• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
jadvi.....my to tak s tím spaním máme taky, přesně od 8 týdne. Okoupeme /nebo opláchneme/, nakojíme a dáme do postýlky. Během 15min. je tuhá. A poslední dny spí s plínkou na hlavě - uklidňovala ji moje ruka přes čelo a oči, no ale drž ji tak několik hodin, že :grinning: tak jsme dali plínku. Přes den si ji dokonce stáhne úplně přes obličej.

dudlík....tak Juli uznává jen obrdudel,který prodávají na Masaryčce v tom patrovém obchůdku /dole dětské boty,nahoře oblečení/

jinak....pokračování mého poporodního trápení.....ve čtvrtek jsem byla na kontrole po revizi - dr mi řekl, že to teda vyškrábli, ale že tam je něco, co neví co je. Že to ASI bude hematom. Takže za měsíc opět na kontrolu a to prý už bude vědět víc. Takže teď jsem se začala klepat, jestli bude histologie v pořádku. Vědět to budu až 15.
8. pro 2008 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a Julinka nám dnes poprvé spala celou noc!!! Od půl 9 do 7 hod. Bohužel, já od půl 3 nespala. Máme s manželem nějakou střevní chřipku, takže jsem měla křeče, do toho jsem se budila nervozní, jestli je Juli v pořádku, že se nebudí a ještě mě bolela prsa a teklo mlíko :unamused: takže jsem ráno vstávala jak po šichtě.
8. pro 2008 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
blinkání.....Julinka taky hodně blije, říkala jsem to dr, ale ta mi neustále říká, že ublinkávání je v pořádku. No jako ublinkávání bych to nenazvala, letí to z ní obloukem, každou chvíli máme nahozenou podlahu, pohovku, křeslo nebo postel..... Blinká i několik hodin po kojení, plína co mívá pod hlavou bývá totálně mokrá. Navíc má dost často zelená hovínka, takže si myslím, že špatně tráví. Ale přibývá a hlady nepláče, tak si říkám, že počkám do těch tří měsíců a pokud to nepřejde, tak asi bych taky chtěla nějaké vyšetření.
8. pro 2008 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jana.sun: děkuji za odpověď. To muselo být teda hodně stresující takto brzo po porodu, takové problémy a k tomu ten přístup doktorů. Já dnes později dopoledne budu volat doktorce. Včera Adélka blinkala v podstatě celý den po chvilkách. Blinkávala i dřív, ale takhle hodně ne, tak se mi to opravdu nějak nezdá. Jsem zvědavá, co mi doktorka řekne a jestli nás někam pošle.

Jinak všem závidím miminka spící celou noc, nebo třeba i několik hodin v kuse. Jak to děláte? :slight_smile: U nás jsou noci nahoru dolů, ale poslední dobou se intervaly spíš zkracují než prodlužují :angry: Mám pocit, že už teď trénuju na růst zoubků. Kdyby alespoň Adélka chtěla spát nějakou delší dobu přes den, ale ona si schrupne tak půl hoďky-hoďku a to jí stačí. Za tu dobu já ani neusnu. Jak je ráno vždycky teď tak dlouho tma, mě se po té provstávané noci taaak nechce vstávat :rolling_eyes:
9. pro 2008 v 07:22  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky,

sharon to je mi líto, že máš po porodu takové trápení, snad to všechno dobře dopadne :wink:

Katzi neboj taky se dočkáš, že ti mimčo bude spát celou noc :wink:

Aurelia vydrž, ale chápu, že už to chceš mít za sebou a Andrejku u sebe v náruči. :slight_smile:
9. pro 2008 v 08:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak u nás se naopak noci zlepšují. Už druhou noc po sobě vydržel David 5 hodin, což je skvělé, navíc spíme tak do 9-10 hodin dopoledne, takže jsem krásně vyspaná :slight_smile: Musím to ale rychle zaklepat, aby další noc nebyla horší.
Katzi, Sharon držím palce ať vám to vaše trápení rychle skončí :slight_smile:
9. pro 2008 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci, děkuju. A v kolik Davida ukládáš spát? Mě totiž Aduš nevydrží dýl jak maximálně do 19h, pak je už největší protivka a musí jí chrnět, jinak se s ní nedá. A v ty noci si to zhoršuju sama ještě tím, že nemůžu pak po kojení usnout, protože mi v hlavě jede tisíce myšlenek ohledně bydlení - budem v nejbližší době řešit větší byt, nebo malý domeček, tak promýšlím tisíc variant a nemůžu usnout :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. pro 2008 v 11:20  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katzi my jsme noční ptáci (teda já ne, ale David), spát chodíme po kojení mezi 22-23 hodinou. On v postýlce nebude dokud v ložnici nebudeme my, takže po jídle v 19 hodin podřimuje v obývaku apod. Nejradši leží u televize na manželovi :grinning: S usínáním v noci problém nemáme (ani já ani David) - nakojím, dám odříhnout, (když se pos... přebalím), šoupnu do postýlky, zhasnu, řeknu spíme ......... a spíme :grinning:
Katzi starosti s bydlením znám taky jsme to řešili a vím že jsou to starosti, ale pak zas i radosti, když už nový byt nebo dům zařizuješ :wink:
9. pro 2008 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Těch dnešních 5 hodin spánku jsem ale dosáhla tak, že když se probudil po 3 hodinách (tzn. kolem 1 ráno), tak jsem mu šoupla dudlík, jestli to nebude stačit a než jsem se stihla otočit, že budeme kojit, tak spal a dal další 2 hodiny - takže jsem zjistila, že ne každé jeho vzbuzení je hlad :slight_smile:
9. pro 2008 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci, jak píšeš s tím dudlíkem - tak to se mi taky jednou podařilo, že jsem Adeli takto spacifikovala a spala dál. No jenže další noci se mi to už nedařilo, byl brekot, tak jsem to vzdala, protože jsem chtěla být rychle zpět v pelechu a dala jsem jí prso. Četla jsem knížku Každé dieťa se vie naučit spat a tam to právě takhle doporučujou, že se to má zkusit 4 noci po sobě a když by to nefungovalo, tak zkusit znovu za měsíc, že některý děti nejsou ještě biologicky na tohle dozrálý. Tak to bude asi případ naší Aduš :grinning:

A to bydlení: začínáme dávat Sportku :slight_smile: Všechno je tak strašně drahý :angry: Teď je tam nějaká rekordních hafo milionů, kdyby aspoň jedem ukápl :slight_smile:
9. pro 2008 ve 12:28  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sharon, moc se omlouvám za mé nejapné poznámky se spodním prádýlkem, samozřejmě, kdybych věděla, že máš takové problémy, tak bych nic takového nepsala :frowning2: Stejně je divné, že až za měsíc na kontrolu, tak to snad nebude nic strašného, když to může měsíc "počkat". Doufám. Moc na tebe myslím a držím pěsti, abys byla v pořádku :pensive:

Katzi, jo byly to nervy - taky jsem skončila na antidepresivech. Ale už je vše dobré, tak snad i nadále bude. :wink:
Moc vám držím pěsti s tím bydlením - jo, to jsou starosti. Ale pak určitě ta radost z nového bydleníčka bude o to větší :wink: Každopádně máš pravdu - ty ceny jsou hrozný!!!! :rolling_eyes:
9. pro 2008 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katzi tak se hlásím do klubu, taky kupujeme větši byt a máš pravdu je toho nad hlavu :unamused:
9. pro 2008 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
nějak mi nejel koník..nevím proč, ale nešlo se sem nahlásit...takže další psaníčko až ted:
Marci, v noci to máme podobné jako vy. Když usne tak kolem 22-23, tak se vzbudí cca v 5 ráno, pak dostane najíst a spí ještě další 2-3 hod. Jen to jídlo nám většinou trvá tak hodinu, ale i tak málokdy vstáváme před devátou hodinou - ráno a část dopoledne vždy prospíme - no, pak máme dost krátký den, zvlášt, když se ted stmívá po čtvrté hodině :angry:
At už je jaro!!!!! :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Holky, s tím hledáním většího bytu vám to nezávidím. My tím prošli před dvěma rokama a nerada na to vzpomínám. Bohužel ani z nového bytu jsem moc radost neměla, byl v hrozném stavu, já zrovna v práci roční uzávěrku - chodila jsem dom se tak akorát vyspat a ani to pořádně nešlo a když jsem si představila to stěhování.... :confounded: navíc jsme měli prodaný náš starý - menší - byt a pořád nevybraný nový - větší - tak se na nás už docela tlačilo a tak jsme vzali tady ty Vinohrady. Panelák je velkej, což je děs, ale aspon je velkej i ten byt,což je výhoda. Ale chtěla jsem na nějaké klidnější místo - třeba Slatinu, ale na to jsme neměli finance :rolling_eyes:
9. pro 2008 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak vám držím pěsti, at vám to dopadne lépe. Hlavně vybírejte v klidu a něco, co se vám bude fakt líbit (tedy hlavně lokalita, protože byt si upravíte podle sebe, ale okolí ne :frowning2: ) TAk hoooodně štěstí :wink:
9. pro 2008 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
jani tak to bydlíte naproti :slight_smile:
my máme vybranou slatinu :slight_smile:
9. pro 2008 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky :slight_smile:

jani neomlouvej se, v pohodě....docela jsem se té představě nasmála, nevím nevím, jestli by se za sexy prádélko dala považovat kojopodprsenka - do jiné se nevejdu :grinning: :grinning: a zákonitě by Juli v kočárku řvala a Míša by zvonila co 5 min. :grinning:

Juli dnes zase spala celou noc!!! Od půl 8 do 6. A pak jeste do půl 9. Takže balada, dnes jsem se vyspala i já.
Jen je poslední 3 dny nějak nezvykle spavá i přes den, tak jse z toho trošku nervozní....hihi, praštěná matka si vždycky najde důvod, proč přemýšlet, jestli je vše OK.

Jinak všem hledajícím nové bydlení držím pěstičky a přeju hodně štěstí....my to taky řešili 2 roky - během té doby šly ceny teda závratně nahoru a myslím, že pořád ještě jdou. Nakonec jsme se rozhodli jít z Brna a jsem za to ráda :slight_smile:
9. pro 2008 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jana.sun: my takové problémy po porodu neměli jako vy a taky jsem byly zralá ze všeho na antidepresiva, takže se do tebe umím vžit, že to muselo být pro tebe těžké. Doufám, že teď už ti je líp! Děkuji taky za držení pěstí s bytem.

Kalerat: vítej v klubu :slight_smile: My bydlíme v Černovicích v obecním 2+1, je to v oblasti, která se nedá odkoupit do osobního vlastnictví a navíc ten byt nám ani nevyhovuje. V tom baráku jr všechno hrozně slyšet. Já vím, že to tak v panelákách je, ale tento je podle mě extrém, když to porovnám s jinýma, kde bydlí kamošky a známí. U nás je slyšet i když si někdo nad nama zívne, tak si umíte představit jak je slyšet když Adeli spustí řev :unamused: Tak bysme ideálně asi chtěli udělat výměnu s možností odkupu do osobního vlastnictví a ještě lépe aby to byl cihlák. No dost težké sehnat. Řešili jsme i malý baráček, protože já z domečku pocházím a dost mi to začalo chybět to soukromí. Ale po propočítání všech nákladů a osondování co se dá za jakou cenu koupit, baráček asi vzdáváme, to bysme neutáhli. Zvlášť s mojí mateřskou :frowning2:
9. pro 2008 v 18:28  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sharon: taky děkuju. Taky jsme koukali na baráčky v Brno-venkov, v nějaké dobře dostupné lokalitě. Ale když chcem alespoň 3+1 a aby to bylo v obyvatelným stavu, tak je drahý i mimo Brno. Asi nám fakt nezbude nic jinýho, než vyměnit ten byt s doplatkem. A o baráčku zatím snít a realizovat to třeba až se jednou vrátím do práce.
9. pro 2008 v 18:35  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katzi taky bydlíme v obecním bytě :slight_smile: jsou to nový nástavby, takže odkup taky nehrozí.
9. pro 2008 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kalerat: a proč vy chcete pryč? Taky byt nevyhovuje, nebo chcete raději vlastní?
9. pro 2008 v 19:04  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky když vás tak čtu musím se smát. My jsme bydleli na Vinohradech (Jani.sun na Čejkovické) a já strašně chtěla z Brna. Tak jsme zrekonstruovali dům manželových rodičů a byt v Brně pronajímáme. A teď jsou dny kdy brečím, že bych strašně chtěla zpět do Brna. Když jsem chodila do práce tak mi to nepřišlo, to jsem se na vesnici těšila. Teď jak jsem tu furt zavřená a na procházku chodím furt stejnou trasu, tak mi to leze na mozek :angry: Ale je to tím že je zima, brzo se stmívá, věřím že na jaře a hlavně v létě bude líp.
9. pro 2008 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
katzi.....my se dlouho nemohli rozhodnout, jestli byt nebo domek.Navíc nám žádná banka nechtěla dát hypotéku. Než se to vyřešilo, tak byty vylezly z miionu na dva a více /chtěli jsme buď velký 3plus1 nebo raději 4plus 1 -kvůli velkému věkovému rozdílu mezi dětma/. Manžel je panelákové dítě a toužil po domku, já zas jsem ze starého baráku a vím, že potřebuje pravidelnou údržbu /což manžel není schopen,i na lustr čekám 2 roky/, takže jsme se dost dohadovali, moje podmínka byla, že domek musí být nejen obyvatelný,ale pokud možno i natolik zrekonstruovaný, aby stačily manželovy občasné zásahy :grinning: No a něco takového v Brně stálo moooooooc. Takže bylo jasné, že musíme mimo. A já jsem zatím spokojená....když mi to leze na mozek, vydám se na celý den do Brna a zase se pokorně vracím :grinning: :grinning:

marci.....možná už jsi to psala, nepamatuju si....kde bydlíte?
9. pro 2008 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci u nás je to stejné, taky mi pořád z těch procházek kolem dokola už hrabe, nikde žádný pořádný obchod, jen malé náměstíčko...bydlela jsem do února v Lískovci a sem tam mi to chybí :confused: Ale když zas vidím při návštěvě u našich takový nádr a hafo lidí, představím si kam bych s malou musela cestovat kvůli doktorce, vyřizování na úřadech atd. a tady to mám všechno od baráku do 5 min.tak jsem za tohle vděčná :wink: a hlavně, za ty prachy co tu máme v Židlochovicích 3 plus 1 bych v Brně neměla pomalu ani jednopokojáč :sweat_smile: .A když zatoužím po ruchu, Olympie je za rohem, tam se můžu mačkat o sto šest :grinning: .Má to klady i nevýhody :slight_smile:
9. pro 2008 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sharon - kousek od Slavkova u Brna - Velešovice :slight_smile:
9. pro 2008 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
katzi máme 2+kk, zkosené stropy, takže nový byt fakt potřebujeme.
Jinak já bych za Brno klidně šla, ale manža se na to moc netváří. :frowning2:
9. pro 2008 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci.....já pocházím od Bučovic :wink:
Teď bydlíme přesně na opačnou stranu od Brna. V Dolních Loučkách u Tišnova
9. pro 2008 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sharon: můj manžel je něco podobného jako tvůj (to by bylo řečí kdyby si to přečetl, ale je to tak :grinning: Je taky panelákové dítě, rodilý brńák a já pocházím z malé vesnice u Olomouce a jsem z baráku. Takže pro nás taky jen něco, kde se dá hned bydlet bez rekonstrukce. Oba chceme ideálně zůstat v Brně - manžel je tu zvyklý od narození a já tu mám zas všechny kamarádky, tak bych na mateřské někde za Brnem byla asi dost opuštěná. No a takovej barák je v Brně prostě nehorázně drahej, tady jsou drahý i úplný barabizny :angry:

No jinak procházky - taky už tu kolem blázince v Černovicích mám vyšlapanou cestičku :grinning: Tady se taky nikam jinam jít nedá. Takže jsem ráda, že je teď dost kamarádek taky na mateřské a že můžu zajet za nima.
10. pro 2008 v 09:02  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kalerat: jj, to je jasný, ve 2+kk se s rodinou do budoucna fakt bydlet nedá. Manžel tak sice vyrost, ale já jsem rozmlsaná z baráku.
10. pro 2008 v 09:06  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katzi taky jsem vyrostla v baráku. :slight_smile:
10. pro 2008 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kalerat: :slight_smile:
10. pro 2008 v 09:12  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek