsem pekla jenom perníčky, to mě baví, ale letos chci nazdobit stromeček skleněnými ozdobami, aby se co nejvíce blýskal a Davídek z toho něco měl :grinning: Takže letos na perníky kašlu.... Jinak já teda nejsem taky nijak zručná. Věnec mám sice docela pěkný, ale kdyby mi manžel nepomohl s připevněním toho chvojí drátem, tak si tím drátem taky možná vypíchnu oko :grinning: :grinning:
Jani.sun - to je škoda, že vám ty látkovky nesedly. S popolinkama zkušenost nemám, tu nemám ani jednu. Ale jinak jsem s látkováním spokojená. Jen bych potřebavala více těch kalhotkových plínek. Takhle i když peru obden, používám částečně i klasické čtvercové plínuše a ty pak žehlím. Už se mi ale nechce kupovat kalhotkovky těch malých velikostí, takže to tak ještě chvíli doklepu a pak přikoupím kalhotkovky větší:slight_smile:
3. pro 2008 v 08:28  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky,

já jsem na tom s tou zručností a trpělivostí na manuální práce tak nějak podobně. Adventní věnec ale dělám sama - je teda šitej dost horkou jehlou, ale na oko to docela ujde. Koupím vždycky to kolo z větviček na Zelňáku a pak to sama nějak naharaším. Každý rok mě vždycky bavilo udělat v bytě vánoční výzdobu. Letos to bude počítám slabší, žádné inovace, jen opráším loňské zásoby :slight_smile:

Za chvíli se chystám do Vaňkovky mrknout na nějaký maličkosti na vánoce, doufám, že tam takto ráno nebudou až takový davy a taky, že Aduška bude spolupracovat :wink: Jinak jsme už naučený asi definitivně na dudlíka, koupila jsem jiný typ a ten se osvědčil. Takže dudel je přinejhorším vždy zachránce :slight_smile:
3. pro 2008 v 08:54  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte holky

sharon tak fajn, že je Juli tak hodná.
A jinak pozor s tím otáčením z břicha na záda. Napřed by se dítě mělo otáčet ze zad na břicho. Pokud se otáčí naopak je to prý následek špatného pasení koníku. Jedna holka z tématu s tím měla problém a šla s holčičkou na neurologii. Rozhodně tě něchci strašit.

Kuba se přetáčí na břicho od 4 měsíců. Napřed se otáčel jen na jednu stranu, tak jsem z toho měla obavy, ale za 14 dnů to zvládl na obě strany.

Marci, já jsem si taky párkrát nechala napéct, ale teď řekla mamka, že něco upeče, tak jsem ráda. Já chci udělat perníčky.
3. pro 2008 v 09:06  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky!! Konečně Vás zdraví spokojená a vyspaná mamča :grinning: .Vypadá to, že šoupnutí do vedelší místnosti se osvědčilo, včera prďolka usla kolem půl osmé, kolem půlnoci zamrčela na dudlík, tak jsem doběhla a vstávaly jsme až o čtvrt na 7!!Paráda,tak to chci pořád, chichi :grinning: .Ale možná že už i ty zuby trošku přešly,je míň protivná i přes den.Včera jsme byly v Brně, posedět s holkama, kouknout na trhy, byla celý den milionové dítě, ani jednou nezabrečela :wink: .Jinak jsem letos dárky taky řešila hlavně přes net, je to fakt pohodlný :wink: my jsme teda ještě celá rodina zimní oslavenci, takže do toho ještě má máti v pátek 50tiny a já v prosinci taky narozky, ségra v lednu, můj taťka a Simonka jsou únoráci, tak z těch oslav asi jen tak nevyjdem a vypadá to, že do jara budu mít 100 kg :grinning: .Ale aspoň se něco děje a člověk má zpestření stereotypu :slight_smile: .Marci, věnec máš krásný, já jsme na to levá a na pečení taky, zvládnu jen nepečený moučníky, to je mé maximum :grinning: .Ale minulý rok jsme se ségrou 4-5 duhů pekly, tento to nevidím, dají babičky, příští už bude Simča ,,pomáhat", tak snad zvládnem aspoň rohlíčky, linecké a nějaké kokosové kuličky nebo tak.Hezký den všem,papá
3. pro 2008 v 09:27  • Odpověz  • To se mi líbí
Jani, tak to je bezva, že vedlejší místnost zabrala. Píšu si to do paměti do budoucna, kdyby u nás nastaly taky krušné časy v období zubů :slight_smile: Já si nemůžu sice až tak na noci stěžovat (2x za noc + vstávání kolem 7h), ale chtěla bych to zkusit zredukovat na jedno kojení v noci. Dnes chci udělat návrat k těsnému zavinutí do plínky. Poslední dobou jsem Adélku do plínky už nedávala, jen do zavinky. Dnes jsem si ale četla knížku Nejšťastnější miminko v okolí a tam se to opravdu hodně těsný zavinutí do 4. měsíce doporučuje. Tak jsem namotivovaná a zkusím :slight_smile:
3. pro 2008 v 16:15  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Jani tak super, že spaní ve vedlejší místnosti pomohlo :slight_smile:
3. pro 2008 v 16:27  • Odpověz  • To se mi líbí
Zdravím Vás, holky :grinning:
3. pro 2008 v 16:29  • Odpověz  • To se mi líbí
nám nejel celej den net, hrůůůza :angry:
takže jinej dudel se osvědčil, katzi? to je super :wink:
3. pro 2008 v 17:12  • Odpověz  • To se mi líbí
Petapi, jj sice ten novej dudel Aduš taky někdy plive, ale třeba v kočárku ve městě ho dnes cumlala celou dobu, takže nebyla žádná řvací scéna :grinning:
3. pro 2008 v 17:30  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ahoj holky,

s tím dudlíkem..verunka mi všechny dudlíky vyplivovala, tak mě napadlo koupit dudlík pro nedonošený miminka-je o něco menší, vyrábí jej firma Sauvinex-určitě to mám blbě napsaný :grinning: a tento minidudlík u nás sklidil úspěch. Prostě malé vyhovuje nejvíc.

ahoj luci, tak co? nějak novinky?
3. pro 2008 v 17:48  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
jinak s pečením letos to asi valné nebude, bude nám péct teta, mamka a babička :grinning: uvidím, třeba taky něco málo napeču, ale rda bych aslepon stihla vánoční ůklid a vyzdobit byt a to už vidím jako nadlidský výkon :grinning: jiak dárky ještě nemám a z netu už to asi nestíhám, tak budu muset vyrazit někam v týdnu, snad nebude moc lidí
3. pro 2008 v 17:59  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj beti, zatím žádné novinky.. až těsně před vánoci, se dozvíme co nás bude čekat po novém roce.
Jinak já už mám byteček vyzdobený a venku máme svítící stromeček, hihi.. to je tak, když se člověk doma nudí.
No a co se týče pečení, mám slíbený něco od tchýně, mamky a babičky, takže toho budeme mít dost :wink:
4. pro 2008 v 09:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Petapi:tak to pak taky zkuste s Barčou s tím spaním, třeba je to stejné jak u nás, dnes zas dala Simča přes 12h.v kuse s jedním zamrčením na dudlík, o tom jsem si mohla před týdnem nechat zdát. Jinak s těma dudlíkama, my můžem dělat reklamu na DM drogerku, jinej než od nich prostě do pusy nevezme :sweat_smile: ani o dost dražší NUK :angry: :grinning:
4. pro 2008 v 09:56  • Odpověz  • To se mi líbí
Janula: začínám o tom spaní ve vedlejší místnosti čím dál víc uvažovat. Teda teď hned ještě ne - do konce 3. měsíce chci mít Adélku u sebe, ale potom bych to možná taky zkusila. Aduš totiž pořád vydává nejrůznější zvuky a já jsem co chvíli vzhůru, protože jsem pořád ve střehu jestli už si říká o kojení, nebo co bude. Dnes jsem se dívala na hodinky v noci snad každou hodinu :unamused: ale kojení bylo jen 2x za noc. Takže bych se prostě vzbudila až by mě opravdu volala. No uvidíme, třeba se to nějak to toho konce 3. měsíce spraví samo, nebo si na ty zvuky zvyknu a budu u toho spát. A dudel jsem koupila taky v DM-ku, značku MAM a funguje skvěle :slight_smile:
4. pro 2008 ve 13:07  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
U nás by spaní ve vedlejší místnosti asi nešlo. David prostě nespí dokud tam nejsme, pak ale usne jenom co zhasnem. Takže to vypadá tak, že tak do 22 - 23 hod pospává v obýváku na matraci nebo na manželovi, pak se nají a jdeme spát. V noci by v pokoji sám nebyl ani za nic .... už jsme to zkoušeli dát ho spícího do postýlky, ale za pár minut se ozýval řev. Ve dne tam ale sám je docela v pohodě.
4. pro 2008 ve 13:12  • Odpověz  • To se mi líbí
u nás by to myslím šlo - Aduš usíná v postýlce sama, večer bývá už po své tradiční zlobivce tak grogy, že po jídle v 19h vytuhne :slight_smile: A já pak ještě jdu třeba vedle na televizi, nebo do sprchy a přijdu k ní až za hoďku a ona si tam spí sama. Nechávám jí tam ale tlumeně světlo, to světlo trochu jakoby vrčí a to ji myslím taky uspává a uklidňuje. Tak to bysme jí tam museli dát k postýlce :slight_smile:
4. pro 2008 ve 14:32  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
a ještě Marci- Aďa zas přes den v postýlce nechce být ani za nic. To spí teď poslední dobou tak, že je v lehátku a já ji houpu nohou než usne. Budu mít za chvíli docela solidně vyposilovaný lýtka a stehna :grinning:
4. pro 2008 ve 14:38  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
uvidíme uvidíme no s tím spaním, ale zkusím to taky až tak za měsíc, barunka teda pořád v noci jí, tak... Odkdy ti, Jani, Simonka v noci nejí?
4. pro 2008 ve 14:51  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
já jsem teda štastná, že se mi alespon podařilo přesunout malu z naší postele do své postýlky a to halvně díky tomu, že jsem si dala postýlku hned vedle sebe a to je lepší.A taky jsme vytvořili pravidelný rituál, v 19:30 přebalíme, pak jdeme koupat, pak masáž v koupelně, pak ještě papání a chvilku hraní a pak do postýlky a tam s manželem pravidelně zpíváme Když jde malý bobr spát :grinning: a většinou už konec Verunka neslyší :grinning: asi raději usne :grinning:
4. pro 2008 v 17:04  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte holky,

tak u nás by přesunutí do jinýho pokoje ani nešlo, protože ho nemáme :grinning: Máme 2+kk. Právě hledáme větší byt. Už máme jeden vyhlídnutý, tak uvidíme, zda to klapne.
Kuba většinou spí celou noc. Ted ho trápí rýma a tak se v noci vzbudil v 5 hodin.
4. pro 2008 v 17:21  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ahoj holky,

tak nás noc celkem pohodě. Včera jsme se byli podívat na vánočních trzích a asi to bylo naposled, co jsem do vánoc páchla do brna :grinning: strašně moc lidí všude. Zítra mě čeká vánoční úklid :angry: tak uvidím jak to s maou zvládneme :grinning:
5. pro 2008 v 10:54  • Odpověz  • To se mi líbí
U nás se stal v noci zázrak. David vynechal jedno kojení a vzbudil se po 4,5 hodinách od předchozího :slight_smile:
Beti co je to vánoční úklid - jako že smejčíš všechny skříně, umýváš okna a tak?? Na to dlabu, já uklízím jenom tak nějak normálně jako uklidit v kuchyni, vyluxovat podlahu, umýt koupelnu, ale nic většího nad rámec normálu nedělám :grinning: :grinning:
5. pro 2008 v 11:44  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky,
tak jsem upekla 8 druhů cukroví :sunglasses: :sunglasses:

S tím nočním spaním, zase mi Ellinka spala 10 hodin v tahu - nechápu. Dělám to tak, že kolem osmé,deváté jak to vyjde někdy i dřív nakojím, přebalím a dám ji do postýlky, zhasnu a čekám mezi dveřma (kdyby náhodou potřebovala dudlík) - během 10 minut je tuhá a pak hurá k TV. Dělám to tak už 14 dní a zatím to funguje-jsem šťastná máma - zatím.
5. pro 2008 v 11:58  • Odpověz  • To se mi líbí
Udělala jsem takovou lehčí vánoční výzdobu, věnec na vchodový dveře a v Lidlu jsem koupila samolepící vločky a nalepila na okna do dětskýho pokojíku a vypadá to moc pěkně - 4 archy stáli jen 99 kč - mám z toho velkou radost-jak malá :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
5. pro 2008 ve 12:05  • Odpověz  • To se mi líbí
Petapi, no nekojím od šesti a půl měsíce, ale kdy jsme přestaly krmit v noci to ti nepovím, to bych lhala, fakt nevím, nějak se mi to vykouřilo z hlavy :grinning: .Ale myslím, že minimálně tři měsíce už v noci nejí, jen když je extrémně protivná po půlnoci, tak ji vyjímečně trošku namíchám, ale jinak to zvládnem s čajem a dudlem. Někde jsem četla, že děcka od půl roku už by měly prospat celou noc, ale když se rozhlídnu kolem sebe, tak nevím kterej idiot to napsal :grinning: :grinning: .Dneska jsem si 3x v noci vstala a 2hodiny dopo mrzla venku, protože naše slečna teď nějak doma neusne,tak si chrupala v kočárku a já se sotva táhla, navečer mě čeká udělat dezert a spoustu jednohubek na mamčiny zítřejší 50tiny tak budu mít napilno.Nejradši bych to zapichla a šla spát, ale Simča můj názor nesdílí, když ji uložím za 5hodin, budu ráda. :wink:
5. pro 2008 ve 12:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek