• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
Já pocházím ze severní Moravy, takže tak nějak opuštěná jsem tady a byla bych i v Brně. Taky pocházím z baráku, manžel žil od 8 let v Brně, ale stejně všechny víkendy trávili tady kde teď bydlíme. Takže ho v Brně nic nedrželo. S těma procházkama je to koukám všude stejný. Akorát já teda při každodenní procházce prolezu fakt celou vesnici včetně všech slepých uliček :grinning: :grinning: Mě nejvíc štve dostupnost IDSkou do brna. Jsme vpodstatě poslední zastávka, pak už si to bus štráduje do brna, takže k nám přijede v těch nejvytíženějších časech (mě přijde, že jsou to skoro všechny) narvaný a s kočárem mám smůlu. Takže uvažuji o koupi nějakého nosítka, abych se s malým dostala do brna aspoň na cvičení nebo tak.
10. pro 2008 v 09:29  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky, řešítě bydlení? já teda pocházím tam odsud co Katzi, ale z bytu, takže mi byt nevadí, tady v brně jsem zůstala a vdala se a tím se mi vyřešila celá bytová situace, patřím k těm šťastnějším, co jsme dostali od manželových rodičů krásnej byt téměř v centru brna, ale nebýt jeho a jeho rodičů, tak nevím. No ale MHD tady taky je dost vytížený, takže ergo je náš kamarád :wink:
A jinak se musím pochlubit i vám tady, Barunka se během dvou dnů sama posadila, klekla si a stoupla a vyklubal se první zubák, já jsem z toho zase naměkko, jako vždycky, když se stane nějaká taková novinka :slight_smile:
10. pro 2008 v 09:57  • Odpověz  • To se mi líbí
Petapi: Barunka je šikulka :slight_smile:
10. pro 2008 v 10:01  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Taky patříme k těm šťastnějším - manžel jako jedináček zdědil dvougenerační dům + byt v Brně. I když šťastnější jak se to vezme. Zase jsme tady na jihu sami. Ono to má své klady i zápory. Manžel jedináčka určitě nechce :wink:
Petapi tak to moc gratuluji k prvnímu zoubku - to by chtělo něco nového na sebe :wink:
10. pro 2008 v 10:02  • Odpověz  • To se mi líbí
Marci to se jako fakt říká s tím zubem??? Ona už něco takovýho psala moje mamka v smsce, ale já jsem to nepochopila, ještě jsem to neslyšela, ale když jsem to přečetla manželovi tu smsku, tak se tak divně smál :grinning:
10. pro 2008 v 10:18  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ahoj holky,

tak jsme zpět, vrátily jsme se od tatky už včera a bylo to naposledy,kdy jsem byla přes noc s malou mimo domov. Jestli ěmla nějaký režim, tak z pondělí na úterý mi spala jen 2,5 hodiny :frowning2: , a dneska i bohužel doma to bylo moc špatný, takže už žádný někde přes noc, prostě se bude doma :frowning2: jiak přes den je v pohodě, ale ty noci

k těm bytům, my s MM pocházíme ze svitav z rodinných domečků a když jsme přišli do brna, tak jsme bydleli v podnájmech. Pak jsme koupili malý byteček 34 metrů :grinning: v Mokré-Horákově a pak jsme si koupili to naše psisko a bylo to púro nás malý, tak jsme si pořídili byt v novostavbě v Rousínově. Byt je moc hezkej a velkej-v brně bysme za ty peníze neměli šanci, alejak píšete.....chodím poříd stejný trasy i do okolních vesnic a nikoho tu moc nemám. Alena druhou stranu mi strašně vyhovuje, že je tady řezník s opravdu čerstvým masem, pekařství apod..., ale samozřejmě na dárky budu muset do brna
:grinning:
holky, já vám tak závidím, jak píšete, že miminkaspí celkem dlouho. Verunka má 2,5 měsíce, ale prostě maxmálně se budí po 3 hodinách chjo... :frowning2:
10. pro 2008 v 10:21  • Odpověz  • To se mi líbí
Beti: s tím spaním nápodobně :slight_smile: Taky tak spíme a taky závidím :slight_smile:
10. pro 2008 v 10:29  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
No u nás byly noci krásný do barunčinýho půl roku, do 3 měsíců jsem musela dokonce v noci budit, prtž takhle malý mimina by neměli být víc jak 6 hodin bez jídla, pak se sama budila jednou ve 4hod, ale od půl roku děs běs. Slyšela jsem to od víc mamin, že ten půl rok je takovej zlomovej.
10. pro 2008 v 10:31  • Odpověz  • To se mi líbí
Petapi, tak já doufám, že nám se to v půl roce taky zlomí, ale do spaní a ne do nespaní ještě víc :grinning:
10. pro 2008 v 10:38  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Dneska se David taky budil po 2 hodinách, sice jsem ho ošálila dudlíkem, ale ne na dlouho.
10. pro 2008 v 10:45  • Odpověz  • To se mi líbí
Já si říkám, že třeba má růstovýho spurta. Ten myslím je ve 3. měsíci.
10. pro 2008 v 10:53  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Pet, teď jsme se o tom bavily s holkama i jinde...Já nebudila, i když spala třeba 10-12h.vkuse, zkrátka jsem byla vděčná, že spí (dny nespala nikdy), přibírala hezky a i Dr.mi říkala, že až bude mít hlad, prostě si zabrečí, nechat spát. Ale je to asi různé, co člověk, to názor. V půl roku taky zlom, teď už je to zas v podhodě, 10-12h.vkuse, asi pomohlo to přesunutí do dětskýho :wink: .
10. pro 2008 v 10:56  • Odpověz  • To se mi líbí
Jani, já jsem byla zblbá ze všech chytrých informací a tak jsem budila jak magor, ale u dalšího mimina se na to z vysoka vy..... Stejně tak jako na další jiný chytrý rady kolem kojení a tak.
10. pro 2008 ve 13:10  • Odpověz  • To se mi líbí
Maminky z BRNA!!!!! Prodám Pampers plenky - active baby č. 3.(MIDI 4-9 kg) Celé balení obsahuje 156 ks plenek. (3 balíčky po 52 plenkách) Cena balíku (Mega pack) - 655 kč. (cena jedné plenky - 4,20 kč za kus) Prodám i samostatně balíčky po 52 ks plenek. Pouze osobní odběr Brno - Kohoutovice.
10. pro 2008 ve 13:28  • Odpověz  • To se mi líbí
Petapi velká gratulace, Barunka je holka šikovná, tolik věcí v jeden den.

Holky nestrašte, že se po půl roce něco změní se spaním, začínám se toho děsit :astonished: Já jsem si navykla vstávat jedenkrát za noc :wink:

Já taky nebudila, pokud dítě přibírá tak není proč. A kdyby mělo hlad, tak se určitě ozve. :wink:
10. pro 2008 ve 14:36  • Odpověz  • To se mi líbí
No ona Barunka zrovna moc nepřibírala, ale stejně na to příště kašlu...
10. pro 2008 v 15:05  • Odpověz  • To se mi líbí
Taky se dodatečně přidávám ke gratulaci, Barča je šikulka, my si to už štrádujem xtý týden kolem nábytku, ale zatím žádné krůčky sama, jsem zvědavá, jestli do Vánoc budou nebo ne :wink: už by mohly, kdo má těch 11,3 kg tahat :rolling_eyes: (dnes jsme byly na 10měs.prohlídce), malá je dlouhá po nás jak žížala, 84cm :grinning: .Kal, třeba se to nezlomí, uvidíš, ale taky to kolem sebe dost slýchávám a u nás to bylo v bleděmodrým to samé, jinak spávala dobře. Ale dnes zas dala 12hodin vkuse, je to moje berunka, už se tím přesunem asi umoudřila :wink:
10. pro 2008 v 15:38  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, kdepak dneska jsme? :slight_smile:
Jani Simonka je teda pěkně dlouhá, asi bude modelka :wink: Barunka má 69cm a 7,8kg a i tak se mi dooost pronese.
11. pro 2008 ve 12:40  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky,

tak my máme za sebou vyšetření u naší doktorky kvůli tomu Adélčinýmu blinkání. Zvážila ji a že od minula přibrala jen 50g, že to je málo a napsala nám doporučenku na vyšetření do Dětské nem. Byli jsme tam dnes ráno, naštěstí jsme chytli milou doktorku i sestřičku. Adeli jim tam v praxi ukázala jak umí blinkat. Poslali nás na ultrazvuk bříška a hlavičky. Teda to se mnou dost zamávalo, vidět tam ty opravdu vážně nemocný děti s ovázanýma hlavičkama, pak naši malinkatou Adelinku na tom velkým lehátku jak jí jezdili tím ultrazvukem po bříšku a hlavičce...No měla jsem co dělat, abych tam nebrečela :cry: Naštěstí se nic neprokázalo, máme jen zahušťovat Nutritonem a za 14 dní přijít na kontrolu jestli Adeli přibírá. Tak snad ten Nutriton zabere.
11. pro 2008 ve 12:56  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
a jak se to teda prakticky dělá, když kojíš?
11. pro 2008 ve 13:00  • Odpověz  • To se mi líbí
a samozřejmě, super, že se nic neprokázalo, já si fakt myslím, že to bylo z prášků.
11. pro 2008 ve 13:00  • Odpověz  • To se mi líbí
musím to ještě přesně nastudovat. Ale co jsem četla v rychlosti na krabici, tak dát to do kojenecké vody, nebo odstříkanýho mlíka a dát flaškou, nebo po lžičkách. Zkusíme po lžičkách. Adelinka se lžičkou spolupracuje vcelku OK (jí z ní kapky Baby Calm) a kdybych jí dala flašku tak by zas bylo kojení v háji jak na začátku.
11. pro 2008 ve 13:06  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
no to jo no :unamused:
11. pro 2008 ve 13:16  • Odpověz  • To se mi líbí
katzi tak ještě, že je všechno v pořádku :slight_smile:
11. pro 2008 v 15:08  • Odpověz  • To se mi líbí
Kalerat: no jsem ráda, jen ještě doufám, že Adeli do příští kontroly za 14 dní i něco přibere. Začnem převažovat i doma.
11. pro 2008 v 16:06  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
katzi,

hlavně, že je fyziologicky všechno v pořádku! to jsem moc ráda. Verunka mi chytla rýmu, tak uvidíme, snad se k tomu nic nepřidá. Já jdu ve 3 na gyndu, volala jsem tam kvůli jizvě po císaři. Je pořád červená, tvrdá a břicho bolí, moc se mi to nelíbí, tak uvidíme :frowning2:
s tím kojením..verunka ted hodně zkrátila dobu kojení, ale posílila četnost, tak nevím, jestli to není ten růstový spur, nebo jak se tomu říká :slight_smile:
12. pro 2008 ve 12:20  • Odpověz  • To se mi líbí
Beti, já jsem se vždycky, když byla nestandardní situace, vymlouvala buď na spurta nebo na zuby :grinning:
12. pro 2008 v 15:05  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky,

Katzi, taky jsem ráda, že je vše s Adélkou v pořádku. Ten Nutriton jsme taky měli, nám ale samozřejmě nezabral. Mám ho ještě někde doma, vzala jsem z něj dvě odměrky. No, už bude asi prošlý, takže ho musím vyhodit - má se to otevřené skladovat tak měsíc.
Jinak já pocházím kousek od Šumperka, takže do Olomouce to nebylo taky moc daleko :wink: Taky jsem bydlela v domku, takže zvykání na panelák bylo dost těžký. Vlastně jsem si ještě pořádně nezvykla. Do domku bych taky ráda, ale to je mimi naše fin.možnosti - leda někde hooodně daleko za Brnem a to oba s MM nechceme. Navíc stěhování ted dlouho nechceme podnikat - ještě tu jsou občas poznat pozůstatky po tom našem posledním :unamused:
Kalerat, kde ty vlastně bydlíš, když jsme naproti?

Marci, bydlíme na Čejkovické :grinning: :grinning: :grinning: tak to jsme se fakt minuly o fous :rolling_eyes:

Jaňuli, v Lískovci byli doktoři taky blízko, ne? Teda tady na Vinohradech je všechno! Doktoři na jaké si jen vzpomeneš, samá školka - mám kousek od baráku asi 3. Školy asi 2. Několik obchodních řetězců, doknce už je tu i JYSK - tedy ne že bych v něm nakupovala - ale vše mám do 5.min. od baráku.

A Vinohrady už mám taky projeté snad celé - to už tak je, když se kočárkuje každý den.

Sharon, taky mi přijde, že Maty spí nějak víc, asi na některé děti působí to roční období - tedy jak na mě, já bych taky pořád spala, jsem línější, nic se mi nechce :frowning2:

Petapi, Barunka je šikula, já jsem taky z každého nového kousku naměkko - i když je to jen třeba nový zvuk, který Maty vydá :grinning:
A s tím spaním nestraš, já myslela, že čím je dítě starší, tím víc noci prospí a nebudí se tak často - tedy pokud nerostou zrovna zoubky, že jo. Což asi v půl roce bude ten případ :unamused:

Beti, snad se brzy vrátíte do režimu a ty se zas vyspíš. Držím pěsti. :wink:

Jo a prý spurty jsou ve 3.a 6. týdnu a pak ve 3. a 6.měsíci - tak nevím - my to na flašce moc nepoznáme, prostě udělám větší dávku a je to
12. pro 2008 v 16:29  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
tak jsem nazpět, dr.říkal, že se u mě jedná o tzv.kaleoidní jizvu-tzn.že je hodně viditelný, tvrdá a vystouplá :frowning2: může to být prý ještě dvakrát do šířky a do výšky horší, ach jo, na to pak pomáhá jen laser, horší je, že mi to vadí na kalhotech, jak se o to dřu, tak to je blbý. jinak prý císař může ještě bolet půl roku po zákroku :frowning2: se mám na o těšit. Snad budu příště rodit normálně.

jani, taky jsem naměko z nových kousků. Včera jsem byla u kamarádky, co má o tři dny staršího chjlaečka-ten její víc povídá a verunka je zase víc čipernější v pohybech :grinning: je to hrozný a to jsem si řekla, že nebudu verunku s nikým porovnávat a sotva jsem přišla domů, začala jsem na ni ještě víc mluvit, aby víc broukala :grinning: pak si říkám, že jsem blbka :grinning:
12. pro 2008 v 16:54  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte holky,

jani bydlíme v Líšňi, na Vinohrady vidím z balkonu :slight_smile:

Beti to je mi líto, že máš takový problémy s jizvou po císaři. A je pravda, že i mě teď jizva zabolí a to mám po císaří skoro půl roku :unamused:
12. pro 2008 v 17:49  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek