• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
petapi...Barunka je teda šikulka :wink: a s tím zoubkem je to tak - dřív se říkalo,že kdo ho najde, měl by dostat na šaty :wink: takže s tím hezky vyrukuj na manžela :grinning: haha, pamatuju si, jak jsme se se ségrou u které jsem bydlela předháněly, která ho najde Míše :grinning:

beti...to je fakt pech ta jizva. Zkus ji hodně promazávat něčím mastným, nějakou vazelínou nebo něčím takovým. Pamatuju si, že když byl taťka po operaci, ta měl strašnou jizvu a to mu pomohlo.

Janula...to jsem ráda, že přestěhování pomohlo. Jo a vzpomněla jsem si na tebe - Juli nesedí modré Pampersky. Jak je má několik dní po sobě, je opruzená.
12. pro 2008 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a Julinka nám pořád spí celou noc - zhruba od 8hod. večer do 6 do rána.
A jak jsem psala, že je víc spavá přes den, tak je to čím dál horší, spí skoro pořád. Dnes byla od rána do 7 večer vzhůru jen 2,5 hod. :unamused: po půlhodinkách :unamused: Teď se ji snažím od těch 7 udržet vzhůru aspoň do těch 9hod.
Jestli to takhle bude pokračovat nebo se ještě zhoršovat, tak se asi v pondělí zajdu zeptat doktorky, jestli je to normální. Místo prodlužování doby bdění se jí prodlužuje doba spaní.
12. pro 2008 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jakoo já jsem taky u barunky nechápala,ale čím byla starší, tak tím víc spala, možná je to u některých dětí normoš.
12. pro 2008 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,

Beti: to je teda blbý s tou jizvou :frowning2: Pořád něco, že? Přeju ať je to brzo přestane trápit! Já zas od porodu pořád buď špiním, nebo krvácím. Na kontrele mi nic nenašli. Ale asi zas budu muset ke gyndařce, už to trvá dlouho.

Jana.Sun: tak to jsme skoro z jednoho kraje :slight_smile: Jak jsi se ocitla v Brně? Já jsem tu studovala a pak se tu vdala. Jinak nám ten Nutriton taky nijak výrazně nepomáhá. A navíc to do Adelinky dávám těma lžičkama a moc toho do ní nedostanu. Ještě neví co s tím jak je to takový tuhý. No a panelák - já nejen že jsem si nezvykla, ale přímo to tu nemám ráda. Když nevyjde domeček (jako že asi ne), tak budem hledat alespoň nějaký bydlení v bytě, ale jinde.

Sharon: Adeli teď taky hodně spí, ale tak si to fázuje po chvilkách - třeba půl hoďky je vzhůru, hrajem si. Pak začne být oštarná, dám ji spát. Spí 30 minut až hoďku, zas si hrajem, zas je oštarná, zas ji dám na chvili spát
:slight_smile: Takový kolotoč. Ale za zeptání se doktorky nic nedáš a budeš klidnější. Nám dnes Adeli v noci udělala hroznou scénu, když se vzbudila ve 2h, chtěla jsem jí dát prso a ona se hrozně vztekla a nechtěla ho. Pak jsem jí uklidnila dudlem a spala dál a jedla taky až v 5.30 ráno. To je u nás naprostá novinka, že už asi taky snižuje potřebu jídla v noci. Ale přijde mi, že i přes den - jí tak po 3 hoďkách a jen chviličku.
13. pro 2008 v 09:51  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sharon a ještě se chci zeptat - Adélka dnes od rána zatím jedla jen 1x v 8.30. Pak spala a když se vzbudila v 11.30 chtěla jsem jí dát napít, ale zas scéna a nechtěla. Dala jsem ji spát a zas spí. Dělám si už starost, že je tak spavá a nechce jíst. Kolikrát ti Julinka během dne jí, nebo po kolika hodinách? Fakt si to už řeším, zvláš´t když teď vím, že mi nepřibířá :frowning2:
13. pro 2008 ve 12:11  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,

tak jsem Matyho oblíkla, dala do autosedačky, dala v ložnici na postel a otevřela okno - takže je na procházce a já můžu psát :sunglasses: Teda doufám, že nehřeším proti nějakým zvyklostem, ale jde o to, že je mrně na vzduchu a ne o to, že se veze v kočárku,ne? Už jsem to tak udělala včera a spal tak 2,5 hodiny - tak dlouho jsme spolu ještě nikdy nekočárkovali :slight_smile:

Jinak Maty jí přes den po 3-4 hodinách, v noci vydrží dýl. Sice přes den taky dost spí, ale je i dost vzhůru, takže mi přijdou jak Julinka, tak Adelinka nějaké moc spavé, ne? Nevím. Já jsem od toho, jak jsme malého přivezli z porodnice zvyklá být kdyžtak v kontaktu s naší dr.-aspon telefonicky. ona říkala, že jí to nevadí - tedy samozřejmě mám její číslo jen do ordinace, ale můžu zavolat kdykoli, řikala, že je lepší se třeba na něco zeptat víckrát než něco zanedbat. Takže já už bych jí asi pro jistou volala :pensive:
13. pro 2008 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda jak to tak znovu čtu, tak Adelka není spavá, ale špatně jí. Jenže když vyšetření dopadly dobře, tak to je zvláštní. Ale zas čekat 14.dní, nebo za jak dlouho máte jít na tu kontrolu, Katzi, tak to je asi dost. Možná jí zkus trochu mlíka odstřikat a dát ten Nutriton do toho - bude jí to třeba aspon víc chutnat - když tam bude to tvoje mlíčko, které už zná.
Do Brna jsem se přistěhovala s kámoškou po skončení školy - jako za prací - ona tu měla přítele, 2 měsíce jsem bydlela s ní v podnájmu - krásný časy - prokecaly jsme každej večer do noci :grinning: :grinning: :grinning: mezitím dal můj tehdy přítel (ted MM) výpověd v práci v Šumperku a přestěhoval se za mnou a šli jsme bydlet spolu. Znali jsme se pár měsíců, tak to byl docela risk, ale nakonec nám to vyšlo :wink: Ale moc nás to tu už nedrží, kdyby byla pro něj dobrá práce někde na šumpersku, tak bychom asi šli zpátky - máme tam většinu příbuzných a taky hodně přátel. Vůbec je nestíháme všechny navštivit, když tam jedem jednou za 14.dní na víkend. Tady zas nestíháme nikoho navštívit, protože je mm furt v práci :frowning2:
13. pro 2008 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti, to srovnání s jinýma mimčama - tomu se člověk fakt neubrání, zvlášt, když sjou stejně stará :frowning2: A u nás je to o to horší, že Maty je to ten měsíc dřív, takže pohybově nestíhá ani některé ty vaše ratolesti. Zato broukání a vykládání si zvládá perfektně a to občas i v jednu hodinu v noci. :sweat_smile: člověk se snaží s ním pozdě večer a hlavně v noci nekomunikovat, jenže on je takovej šibal malej, vždycky nahodí ten svůj úsměv od ucha k uchu a mě to při nejmenším rozesměje, takže on je ještě víc živej a radostnej, že se s ním někdo baví :grinning: :grinning: :grinning: No, jo, není to s prckama někdy lehké - vychovávat je a učit je nějakému režimu - a bude hůř. :slight_smile:
13. pro 2008 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
a s tou jizvou mě to, Beti, taky moc mrzí - třeba pomůže to promazávání - nebo se zkus zeptat v lékárně, třeba by ti něco poradili :dizzy_face:
Kalerat, to si můžem někdy dát zcuka na půl cesty a kočárkovat spolu, ne? Akorát to vidím tak někdy až při lepším počasí - mi ted "kočárkujeme" v ložnici, jak jsem psala a když jdem ven, tak je to fakt na chvíli - mi je dned zima :unamused:
Ještě je z Líšně Barča1 - která se teda dlouho neozvala, ale ještě asi zabíhají doma režim po porodu, tak budem třeba tři :wink:
13. pro 2008 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tož jsem se zas nějak moc rozepsala, mažu žehlit dokud Maty "venku" spí :wink:

Jo, pozdě, ale přece - vše nejlepší Barunce, Julince a Simonce k svátku :slight_smile: pa
13. pro 2008 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hele to s tou vazelínou jsem taky slyšela, že to hodně pomáhá, tak...
Co Adélka, Katzi, jak dneska dál pokračovala s papáním?
13. pro 2008 ve 23:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani.Sun: taky jsem takový fígl s "venčení" Adélky u okna začala používat. Přišla jsem na to náhodou - jednou byla doma hrozně ukňouraná, tak jsem chtěla jít na ven s kočárkem. Oblíkla jsem ji, dala do lehátka k oknu ať jí není vedro než nachystám sebe. A najednou vidím,že Adeli si u okna spokojeně chrní, tak jsem sebe zas vyslíkla a šla jsem chrnět taky :grinning: A na bydlení s kamarádkou na podnájmu mám za sebou taky. To byly časy :grinning: Taky jsme hodně povídaly, hodně jsme chodily na různý tahy do města a tak :wink:

Petapi: Adélka a jídlo je kapitola sama pro sebe. Zas se u prsa začala vztekat, pije krátce, pak to blinká, nepřibíra..Jestli to tak bude pokračovat dál, tak asi přejdu na UM :unamused:
14. pro 2008 v 17:43  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katzi, to je mi líto s Adélkou, že dál blinká. Zkus zítra zavolat doktorce - možná ti to UM taky doporučí. My zkoušeli tehdy Nutrilon Comfort - ten by měl být proti blinkání - je teda dražší než normální Nutrilon, ale kdyby to mělo pomoct, tak to za to stojí. :wink:
Jooo, bydlení s kamarádkou byly zlaté bezstarostné časy :sunglasses:
14. pro 2008 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani.Sun: je to stresující. Nejvíc mě trápí, že nepřibírá. A na naší domácí váze nám teď dokonce vyšlo, že něco i zhubla :frowning2: Nemusí to být přesný, ale stejně mi to dělá starost. UM máme už koupený, asi od zítřka začnu dokrmovat. Ten věčný stres mi za plný kojení nestojí a doktorka mi už dřív říkala, že jestli nebude přibírat, že mám dokrmovat UM.
14. pro 2008 v 19:44  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jestli to pomůže, tak přikrmuj, vybojovala jsi si to kojení dost obdivuhodně, ale pokud bude i nadále hubnout, tak bez sebemešních skrupulí prostě přikrm :wink:
To mi teda připomíná ale naši Baruchu, která začala dělat cca ve stejnou dobu veliký obstrukce u kojení, takže jsme nakonec přepnuli na stav "odstříkávám a dávám z flašky", ale byl to tááákovej opruz. :confounded:
14. pro 2008 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani máš pravdu počasí venku moc na kočárkování není. Já se snažím ven chodit, ale někdy se mě to toho hnusu nechce.
Teď jsem párkát brala Kubíka ven v Manduce, má tam hezký rozhled a byl tam moc spojený.
Když nejdu ven, tak dávám kubíka spát na balkon.

katzi jak to tak čtu, tak si připadám, že jsem to psala já. Taky jsme měli problémy s přibíráním. Kuba byl línej sát a tak místo toho aby přibíral tak hubnul. Nakonec se to zlomilo a začal přibírat. Koupila jsem si kvůli tomu i váhu a vážila ho před a po kojení, abych věděla kolik toho vypil. Jenže postupem času začlo mm ubývat a nakonec jsme asi ve 4 a půl měsíci přešli na Um.
14. pro 2008 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kal, když chodíte ven v manduce máš malého pod bundou nebo jak ho oblékáš. Já si manducu koupila dneska (nakonec taky zvítězila nad ergem, hlavně u manžela, mě se ergo docela líbilo). Tak jsem dneska nosila malého doma, byl tam spokojený a i usnul. Tak bych to prubla i ven, jen nevím jak s tím oblíkáním. Jakou máš barvu manducy?
My zatím s kojením vystačíme, ale je fakt, že si zavedl nový morés a večer před spaním se živí i 1,5 hodiny - to je taky docela vyčerpávájící. Ale říkám si, že musím vydržet co nejdýl :wink:
14. pro 2008 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, tak jsme asi definitivně přešli na UM :frowning2: Večer i 1 x v noci Aduš sice pila, ale hrozně málo, byla u toho nespokojená, ale obešlo se to bez vetšich scén. Teď ráno v 6h ale udělala hroznou scénu. Říkala jsem si, že asi nemá hlad a že teda dáme jen dudlík, budem chovat a bude to dobrý. Plakala ale asi hodinu, tak jsem si už řekla, že na tohle nemám a dala jí UM. Jen co to vypila byla nejspokojenější miminko, žádný blinkání a spokojeně si usnula. Takže se mi takto asi definitivně odstaví :unamused: Mrzí mě to, ale za ty nervy my to už opravdu nestojí. Budem snad víc v pohodě obě.
15. pro 2008 v 07:39  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katzi, jejej nedělej si s tím hlavu, důležitý je spokojená mamča a hlavně spokojený mimčo. V dřívějších dobách nekojil snad nikdo, ani já nejsem kojená a nevím, já osobně jsem zastáncem kojení, pokud to jde a je vše ok, ale jinak ne. Já se s malou živím tak všelijak, takže moje mlíko stejně muselo mít strašnou kvalitu a osobně si myslím, že když jsme po tom půl roce přešly na nutrilon, měla z něco všeho víc :pensive: .Každý mě děsil, že jak přestanem kojit, bude hned nemocná apod., ale za 10měs.ještě nebyla ani nachlazená a to znám často nemocný kojený děti. Tak hlavně ať je Aduš spokojená a víc neřeš, dělalas cos mohla.No ne?Hezký den všem.
15. pro 2008 v 07:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, díky za povzbuzení. Jj, fakt jsem s Aduš a kojením bojovala od porodnice, myslela jsem, že to nepůjde vůbec a že budem rovnou na UM. Po trápení na obou stránách jsme to vybojovaly a jak to tak vidím tak asi i dobojovaly. Ale jsem s tím už srovnaná, 3 měsíce kojená byla. Já jsem byla kojená taky 3 měsíce, můj brácha jen v šestinedělí a nějak výrazně nemocní jsme nebývali. A já i teď nepamatuju kdy jsem byla naposledy nemocná.
15. pro 2008 v 07:58  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Barucha byla nemocnájednou, jako pidimimi, když nyla kojená, od přechouna UM vůbec :wink:
15. pro 2008 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
katzi, přesně jak píše marci, nejdůležitější je , aby bylo spokojené mimčo a ty taky. My kojíme o stošest a stejně verča chytla rýmu a a kašel jako blázen. V dobách, kdy my jsme byli malí, kojily naše maminy krátce. Mě mamka kojila 6 týdnů a nejsem nějak poznamenaná, teda doufám :grinning: jen je to kojení pohodlnější než ohřívání lahviček, ale aby ti malá tak dlouho plakala a ty se tím trápila? se na to vyprdni. tady co jsou maminky, tak je to tak 50 na 50 a nestěžují si, že by miminka byla nemocná. Take do toho!
verunka ted taky chytla nový móres, pije tak 3 minuty, pak nechce, ale za to často :angry: taky teda sranda a nevím, co si o tom myslet.

holky, nemáte z té manducy strach? aby se mimčům nekřivila páteř? mně se to taky moc líbí, ale z tohohle mám strach. A taky jsem se teda chtěla zeptat, jak budete mimča nosit a jak oblečená, viz.dotaz marci.

jinak včera jsem se dokopala a šla do posilky :grinning: cvičila jsem všechno kromě břicha a teda musím říct, že ještě, jak jsem se musela v těhu šětřit, tak moje fyzička je hrozná, jo a dneska jsem se probudila s bolestí v krku a rýmou, snad to přejde, nevím, jak bych se s chřipkou starala o prcka :frowning2:
15. pro 2008 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
no holky, já teda nosím aktivně, ale s oblečením mám problém neustále, ale spíš oblíkám tak jak sebe a ji navíc ještě potom hřeje to nosítko a moje vnější bunda, kterou ám normál rozeplou, takže zakryje trošku nohy a ruce. Když je nebo bude velká zima, tak mám ještě kapsu, ale s ní si připadám jak velryba obecná. A jako nikdy jí zima není, je pěkně teploučká :slight_smile:
15. pro 2008 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ale taky mám starší dítě, o který se už tak nebojím, vy máte přece jenom malinkatý prcky. Alemyslím, že to bude platit stejně.
15. pro 2008 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem ještě přemýšlela, že bych se plácla přes kapsu a koupila nějaký termoprádlo na miminka, který by v podstatě vykrývalo moje oblíkací přehmaty, protože buď odvádí vlhkost, kdyby se zpotila nebo odvádí chlad, ale nedošlo k tomu a nakonec jsem se na to vyprdla.
15. pro 2008 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti z křivení páteře strach nemám - právě proto jsem zvolila ergonomické nosítko (vybírala jsem mezi manducou a ergem), tam nic takového nehrozí. Horší jsou zejména pro vývoj kyčlí různé klokánky a jiná nosítka, ve kterých mimču nepřirozeně visí nožičky.
15. pro 2008 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
petapi a prosím tě, kde se takový termoprádlo prodává a jak to asi vyjde cenově?
15. pro 2008 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
beti, normálně má Moira dětský bodýčka, ty jsou drahý, ale dobrý bude i bambusový oblečení. Zkus se podívat na www.branakdetem.cz v Oblečení, ale já to jinde neznám, tak nevím, jak to vychází cenově jinde.
15. pro 2008 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak mám za sebou první venčení v manduce. Vydržela jsem teda jenom 3/4 hodiny a jsem k.o., ale snad je to otázka cviku.
Petapi jak dlouho vydrží Barunku nést?
15. pro 2008 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
marci a jak si měla malého teda oblíknutého prosím tě?
15. pro 2008 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek