• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
autor
jani, klobouk dolů, prostě nechápu, jak to takhle zvládáš. Vstávám za noc 4x, ale myslím si, že dohromady tak těch 5 hodin naspím a prostě už něky fakt chcípám :frowning2: taky se snažím stíhat domácnost apod...a pak když přijde večer MM z práce jsem protivná jak prdel :angry:
jadvoga, 8 druhů cukroví? hm, tak to seš teda šikulka, já na to prosttě letos dlabu.

no vánoční úklid, alespon bych chtěla umýt okna, protže v těhu jsem nemohla, tak si asi dokážěte představit, jak vypadají, ozdoby by ani nebyly vidět :grinning:
5. pro 2008 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti, no já tu domácnost šidím, včera teda malá usla celkem brzo, tak jsem tu dělala úklid, ale zásadně nevyvařuju, uklízím až se na to nemůžu dívat atd. Takže to jde,hodně mi pomáhá i Luky, je jako partner a taťka super, fakt se věnuju většinu času přes den jen jí a na ostatní dlabu. Jadvi, jo taky máš můj údiv s tím cukrovím, taky na to letos prdím, minulý rok jsem se ségrou jako těhulka ještě pekla (jeee to bylo času) a letos dostanem od babiček, tlustý jsme dost :slight_smile: .No nic, vyřvává mi tu Simuš za zádama, přeju hezkýho Mikuláše,papá.
5. pro 2008 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to já umyla okna pár dní před porodem v rámci vyvolávání porodu :grinning: :grinning: zbytek do ulice, kde jsem se nechtěla vystavovat mi umyla mamka hned jak jsem přišla z porodnice, takže já na okna vlezu nejdřív na jaře :grinning:
5. pro 2008 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, to já taky nekojím už dlouho, ale prostě pořád má v noci hlad, když chce mlíko, tak to nezažene čaj, dudan, nic, ale tak to zas tak nevadí, přes toho mlíka už tolik nevypije a něco musí, tak ať pije aspoň v noci :slight_smile:
5. pro 2008 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, já jsem dnes v noci udělala pokus, že jak se Adéllka vzbudila jakoby na 2. noční kojení v 2.30 (první bylo v 23.30), tak jsem jí jen vzala, dala dudel, cvíli pochovala a ona si zas usla bez jídla a vzbudila se na kojení až v 4.45. To by bylo super kdyby si to jedno noční kojení postupně vynechala.

No vánoční úkllid- letos jen shrábnu největší bordel. Okna mi naštěstí po porodu umyla mamka, ale chtělo by to vyprat záclony akutně. Vyprat by to ještě šlo, ale to věšení zpátky:stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. pro 2008 v 18:18  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky,

tak my jsme se byli kouknout na Mikuláše v Olympii. Kuba na ně udiveně koukal a dostal balíček :slight_smile: Jen škoda, že z toho ještě nic nemůže.

Jadvigo to jsi teda šikulka, že jsi upekla tolik druhů. Já mám zatím jenom perníčky.

Katzi já jsem to taky tak dělala s Kubou až začal jíst jen jednou za noc a to asi od měsíce věku. Teď se budí tak nějak mezi 6-7 hodinou, nají se a spíme tak do 8 hodin(někdy i déle) :slight_smile:

Okna dostal za úkol manžel, takže čekám kdy se to chopí :slight_smile:
5. pro 2008 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kalerat: jak to máš s Kubíčkem to je můj sen a cíl :grinning:
5. pro 2008 v 19:07  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Holky. Zdravím. Stále jsem v celku a už mě to přstává bavit. Dnešním dnem začíníme přenášet. Já už bych chtěla svoji holčičku vidět a ne ji jen cítit jak vyvádí v bříšku. Začínám být netrpělivá. Pořád se cítím stejně, žádné zvláštní změny ani příznaky, že by se mělo něco dít. Poraďte jak ji přesvědčit, aby se jí už zachtělo na svět.
6. pro 2008 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,

katzi, neboj taky se dočkáš :slight_smile:

Aurelio, já se taky bála,že budu dlouho přenášet a nakonec se malej narodil 8 dní před termínem. Možná tomu dopomohl velký úklid, bouřka, ztráta platební karty a nehoda před barákem. Ano toto všechno jsem zažila za jeden den. Moc přeji ať máš Andrejku co nejdříve u sebe. :slight_smile:
6. pro 2008 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
aurelijko, u nás nepomohlo nic, ale dr říkala, že jedině sex by mohl pomoct. tak šup na to :grinning:
6. pro 2008 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já taky neporadím :frowning2: u nás přišlo to samo od sebe přesně na termín, zkus svařák :wink:
6. pro 2008 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé holky dík :slight_smile: Sex zkoušíme, ale prý to musí být opakovaný a to se teď trochu blbě :wink: Taky se mnou manža brázdil jakýsi tankodrom co považoval na mapě za cestu a taky nic. S úklidem blbnu téměř denně jelikož bych ráda měla vše dokonalé a to vím, že nejde. Tak zkusím ten svařák a taky skákat po jedné noze ze schodů. Další z rad. Andrejce se u mě nějak líbí. Okopává mě jak zahrádku, tříská hlavou do močáku a vůbec je s ní sranda. Opica jedna :slight_smile:
6. pro 2008 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aureliaa, já jsem ke konci zkoušela taky kde co (schody, sex, červený víno, úklid,...), protože jsem to už chtěla mít za sebou. A když jem šla na vyvolávaný porod, tak jsem byla zavřená tak, že do čípku nemohli ani strčit tu vyvolávací tabletku :unamused: Zato pak jsem se otevřela a porodila během 5-ti hodin, čímž jsem tam všechny překvapila, protože mysleli, že to bude až další den. Myslím, že mi na to rychlý otevírání pomohl maliníkový čaj. Ke konci jsem ho pila na litry každý den. Tak pokud nepiješ, jdi do něj :slight_smile: Přeju rychlý porod a ať už máš Andrejku u sebe!
6. pro 2008 v 15:36  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katzi. Dík tak zkusím ještě ten maliník. U každé z nás je to všechno tak strašně individuální, že univerzální recept neexistuje. Taky doufám, že by to mohlo jít rychle, ale to už je vážně ve hvezdách. To nepředpoví nikdo. :slight_smile:
6. pro 2008 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
přesně tak, je to indivuduální a většinou to jsou babské rady jak to uspíšit. Ale tím maliníkem kdyžtak nic nepokazíš a budeš alespoň dodržovat pitný režím :grinning:
6. pro 2008 v 16:41  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj, maliník je výborná věc, budu se za něj bít jak lev, mě pomohl strašně moc, když mě málem z nemocnice i na podruhé vraceli domů s tím, že to jsou "jenom poslíci" a že jestli porodím, tak za hrozně dlouho a barunka pak byla na světě za chvilku, ale myslím, že je dobrej na otevírání porodních cest a že je potřeba ho pít víc dlouhodoběji, ale za zkoušku nic nedáš že jo :sweat_smile:
6. pro 2008 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj maliník jsem taky pila i ten sex jsme zkusili. :slight_smile:
6. pro 2008 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jana.sun: chci se zeptat- kam jste šli s Matyáškem do té dětské nem. na to vyšetření před operací? A potřebovali jste doporučení od dětské doktorky? Adélka totiž taky pořád blinká, já vím, že je to u miminek normální, ale poslední dobou blinká v jednom kuse- před jídlem, i třeba 4 hodiny po jídle a hodně. Po každýn kojení mi přijde taková nespokojená, jíst už nechce i když u prsa byla třeba ani ne 5 minut a pak polovinu blinká. Tak přemýšlím, že bysme taky zašli na nějaký spec. vyšetření, ať vyloučíme, že to třeba není nějaký problém.
7. pro 2008 v 08:55  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katzi, já myslím, že ti musí dát doktorka žádanku.
7. pro 2008 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
katzi, hlavně at je to v pořádku. Verunka neblinká, ale dneska ráno mě nahodila, že jsem teda měla strach.
Tak jsem dneska dělala vánoční úklid :angry: , stihla jsem toho dost, ale jen díky tomu, že se MM staral o malou. Vtipný je, že říkal,že ty dva dny, kdy je inzenzivněj s malou, jsou horší než celý týden v práci :grinning: a to k ní nevstává v noci a nekojí :grinning:
dneska máme zase další pokrok, nemám z toho teda až tak radost, musím ted být obezřetnější. Verunka se na přebalováku odráží nožkama a leze dozadu jako rak :grinning: začala to dělat včera a dneska pokračuje :grinning: ale je tii srandovni
7. pro 2008 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno. ( i když teda já bych nejraději měla ještě noc, ale Adélka to vidí jinak :slight_smile:

Petapi, Beti: děkuju. My jdem k naší dětské doktorce 22.12., tak se jí na to zeptám. Ono to asi nic nebude, ale kdyby to mělo být jen nějaký malý, rychlý vyšetření, tak bych do toho šla.

Beti: a s tím lezením - taky to teď pár dní u Adélky pozoruju. A i další pokroky - začala teď když leží pod hrací hrazdičkou chytat ručkama po těch chrastítkách a třeba i nějaký kroužek chvilku drží v pacce. Ale celkově si ještě sama moc dlouho hrát nevydrží, tak těch 20 minut maximálně a to ještě musím být na dohled. Pak už začne natahovat a musím jí zabavit zas nějak jinak, nebo natahuje, že je třeba už unavená. Taky máme hodně chovací miminko, za den ji mám asi tisíckrát v náručí. Ale všude čtu, že se v prvních měsících nedá rozmazlit a že je to i pro její dobro, tak chovám a chovám :slight_smile:
8. pro 2008 v 07:38  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
katzi, to je jako kdyby si popsala verunku :grinning: na chlup stejný

holky do středy jedu k tatkovi, tak se s váma zatímm loučím, opatrujte se papa
8. pro 2008 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte mamky,

katzi snad to nic nebude. Kuba taky blinká po jídle, má takový období, třeba teď je to zase v pohodě. Je možný, že se přepíjí. Já jsem mu začala dávat menší dávky a zlepšilo se to. Ale chápu, že u kojení to bohužel takto nejde.

Beti měj se hezky a užijte si to s Verunkou. Teda je to holka šikovná :slight_smile:

Hezký předvánoční čas :slight_smile:
8. pro 2008 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti: já už jsem ti to už víckrát psala, ale máme toho víc jak přes kopírák: v těhu strašení předčasně zkracujícím se čípkem, pak že miminka v břichu nepřibírají jak by měly a teď i ty holky máme stejný. Máme prostě nějaký stejný model mateřství, jsem zvědavá jestli holkám stejně začnou růst třeba i zuby a tak :grinning: :grinning: Užijte si to u taťky.

Kalerat: taky mě to s tím přepíjením napadlo, ale jak ji oddělám od prsa dřív tak je řev :unamused:
8. pro 2008 v 09:58  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

náš David taky blije, když se přepije, on nějak nemá záklopku, takže když začne u kojení dělat hovadiny, tak je to známka toho, že stačilo a končíme. Když ho nechám dýl tak taky blije :slight_smile:
8. pro 2008 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, hlásím se po delší době - byli jsme dýl na chajdě - takže ted vybalování, praní,....děs a hrůza, nestíhám!
Katzi, dr. říkala, že hlavně hlídat blinkání "obloukem" - to většinou znamená problém. Jinak Maty to měl ve třech týdnech a dr.na dětské chirurgii říkal, že to postihuje hlavně chlapečky (95%) a projeví se to mezi 3-6.týdnem věku. Ale jak to popisuješ, tak to měl taky, blinkal třeba po 3.hod.spánku a pak řval hlady, už jsem nevěděla, co mu dát pít. Naše dr. doproučila přidat do mlíka zahuštovadlo - to letělo obloukem, pak jiný typ mléka (od začátku bohužel nekojím), to taky vyblinkal, takže nám "pro jistotu" napsala žádanku do dětské nemocnice. Nevím, jestli by nás vzali bez ní - ale mysllím si, že ano, jeli jsme normálně na pohotovost - asi ve čtyři odpoledne, tam nás vyšetřili normálně na příjmu a pak nás poslali na UTZ, tam mu našli tu pylorostenosu, a pak znovu na příjem, kde nám to všechno oznámili (na tom UTZ se s námi dr.vůbec nebavil :unamused: ) a pak nás poslali na dětskou chirurgii - nejdřív do ambulance - kde byl nějaký docent, který pořádně nemluvil a když tak to nebyla úplně čistá čeština. Jen malého prohmatal a řekl: "Ano, tumor." No, mi se udělalo zle, nic víc neřekl.
Až nás sestřička z té ambulance dovedla na chirurgii na JIP a tam už MM zahučel na doktora, co že malému vlasntně je - tak nám to konečně vysvětlil "lidsky". NO, tehdy jsme se domů dostali až po deváté hodině - takže cca 5 hodin lítání po dětské nemocnici :rolling_eyes:
Každopádně, jestli ti malá v blinkání pokračuje, tak bych aspon zavlala doktorce, pro jistotu. Jestli je to jen těsně po jídle, tak může být jen přejezená, ale jestli i později, tak to může být nějaký vir nebo bakterie, tak by to možná chtělo přeléčit. nevím. může to být cokoli. Já jsem od začátku byla na telefonu s naší pediatričkou, takže v tomhle jsem to měla v pohodě - když bylo potřeba, tak i došla k nám domů. Je hrozně super.
8. pro 2008 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
no nic, Maty už se ozývá, jdu krmit. Pak se ještě ozvu. pačko
8. pro 2008 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Holky. Tak pořád 2v1. Dnes jsme byli na monitoru a řelki nám jen, že je všechno v pořádku. Taky nám odešla hlenová zátka, ale to prý nic zásadního neznamená. To můžeme rodit třeba i za týden. Tak stále čekáme a jsme netrpěliví.
8. pro 2008 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aureliaaa neboj, taky se dočkáš :wink: užívej poslední bezstarostné dny, pak už máš pořád za toho malýho človíčka zodpovědnost a nezastavíš se :slight_smile: ,ale je to krásný. Taky si pamatuju jak už jsme toho těhu měla dost a odpočítávala dny do porodu :grinning: .Ať ti to dobře dopadne a těšíme se na fotečky Andrejky a tvoje pocity.
8. pro 2008 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
no, holky, já už mám taky napečeno :slight_smile: - byli jsme o víkendu u našich a mám čtyři druhy cukroví :wink: :grinning:
a to prý ještě něco napeče moje babička - takže huráááá, já mám s cukrovím vystaráno.
Jo a Jadvi, ty neprovokuj! 8 druhů!!! A ta tvoje Ellinka je nějaká moc hodná, měli by ji některá naše dítka trochu nakazit!!! :grinning:
Januli, paráda, jiná místnost zabrala! Bezva! Přeju krásný spánek každou noc :wink:
Kalerat, tak přeju hodně štěstí s tím větším bytem.
Sharon, myslela jsem si, že hození očkem a perníčky nezaberou, takže plán B. Míšu pošli s Julinkou na hodku, dvě ven a za manžílkem dojdi jen v sexy spodním prádýlku - nebo úplně bez :wink: :sunglasses: To už musí zabrat,ne? NO, teda pokud vám na fotky vůbec zbyde čas, že :slight_smile:
Aureli, držím pěsti, at už to je! Je na nic, že nic nezabírá - mimi si prostě svůj čas vybere samo. :pensive:
8. pro 2008 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek